کارشناسی ارشد برق

overlord

عضو جدید
کنکور ازمایشی همون المپیاده.اینم ضوابطش

- شرايط و ضوابط برگزاري المپياد علمي دانشجويي كشور:

همزمان بابرگزاري امتحانات آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل ) سال1388، اولين مرحله آ زمون المپياد علمي دانشجويي كشوردررشته هاي زبان وادبيات فارسي (كد1101)،مجموعه علوم اقتصادي (كد1105)، الهيات و معارف اسلامي-علوم قرآن وحديث(كد1111)،مجموعه حقوق(كد1126)، مجموعه شيمي (كد1203) ،فيزيك (كد1204)، مجموعه زيست شناسي (كد1206) ،مجموعه آمار(كد1207)، مجموعه رياضي (كد1208)،مجموعه مهندسي برق (كد1251)، مجموعه مهندسي شيمي(كد1257)، مجموعه مهندسي عمران(كد1264)، مجموعه مهندسي مكانيك (كد1267)، مجموعه مهندسي كامپيوتر (كد1277)، مهندسي كشاورزي(كد1303) و طراحي صنعتي(كد1358) به شرح ذيل برگزارمي گردد.
الف- دانشجويان سال سوم به بالارشته هاي فوق الذكرمي توانند متقاضي المپياد باشندودرصورت پذيرفته شدن درمرحله اول المپياد، قبولي آنان درآزمون كارشناسي ارشدتازمان فارغ التحصيلي ازدوره كارشناسي محفوظ خواهدماند.اين دانشجويان باتاييداداره آموزش محل تحصيل خود مي تواننددر المپياد علمي دانشجويي كشورشركت نمايند.لذا درصورت تمايل بايدفرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتي را همانند سايرداوطلبان شركت كننده درآزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره هاي كارشناسي ارشدناپيوسته داخل ) سال 1388، تكميل نموده و بند مربوط در فرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتي را علامتگذاري نمايند.
ب- مواد امتحاني رشته هاي المپياد همانند رشته هاي دوره كارشناسي ارشد اين رشته ها خواهد بود.
ج - انتخاب متقاضيان المپياد دررشته هاي فوق، مرحله اول براساس نمرات اكتسابي داوطلب درآزمون رشته هاي مذكور ، بدون احتساب نمره معدل كارشناسي آنهاخواهدبود.
د- مرحله دوم المپياد علمي دانشجويي كشور، به صورت تشريحي از بين انتخاب شدگان مرحله اول برگزار مي شود.
تبصر- دانشجويان متقاضي بايد ضمن تكميل همه قسمت هاي فرم تقاضانامه ثبت نامي اينترنتي، همانند ساير داوطلبان از اداره كل آموزش محل تحصيل گواهي مبني بر دانشجو بودن خود را دريافت ونزدخود نگهدارند.

seyhoon

عضو جدید
سوال

سوال

با تشکر از احسان وبقیه دوستان یه متن پیداکرد بودم از معرفی منابع یکی که قبول شده گفتم اینجا بذارم

ليست منابع مناسب جهت آمادگي براي كنكور كارشناسي ارشد رشتة مهندسي برق

*مطمئن باشيد با اعتماد به اين كتاب ها كه حاصل جستجوي فراوان من در بازار كتاب و خوندن حداقل 3 منبع از هر درس بود، به نتايج بسيار مطلوب مي رسيد. اعداد داخل پرانتز ،ضريب اين درس ها در گرايش الكترونيك هستند.

الكترونيك (5): با جزوة دست نويسي آموزشگاه پارسه كه در كلاس نوشته شده باشه، مطالب را يكبار خوب مي فهميد و تعدادي نيز مثال حل مي كنيد و با تست هاي طبقه بندي شدة كتاب الكترونيك انتشارات راه دانشگاه تالیف "مهرداد بهرام نژاد" در هر موضوع به تبحّر در زدن تست مي رسيد. خواهيد ديد كه خوردن الكترونيك چقدر راحته .براي كسب رتبة خوب نبايد الكترونيك رو با اين ضريب زيادش ،پایین بزنيد.
الکترومغناطيس (3): جزوة دست نويس پارسه خصوصاً براي بخش اول اين درس يعني الكتريسيته ساكن خيلي خوبه. بعد از اينكه مبحثی از اين جزوه رو خونديد به سراغ همون مطلب در كتاب الکترومغناطیس انتشارات پردازش تأليف "دكتر محمود محمد طاهري" بريد و مطالب و مثالهای آموزشی اوّل اون بخش رو بزنید. با زدن 15-10 تست انتهایی فصل،به مهارت كافي می رسيد.
در بخش دوم يعني «مغناطيس» كتاب پردازش مطالب و مثال هاي روشن كنندة بهتري داره.بد نیست تست هاي مروري اون رو هم بزنيد، گر چه اين كار لزومي هم نداره و فقط در صورت داشتن وقت كافي انجامش بدید. براي اينكه از بقيه جلو بزنيد اين درس رو خوب بخونيد. از اون چه فكر مي كنيد ساده تره مضاف بر اینکه خیلی از تستهای کنکور مغناطیس رو می تونید با ردّ گزینه و بازی با پارامترها بزنید.اگه بتونید اینطوری چند تا تست جلو بیافتید بهترین ایده از نظر من اینه که ،وقتی رو که اینجوری ذخیره کردید رو بدید به الکترونیک،که تو همون دفترچه هست.
مدار(4): جزوة چاپي پارسه فوق العاده بود. من كه اين جزوه رو مي پرستيدم با سبك منحصر به فرد ارائه اون، بخصوص در بخش مدار 1 . مدار بسيار مهارتيه يعني با افتادن وقفه در زدن تست هاي مدار مهارتتان در حل حتي يك مدار ساده ، به شدت پائين مي آيد و در عوض اگه مدت زيادي از تست زدن نگذشته باشد، آمادگي كافي براي حل سؤالات مدار خواهيد داشت.بدیِ گزینه ها تو تست های مدار کنکور اینه که گزینه ها خیلی هوشمندانه و گمراه کننده هستند.زیاد هم پیش میاد جوابی رو اشتباه در بیارید ولی تو گزینه ها باشه.
يك توصيه: مي تونيد به علت ميانگين درصد کلّ،پائين مدار در كشور ] 7 درصد [ ، به عنوان مثال 12 تست ساده تر از 20 تست رو انتخاب كرده و با وقت 60 دقيقه اي سعي كنيد اون ها رو حل كنيد. همان طور كه گفتم نبايد بين تست هاي مدار وقفة زيادي بوجود بیاد. لذا بعد از جزوة پارسه به سراغ تستهای کتاب مدار انتشارات پردازش تالیف "دکتر رسول دلیر روی فرد" رفته و تست هاي طبقه بندي شدة عالي اون رو بزنيد. بخصوص در قسمت مدار 2،مثل تزویج و ترانس ، مطالب آموزشي اون جالبه.
سيگنالها و سيستم ها(3): درس جيگرِمن.جزوة چاپّي پارسه خيلي كامله. آزمون هاي خوبي هم در آخر هر فصل داره فقط جواباشو از يكي كه تو كلاس شركت كرده بگيريد. 2 بار اين درس رو بخونيد، به راحتي مي شه درصد بالايي زد. براي درصد نجومي، آزمون هاي پارسه رو از سال قبل گير بياريد و بزنيد، خيلي سخته ولي جيگرتونو حال مياره.چون این درس از سال 77 وارد دروس کنکور شده و منابع سوالتون یه خورده کمه،علاوه بر آزمونهای قبلی پارسه ،آزمونهای کنکورهای سالهای قبل دانشگاه آزاد رو هم بزنید.
مهم:حتما خودتونم می دونید بهترین منبع برای آزمون کارشناسی ارشد، سوالهای سالهای قبلشه.به نظر من سراغ تستهای تالیفی و دانشگاه آزاد نرید.درس سیگنالها و سیستمها یه استثنا بود.
كنترل(3): كتاب پردازش خيلي خوبه. بسيار خوب اوگاتا رو خلاصه كرده. تو مثال درس رو تفهيم مي كنه. براي درك بهتر مباحثي مثل مكان هندسي و پاسخ فركانسي به جزوة چاپي پارسه تالیف" دکتر جاهد مطلق" رجوع کنید؛توپ گفته. به خيالتونم تخت كه مي تونيد درصد خوبي بزنيد. اگرم حال كرديد تست هاي آزمون پارسه و جواباشو يه نگاهي بندازيد.
زبان(3): سنجش تكميلي. ميگن خوبه.خودم ندیدمش
بهترين منابع موجود در بازار كنكور ايران آزمون هاي پارسه هست كه جواب تشريحي دارند 490 صفحة اول جزوة چاپي زبان تخصصي پارسه رو قبلش بخونيد بهتره. زبان بايد به مرور و پيوسته مطالعه بشه. مثلاً مرتب هر شب نيم ساعت يك متن علمي رو بخونيد و هر هفته يكي از آزمون هاي پارسه رو از خودتون تايم بگيريد و جوابشو با دقت بخونيد.از جوابهای تشریحی این آزمونها خیلی سود می کنید.من خودم سوالای سه passage رو بدون خوندن حتی یه خط از اون و با رد گزینه یا جستجوی یه کلمه خاص تو متن حل کردم.
رياضي مهندسي(به همراه معادلات 4): پوران پژوهش- تألف "فرزين حاجي جمشيدي" خيلي خوبه بخصوص در مبحث مشتقات جزئي كه معمولاً بچه ها رو زياد اذيت مي كنه. اگرم جواب بعضي تست ها رو نفهميديد معمولا می تونید اون سوال رو تو کتاب ریاضی مهندسی دکتر معتقدی از انتشارات پارسه پیدا کنید امّا به عنوان مرجع کنکور همون کتاب آقای حاجی جمشیدی بهتره.جدولهایی هم برای حدس زدن شکل کلی جوابهای مشتقّات جزئی،معادلات موج و پتانسیل و سری فوریه و ... داره.در کل بهترین انتخابه.
معادلات: انتشارات راه دانشگاه- تأليف بهزاد خداكرمي- حالشو ببر متأسفانه آمار و احتمال رو نخوندم.
توجه: از اونجایی كه رياضيات مهندسي و معادلات خيلي فرّارند، سعي كنيد از اون ها خلاصه تهيه كنيد.اگرم خیلی تنبلید روی فرمولهای مهمتری که بخصوص زیاد تو کنکور اومدند ماژیک مارکر بکشید.
چند توصیه از یه دوست:
*حداقل يك ماه و نيم مانده به كنكور سراغ تست هاي جامع کنکورهای کارشناسی ارشد مهندسی برق انتشارات «دانشگاه تهران» بريد كه در سه جلد همة كنكورهاي برگزار شده تا حالا رو دارند. فقط عيبش اينه كه سيگنال و سيستم رو نداره. مي تونيد از دوستایی كه " كتاب برق" رو دارند بگيريد. يا دفترچه ها شو تهيه كنيد.فکر کنم کتاب سیگنالها و سیستم های انتشارات راه دانشگاه هم اونو داشته باشه.خودتون بررسی کنید. هر روز از خودتون كنكور بگيريد.
مثلاً : 30/9 -8 دفترچة كنترل-تجزيه.سال 79
12-30/9 دفترچة مغناطيس- الكترونيك.سال 79
مي تونيد با مديريت زمان مناسب 5/1 ساعت رو به هر دو درس اختصاص بدهيد. در پايان مهلت هر دفترچه حتماً دفترچه رو عوض كنيد. توي دفترچة الكترونيك مغناطيس بد نيست يك ساعت به الكترونيك و نيم ساعت به مغناطيس وقت بديد. حتماً توي همون كتاب ها حل كنيد تا به حل كردن سؤال توي فضاي كم هم عادت كرده باشيد .حتماً در پاسخنامه واقعي علامت بزنيد. فكر بدي نيست كه در صدها تون رو از جمله تعداد جواب هاي صحيح و غلط و نزده در هر درس رو يادداشت كنيد و از پیشرفتتون انرژی و از پسرفتتون عبرت بگیرید.
بعد از اتمام وقت،از خودتون درصد بگیرید و تو دفترچه ای موارد بالا رو یادداشت کنید.
حالا بعد از یه استراحت کوتاه و آبمیوه و گردش و هواخوری (خود دانید) با آرامش،دونه دونه تستها رو دوباره تو فضایهای خالی کتاب انتشارات دانشگاه تهران حل کنید.چه اونایی که درست حل کردید ،چه غلط و چه اونایی که بلدشون نبودید و همچنین تستهایی رو که بلد بودید ولی به علّت وقت کم و مدیریت زمان نامناسب ،داغ حل کردنشون رو دلتون موند.
*تا جواب تستي رو نمي دونيد و مطمئن نيستيد اون رو نزنيد.همين جواب هاي غلطه كه پدر مارو در آورده.
*آزمونها و دفترچه ها:
ترتيب روزهاي كنكور اعداد و ارقام تقريبيه ولي مدت زمان پاسخگویی به هر دفترچه درسته.وقت پاسخگويي به هر سؤال هر درس غير از زبان سه دقيقه هست.
عصر مثلاً(پنج شنبه): پنج شنبه 40/3 -3 زبان (25 سؤال) دفترچة شماره يك عصر
45/5-45/3 مدار (20 سؤال) دفترچة شماره دو عصر
*رياضي (20 سؤال: 10-11 تا رياضي مهندسي، 6-5 تا معادلات، 4 تا آمار و احتمال)
صبح فردا (مثلاً جمعه):
30/9-8 كنترل (15 سؤال)،تجزيه (15 سؤال) دفترچة شماره يك صبح
11-30/9 الكترونيك (15 سؤال) ، مغناطيسي (15 سؤال) دفترچة شماره دو صبح
*همان طور كه مي بينيد اول بايد امتحان عصر و درس هاي فرّار تر رو بديد.پس بهتره صبح روز قبلش امتحان عصر كنكور 86 رو بزنيد اونهم توي وقتش تا مطالب تو ذهنتون تازه شه، خيلي مفيده .بعد روی کتابهاتونو ببوسید و برید تفریح و به هیچ چیز هم فکر نکنید.مخصوصا روزنامه و کتاب نخونید.
*قبل از امتحان عصر(با فرض ساعتهای ذکر شده در بالا)،نهار رو سبک بخورید،انرژیتونو با ورجه وورجه کردن از دست ندید.همه وسایل از جمله دو مداد و دو-سه تا پاک کن ،کارت وروود به جلسه امتحان رو جهت اطمینان چک کنید.
بعد از امتحان عصر بدترین کاری که میشه کرد اینه که جوابا رو با بقیه چک کنیدودور از هیاهو ،مثل بچه های خوب برگردید خونتون.حوالی 9:30 بخوابید.حدود 6 از خواب بیدار شید و در کنار یه صبحانه خوب مثل عسل ،قهوه هم نوش جان کنید تا ادامه خوابتون رو سر جلسه تماشا نکنید.
*هي جزوه عوض نكنيد و از اين شاخه به اون شاخه نپريد، چند بار خوندن يه جزوه بهتر از خوندن چند جزوه است.
*قهرمان بازي در نياريد لازم نيست حتماً همة سؤالات رو حل كنيد. اول سؤالات ساده تر رو حل كنيد و سؤال هايي كه مي تونيد احتمالاً در مرور بعدي حل كنيد رو توي دفترچه علامت بزنيد.
*بعد از خوندن هر كتاب بلافاصله يك مرور سطحي كرده و از آن خلاصه تهيه كنيد. بعداً متوجه فايدة اون مي شيد.
*لازم نيست همه آزمون هاي آزمايشي رو اونم از اول شركت كنيد. سه تا آزمون جامع آخر پارسه كافيه. البته همش مي گن بايد كامل ثبت نام كنيد ولي عملاً اينطور نيست، بعد از اون امتحانات جوابا شو سر فرصت بخونيد و ياد بگيريد.
*همين منابع كافيه.من حتي كتابهاي مدار جبه دار و يا مير عشقي براي الكترونيك رو نداشتم. اصلاً نيار نشد.
*به خاطر اينكه فقط 4 تست از 20 تست رياضي مربوط به آمار و احتمال بود، اون رو نخوندم ولي بد نيست وقتي تست هاي رياضي كنكور سالهای قبل رو مي زنيد جواب هاي آمار و احتمال رو هم بخونيد. شايد تونستيد يكي دو تا رو حل كنيد.اگرم دوست دارید بخونیدش ،جزوه چاپی پارسه عالیه.
حرف آخر: مي دونم شما هم مثل من هيچي از الآن بارتون نيست ولي نگران نباشيد خيلي سريع جبران مي كنيد من خودم دو ماهه همه ي درسها به جز رياضي رو خوندم و تست زدم و آماده شدم از همة شماها هم ضعيف تر بودم. بهترين انگيزه براي شما رها شدن از اين دانشگاهه.
اگر مشكلي داشتيد، در حد وقت، توان و سوادم در خدمتتون هستم.
ارادتمند شما:
حسام الدّين شافعيان
یکی میتونه به من بگه کتابای راهیان ارشد برق خوبه یا نه؟ با تشکر

maisam_k1

عضو جدید
ممنون از جواباتون
من یه سوال داشتم: میخواستم بپرسم چه تعداد از سوالای زبان برای رشته برق الکترونیک عمومیه و چه تعداد تخصصی ؟؟؟ و چه تعداد گرامر میاد؟؟؟؟اصلا گرامر به طور مستقل میاد؟؟؟؟

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب های راهیان خوبن کتاب های مدرسان هم خوب هستن،من با چند تن استادمون که تازه دکترا قبول شدن و همینطور بعضی از دانشجوها میگن توی درسای اختصاصی مثل ماشین الکترونیک یا شما باید یه جزوه گیر بیارین که همه مطالبو داشته باشه هرچند کلی و بدون نکته و بشینید مدام تست بزنید یا اینکه کتابهای مرجعتون رو بخونید و تست بزنید یا اگر سال آخری هستید از کتاب های مثل مدرسان و راهیان استفاده کنید

تجربه شخصی من میگه اینا همه خوبه اما من برای هر درسی یه نتیجه خاص گرفتم
مثلا تو ریاضی مهندسی شما اروین کرویت زیک رو که بخونید واقعا توی اکثر تست ها مشکل ندارید بقیه ریاضیات هم همینجورن فقط معادلات رو از روی نیکوکار و ریاضی1و2 توماس آمار هم مدرسان من خوندم خیلی خوب بود
توی ماشین با یه جزوه و تست زدن راحت می تونید درصد بالا بزنید همینطور مدار
اما درسای مثل مغناطیس اول جزوه خودتون یا هر جزوه راحت دیگه بعد مدرسان یا هرکتاب دیگه برای نکته ها و تست و اینم بگم سعی نکنید یه فصل رو کامل بخونید بعد تست بزنید هر فصل رو 4 5 قسمت کنید و تستاشو همون موقع بزنید

امیدوارم مفید باشن چیزایی که گفتم

soltanimehr66

عضو جدید
ارشد!!!!

ارشد!!!!

با تشکر از دوست عزیزم احسان
ما سعی کردیم تقریبا تمام کسایی که رتبه های خوبی توی کنکور پارسال داشتن رو پیدا کنیم و منابعشونو بپرسیم
یه چیز جالب بین همه بود
همه میگفتن باید حتما کتابای درسیتو خوب و دقیق بخونی. تست ارشد مثل کنکور لیسانس نیست که تا بخای باشه. محدوده و به اندازه کافی وقت داری پس درسو اول بفهم.
مخصوصا تویه یه درسی مثل ماشین که 100% با احسان مخالفم
با جزوه کارت نمیشه
بیم بهارا بخون چون خیلی از تستا مثالای بیم بهاراست حتی بعضی وقتا عددشم عوض نمیشه( نقل قول از رتبه 1 پارسال)
موفق باشید;)

engineer 007

عضو جدید
salam
im so sorry!Icant type persion
shoam in ketabi k vase mashin goftin ro didin?
chetore?man esmesham ta hala nashnidam!!!!
age khodetoon darin in ketabo emkanesh hast k biarin daneshgah bebinamesh?
merc

محمد فرزانه

عضو جدید
shoam in ketabi k vase mashin goftin ro didin?
chetore?man esmesham ta hala nashnidam!!!!
age khodetoon darin in ketabo emkanesh hast k biarin daneshgah bebinamesh?

کتابخونه دانشگاه بیم بهارا داره ، کسی هم تدریسش نمیکنه برای همین موجوده
کتابهای مرتبط با کنکور ماشین موجود در دانشگاه:

23
‌عنو‌ان‌: ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ (تئور‌ي‌، ‌عملکرد و کاربرد)
پديد ‌آورنده‌: بيم‌ بهر‌ا
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۵-
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎ب‎٩‎ ‎م‎٢‎‬
نو‌ع‌ مدرک‌: کتاب‌فارسي‌
شماره‌ مدرک‌: ۲۰۵۵

16
‌عنو‌ان‌: تجزيه‌ و تحليل‌ مسائل‌ مباني‌ ماشينها‌ي‌ ‌الکتريکي‌
پديد ‌آورنده‌: کرمي‌ شا‌هنده‌، رضا
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۵
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎ك‎٤‎ ‎ت‎٣‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۱۸۳۰

17
‌عنو‌ان‌: تشريح‌ کامل‌ مسائل‌ ‌اصول‌ ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ ‌استفان‌ جي‌. چاپمن‌
پديد ‌آورنده‌: تقي‌ز‌ادگان‌، نويد، ۱۳۴۵ -
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۰
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎ت‎٧‎ ‎ت‎٥‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۱۸۴۱

18
‌عنو‌ان‌: تشريح‌ مسائل‌ ماشينها‌ي‌ ‌الکتريکي‌
پديد ‌آورنده‌: لساني‌، حميد، ۱۳۲۹ -
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۱
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎لف‎ا‎٥‎ ‎ت‎٥‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۱۸۷۲

19
‌عنو‌ان‌: ماشينها‌ي‌ ‌الکتريکي‌
پديد ‌آورنده‌: چپمن‌، ‌استيون‌
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎چ‎٢‎ ‎م‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۱۸۹۷

20
‌عنو‌ان‌: مباني‌ ماشينها‌ي‌ ‌الکتريکي‌
پديد ‌آورنده‌: ‌امانوئل‌، پريکلس‌، ۱۹۴۳ -
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎لف‎ا‎٨‎ ‎م‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۱۹۲۴

21
پديد ‌آورنده‌: سن‌، پارش‌ چاندر‌ا
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۶
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎س‎٩‎ ‎م‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۱۹۲۶

24
پديد ‌آورنده‌: فيتس‌ جر‌الد، ‌آرتور يوجين‌، ۱۹۰۹ - ۱۹۷۸
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۴
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎١‎٨‎١‎،‎/‎ ‎ف‎٩‎ ‎م‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۲۰۵۶

25
‌عنو‌ان‌: مباني‌ ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌
پديد ‌آورنده‌: چپمن‌، ‌استيون‌
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎چ‎٢‎١‎ ‎م‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۲۰۵۴

26
‌عنو‌ان‌: تشريح‌ کامل‌ مسايل‌ ماشينها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ ‌استفان‌ جي‌. چاپمن‌
پديد ‌آورنده‌: مکرياني‌، گيو
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎م‎٧‎ ‎ت‎٥‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۲۱۱۸

28
‌عنو‌ان‌: خلاصه‌ دروس‌ و مجمو‌عه‌ سو‌الات‌ چهارگزينه‌‌ا‌ي‌ ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ (کارد‌اني‌ به‌ کارشناسي‌)
پديد ‌آورنده‌: ‌اميني‌، محمدمهد‌ي‌، ۱۳۵۰ -
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪L‎B‎ ‎،‎٢‎٣‎٥‎٣‎،‎/‎ ‎ب‎٤‎ ‎لف‎ا‎٨‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۳۳۵۶

30
‌عنو‌ان‌: خلاصه‌ مباحث‌ ‌اساسي‌ کارشناسي‌ ‌ارشد مهندسي‌ برق‌ (ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌)
پديد ‌آورنده‌: مشکين‌، متين‌
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪L‎B‎ ‎،‎٢‎٣‎٥‎٣‎،‎/‎ ‎ب‎٤‎ ‎م‎٥‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۰۲۲

31
‌عنو‌ان‌: بانک‌ سو‌الات‌ ماشينها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ جريان‌ متناوب‌ و تر‌انسفورماتور‌ها
پديد ‌آورنده‌: شا‌هقليان‌، ‌غضنفر، ۱۳۴۷ -
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪L‎B‎ ‎،‎٢‎٣‎٥‎٣‎،‎/‎ ‎ش‎٢‎٢‎ ‎ب‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۲۲۳

32
‌عنو‌ان‌: بانک‌ سو‌الات‌ ماشينها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ جريان‌ مستقيم‌ و مد‌ار‌ها‌ي‌ مغناطيسي‌
پديد ‌آورنده‌: شا‌هقليان‌، ‌غضنفر، ۱۳۴۷ -
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪L‎B‎ ‎،‎٢‎٣‎٥‎٣‎،‎/‎ ‎ش‎٢‎ ‎ب‎٤‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۲۱۵

33
پديد ‌آورنده‌: فيتس‌ جر‌الد، ‌آرتور يوجين‌، ۱۹۰۹ - ۱۹۷۸
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎١‎٨‎١‎،‎/‎ ‎ف‎٩‎٢‎ ‎م‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۳۳۱

34
‌عنو‌ان‌: حل‌ تمرين‌‌ها‌ي‌ مباني‌ ماشينها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ ‌استفان‌ جي‌. چاپمن‌
پديد ‌آورنده‌: سپيدنام‌، قدرت‌‌اله‌
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎س‎٢‎ ‎ح‎٨‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۳۳۸

35
پديد ‌آورنده‌: ‌عابد‌ي‌، مهرد‌اد، ۱۳۲۷ -
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۶ -
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎١‎٨‎١‎،‎/‎ ‎ع‎٢‎ ‎م‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۳۷۵

36
‌عنو‌ان‌: کنکور کارشناسي‌ ‌ارشد ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌
پديد ‌آورنده‌: ‌عباسي‌، محسن‌، ۱۳۵۶ -
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۷
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪L‎B‎ ‎،‎٢‎٣‎٥‎٣‎،‎/‎ ‎ب‎٤‎ ‎ع‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۴۲۳

37
‌عنو‌ان‌: تشريح‌ کامل‌ مسائل‌ ‌اصول‌ ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ با کاربرد‌هائي‌ ‌از ‌الکترونيک‌ قدرت‌ "محمد ‌ال‌ ‌هاو‌ار‌ي‌"
پديد ‌آورنده‌: ميرز‌ائي‌، محمدتقي‌
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٠‎٠‎٠‎،‎/‎ ‎م‎٩‎ ‎ت‎٥‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۴۰۸

38
‌عنو‌ان‌: ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ ‎DC ‬شامل‌: شرح‌ دروس‌، نکته‌‌ها‌ي‌ مهم‌ کنکور‌ي‌ و با ذکر مثال‌، پاسخ‌ به‌ کليه‌ پرسشها و حل‌ تمام‌ مساله‌‌ها‌ي‌ کتاب‌ ...
پديد ‌آورنده‌: ‌ابر‌ا‌هيم‌ز‌اده‌، يحيي‌، ۱۳۳۲ -
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪T‎K‎ ‎،‎٢‎٦‎١‎٢‎،‎/‎ ‎لف‎ا‎٢‎ ‎م‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۵۳۰

39
‌عنو‌ان‌: ماشين‌‌ها‌ي‌ ‌الکتريکي‌ ۱ و ۲ ويژه‌ گروه‌ فني‌ - مهندسي‌: شامل‌ شرح‌ درس‌...
پديد ‌آورنده‌: ‌عاملي‌، کاظم‌
تاريخ‌ ‌انتشار: ۱۳۸۷
شماره‌ ر‌ا‌هنما: ‪L‎B‎ ‎،‎٢‎٣‎٥‎٣‎،‎/‎ ‎ب‎٤‎٢‎ ‎ع‎٢‎‬
شماره‌ مدرک‌: ۴۷۹۹

overlord

عضو جدید
ثبت نام دانشگاه آزاد از فردا

ثبت نام دانشگاه آزاد از فردا

درورد به همه مهندسان عزیز;)
فردا ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شروع میشه.یه مژده بدم به بچه های عمران چون که رشته مهندسی عمران سازه به لیست گرایش هاش علوم وتحقیقات اضافه کرد:eek:.انشالا سال دیگه نوبت رشته های برق باشه.
دفترچه به قیمت 900 تومن به اضافه یه کارت ثبت نام اینترنتی 28000 تومنی رو میتونید فردا تا 15 بهمن از پست تهیه کنید،(البته دفترچه رو سایت ازمون موجوده

یه موضوع دیگه اینکه علاوه بر رشته عمران این رشته ها هم امسال اضافه شد:
زیست شناسی (علوم جانوری)
مهندسی کشاورزی(علوم خاك شيمي و حاصلخيزي خاك)
مهندسی کشاورزی(علوم خاك پيدايش رده بندي و ارزيابي خاك)
مهندسي كشاورزي ( علوم خاك فيزيك وحفاظت خاك)
مهندسي كشاورزي ( علوم خاك بيولوژي وبيوتكنولوژي خاك)
تربيت بدني و علوم ورزشي( فيزيولوژي ورزشي)

و البته رشته های زیر که الان نیز دانشجو داریم:
مترجمي زبان انگليسي
زبانشناسي همگاني
روانشناسي باليني
حقوق عمومي
مهندسي كشاورزي (حشره شناسي كشاورزي )
زيست شناسي علوم جانوري
زيست شناسي( علوم گياهي )
فيزيك ( اتمي و مولكولي )
آمار رياضي

در اخرم هم یه خبر برای مخابراتی ها عزیزِ،امسال شهر ری هم در رشته مهندسی برق
مخابرات پذیرش دانشجو داره!

امیدوارم در تمامی مراحل زندگی سربلند وپیروز باشید:)

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش این کتاب بیم بهارا که به اشتباه در سامانه کتابخانه دانشگاه بیم بهرا نوشته شده کامل ترین کتاب ماشین های الکتریکی هست که در دو جلد در حدوده 1900 صفحه با قیمت حدود 20000تومان است
ویژگی این کتاب اینه که بر خلاف کتاب هایی نظیر چاپمن،فیتز جرالد و پ.س.سن فقط به اثبات ریاضی فرمول ها نپرداخته و تعابیر فیزیکی بسیار شیوایی هم داره که این کتاب از سایر کتابهای ماشین جدا میکنه در آخر این کتاب حدود 900 تست هم وجود داره که این کتاب بهترین مرجع تست قرار داده

• Like
واکنش ها: sh85

محمد فرزانه

عضو جدید
سلام
روشهای مختلفی را برای مطالعه و تست زبان تخصصی میشه به کار برد ،
من خودم فعلا از لایتنر استفاده میکنم ، برای افزایش دامنه لغت تخصصی ، ولی می خوام یه روش جذابترو امتحان کنم ،دوست دارم روشهای بقیه دوستان کنکوریو در این مورد بدونم

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
روشهای مختلفی را برای مطالعه و تست زبان تخصصی میشه به کار برد ،
من خودم فعلا از لایتنر استفاده میکنم ، برای افزایش دامنه لغت تخصصی ، ولی می خوام یه روش جذابترو امتحان کنم ،دوست دارم روشهای بقیه دوستان کنکوریو در این مورد بدونم
با سلام
راستش من خودم اصلا استعدادی در یادگیری زبان ندارم:redface:
ولی نسخه 5 دیکشنری نارسیس خودش لایتنر داره و دیگه کاغذ بازی هم نداره هر چند لغاتش محدوده ولی خودتون می تونید بهش لغت اضافه کنید
در کل بدک نیست به امتحانش می ارزه
راستش من که از این ترم سعی کردم کتاب های زبان اصلی بخونم تا با لغات بیشتر آشنا بشم چون بعد از کنکور فهمیدم خیلی وضعم خرابه تا الان که یه کم راه افتادم ( البته به نسبت قبل)
موفق و پایدار باشید

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهترین کار خوندن کتاب های اصلی و ترجمه هست

دختر خالم که امثال شرکت کرده بود میگفت کتابهای تست چندان کمکی نمیکنن چون متنها عوض میشن دایره لغات نیز به تنهایی فایده برای این کار ندارن فقط متن های زیاد میتونه به شما کمک کنه

زبان درس بسیار سرنوشت سازی هست که شانس افراد رو خیلی بالا میبره و اکثرا این درس رو صفر میذارن
دختر خالم میگفت یکی از دوستاش مدار50% ریاضی 55% کنترل 75% و بقیه در صد هاش هم بالا بود اما چون زبان 0% زده بود کنترل علوم و تحقیقات تهران در نیومد

• Like
واکنش ها: sh85

13600

عضو جدید
سلام جناب آقای شفیعیان می خواستم بدونم این جزوه های دست نویس رو کجا میتونم پیدا کنم .اگه محبت کنید email تون رو بذارید ممنون میشم و بیشتر ممنون میشم اگه جواب رو به ایمیل من بدید (ramin1580@yahoo.com)

mohsen_330

عضو جدید
سلام دوستان
ميخواستم بدونم ارشد برق گرايش كنترل اونجاداره؟ يكي از دوستام ميگفت هر سال توي تكميل ظرفيت ميگيره. ميخوام بدونم من كه امسال كنكور ميدم چطوري بايد قبول شم؟
يه سوال ديگه: كلاساش اكثرا آخر هفته هاست؟ يعني اگه جايي كار كني مشكلي پيش نمياد؟