کاربری حرفه ای نرم افزار MS Project 2007

کاربری حرفه ای نرم افزار MS Project 2007

• مجموع رای دهندگان
    196

mh.mahmoudi

عضو جدید
سلام من یه پروژه دارم که id اون را باید به صورت حروف بنویسن ولی نتونستم تو msp پیدا کنم
مثلا
en
en100
en110

• Like
واکنش ها: 1716

1716

عضو جدید
سلام من یه پروژه دارم که id اون را باید به صورت حروف بنویسن ولی نتونستم تو msp پیدا کنم
مثلا
en
en100
en110
سلام
دوست عزیر من توی p6 دیدم که خودمون id را تعریف می کنیم ولی توی msp نه
اما از طریق wbs میتونی کد براش تعریف کنی و انوقت از اون کد شروع کنه
مثلا میتونی تعریف کنی en100 که خودش به ترتیب en100,en101 , en102, می نویسه
project >>wbs>>define code

mh.mahmoudi

عضو جدید
سلامدوست عزیر من توی p6 دیدم که خودمون id را تعریف می کنیم ولی توی msp نهاما از طریق wbs میتونی کد براش تعریف کنی و انوقت از اون کد شروع کنه مثلا میتونی تعریف کنی en100 که خودش به ترتیب en100,en101 , en102, می نویسهproject >>wbs>>define code
ممنون همین بودهیه سوال دیگه هم ستمن برای resorce چندا کارمند باید بزارم مثلا دوتا مهندس برق یه صنایع و چهارتا کارگر اما داخل max unit فقط درصد میشه گذاشت نه تعداد

1716

عضو جدید
ممنون همین بودهیه سوال دیگه هم ستمن برای resorce چندا کارمند باید بزارم مثلا دوتا مهندس برق یه صنایع و چهارتا کارگر اما داخل max unit فقط درصد میشه گذاشت نه تعداد
درصد هم همون تعداده مثلا 100% یعنی ی کارگر
اما میتونی از
file >> option >> shcedule
در قسمت shcedule
در گزینه show assignment unit as ، گزینه ی decimal را بجای percentage انتخاب کنی

mh.mahmoudi

عضو جدید
درصد هم همون تعداده مثلا 100% یعنی ی کارگر
اما میتونی از
file >> option >> shcedule
در قسمت shcedule
در گزینه show assignment unit as ، گزینه ی decimal را بجای percentage انتخاب کنی

مرسی
اقای 1716 من پروژه را نوشتم اما نمیدونم مشکلش چیه که روزهای پروژه را اتوماتیک به هم زد
عکس پیامی که اومده و همچنین خود پروژه را میزارم اگه زحمتی نیست و وقت دارید یه نگاه بیندازید

پیوست ها

• Untitled.bmp
    66.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Project1.zip
    36.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

1716

عضو جدید
مرسی
اقای 1716 من پروژه را نوشتم اما نمیدونم مشکلش چیه که روزهای پروژه را اتوماتیک به هم زد
عکس پیامی که اومده و همچنین خود پروژه را میزارم اگه زحمتی نیست و وقت دارید یه نگاه بیندازید
علی هستم
من متوجه نشدم، چه موقع روزها رو تغییر میده؟
اون عکس هم دلیلش رو نوشته
البته وقتی هم که update project رو بزنید یا level resource روزها را تغییر میده

mh.mahmoudi

عضو جدید
علی هستم
من متوجه نشدم، چه موقع روزها رو تغییر میده؟
اون عکس هم دلیلش رو نوشته
البته وقتی هم که update project رو بزنید یا level resource روزها را تغییر میده

مثلا خرید ترآهن 2 روز کاری طول میکشه اما از هفتم شروع شده تا شانزدهم

1716

عضو جدید
مثلا خرید ترآهن 2 روز کاری طول میکشه اما از هفتم شروع شده تا شانزدهم
وقتی level resource بزنی همین تاریخ هایی رو نشون میده که الان هست و همینطور روزا آپدیت میشه
اگه تونستی ی بار دیگه از اول وارد کن شاید درست بشه، بدی msp یکیش همینه بعضی موقع ها قاطی میکنه فقط باید
تقویمت رو اول تعریف کنی
با p6 هم امتحان کن

mh.mahmoudi

عضو جدید
وقتی level resource بزنی همین تاریخ هایی رو نشون میده که الان هست و همینطور روزا آپدیت میشه
اگه تونستی ی بار دیگه از اول وارد کن شاید درست بشه، بدی msp یکیش همینه بعضی موقع ها قاطی میکنه فقط باید
تقویمت رو اول تعریف کنی
با p6 هم امتحان کن

من resource را با تقویم مخصوص خودشون درست کردم الان از اول وارد کردم بازم روزها را تغییر میده

mh.mahmoudi

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم
من الان 5 کارکر دارم بعد سه تا فعالیت در یک روز انجام میشه که 6 کارگر لازم داره msp به صورت اتوماتیک نمیتونه فعالیتها را طوری تنظیم کنه که از کارگرا حداکثر استفاده بشود مثلا یه فعالیت را یک روز عقب بندازه
بعدتو تقویمی که درست کردم 5شنبه و جمعه تعطیله اما تو نمودار از این دو روز استفاده میکنه این مشکلش چیه؟

mh.mahmoudi

عضو جدید
اگه میله های نمودار قرمز باشه یعنی پروژه تو اون فعالیت مشکل داره؟؟؟؟ مثل عکس پایین

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    25.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

1716

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم
من الان 5 کارکر دارم بعد سه تا فعالیت در یک روز انجام میشه که 6 کارگر لازم داره msp به صورت اتوماتیک نمیتونه فعالیتها را طوری تنظیم کنه که از کارگرا حداکثر استفاده بشود مثلا یه فعالیت را یک روز عقب بندازه
بعدتو تقویمی که درست کردم 5شنبه و جمعه تعطیله اما تو نمودار از این دو روز استفاده میکنه این مشکلش چیه؟
برای تقویم اگه دقت کنید می بینید که روزهای جمعه و پنج شنبه رو در نظر نگرفته
وقتی level
resource انجام بدی
msp تقریبا همین کار رو میکنه دیگه جلوتر می بره اما فکر نمیکنم عقب تر بیاره
اگه میله های نمودار قرمز باشه یعنی پروژه تو اون فعالیت مشکل داره؟؟؟؟ مثل عکس پایین
اون میله ها نشون میده که کدوم فعالیت بحرانی است.

farzad5

عضو جدید
سلام​
یک سوال داشتم ممنون میشم من را راهنمایی کنید​
من در پروژه ای مشغول هستم که 416 واحد آپارتمان دارد که در 24 بلوک ساخته می شوند
من 2 تا راه حل به نظرم رسید​
راه اول اینکه فعالیتهای هر 24 پروژه را در یک فایل وارد کنم​
راه دوم اینکه برای هر تا 24 بلوک 1 فایل مجزا درست کنم و 24 تا فایل جداگانه داشته باشم​
من راه دوم را انتخاب کردم: من برای هر بلوک یک فایل درست کرده ام و هر فایل تقریبا 230 فعالیت دارد​
به عبارتی من الان 24 تا فایل پروژه دارم​
دلیل من هم برای اینکه 24 تا فایل جداگانه تهیه کردم این بود که اگر می خواستم همه فعالیتهای 24 تا بلوک را در یک فایل وارد کنم برای​
زمانی که می خواستم وزن به فعالیتها بدهم Msp حداکثر تا 2 رقم اعشار می گرفت . من تقریبا 5000 تا فعالیت داشتم و وزن فعالیتها خیلی کمتر از دو رقم اعشار بود و Msp تا دو رقم بیشتر نمی گرفت​
بنابراین 24 تا فایل درست کردم.​
حالا راه درست چیه؟ من 24 تا فایل جداگانه داشته باشم و یا اینکه همه را در یک فایل بریزم؟​
اگر همه را در یک فایل بریزم با توجه به اینکه تقریبا 5000 تا فعالیت هست، برای وزن دهی چیکار کنم؟ آیا اصلا Msp کشش 5000 تا فعالیت را داره؟

Hermione Granger

عضو جدید
سلام دوستان
چطوري بايد اين رو كشيد ؟ S-curve
يه كتاب مناسب آموزشي واسه دانلود بي زحمت بديد
متشكر ميشم

آخرین ویرایش:

1716

عضو جدید
سلام​
یک سوال داشتم ممنون میشم من را راهنمایی کنید​
من در پروژه ای مشغول هستم که 416 واحد آپارتمان دارد که در 24 بلوک ساخته می شوند
من 2 تا راه حل به نظرم رسید​
راه اول اینکه فعالیتهای هر 24 پروژه را در یک فایل وارد کنم​
راه دوم اینکه برای هر تا 24 بلوک 1 فایل مجزا درست کنم و 24 تا فایل جداگانه داشته باشم​
من راه دوم را انتخاب کردم: من برای هر بلوک یک فایل درست کرده ام و هر فایل تقریبا 230 فعالیت دارد​
به عبارتی من الان 24 تا فایل پروژه دارم​
دلیل من هم برای اینکه 24 تا فایل جداگانه تهیه کردم این بود که اگر می خواستم همه فعالیتهای 24 تا بلوک را در یک فایل وارد کنم برای​
زمانی که می خواستم وزن به فعالیتها بدهم Msp حداکثر تا 2 رقم اعشار می گرفت . من تقریبا 5000 تا فعالیت داشتم و وزن فعالیتها خیلی کمتر از دو رقم اعشار بود و Msp تا دو رقم بیشتر نمی گرفت​
بنابراین 24 تا فایل درست کردم.​
حالا راه درست چیه؟ من 24 تا فایل جداگانه داشته باشم و یا اینکه همه را در یک فایل بریزم؟​
اگر همه را در یک فایل بریزم با توجه به اینکه تقریبا 5000 تا فعالیت هست، برای وزن دهی چیکار کنم؟ آیا اصلا Msp کشش 5000 تا فعالیت را داره؟
سلام
msp کشش 5000 فعالیت را داره اما احتمال اشتباه هم داره
2تا راه بنظرم میرسه
اول اینکه میتونی 24 تا فایل را از طریق compare project در کنار هم داشته باشی و مقایسه کنی و وزن هر کدوم را جدا ببینی و محاسباتتون را انجام بدی (البته خیلی زیاد میشه اما میتونید 2-3تا فایل را باهم مقایسه کنی)
یا از طریق subproject عمل کنی
و ی گزینه دیگه هم داری: P6

1716

عضو جدید
سلام دوستان
چطوري بايد اين رو كشيد ؟ S-curve
يه كتاب مناسب آموزشي واسه دانلود بي زحمت بديد
متشكر ميشم
سلام
فرض کنید ماهانه از پروژه بازدید میکنید و درصد پیشرفت واقعی را ثبت میکنید
حالا درصد پیشرفت برنامه ای را هم در اون روزها بگیرید
و با اکسل این دو سری داده ها را رسم کنید و مقایسه کنید

argan152

عضو جدید
با سلام
لطفا نحوه محاسبه تکنیک ارزش حاصله در MSP رو برام توضیح بیدید محاسبه شاخص هایی مثل SVو SPI و درصد عقب افتادگی پروژه رو می خواستم البته پروزه فقط برنامه ریزی زمانه
با تشکر

farinazamini

عضو جدید
سلام .بنظرمن نرم افزارMSP انعطافپذیری بیشتری داره اما PRIM AVERAنه ،چون کار کردن باهاش مشکله وباید خیلی حرفه ای باشی و اگه مشکلی پیش بیاد باید کلی هزینه کنی تا حل بشه به همین دلیل فولاد مبارک اصفهان هم کنارش گذاشت(البته شنیدم ولی 90درصد همینطوره) و الان با MSPکار میکنه:thumbsup2:

aida ghanbari

عضو جدید
مشکل در زمانبندی

مشکل در زمانبندی

[FONT=&quot]با سلام وخسته نباشید [/FONT]
[FONT=&quot]من با مشکلی مواجه شده ام که اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم.من در یک شرکت پیمانکاری در یک پروژه ساخت بیمارستان مشغول هستم.طبق زمانبندی اولیه تاریخ شروع برنامه ای پروژه فروردین 90و تاریخ پایان برنامه ای آن مهر 91 بوده است که طبیعتا این اتفاق نیفتاده.حالا با گذشت حدود 1.5 سال از پایان برنامه ریزی شده، کارفرما درخواست برنامه جبرانی کرده است.طبق اصول ، برنامه جبرانی مختص زمانی است که هنوز به تاریخ پایان زمانبندی نرسیده ایم اما به دلیل تاخیرات موجود سعی داریم تا با فشرده کردن فعالیت ها یا موازی کردن یک سری فعالیت ها و ... تاخیرات را جبران نموده و در همان تاریخ تعیین شده پروژه را به اتمام برسانیم.حالا من باید چه کار کنم؟اگر بخواهم برنامه جدیدی بنویسم پس فعالیت های انجام شده را چگونه وارد کنم؟([/FONT]actual[FONT=&quot]%) لطفا در صورت امکان در اسرع وقت راهنمایی بفرمایید.متشکرم[/FONT]

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام وخسته نباشید
من با مشکلی مواجه شده ام که اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم.من در یک شرکت پیمانکاری در یک پروژه ساخت بیمارستان مشغول هستم.طبق زمانبندی اولیه تاریخ شروع برنامه ای پروژه فروردین 90و تاریخ پایان برنامه ای آن مهر 91 بوده است که طبیعتا این اتفاق نیفتاده.حالا با گذشت حدود 1.5 سال از پایان برنامه ریزی شده، کارفرما درخواست برنامه جبرانی کرده است.طبق اصول ، برنامه جبرانی مختص زمانی است که هنوز به تاریخ پایان زمانبندی نرسیده ایم اما به دلیل تاخیرات موجود سعی داریم تا با فشرده کردن فعالیت ها یا موازی کردن یک سری فعالیت ها و ... تاخیرات را جبران نموده و در همان تاریخ تعیین شده پروژه را به اتمام برسانیم.حالا من باید چه کار کنم؟اگر بخواهم برنامه جدیدی بنویسم پس فعالیت های انجام شده را چگونه وارد کنم؟(actual%) لطفا در صورت امکان در اسرع وقت راهنمایی بفرمایید.متشکرم
اگه پروژه تا قبل از این تا قسمت مشخصی پیشرفت داشته , یک راه اینه که فعالیت های قبلی رو به عنوان یک مرحله در نظر بگیرید و فعالیت هایی که حالا قراره انجام بشن رو به عنوان مرحله بعدی , برای گزارش دادن هم دو مرحله رو به صورت جدا گزارش دهی کنید .
یا اینکه فقط یک reschdule انجام بدین و این گپ یک ساله رو هم به عنوان زمان پروژه بپذیرید

(F(X

عضو جدید
سلام
دوتاسوال درموردmspداشتم اگرممکنه جواب بدید تا31بیشتروقت ندارم...
1-این دیوریشن روچه جوری واردنرم افزارکنم (بایدقبلش به روزتبدیل کنم ایایاراه حل دیگه ای داره؟)3000m^2
2-من برای تخصیص منابع ازحرف های اختصاری استفاده کردم که نرم افزار غیر ازمنابعی که ازقبل تعریف کردم این منابعی که باحروف اختصاری واردکردم روهم اضافه براونها واردمنابع کرده باید چیکارکنم ؟ایانرم افزارحروف اختصاری رونمیشناسه؟

آخرین ویرایش:

aida ghanbari

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
لطفا راهنمایی کنید که وزن دهی به مایلستون ها(مثلا خریذ و تحویل تجهیزات) به چه صورت است؟با در نظر گرفتن اینکه duration آن ها صفر است و فقط عامل cost تاثیر گذار خواهد بود.در این شک دارم که آیا وزن آن ها صفر می شود یا نه.لطفا راهنمایی کنید.متشکرم

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید
لطفا راهنمایی کنید که وزن دهی به مایلستون ها(مثلا خریذ و تحویل تجهیزات) به چه صورت است؟با در نظر گرفتن اینکه duration آن ها صفر است و فقط عامل cost تاثیر گذار خواهد بود.در این شک دارم که آیا وزن آن ها صفر می شود یا نه.لطفا راهنمایی کنید.متشکرم

خرید تجهیزات رو هم مایلستون در نظر گرفتین ؟ تحویل تجهیزات میتونه متیلستون باشه و وزن صفر میگیره ولی خرید تجهیزات بهتره یه فعالیت دیده بشه

san82

عضو جدید
یه سوال:
درصد پیشرفت برنامه ریزی شده یا در پریماورا schedule % coplete در msp چه طور به دست می آید؟

بالا