چگونگی یادگیریه واسط های گرافیکی

mohsenkw23

عضو جدید
سلام
یادمه در مورد واسط های گرافیکی در زبان های دیگه فریم و غیره خود برنامه درست میکرد ما فقط لیبل و... تغییر میدادیم اما تو این کتابی که مهندس قمی تالیف کرده برای ساخت فریم باید برنامش نوشته بشه! میخواستم بدونم راه استاندارد آموزشیش همینه یا این کتاب اینطوری آموزش داده؟

mabbaszadegan

عضو جدید
سلام
دوست عزیز منم تازه شروع کردم با دایتل میخونم ، اونم به همین شکل توضیح داده ، فکر میکنم یکی از دلایلی که افراد زیاد سمت جاوا نمیرند همین باشه !!
مهندسین عزیز اگه راهی هست که مثل .NET مایکروسافت از Label و TextBox استفاده کنیم ، ممنون میشم راهنماییم کنید .

خیلی ممنون

Hadi-Hashemi

عضو جدید
سلام دوستان, برای جاوا هم مثل زبان های دیگه میتونین از IDE که کار نوشتن کدها رو راحت میکه مثل (Netbeans, Eclipse ) استفاده کنین. توی این محیط ها همانند Visual Studio موقعی که پروژه جدید باز میکنین یه فرم آماده در اختیارتون قرار داده میشه که هر زمان به چیزی ( Label, Textbox, ... ) نیاز داشتین از پنل سمت راست بکشین و بیارین روی فرمتون. اگه دقت کنین میبینین که زمانی که شما یک ایتم به فرم اضافه میکنین کدهای مربوط به اون ایتم بصورت اتوماتیک به کدهاتون اضافه میشه. :smile:

ولی جاوا یه زبان مستقل از پلتفرمه - شما بدون داشتن هیچ امکاناتی هم میتونین با باز کردن Notepad شروع به نوشتن برنامتون بکنین. کتاب هم برای شروع از همین روش استفاده کرده که فکر میکنم کار خیلی خوبیه.

فکر میکنم یکی از دلایلی که افراد زیاد سمت جاوا نمیرند همین باشه !!

در مورد این جمله هم خواهش میکنم که Search کنین ببینین جاوا تو رده چندم محبوبتریت زبانهای دنیاس

موفق باشین ;)

mabbaszadegan

عضو جدید
آقا هادی ممنون از راهنماییتون ، من تازه Eclipse رو نصب کردم ، به عبارتی خیلی مبتدی ام ! اگه ممکنه درباره نحوه ساخت پروژه توی این محیط توضیح بدید.
راستی این قضیه Notepad چیه ؟ شنیدم سرعت اجرای برنامه بالا میره ، درسته ؟

در مورد اون جمله :
http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

حرفم رو پس گرفتم lol

ممنون
انشالله همیشه موفق باشید و یه کمکی هم به ما مبتدی ها بکنید :)

Hadi-Hashemi

عضو جدید
آقا هادی ممنون از راهنماییتون ، من تازه Eclipse رو نصب کردم ، به عبارتی خیلی مبتدی ام ! اگه ممکنه درباره نحوه ساخت پروژه توی این محیط توضیح بدید.
راستی این قضیه Notepad چیه ؟ شنیدم سرعت اجرای برنامه بالا میره ، درسته ؟

در مورد اون جمله :
http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

حرفم رو پس گرفتم lol

ممنون
انشالله همیشه موفق باشید و یه کمکی هم به ما مبتدی ها بکنید :)

اولا خواهش میکنم قابلی نداشت, ما اینجا جمع شدیم که از دانش و تجربیات هم استفاده کنیم. انشاالله

اگه نظر منو بخوای از Netbeans استفاده کن که مورد تائید Oracle هم هست و مقالات زیادی میتونین در موردش پیدا کنید و همچنین آموزشهاش تو youtube به وفور یافت میشه.

در مورد Notepad تو این تاپیک در مورد چگونگی اجراش توضیح دادم ولی در مورد سرعت چیزی نشنیدم ولی فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه. چون برنامه رو که Notepad یا Netbeans اجرا نمیکنه که تو سرعتش تاثیر بذاره.

در مورد ساخت پروژه اگه مطلب فارسی گیرم اومد رو چشمم :smile: