چگونگی گرفتن بورسیه برای تحصیل در خارج کشور

akbar8

عضو جدید
سلام دوستان
من میخواستم برای مقطع ارشد یا دکتری میخوام بورس تحصیلی بگیرم (یعنی میخوام از طرف دانشگاه یا دولت بورس بشم و نمخیوام اصن هیچ هزینه ای کنم :)) از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن که چگونه میتونم این کارو انجام بدم ؟
زبان انگلیسیم خوبه
من در حال حاضر دانشجو رشته کارشناسی هستم آیا میتونم مقاله بنویسم ؟ اگه آره چگونه میتونم مقاله ارسال کنم ؟ آیا باید به همراه یکی از اساتید دانشگاه مقاله بنویسم یا خودم تنهایی میتونم ؟
آیا شرکت در المپیاد ها امتیازی محسوب میشه ؟‌ اگه آره چگونه باید در المپیاد شرکت کرد ؟
:gol:

seyedmahdi

عضو جدید
بورسیه

بورسیه

سلام دوستان
من میخواستم برای مقطع ارشد یا دکتری میخوام بورس تحصیلی بگیرم (یعنی میخوام از طرف دانشگاه یا دولت بورس بشم و نمخیوام اصن هیچ هزینه ای کنم :)) از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن که چگونه میتونم این کارو انجام بدم ؟
زبان انگلیسیم خوبه
من در حال حاضر دانشجو رشته کارشناسی هستم آیا میتونم مقاله بنویسم ؟ اگه آره چگونه میتونم مقاله ارسال کنم ؟ آیا باید به همراه یکی از اساتید دانشگاه مقاله بنویسم یا خودم تنهایی میتونم ؟
آیا شرکت در المپیاد ها امتیازی محسوب میشه ؟‌ اگه آره چگونه باید در المپیاد شرکت کرد ؟

:gol:

سلام دوست عزیز،برای بورسیه گرفتن از کشورای خارجی اول باید کشور مقصدت رو مشخص کنی.توی اروپا،مخصوصا اروپای غربی دانشگاه های خوبی دارن .من خودم برای مهندسی شیمی دانشگاه های نروژو انگلستان و هلند و دانمارک رو پیشنهاد میکنم والبته آمریکای شمالی مثل کانادا و آمریکا هم که همیشه بهترین دانشگاه ها رو دارن(میتونی برای انتخاب دانشگاه سایت اون دانشگاه رو توی اینترنت سرچ کنی).البته به نظر من برای دوره فوق لیسانس خیلی سخت بورسیه و فاند میدن .ولی غیر ممکن نیست و بستگی به شرایط شما داره(بورسیه ها به چند صورت داده میشن:نهادهای بین المللی،استاد،دانشگاه و....) .همه چیز به رزومه شما(معدل،نمره زبان ،مقاله ،تجربه کاری ،المپیاد و....)وابسته هست . البته شما الان بیشتر از همه چیز به یه معدل خوب نیاز داری.مقاله برای دانشجوی لیسانس جز مستحباته(هم مقاله داخلی و هم ژورنال امتیاز بالایی در پذیرش دارن).اگه بتونی تنهایی بنویسی که عالیه وگرنه با استادات بنویس.میتونی برای شروع از استادات بپرسی.هر چیزی که مربوط به رشتت میشه یک امتیاز برای شماست(حتی تجربه کاری محدود)در زمینه زبان انگلیسی شما باید یا ایلتس یا تافل داشته باشی(البته برای تحصیل توی بعضی از دانشگاه های اروپایی وتمام دانشگاه های امریکای شمالی مثل کانادا و آمریکا یه مدرک زبان دیگه مثل (GRE(Graduate Record Examinationهم نیاز داری که اونم به نمایندگی ازETS توسط سازمان سنجش برگزار میشه).در مورد بورسیه(scholarship ویا grant ویا award)توی اینترنت میتونی سرچ کنی.هرساله بورسیه های زیادی برای دانشجوهای کشورهای در حال توسعه مثل ایران داده میشه.حتی میتونی از سفارت های کشورها توی تهران ویا سایتشون اطلاعات کسب کنی.اینا فقط خلاصه از پارامترهایی هست که باید توجه کنید.پیشنهاد میکنم به سایت http://www.applyabroad.org/forum یه سری بزنی اونجا دوستانی هستند که خودشون یا دانشجوهای کشورهای خارجی هستن ویا تجربه های خیلی خوبی در زمینه اپلای دارن.اگر بازم سوالی داشتی خوشحال میشم جواب بدم.مستدام باشید

آخرین ویرایش:
بالا