چگونگی ذخیره ی یک فایل در نرم افزار مطلب

m-tlb

عضو جدید
سلام دوستان

من می خوام یک فایل شامل چند متغییر با پسوند mat را در یک پوشه ی خاص ذخیره کنم . اما نمی دانم چگونه در مطلب در یک مسیر معین می تو نیم هم یک پوشه ایجاد کنیم وهمین این که چگونه می تونیم در این پوشه این فایل ذخیره کرد .من تمام این کاره را با کد نویسی می خوام انجام بدم . کسی می تونه کمکمک کنه ؟!!!:(

mehdi_m_kh

عضو جدید
سلام دوستان

من می خوام یک فایل شامل چند متغییر با پسوند mat را در یک پوشه ی خاص ذخیره کنم . اما نمی دانم چگونه در مطلب در یک مسیر معین می تو نیم هم یک پوشه ایجاد کنیم وهمین این که چگونه می تونیم در این پوشه این فایل ذخیره کرد .من تمام این کاره را با کد نویسی می خوام انجام بدم . کسی می تونه کمکمک کنه ؟!!!:(

سلام دوست عزیز اول برای اینکه یک پوشه تو یک مسیر خاص ایجاد کنی از طریق پنجره current folder جایی که می خوای فایل مورد نظرتو ذخیره کنی بیار حالا می تونی توی فضای خالی اون صفحه کلیک سمت چپ کنی و یک فولدر جدید با گزینه new folder ایجاد کنی یا هر طور که راحتی بعدش برای اینکه متغیر هایی که می خوای رو ذخیره کنی می تونی از دستور save filename استفاده کنی که بجای filename اسم فایل مورد نظرتو بنویس اگه خاصی از بین متغیر هایی که داری متغیر خاصی رو ذخیره کنی بنویس save file x که x اون متغیر مورد نظرته شما رو داخل file ذخیره میکنه
برای اینکه دوباره متغیر های ذخیره شده رو ران کنی اول باید از طریق current folder پوشه ای که فایل mat رو ذخیره کردی بیاری بعدش از load file استفاده کن همین.

abdkar

عضو جدید
سلام دوستان

مامی این دخیره سازی ها و باز خوانی ها در current directory جاری انجام می شود. اما فرض کنید که current directory فعلی شما \:c می باشد و شما می خواهید متغیرهای داخل workspace را درون درایو \:D ذخیره کنید. در این حالت باید مسیر ذخیره سازی و یا فراخوانی را در دستورات save یا load بنویسید:​
نکته: در این حالت در هنگام ذخیره سازی و بازخوانی حتما باید پسوند mat. را بنویسیم.​
>>save('D:\data.mat')​
این دستور فایلی به نام data.mat درون درایو D می سازد که کل متغیرهای worksapce درون آن هستند.​
>>save('D:\data.mat','a')​
این دستور فایلی به نام data.mat درون درایو D می سازد که فقط متغیر a درون آن می باشد.​
>>load('E:\test\result.mat')​
این دستور فایلی به نام result.mat را که درون پوشه test در درایو E می باشد را باز می خواند.​
>>load('E:\test\result.mat','a','b')​
این دستور تنها متغیرهای a و b را از درون فایلی به نام result.mat که درپوشه test در درایو E می باشد باز می خواند.​

بالا