چگونه قوسهاي افقي پلان مسيرم رو در پروفيل طولي نشون بدم؟؟

rasulgalandar

عضو جدید

دقت كنيد دوستان

قوسهاي قائم منظورم نيست

چون اونا رو با خط پروژه نشون ميديم در پروفيل طولي

منظورم قوسهاي افقي هست كه در پلان نشون داده ميشه

اونارو ميخام در پروفيل طولي هم نشون بدم

پايينش يه جدول باز كنم و با كيلومتراژ اونجا درج كنم قوسهارو؟

mm_ce1990

عضو جدید
سلام
شما میتونید برای نمایش قوس های افقی در پروفیل طولی ،در زیر پروفیل، قوس افقی رو با در نظر گرفتن راست گرد و یا چپ گرد بودن قوس های افقی مسیر ، نشان دهید.

در اینجا یک نمونه پروژه راه رو هم براتون قرار میدم . امیدوارم مفید باشد.مشاهده پیوست 01-rahsazi_behbahani.rar

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز

دقت كنيد دوستان

قوسهاي قائم منظورم نيست

با اجازه اساتید به نظر من کار مفیدی نیست این کار چون باید این قوس ها رو به صورت شماتیک زیر پروفیل طولی ترسیم کنید. اول و آخرش این قوسها توسط دوربین توتال پیاده میشه پس جان ما بیایید مختصات پیکه ها رو در آکس و رایت و لفت مثله مرد توی نقشه بذارید تا نقشه بردار نیازی به ایدی گرفتن نداشته باشه. من توی نقشه هام همیشه همین کار رو میکنم، هر چند مشاورها هی نغ میزنن به جونم که اینا چیه دیگه توی نقشه آوردی؟؟

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
با اجازه اساتید به نظر من کار مفیدی نیست این کار چون باید این قوس ها رو به صورت شماتیک زیر پروفیل طولی ترسیم کنید. اول و آخرش این قوسها توسط دوربین توتال پیاده میشه پس جان ما بیایید مختصات پیکه ها رو در آکس و رایت و لفت مثله مرد توی نقشه بذارید تا نقشه بردار نیازی به ایدی گرفتن نداشته باشه. من توی نقشه هام همیشه همین کار رو میکنم، هر چند مشاورها هی نغ میزنن به جونم که اینا چیه دیگه توی نقشه آوردی؟؟
در راستای تایید گفته های @Ehsan.Ha باید بگم که پروفیل طولی یک برش فائم در راستای مسیر است به صورت محاوره ایی تر یعنی از بالاداریم مسیر رو نگه میکنیم پس فقط قله و دره و صافی میبینیم به صورت خطی .هیچگونه قوسی نداردو همیشه بصورت خط راست نوسانی است.مهندسین اجرا از روی کیلوکتراژو وارد شدن به منطقه و تسلط بر پروژه تشخیص میدن قوس کجای پروفیل هست

sshayan59

عضو جدید

دقت كنيد دوستان

قوسهاي قائم منظورم نيست

سلام
1روش اینه که بیاید از روی پلان مسیر ابتدا و انتهای قوسهای افقی را مشخص کنید و همان کیلومتراژها را روی پروفیل طولی علامت گذاری کنید که این روش وقت گیر است
روش دوم استفاده از نرم افزار civil 3d است که این کار را بسیار دقیق و خوب و بصورت شماتیک (چپگرد یا راستگرد بودن قوس) برای ما زیر پروفیل طولی نمایش میده

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام
1روش اینه که بیاید از روی پلان مسیر ابتدا و انتهای قوسهای افقی را مشخص کنید و همان کیلومتراژها را روی پروفیل طولی علامت گذاری کنید که این روش وقت گیر است
روش دوم استفاده از نرم افزار civil 3d است که این کار را بسیار دقیق و خوب و بصورت شماتیک (چپگرد یا راستگرد بودن قوس) برای ما زیر پروفیل طولی
جسارت نباشه اما چجوری؟
میشه منو نسبت به پلان و پروفیل زیر توجیح کنید

پیوست ها

• R6-2over4.jpg
    R6-2over4.jpg
    63.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • bf.jpg
    92.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

sshayan59

عضو جدید
در صورت امکان پلان و پروفیل را دوباره لود کنید
کدوم روش رو بگم؟

آخرین ویرایش:

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
این پلان اولیه مسیر
r45820_R6-2over4.jpg
اینم پروفیل:
t3706_bf.jpgچجوری میشه یه برش مسطحاتی رو انداخت روی یک برش ارتفاعی؟

sshayan59

عضو جدید
سلام
قوس در پلان از کیلومتر 111+0 تا 127+0 هست
همین کیلومتراژ را روی پروفیل طولی در قسمتی که کیلومتراژ مسیر هست
مشخص میکنید.این محدوده میشه محدوده قوس افقی
هیچوقت نمیشه برش مسطحاتی را روی برش ارتفاعی انداخت
civil3d این کار را برای شما براحتی انجام میده
امیدوارم جواب شما را داده باشم

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام
قوس در پلان از کیلومتر 111+0 تا 127+0 هست
همین کیلومتراژ را روی پروفیل طولی در قسمتی که کیلومتراژ مسیر هست
مشخص میکنید.این محدوده میشه محدوده قوس افقی
هیچوقت نمیشه برش مسطحاتی را روی برش ارتفاعی انداخت
civil3d این کار را برای شما براحتی انجام میده
امیدوارم جواب شما را داده باشم
ببین فقط میتونی روی پروفیل یه علامت بزنی که Tc اینجاست ، CT اینجاست ،پس نیازی به نرم افزار نداری با خودکار یا مداد هم میشه علامت زد
اینو من از اون اول گفتم ،اما شما فرمودی ((civil3d این کار را برای شما براحتی انجام میده))این کار زمانی در منطق و سواد من جواب میده که بشه با یک عدد نیوو (X,Y) برداشت کرد. دلیل کاری هم بخوای اینه که : زمان تحویل پروژه ،کارفرما شیت پلان رو جداگونه و شیت پروفیل طولی رو جداگانه از پیمانکار تحویل میگیره .

sshayan59

عضو جدید
ببین فقط میتونی روی پروفیل یه علامت بزنی که Tc اینجاست ، CT اینجاست ،پس نیازی به نرم افزار نداری با خودکار یا مداد هم میشه علامت زد
زمانی که طول مسیر زیاد باشه همراه با قوسهای زیاد مثل مناطق کوهستانی انجام کار بصورت دستی زمانبر و خسته کننده و طبیعتا همراه با اشتباه است که شخصا نرم افزار رو ترجیح میدم
اینو من از اون اول گفتم ،اما شما فرمودی ((civil3d این کار را برای شما براحتی انجام میده))این کار زمانی در منطق و سواد من جواب میده که بشه با یک عدد نیوو (X,Y) برداشت کرد. دلیل کاری هم بخوای اینه که : زمان تحویل پروژه ،کارفرما شیت پلان رو جداگونه و شیت پروفیل طولی رو جداگانه از پیمانکار تحویل میگیره

نمیدونم چقدر به civil3d تسلط دارید ولی با استفاده از گزینه های این نرم افزار میشه زیر پروفیل طولی موقعیت قوسها-طول قوس و یکسری اطلاعات دیگه رو نمایش داد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

maniali86

عضو جدید
انتخاب روی پروفیل طولی و کلیک راست بکنید و گزینه edit profile view را انتخاب کنید و پنجره ای باز میشه که از قسمت display باید چراغ های دو گزینه grid at horizontal geometry point این برای اوردن محل شکست پلان در پروفیل

و اما برای اوردن کیلومتر : در همان قسمت display باید چراغهای top axis horizontal geometry point و top axis annotation horizoontal geometry point را روشن کنید

امیدوارم به دردتون بخوره

ایمیل من برا رد و بدل کردن اطلاعات سیویل که برای من هم بسیار آموزنده خواهد بود

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا