چه کنیم تا تالار فعالتر،مفیدتر و بهتری داشته باشیم؟

hastam_miravam

عضو جدید
سلام دوست عزیر
میتونم بپرسم چه اطلاعاتی در زمینه تکمیل ورنگرزی میتونی قرار بدی ؟
و اینکه چه اطلاعاتی در مورد تکمیل پارچه حلقوی میخوای ؟
یعنی هم اطلاعات کامل در مورد تکمیل داری هم اینکه اطلاعات در مورد تکمیل میخوای ؟
سلام آقا هادی

فکر میکنم جواب من رو با دقت نخوندید !!

من هم میتونم اطلاعات خیلی خوب و کاملی در مورد تکمیل محصولات دوخته شده در اختیار دوستان قراربدم :w14:
از همکاری همه شما متشکرم و ا راجع به رنگرزی و تکمیل پارچه های حلقوی یه سری اطلاعات میخوام که از همه کسایی که در این مورد اطلاعاتی دارن تو تاپیک مخصوص قرار بدین ؟؟

فکر میکنم تکمیل محصولات دوخته شده با تکمیل پارچه های حلقوی 2 دنیای متفاوت باشند .
برای توضیح بیشتر باید بگم شلوار جین و کتان یک نوع کالای دوخته شده میباشد که بعد از دوزندگی تکمیل میگردد .
اگر خواستید بیشتر بدونید هستم در خدمتتون .

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام آقا هادی

فکر میکنم جواب من رو با دقت نخوندید !!

من هم میتونم اطلاعات خیلی خوب و کاملی در مورد تکمیل محصولات دوخته شده در اختیار دوستان قراربدم :w14:
از همکاری همه شما متشکرم و ا راجع به رنگرزی و تکمیل پارچه های حلقوی یه سری اطلاعات میخوام که از همه کسایی که در این مورد اطلاعاتی دارن تو تاپیک مخصوص قرار بدین ؟؟

فکر میکنم تکمیل محصولات دوخته شده با تکمیل پارچه های حلقوی 2 دنیای متفاوت باشند .
برای توضیح بیشتر باید بگم شلوار جین و کتان یک نوع کالای دوخته شده میباشد که بعد از دوزندگی تکمیل میگردد .
اگر خواستید بیشتر بدونید هستم در خدمتتون .

سلام
بله منظورتونو متوجه شدم
حق با شماست

خوب خیلی دوست دارم بدونم غیر از سنگ شور پارچه های جین یا همون شلوار لی یا تکمیل با آنزیم و جدیداً لیزر ، چه کارای تکمیلیه دیگه رو این پارچه ها انجام میشه ؟

و اینکه غیر از پارچه های جین ، پارچه های دیگه ای هم هستند که پس از دوختشون ، عملیات تکمیلی روشون انجام بشه و به چه صورت ؟

ممنون از توضیحات و اطلاعات کاملتون:gol:

hastam_miravam

عضو جدید
سلام
بله منظورتونو متوجه شدم
حق با شماست

خوب خیلی دوست دارم بدونم غیر از سنگ شور پارچه های جین یا همون شلوار لی یا تکمیل با آنزیم و جدیداً لیزر ، چه کارای تکمیلیه دیگه رو این پارچه ها انجام میشه ؟

و اینکه غیر از پارچه های جین ، پارچه های دیگه ای هم هستند که پس از دوختشون ، عملیات تکمیلی روشون انجام بشه و به چه صورت ؟

ممنون از توضیحات و اطلاعات کاملتون:gol:

با سلام به همه دوستان متخصص و آقا هادی
قبل از اینکه بخوام توضیحی بدم میخوام از مدیریت بپرسم که من میتونم در مورد سوال آقا هادی اینجا چیزی بگم یا باید تو یه تاپیک جدید بگم ؟

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
با سلام به همه دوستان متخصص و آقا هادی
قبل از اینکه بخوام توضیحی بدم میخوام از مدیریت بپرسم که من میتونم در مورد سوال آقا هادی اینجا چیزی بگم یا باید تو یه تاپیک جدید بگم ؟

سلام دوست عزیز
من پیشنهادم اینه که شما در تاپیک جدا اینکارو انجام بدید.
اینطوری میتونید مفصل تر توضیح بدید و تاپیک هم اختصاص به همون موضوع داشته باشه تا بقیه ی بچه ها هم ببینن و استفاده کنن.
بسیار ممنون
:w27:

hastam_miravam

عضو جدید
ایجاد تاپیک جدید

ایجاد تاپیک جدید

سلام دوست عزیز
من پیشنهادم اینه که شما در تاپیک جدا اینکارو انجام بدید.
اینطوری میتونید مفصل تر توضیح بدید و تاپیک هم اختصاص به همون موضوع داشته باشه تا بقیه ی بچه ها هم ببینن و استفاده کنن.
بسیار ممنون
من یه تاپیک جدید ایجاد کردم که در مورد سنگشویی جین مطالبی رو عنوان کردم از اینکه مراجعه میکنید و مطالعه میکنید خوشحال میشم ........:w14:

Setayesh

مدیر تالار
من یه تاپیک جدید ایجاد کردم که در مورد سنگشویی جین مطالبی رو عنوان کردم از اینکه مراجعه میکنید و مطالعه میکنید خوشحال میشم ........:w14:

آسمان جان
میتونی لینکشو بذاری اینا.
من پیداش نکردم.

hastam_miravam

عضو جدید
سلام

سلام

سلام ستایش جونم

دیروز 3 با مطلبم رو نوشتم هر بار موقع ارسال سایت قاطی کرد و همش پاک شد :crying2:
بعد به این نتیجه رسیدم که اول یه جا دیگه تایپ کنم بعد بزارمش اینجا :book:
تا چند دقیقه دیگه میزارمش ..............:w11:

Setayesh

مدیر تالار
سلام ستایش جونم

دیروز 3 با مطلبم رو نوشتم هر بار موقع ارسال سایت قاطی کرد و همش پاک شد :crying2:
بعد به این نتیجه رسیدم که اول یه جا دیگه تایپ کنم بعد بزارمش اینجا :book:
تا چند دقیقه دیگه میزارمش ..............:w11:

سلام
اخی.میدونم چی میگی.
بهترین راهو انتخاب کردی.
اینطوری مطالبو واسه خودت هم داری.
لینکشو هم بذار اینجا.

hastam_miravam

عضو جدید
سلام ستایش جون

من دوباره و سه باره و n باره سعی کردم ولی نشد :wallbash:نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم .....:w20:

Setayesh

مدیر تالار
سلام ستایش جون

من دوباره و سه باره و n باره سعی کردم ولی نشد :wallbash:نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم .....:w20:

سلام عزیزم
کاری نداره.
توی تالار این گزینه
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/newthread.gif رو انتخاب کن (هم بالاست هم پایین!)
بعد یه صفحه باز میشه:ارسال تاپیک جدید
توی قسمت عنوان،عنوان اصلی تاپیکتو قرار میدی و در قسمت متن هم اون چیزی که تایپ کردی و آمادست رو بذار و بعد هم گزینه ی ارسال رو بزن.
همین.
موفق باشی.

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام ستایش جون
خوب عزیزم منم دقیقا" همین کارو کردم
ولی ارسال رو که میزنم همه چی میپره نمیدونم چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
یعنی تو تالار فقط همچین مشکلی پیش میاد ؟
اگه میتونی مطالبتو اینجا قرار بده
بعد ستایش خانوم انتقالش میدن به یه تاپیک دیگه
مرسی

hastam_miravam

عضو جدید
در مورد تکمیلی کالای دوخته شده چی میدونید ؟؟؟؟؟

در مورد تکمیلی کالای دوخته شده چی میدونید ؟؟؟؟؟

با سلام به همه دوستان متخصص :w36:

همونطورکه از نام این تاپیک پیداست راجع به تکمیل کالای دوخته شده میباشد . هر کدوم از دوستان که مطلبی در این باره داره میتونه توی این تاپیک قرار بده .

در ابتدا خودم کلیاتی عرض میکنم که بحث در موردش شروع بشه و هر کس هر سوالی در این زمینه داشت مطرح کنه یا اگر مطلب جدیدی هم داره به ما یاد بده خیلی خوشحال میشیم ...........

همونطور که میدونید تکمیل ها با توجه به نوع تولیدات در مراحل مختلف انجام میشود . از لیف گرفته تا کالای دوخته شده میتوان یک محصول را تکمیل کرده ( عملیات تکمیلی بر روی کالا انجام داده ) و به بازار عرضه کرد .

در مورد محصولاتی از جنس جین و کتان و گاهی اوقات پنبه ای با بافت حلقوی هم به دوصورت پارچه یا کالای دوخته شده به بازار عرضه میگردد .

تاریخچه تولید پارچه های جین در لینک زیر آمده است که ما به آن نمیپردازیم .

پارچه جین به دلیل کاربرد خاص آن باید خصوصیتهایی داشته باشد که در هنگام تولید آن اهمیت دارد .

1. بافت به کار رفته معمولا سرژه 1 به 3 یا همان کجراه میباشد . این بافت باعث میشود که حداکثر تارها در روی پارچه و حداکثر پودها در پشت پارچه قرار بگیرد و پارچه اصطلاحا" پشت سفید یا پشت رنگی به نظر برسد . ( در صورت استفاده از پود سفید پشت سفید و پود رنگی پشت رنگی خواهد بود ) که امروزه انواع بافتها به کار میرود و حتی بافت ساده یا تافته هم برای تولید پارچه جین به کار میرود و پشت و روی پارچه یکی خواهد بود .

2.تارهای مورد استفاده در بافت پارچه جین با رنگ سایشی ایندیگو رنگرزی میشود که بعد از سنگشویی افکت و سایه روشن خاصی به کالا خواهد داد مخصوصا" در محل دوختها . که با توجه به سفارش مرد نظر میتوا ن طیف رنگی سیر متوسط یا روشن را بدست آورد .

3. کیفیت پارچه مورد نظر به نوع پود به کار رفته هم بستگی دارد .

4. همچنین نوع رنگرزی ایندیگو که بر روی تارهای پارچه جین انجام میگیرد در کیفیت محصول تاثیر بسزایی دارد .

پس از تولید پارچه جین از آن کالاهایی دوخته و به کارخانه سنگشویی ارسال میگردد تا عملیات تکمیلی بر روی آن انجام گیرد . که با توجه به نیاز بازار یا سفارش مشتری بسیار متنوع خواهد بود .

برخی از عملیات تکمیلی به صورت فیزیکی و برخی به صورت شیمیایی میباشد . مثلا آهارگیری و پرزگیری یکی از مراحل تکمیلی شیمیایی میباشد که با استفاده از آنزیمهای آمیلاز و سلولاز انجام میگیرد .

و برخی هم به صورت سایشی فیزیکی و با استفاده از پوکه سنگ که یک نوع سنگ متخلخل سبک میباشد انجام میگیرد .

در مورد پارچه های کتان هم عملیات مشابهی انجام میگیرد که نتایج متفاوتی بدست میدهد .

تا اینجا به کلیاتی اشاره کردیم منتظر سوالها یا مطالب جدید شما هستم .........................

hastam_miravam

عضو جدید
سلام دوست عزیز
مرسی
ممنون از راهنماییتون
من مدت زیادیه که میخوام اینکگارو انجام بدم ولی فکر میکردم خلاف مقرراته
با زهم ممنون بالاخره مطلبم رو گذاشتم :w14:

Setayesh

مدیر تالار
سلام ستایش جون
خوب عزیزم منم دقیقا" همین کارو کردم
ولی ارسال رو که میزنم همه چی میپره نمیدونم چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
اولش فکر کردم مشکل از خود باشگاهه!
چون چند روزه بچه های دیگه هم توی ارسال تاپیک مشکل دارن...
ولی الان خودم امتحان کردم شد.
دقیقا بگو چه اروری میده تا به مدیران بگم انشالله مشکلت حل میشه.

سلام دوست عزیز
مرسی

آره من میتونم.
اما تاپیک به اسم من میشه و من اینو نمی خوام.
فعلا مطالب اینجا باشه تا مشکل آسمان جان حل بشه.

ممنون از راهنماییتون
من مدت زیادیه که میخوام اینکگارو انجام بدم ولی فکر میکردم خلاف مقرراته
با زهم ممنون بالاخره مطلبم رو گذاشتم :w14:

خیلی ممنون دوست عزیز.
مشکل اینجاست که بین پست ها گم میشه.
به محض اینکه تونستی تاپیکو بزن.

Setayesh

مدیر تالار
سلام

خب مثل اینکه کسی دیگه ای وجود نداره که اعلام امادگی کنه.
1)با همین تعداد نفرات من یه پیشنهادی دارم دوستان لطف کنید نظر خودتونو بگید:
بچه هایی که اعلام کردند در کدوم زمینه دوست دارن فعالیت کنن یا فردی یا گروهی در زمینه ی مورد نظر خودشون فعالیت میکنن و در پایان هفته گروه فعالتر مشخص و معرفی میشه.

2) قرار شده واسه کنکور ارشد امسال یه طرحیو پیاده کنیم، دوستان عزیزی که ارشد میخونن ومیتونن در این زمینه هم همکاری کنن لطفا اعلام کنید.

ممنون

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام

خب مثل اینکه کسی دیگه ای وجود نداره که اعلام امادگی کنه.
1)با همین تعداد نفرات من یه پیشنهادی دارم دوستان لطف کنید نظر خودتونو بگید:
بچه هایی که اعلام کردند در کدوم زمینه دوست دارن فعالیت کنن یا فردی یا گروهی در زمینه ی مورد نظر خودشون فعالیت میکنن و در پایان هفته گروه فعالتر مشخص و معرفی میشه.

2) قرار شده واسه کنکور ارشد امسال یه طرحیو پیاده کنیم، دوستان عزیزی که ارشد میخونن ومیتونن در این زمینه هم همکاری کنن لطفا اعلام کنید.

ممنون

منم اعلام آمادگی میکنم ;)

TEXTIL

عضو جدید
خوب من هم اعلام آمادگي ميكنم.در رشته ريسندگي
ولي يك اشكال اين تالار اينه كه همه فقط اعلام آمادگي ميكنند نه اعلام شروع بنظر من بهتره تالار كارشو با طرح سوال يا ارائه مطلب شروع كنه باقيش خودش ادامه پيدا ميكنه

goh@ri

عضو جدید
سلام دوستان عزیز:w30:
من خیلی وقته دلم میخواست یک تالار خوب و فعال داشته باشیم.
از اونجایی که من به خودم قول دادم اینکارو بکنم تصمیم گرفتم یه جا رو واسه طرح پیشنهادات و انتقادات شما ایجاد کنم.
لطفا به این سوال پاسخ بدید:
چه کنیم تا تالار فعالتر،مفیدتر و بهتری داشته باشیم؟
هیچ محدودیتی نداره.
انتقاد قبوله!
پیشنهاد!اعتراض!و ...هم قبوله.

لطفا اگه شما هم مثل من میخواید که یک تالار بهتر و بهتر داشته باشیم شرکت کنید.

ممنون و موفق باشیم.:victory:

به اشتراک گذاستن مقالات به روز علمی

بالا