چه چيز باعث مي شود تا كسي ، كسي ديگر را با لنگه كفش بزند؟!

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از ريشه مردود است كه دلت بدرد نيايد وقتي صداي ناله هاي جانداري را مي شنوي... حال چه فرق مي كند ، كه او انسان باشد يا جاندار ديگري؟!
وقتي فيلمي تقريبن گويا از حمله ي آن مرد عراقي به آن مثلن انسان (بوش) را ديدم و البته واكنش آن همه آدم امنيتي در قبال او... ، يك سوال در ذهنم شكل گرفت ، كه: " چه چيز باعث مي شود تا كسي ، كسي ديگر را با لنگه كفش بزند؟! "
و اينكه شايد بتوان پاسخ اين سوال را در رفتار يك كودك كه مورد آزار فردي قوي تر از خودش قرار گرفته ، شاكي شده و كاري ديگر از او بر نمي آيد ، دريافت...
و دردناكي اين ماجرا وقتي شفاف تر شد كه از مفهوم جملات آن مرد خطاب به آن مثلن انسان(بوش) ادا كرد ، سر درآوردم كه با پرتاب اولين لنگه كف گفت:

«اي سگ! اين هديه‌اي از سوي عراقي‌ها به توست؛ اين بوسه خداحافظي است.»
و دكلمه اي ديگر كه لنگه كفش دوم او را ، خطاب به بوش همراهي مي كند:

«اين از سوي بيوه‌ها، يتيمان و افرادي است كه در عراق كشته مي‌شوند»

<<تماشاي فيلم>>

http://www.choogh.com/redirect.php?url=http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1387/9/25/21529_613.avi
شايد نتوان كار آن مرد عراقي كه بي ترديد از تعرض فرزندان آن مثلن انسان (بوش) "بي نصيب نمانده است" و شايد همسرش ، شايد فرزندش ، شايد خواهر و برادر و پدر و مادرش را در اين تقابل وحشتناك و وحشي گونه از دست داده باشد ، را تائيد كرد ، اما هر چه كردم نشد كه وي را شماتت كنم! اين نقطه اي درد ناك است هر چند من روي اين شهامت نام "شهادت" مي گذارم... اما اين نام گذاري هم از درناكي آن نمي كاهد...
من آن مرد را چون كودكي يافتم كه نهايت توانش را در قبال يك تجاوزگر به خرج داد و خرسند شدم وقتي شنيدم كه آن لنگه كفش هاي مقدس در حراج نماديني ، ۵۰۰.۰۰۰ دلار آمريكا! قيمت گذاري شده و بي ترديد بسيار بيش از اين مي ارزند...
منتظرالزيدي ، كودكي قهرمان است...

الهم عجل لوليك الفرج

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
آفرين به اون خبرنگار.واقعا بهترين پذيرايي از يك سياستمدار نامرد بود.
سياستمداري كه هزاران نفر رو به كام مرگ برد.فقط براي چاههاي نفت :cry:

کربلایی

مدیر بازنشسته
آفرين به اون خبرنگار.واقعا بهترين پذيرايي از يك سياستمدار نامرد بود.
سياستمداري كه هزاران نفر رو به كام مرگ برد.فقط براي چاههاي نفت :cry:

اول سلام
اما بعد...
دوست عزیز فکر کنم با توجه به این حرفایی که زدی باید منتظر باشی تا یه عده بیان بگن این حرفات رو ثابت کن.
منظورم اینه که شما باید در این جامعه همه حرفایی رو که میزنی رو ثابت کنی:surprised:
برای مثال وقتی میگی آقای سیاستمدار هزاران نفر رو به کام مرگ برد باید ثابتش کنی!!! از کجا معلوم که آقای مثلا سیاستمدار هزاران نفر رو خوشبخت نکرده؟؟؟
یا حتی اگه بگی الان روزه باز باید ثابتش کنی!! چون ممکنه الان شب باشه و شما بخاطر اینکه مطالعاتتون کمه نتونستی درست تشخیص بدی:surprised:
خلاصه اینجوریاست دیگه!!! اگه بگی ماست سفیده باید ثابت کنی! شایدم بهتر باشه بری بیشتر کتاب و جزوه بخونی تا به این نتیجه برسی که ماست سفید نیست، بلکه از همون ازل خدای منان ماست رو سیاه آفریده!!!

شما و فیدل عزیز کاملا درست میگید که این آقای بوش، قاتل انسانهات! اما باید ثابت کنید!!! شاید بهتر باشه یه دادگاه تشکیل بشه تا یه عده بیان با قوانین منحصر به فردشون، شورایی تشکیل بدن و بیگناهی بوش رو به ما تحمیل کنند:surprised:

من دو هفته بود که در عراق بودم، وقتی هم که اون خبرنگار ناراضی با لنگه کفشش از بوش پذیرایی کرد در کربلا بودیم! اونجا بجز یکی دوتا شبکه عراقی، هیچکدوم از خبرگزاری ها از این خبرنگار حمایت نکردند!!! بین مردم عراق هم تا جایی که من باهاشون صحبت کردم، دو دسته بودند، یه عده که اتفاقا شیعه هم بودنند، معتقد بودنند که بوش و آمریکا نباید از عراق برن بیرون!!! چون در این صورت وهابیون خون شیعیان رو میریزنند!!!
اما یه عده هم بودنند که می گفتنند آمریکا باید هرچه زودتر خاک عراق رو ترک کنه! و معتقد بودنند که هر چی بدبختی می کشنند زیر سر آمریکاست!!! اون خبرنگار در نظر این افراد به یک قهرمان تبدیل شده!
حالا باید برم این حرفا رو ثابت کنم!!! شاید هم بهتر باشه برم بیشتر مطالعه کنم!
موفق باشید

sh.mojtaba

عضو جدید
اول سلام
اما بعد...
دوست عزیز فکر کنم با توجه به این حرفایی که زدی باید منتظر باشی تا یه عده بیان بگن این حرفات رو ثابت کن.
منظورم اینه که شما باید در این جامعه همه حرفایی رو که میزنی رو ثابت کنی:surprised:
برای مثال وقتی میگی آقای سیاستمدار هزاران نفر رو به کام مرگ برد باید ثابتش کنی!!! از کجا معلوم که آقای مثلا سیاستمدار هزاران نفر رو خوشبخت نکرده؟؟؟
یا حتی اگه بگی الان روزه باز باید ثابتش کنی!! چون ممکنه الان شب باشه و شما بخاطر اینکه مطالعاتتون کمه نتونستی درست تشخیص بدی:surprised:
خلاصه اینجوریاست دیگه!!! اگه بگی ماست سفیده باید ثابت کنی! شایدم بهتر باشه بری بیشتر کتاب و جزوه بخونی تا به این نتیجه برسی که ماست سفید نیست، بلکه از همون ازل خدای منان ماست رو سیاه آفریده!!!

شما و فیدل عزیز کاملا درست میگید که این آقای بوش، قاتل انسانهات! اما باید ثابت کنید!!! شاید بهتر باشه یه دادگاه تشکیل بشه تا یه عده بیان با قوانین منحصر به فردشون، شورایی تشکیل بدن و بیگناهی بوش رو به ما تحمیل کنند:surprised:

من دو هفته بود که در عراق بودم، وقتی هم که اون خبرنگار ناراضی با لنگه کفشش از بوش پذیرایی کرد در کربلا بودیم! اونجا بجز یکی دوتا شبکه عراقی، هیچکدوم از خبرگزاری ها از این خبرنگار حمایت نکردند!!! بین مردم عراق هم تا جایی که من باهاشون صحبت کردم، دو دسته بودند، یه عده که اتفاقا شیعه هم بودنند، معتقد بودنند که بوش و آمریکا نباید از عراق برن بیرون!!! چون در این صورت وهابیون خون شیعیان رو میریزنند!!!
اما یه عده هم بودنند که می گفتنند آمریکا باید هرچه زودتر خاک عراق رو ترک کنه! و معتقد بودنند که هر چی بدبختی می کشنند زیر سر آمریکاست!!! اون خبرنگار در نظر این افراد به یک قهرمان تبدیل شده!
حالا باید برم این حرفا رو ثابت کنم!!! شاید هم بهتر باشه برم بیشتر مطالعه کنم!
موفق باشید

سلام
زیارت قبول فکر کنم تازه از تنور در اومدید و بوسیدنتون واجبه البته در این رابطه تحقیق کردم. مسافر کربلا و قبر حسین(ع) را باید بوسید تا در زیارتش شریک بشی.
ولی خارج از مطالعه و تحقیق فکر کنم هرکی نظر خودش رو گذاشته به عنوان یه نظریه و کسی هم اثبات یه نظریه رو نمیخواد:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
بگذریم. شوخی بود. ما باتوجه به دیده ها و شنیده هامون حکم میکنیم. خوب صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران وجهه ی بدی که از بوش تو عراق ساخته پس ما هم باید به بوش بگیم قاتل و بعد هم از خبرنگار حمایت کنیم.
بنده در همین جا حمایت خودم رو از خبرنگار اعلام میکنم...
و نیز هرگونه تعرض به خانواده ی ایشون را محکوووووووووووووووووم میکنم.;);)

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
زيارت قبول
من هم جاي شما خالي چند وقت پيش رفته بودم كربلا
از دوستاني كه اونجا دارم و اهل عراق هستن جوياي خبر شدم
اونا صحبتهايي كردن كه معني كليش اين بود:
هيچ پرنده اي دوست نداره قفسي باشه.صدام خوب نبود(البته براي بعضي ها خوب بود) ولي اينا هم از اون بدترند.
دوست عزيز من نه طرفدار عراقم نه آمريكا.
در ضمن بيشتر دلخوري از عراق دارم به خاطر 8 سال جمگ و دربدري
ولي حقيقت اينه كه كسي دوست نداره كشورش بشه مستعمره

اين نظر منه
عرايض شما هم محترمه .حتما طبق علل خاصي اين حرفها رو مي گين

بالا