چه لذتى دارد اين حجاب وقتی صد قافله دل کثیف همرهت نیست!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصولا اگر ما انسان باشیم !!!!!
فرقی بایستی با سایر مخلوقات داشته باشیم

در مقابله با تمامی مسائل خداوند گاز رو در اختیار ما قرار داده و البته جالبه در کنارش ترمز !!!!!!!!

چه دلیلی داشته که خداوند ترمز رو قرار بده ............ قوانینی رو وضع کنه

مثلا یک ماشین با سرعت 240 سرپیچ بره چه اتفاقی براش میفته ؟!!!!!!!

فرقی که بین انسان و سایر مخلوقاته ..........کنترل کردنه
حال اینکه همه توانایی این کنترل رو ندارن و ممکنه هر لحظه از مغوله انسان بودن خارج بشن .......... چون معصوم نیستن و امکان اشتباه در تعیین مصادیق براشون وجود داره

ما اگر با سایر مخلوقات خداوند فرق داریم .........باید بتوانی بر اساس قوانین که خالق وضع کرده گاز بدیم یا ترمز کنیم
قطعا خالق ، سربلندی و راه رستگاری ما رو از مای مخلوق بیشتر میدونه ............. مگر اینکه ما صفات خالق رو قبول نداشته باشیم

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من فسفه حجاب
ارامش روانی که فرد چه مرد چه زن در جامعه به معنای کلی دارد
اینکه شما یک جامعه همگن داشته باشید
حقیقتا این جمله حداد عادل به نظرم صحیح بود ویه معنی کامل تر و والاتری از حجاب به دور از اون بحثهای شهوانی میداد خوبه روش فکر بشه که:
لازمه اجتماعی بودن، این است که فرد، کمتر به خود بپردازد و خود را همچون «قطره ای در دریای جامعه» غرق کند. لازمه واردِ اجتماع شدن، این است که «من» از میان برود و «ما» ایجاد شود. و اگر قرار شود هر زنی و هر مردی با توجه به لباس و بدن و روی و موی خویش، سعی کند که از خود یک «منِ» مشخص و انگشت نما بسازد، معلوم می شود که نمی خواهد به اجتماع بپیوندد و نه در غم جامعه که در غم خویش است؛
اینکه به نظرم در صورت بودن حجاب در جامعه حتی خود زنها ارامش بیشتری خواهند داشت و البته مردها
و اینکه به نظرم یک مرد شاید بیشتر میتواند اثرات حجاب درکنه تا یک زن
و اینهم اشتباه نشه که بقول شریعتی زن سوم در اسلام ملاک است نه نوع اول و دوم که شاید زیاد تفاوتی باهم نداشته باشند(تقلید بدون تعقل)
در ضمن تمام مطالب قبلی که نوشتم کپی پیست نبود بلکه چیزهایی بود که واقعا بهش عقیده دارم
ارامش روانی...ععبارت جالبیه......من امروز با مادرم رفتم بیرون...مثل همیشه مانتوی رنگی پوشیده بودم.......ولی خدا شاهده نه مانتوم تنگ بود نه مشکل منکراتی داشت......مامانم وقتی ماشین گشت رو دید شدیدا استرس گرفت....وقتی ازش پرسیدم مانتوی من ایرادی نداره چرا ترسیدی...جواب داد اینا به رنگ لباس هم گیر میدن
این ارامش روانیه دوست عزیز؟
این که 4 تا ادم به قول خودشون ارشاد کننده از رنگ لباس من خوششون نیاد و مادر من با اون همه سنش بترسه؟
ارامش...امنیت...و کلمات مشابه دیگه کلمات قابل ستایشی هستن...ولی با حجاب اجباری بدست نمیان
من با اون جمله کاملا مخالفم.....ادمها عاشق تنوع و زیبایی هستن...نمیشه مجبورشون کنیم عین هم لباس بپوشن...تا جامعه ایده ال بشه......اونوقت دقیقا جامعه کمونیستی میشه....که یه زن حسرت کفش زنونه داشته باشه....1984 رو بخونین.....دقیقا در مورد چنین جوامع یک دستیه.....در ضمن افراط و تفریط تو هر زمینه ای درست نیست....

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا یکی از دوستان به نکته جالب اشاره کرد.....قضیه غسل جمعه....ایا الان وقتی هر فردی روزی یکبار استحمام میکنه غسل جمعه معنی داره؟
منظور من اینه که اگه حضرت فاطمه به قول بعضیها اون مدلی حجاب داشته بخاطر جامعه ببخشید کثیف و بسته اعراب بود.....شما میتونین قبول کنین مردهای امروزی ایران همون قدر سطح فکر پایینی دارن....اگه قبول میکنین باید بگم خیلی بی انصافین
اره اون حجاب با اون شدت شاید واسه جامعه عقب افتاده اعراب که زن رو کالا میدونستن نه انسان لازم بئد
ببینید من با بی بند و باری مخالفم.....من میگم هر جا پوشش مناسب خودش رو می طلبه و با حجاب اجباری مخالفم...میگم کسی که به حجاب اعتقاد نداره با زور شلاق و ارشاد معتقد نمیشه....و میگم زن تو غرب بخاطر بی حجابی نبوده که پیشرفت کرده.....بخاطر دید باز دیدی که اون رو بهنوان یک انسان قبول داره پیشرفت کرده....اگه حرف شما هم همینه......باشه......ما با هم بحثی نداریم

با این قسمتها مخالفم:
منظور من اینه که اگه حضرت فاطمه به قول بعضیها اون مدلی حجاب داشته بخاطر جامعه ببخشید کثیف و بسته اعراب بود(وقتی یک فرد کور وارد محضر پیامبر میشه و حضرت فاطمه حجاب را رعایت میکنه و میگه او نمیبیند اما من که میبینم نظرتون میشه بگید؟)

قضیه غسل جمعه....ایا الان وقتی هر فردی روزی یکبار استحمام میکنه غسل جمعه معنی داره؟(به نظر من نمیتونیم اینقدر ساده نظر بدیم من انسان خرافی نیستم اما به این عقیده دارم که شما فکنید اسلام به کوچکترین نکات توجه کرده مثلا اینکه پیامبر بعد از نهار صوررتش میشستند یا میگفتند ابب را فبل از نهار در حین راه رفتن و...... چگونه بخوریم ویا.....خیلیهاش با دلایل علمی اثبات شده و ......ایا ممکن نیست که فوایدی داشته باشه که ما درک نکرده باشیم
چون ما تنها از زاویه تمیزی نگاه میکنیم شاید حرف شما درست باشه اما قبول ندارید که زاویه دید ما محدود تر از خدا ورسولشه؟؟؟؟؟؟)

حجاب حق الهی

شبهه‌ای که در ذهنیت بعضی افراد هست این است که خیال می‌کنند حجاب برای زن محدودیت و حصاری است که خانواده برای او بوجود آورده و بنابراین حجاب نشانه ضعف و محدودیت زن است. راه حل این شبهه در بینش قرآن کریم این است که زن باید کاملا درک کند که حجاب او تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف نظر کردم همچنین مربوط به مرد هم نیست تا مرد بگوید من راضییم ، و همینطور مربوط به خانواده نیست تا اعضای خانواده رضایت دهند، حجاب زن حق الهی است.

حرمت زن اختصاص به خود زن دارد نه شوهر و نه خانواده ، همه اینها اگر رضایت بدهند قرآن راضی نخواهد بود چون حرمت زن به عنوان حق الله مطرح است و خدای سبحان زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلم رقت باشد و پیام عاطفه بیاورد و اگر جامعه‌ای این درس رقت و عاطفه را ترک نمودند و به دنبال غریزه و شهوت رفتند به همان فسادی مبتلا می‌شود که در غرب ظهور کرده. لذا کسی حق ندارد بگوید من به نداشتن حجاب رضایت دادم.

زن به عنوان امین حق الله از نظر قرآن مطرح است یعنی این مقام و این حرمت و حیثیت را خدای سبحان که حق خود اوست به زن داده و فرموده این حق مرا تو به عنوان امانت حفظ کن آنگاه جامعه به صورتی در می آید که قرآن در آن حاکم است. جامعه‌ای که قرآن در او حاکم است، جامعه عاطفه است و سرش این است که نیمی از جامعه را معلمان عاطفه به عهده دارند و آنها مادران هستند و ما چه بخواهیم، چه نخواهیم، چه بدانیم و چه ندانیم اصول خانواده درس رافت و رقت می‌دهد و رافت و رقت در همه مسائل کارساز است.

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیفهمم که چرا شما گیر دادید به مانتوی رنگی کی کجا چه زمان گفته مشکل داره؟
شما مشکلی ندارین؟
اگه مشکلی ندارین .....باشه حرفی نیست.....خوشحالم که با شاد پوشیدن مشکلی ندارین...ممنون

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارامش روانی...ععبارت جالبیه......من امروز با مادرم رفتم بیرون...مثل همیشه مانتوی رنگی پوشیده بودم.......ولی خدا شاهده نه مانتوم تنگ بود نه مشکل منکراتی داشت......مامانم وقتی ماشین گشت رو دید شدیدا استرس گرفت....وقتی ازش پرسیدم مانتوی من ایرادی نداره چرا ترسیدی...جواب داد اینا به رنگ لباس هم گیر میدن
این که 4 تا ادم به قول خودشون ارشاد کننده از رنگ لباس من خوششون نیاد و مادر من با اون همه سنش بترسه؟
ارامش...امنیت...و کلمات مشابه دیگه کلمات قابل ستایشی هستن...ولی با حجاب اجباری بدست نمیان
من با اون جمله کاملا مخالفم.....ادمها عاشق تنوع و زیبایی هستن...نمیشه مجبورشون کنیم عین هم لباس بپوشن...تا جامعه ایده ال بشه......اونوقت دقیقا جامعه کمونیستی میشه....که یه زن حسرت کفش زنونه داشته باشه....1984 رو بخونین.....دقیقا در مورد چنین جوامع یک دستیه.....در ضمن افراط و تفریط تو هر زمینه ای درست نیست....

بابا بخدا چرا اسلام با جامعه خودمون یکی میکنیم
هرجا ممکنه مشکل وجود داشته باشه ربطی به دین نداره؟؟؟؟؟
قبول دارم تنوع اما با تک زدن مخالفم

JavadMessi

مدیر بازنشسته

الان فکر نکنم بحث ما سر درست بودن این اجبار توسط حکومته که درست هم نیست البته تا یه حدیش
بحث ما اینه که آیا خدا این حجابو از انسان خواسته(چه زن چه مرد)یا نه که البته این اجبار خدا هم در چارچوب اختیار انسان است اما اگه انسان با اختیارش به اون عمل نکرد اونطرف عذر و بهانه ای برای خدا نداره

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این قسمتها مخالفم:
منظور من اینه که اگه حضرت فاطمه به قول بعضیها اون مدلی حجاب داشته بخاطر جامعه ببخشید کثیف و بسته اعراب بود(وقتی یک فرد کور وارد محضر پیامبر میشه و حضرت فاطمه حجاب را رعایت میکنه و میگه او نمیبیند اما من که میبینم نظرتون میشه بگید؟)

قضیه غسل جمعه....ایا الان وقتی هر فردی روزی یکبار استحمام میکنه غسل جمعه معنی داره؟(به نظر من نمیتونیم اینقدر ساده نظر بدیم من انسان خرافی نیستم اما به این عقیده دارم که شما فکنید اسلام به کوچکترین نکات توجه کرده مثلا اینکه پیامبر بعد از نهار صوررتش میشستند یا میگفتند ابب را فبل از نهار در حین راه رفتن و...... چگونه بخوریم ویا.....خیلیهاش با دلایل علمی اثبات شده و ......ایا ممکن نیست که فوایدی داشته باشه که ما درک نکرده باشیم
چون ما تنها از زاویه تمیزی نگاه میکنیم شاید حرف شما درست باشه اما قبول ندارید که زاویه دید ما محدود تر از خدا ورسولشه؟؟؟؟؟؟)

حجاب حق الهی

شبهه‌ای که در ذهنیت بعضی افراد هست این است که خیال می‌کنند حجاب برای زن محدودیت و حصاری است که خانواده برای او بوجود آورده و بنابراین حجاب نشانه ضعف و محدودیت زن است. راه حل این شبهه در بینش قرآن کریم این است که زن باید کاملا درک کند که حجاب او تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف نظر کردم همچنین مربوط به مرد هم نیست تا مرد بگوید من راضییم ، و همینطور مربوط به خانواده نیست تا اعضای خانواده رضایت دهند، حجاب زن حق الهی است.

حرمت زن اختصاص به خود زن دارد نه شوهر و نه خانواده ، همه اینها اگر رضایت بدهند قرآن راضی نخواهد بود چون حرمت زن به عنوان حق الله مطرح است و خدای سبحان زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلم رقت باشد و پیام عاطفه بیاورد و اگر جامعه‌ای این درس رقت و عاطفه را ترک نمودند و به دنبال غریزه و شهوت رفتند به همان فسادی مبتلا می‌شود که در غرب ظهور کرده. لذا کسی حق ندارد بگوید من به نداشتن حجاب رضایت دادم.

زن به عنوان امین حق الله از نظر قرآن مطرح است یعنی این مقام و این حرمت و حیثیت را خدای سبحان که حق خود اوست به زن داده و فرموده این حق مرا تو به عنوان امانت حفظ کن آنگاه جامعه به صورتی در می آید که قرآن در آن حاکم است. جامعه‌ای که قرآن در او حاکم است، جامعه عاطفه است و سرش این است که نیمی از جامعه را معلمان عاطفه به عهده دارند و آنها مادران هستند و ما چه بخواهیم، چه نخواهیم، چه بدانیم و چه ندانیم اصول خانواده درس رافت و رقت می‌دهد و رافت و رقت در همه مسائل کارساز است.
برای من این قضیه قابل درک نیست....و هیچ دلیل منطقی هم نمیبینم..در ضمن میشه صحت این قضیه رو ثابت کنین؟از کجا به صحتش پی بردین؟
کسی با حفظ حرمت و عفت زن مشکلی نداره.....اصولا من میگم این دید اجتماعی اگه درست بشه که بعید میدونم برای حفظ حرمت زن نیازی به حجاب سفت و سخت نیست...اگر هر کس متوجه بشه که زن یک عضو انسانی جامعه ست......و به زن با دید شهوانی نگاه نکنه.....اگر هر زنی متوجه باشه که فراخور جایی که میره پوشش مناسب داشته باشه حرمت و عفت زن حفظ میشه.....ولی با حجاب اجباری به این ایده الها نمیرسیم دوست محترم

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا بخدا چرا اسلام با جامعه خودمون یکی میکنیم
هرجا ممکنه مشکل وجود داشته باشه ربطی به دین نداره؟؟؟؟؟

قبول دارم تنوع اما با تک زدن مخالفم

الان فکر نکنم بحث ما سر درست بودن این اجبار توسط حکومته که درست هم نیست البته تا یه حدیش
بحث ما اینه که آیا خدا این حجابو از انسان خواسته(چه زن چه مرد)یا نه که البته این اجبار خدا هم در چارچوب اختیار انسان است اما اگه انسان با اختیارش به اون عمل نکرد اونطرف عذر و بهانه ای برای خدا نداره
خدا رو شکر که به این نکته اشاره کردین...

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ممنون از این که توی چارچوب منعطفی بحث کردیم....من از نظراتتون استفاده کردم...تا حدودی حرفامون یکیه..ولی طرز بیان فرق میکنه...نه من میخوام نظرتون رو تغییر بدم نه فکر کنم شما...به قول عادل فردوسی پور بذارین مردم قضاوت کنن.شبتون خوش

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من این قضیه قابل درک نیست....و هیچ دلیل منطقی هم نمیبینم..در ضمن میشه صحت این قضیه رو ثابت کنین؟از کجا به صحتش پی بردین؟
کسی با حفظ حرمت و عفت زن مشکلی نداره.....اصولا من میگم این دید اجتماعی اگه درست بشه که بعید میدونم برای حفظ حرمت زن نیازی به حجاب سفت و سخت نیست...اگر هر کس متوجه بشه که زن یک عضو انسانی جامعه ست......و به زن با دید شهوانی نگاه نکنه.....اگر هر زنی متوجه باشه که فراخور جایی که میره پوشش مناسب داشته باشه حرمت و عفت زن حفظ میشه.....ولی با حجاب اجباری به این ایده الها نمیرسیم دوست محترم

کامل:
حضرت در امر حجاب بسيار مواظبت مي نمودند، تا آنجا كه در مقابل افراد نابينا هم بي مبالاتي نداشتند، مرد نابينايي وارد منزل ايشان شد. حضرت برخاستند و به اتاق ديگر رفتند. پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) فرمودند: دخترم! اين مرد نابيناست.
حضرت فاطمه زهرا (سلام الله عليها) فرمودند: پدر اگر چه او مرا نمي بيند، ولي من كه او را مي بينم و او بوي من را استشمام مي كند....

فکر میکنم اگه روش فکر شه شاید بشه به یه جاهایی رسید

منابعش هم میذارم
فکر میکنم اینجا مشکل با حجاب نیست مشکل با مصادیقه و اینکه اسلام چه گفته ولزوم ثبات یا تغیر پذیری اون در عصر حاضره؟؟؟؟وبداشتهایی که میشه از ایات مربوط به حجاب؟

شايد تا به حال شنيده و يا خوانده باشيد که چارلي چاپلين در نامه اي به دخترش در مورد پوشش او چه مي گويد. او پس از آنکه به دخترش اجازه می دهد " فقط به خاطر هنر مي‏توان لخت‏ و عريان به رو صحنه رفت " و تأکيد مي‏کند که اين لختي منحصرا در روي‏ صحنه و براي ضرورت هنر باشد ، مي‏نويسد: " . . . برهنگ بيماري عصر ما است . من پيرمردم و شايد حرفهاي‏ خنده‏آور بزنم . اما به گمان من تن عريان تو بايد از آن کسي باشد که روح‏ عريانش را دوست مي‏داري . بد نيست اگر انديشه تو در اين باره مال ده‏ سال پيش باشد ، مال دوران پوشيدگي . نترس اين ده سال ترا پيرتر نخواهد کرد . به هر حال اميدوارم تو آخرين کسي باش که تبعه جزيره لختي‏ها بشوي . . . " .

و تمثیل مولانا هم زیباست که:

اول درباره تسلط معنوی زن بر مرد می‏گويد :
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]زين للناس حق آراسته است [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]زانچه حق آراست چون تانند رست [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چون پی يسكن اليهاش آفريد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]كی تواند آدم از حوا بريد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]رستم زال ار بود ، وز حمزه بيش[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هست در فرمان اسير زال خويش[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آنكه عالم مست گفتارش بدی[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]كلمينی يا حميرا می‏زدی[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آنگاه راجع به تأثير حريم و حائل ميان زن و مرد در افزايش قدرت و [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]محبوبيت زن و در بالا بردن مقام او و در گداختن مرد در آتش عشق [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]و سوز ، مثلی لطيف می‏آورد : آنها را به آب و آتش تشبيه می‏كند ، [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]می‏گويد مثل مرد مثل آب است و مثل زن مثل آتش ، اگر حائل از [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ميان آب و آتش برداشته‏ شودآب بر آتش غلبه می‏كند و آنرا خاموش [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]می‏سازد ، اما اگر حائل و حاجبی‏ ميان آن دو برقرار گردد مثل اينكه[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] آب را در ديگی قرار دهند و آتش در زير آن ديگ روشن كنند ، [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آنوقت است كه آتش آب را تحت تأثير خود قرار می‏دهد ، اندك اندك [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]او را گرم می‏كند و احيانا جوشش و غليان در او به وجود می‏آورد ، تا [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آنجا كه سراسر وجود او را تبديل به بخار می‏سازد می‏گويد : [/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آب غالب شد بر آتش از لهيب [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]زآتش او جوشد چو باشد در " حجيب " [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چونكه ديگی حايل آمد آن دو را [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نيست كرد آن آب را كردش هوا [/FONT]

و این شعر از نظامی که:

چه خوش نازیست ناز خوبرویان
ز دیده رانده را در دیده جویان

آخرین ویرایش:

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی تو سوئیس هیچ کس به حق فرد دیگری تجاوز نمی کند؟

جالبه بدونید که دادگستری سوئیس فقط چند روز در سال بازه.

یعنی شما دلیل ورورد این افراد و موفقیت(البته بستگیداره) در سیاست یا ....... بی حجابی میدونید؟؟؟؟؟؟
فقط برخی از زنهای اروپایی هستند که ما حق شناختشان را داریم و باید همیشه همان ها را بشناسیم، آنهایی را که فیلمها و مجله ها و رمانهای جنسی نویسندگان به ما نشان می دهند و به عنوان تیپ کلی زن اروپایی به ما می شناسانند.
حق نداریم آن دختر اروپایی را بشناسیم که که از شانزده سالگی به صحرای نوبی، به آفریقا، به صحرای الجزایر و استرالیا می رود و تمام عمرش را در آن محیطهای وحشت و خطر و بیماری و مرگ و قبایل وحشی می گذراند و شب و روز در جوانی و کمال پیری، درباره امواجی که از شاخکهای مورچه فرستاده می شود و شاخک دیگر آن امواج را می گیرند، کار می کند و چون عمر را به پایان می برد، دخترش کار او را دنبال می کند و نسل دوم زن اروپایی در سن پنجاه سالگی، به فرانسه باز می گردد و در دانشگاه می گوید : من سخن گفتن مورچه را کشف کرده ام و بعضی از علائم مکالمه او را یافته ام.
حق نداریم مادام «گواشن» را بشناسیم که تمام عمر را صرف کرد تا ریشه افکار و مسائل فلسفی حکمت بوعلی و ابن رشد و ملاصدرا و حاجی ملاهادی سبزواری را در فلسفه یونان و آثار ارسطو و دیگران پیدا کرد و با هم مقایسه نمود و آنچه را حکمای ما از آنها گرفته اند نشان داد و آنچه را بد فهمیده اند و بد ترجمه کرده اند در طی هزاران سال تمدن اسلامی تصحیح نمود. حق نداریم مادام «دولاویدا»ی ایتالیایی را بشناسیم که یک کارش تصحیح و تکمیل کتاب نفسانیات بوعلی سینا است از روی نسخه متن رساله نفس ارسطو در زبان یونانی قدیم
ما حق نداریم هزارها دختر پاریسی را که دوشادوش مجاهدان الجزایری بی نام و نشان و بی انتظار پاداشی دنیوی یا ثواب اخروی در سازمانهای مخفی سنگرهای کوهستان ی و قلب پایگاههای جنگلی از سینه صحرای آتش ریز صحرای الجزایر تا زیرزمینها و پناهگاههای شهر شهوت و شراب پاریس علیه استعمار فرانسه و قداره بندی چون ژنرال دوگلو سوستل و سالان و آرگو جنگیدند و شکنجه های هولناک را و شهادتهای شکوهمند را در راه آزادی ملتی بیگانه استقبال کردند .
..................

شما بد برداشت کردید مشکلی با رنگ و مدل ....غیره نداریم که در این صورت باید در فرهنگ های مختلف تخته کنیم؟؟؟؟؟؟/
بحث دقیقا بر سر اینه که اسلام زن انتخاب گر را میخواهد به قول شریعتی:
در جامعه و فرهنگ اسلامی، سه چهره از زن داریم، یکی زن سنتی و مقدس مأب، یکی چهره زن متجدد و اروپایی مأب که تازه شروع به رشد و تکثیر کرده است، و یکی هم چهره فاطمه علیها سلام و زنان فاطمه وار که هیچ شباهت و وجه مشترکی با چهره ای به نام زن سنتی ندارد. سیمایی که از زن سنتی در ذهن افراد وفادار به مذهب در جامعه ما تصویر شده است با سیمای فاطمه (ع) همان قدر دور و بیگانه است که چهره زن مدرن.
این زن سوم، زنی است که می خواهد انتخاب کند، زنی است که نه چهره موروثی را می پذیرد و نه چهره تحمیلی صادراتی پست ترین و پلیدترین دشمنان انسانیت را. هردو را آگاه است و هردو را هم می داند. آنکه به نام سنت تحمیل می شد و در جریان آن به وراثت می رسید، مربوط به اسلام نیست. مربوط به سنتهای دوره پدرسالاریست و حتی آنچه امروز از غرب می آید، نه علم است، نه بشریت است، نه آزادی است، نه انسانیت است و نه مبتنی بر حرمت زن است. مبتنی بر حیله های پست قدرتهای پست انحرافی و تخدیرکننده بورژوازی است.

آقای محترم منظور بچه ها این بود که اونها با اینکه به قول شما بی حجابند ولی در جامعه خودشون موقعیت اجتماعی والایی دارند.

آخه آبجی عزیزم اونای که این قانون رو تدوین کردن و اجبار قهری مردم رو صاحب عقل و اختیار نمیدونن.

کیوان جان ماها حتی به اختیار خودمون دینمون رو انتخاب نکردیم...............از اجدادمون بهمون ارث رسیده..................(من نمیگم اسلام یه هر دین الهی دیگه ای بده............) اما این که ما موروثی مسلمان شدیم چون پدر و مادرمون مسلمان بودن........................اگر با آگاهی و به انتخاب خودمون بود اوضاع جامعه خیلی بهتر از این بود. من خیلی اهل فیلم نیستم ولی این مطلب توی فیلم کتاب قانون خیلی قشنگ نمایش داده شده............

ببین صفا خانوم بحث سر اینه که اگه ما تمام هدفمون این دنیا باشه آزادیم هرکاری بکنیم.اما خوب اگه هدفمون از زندگی غایی باشه باید بعضی سختی هارو هم تحمل کنیم(چه زن چه مرد).

که اون دنیام یه دسته حوری بریزه دور و برمون :دی

گویند کسان بهشت با حور خوش است

من می گویم که آب انگور خوش است

این نقد بگیر و دست از آن نسیه بدار

کاواز دهل شنیدن از دور خوش است

نقل قول نوشته اصلي بوسيله سیدسبحان نمايش پست
راستی میدونستید خوبی مطلق فقط خداست؟؟؟؟؟؟!
هر چیزی رو که فکر کنی،هم خوبی داره هم بدی!
اطاعت شیطان هم خوبی داره هم بدی!
اطاعت خدا هم ،هم خوبی داره هم بدی!

خوبی اطاعت شیطان اینه که وقتی میدووی رو خیابون،باد می پیچه تو موهات،حال میکنی!ولی بدیش اینه که حیایی که داری ،داره کم میشه!خدا رو از خودت ناراحت کردی!دل هزارتا جوون رو لرزوندی و محبت مادرو خواهرو زنش رو تو دلش کم کردی!و....

بدی اطاعت خدا اینه که وقتی توی تابستون میری بیرون دیگه نمیتونی لباس راحت بپوشی!
ولی خوبی هاش هم اینه که خدا و حضرت زهرا ازت راضین!اون دنیا تو بهشت،تا ابد حال میکنی!دل جوونای مردمو نمیلرزونی و دیگه فکرشون و اعصابشون راحته برا درس خودن!وجدانت راحته!و...

تورو خدا یه چند هفته تحمل کنین ،دیگه براتون حجاب داشتن راحته!

:surprised:
آقای محترم شما لطف کنید توی دمای 40 درجه تابستون بلوز و مانتو مقنعه و چادر رو با هم بپوشین تشریف بیارین بیرون ببینین خیلی راحته خیلی خیلی ..........
اگه راحته خودت حجاب داشته باش نه اینکه با یه تیشرت بیایی بیرون و از هوا لذت ببری.

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه مجبورت کردن بیای بیرون..........

اون شعر هم که گفتی
منظورش تو بهشت است که مگه تو بهشت با حور بهتره
اما شاعر میگه تو بهشت فقط آب انگور حال میده..........

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز

اون شعر هم که گفتی
:surprised::surprised:
من نمی خوام با شما بحث کنم ولی
شعر کاملا واضحه خودت تو تفسیرت متوجه شدی چی گفتی ؟ من که متوجه نشدم.

در نهایت من شاغلم و باید بیرون بیام.....................یک و دو یعنی باید خودمو زندانی کنم ؟
از یه آدم تحصیلکرده واقعا بعید.....حرفت خیلی مسخره است.:razz:

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه با چادر کاملا مخالفم و به نظرم اصلا حجاب برتر نیست

وقتی خانومیرو میبینم که زیر بارون داره میره و چادرش زمیتو جارو میکنه و تا نصفش خیسه بخدا حالم به هم میخوره این حجاب نیست به نظر حجاب سالمو با مانتو و روسری هم میشه به جا اورد

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز

اون شعر هم که گفتی
واقعا این حرفت انتهای بی انصافی... خود خواهی .... دیکتاتوری ... و نامردیه.
خودت اگر بهت بگن نرو بیرون نمیری؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی آبجی سر حجاب مو به توافق رسیدیم؟!منظورم در اسلامه نه حکومت
نه.....کاملا موافق نیستم....اگه مرد غریبه ای بیاد تو خونه مون ....مرد غریبه منظورم افرادی مثل نقاش و.... من روسری میذارم...نه به این دلیل که به حجاب مو اعتقاد دارم....چون نمیدونم سطح فکر اون فرد در چه حده...چون نمیخوام فکر بد در رابطه م بکنه...ولی اگر مردی رو بشناسم حتی اگه از محارم نباشه ...طرز فکرش رو بشناسم روسری نمی ذارم....من اینجوریز فکر میکنم....شاید غلط باشه....ولی تا اخر عمرم هم همین رویه رو ادامه میدم....اگه جایی حجاب داشته باشم صرفا بخاطر اینه که دوست دارم هرجا متناسب همون جا پوشش داشته باشم
کامل:
حضرت در امر حجاب بسيار مواظبت مي نمودند، تا آنجا كه در مقابل افراد نابينا هم بي مبالاتي نداشتند، مرد نابينايي وارد منزل ايشان شد. حضرت برخاستند و به اتاق ديگر رفتند. پيامبر (صلي الله عليه و آله و سلم) فرمودند: دخترم! اين مرد نابيناست.
حضرت فاطمه زهرا (سلام الله عليها) فرمودند: پدر اگر چه او مرا نمي بيند، ولي من كه او را مي بينم و او بوي من را استشمام مي كند....

فکر میکنم اگه روش فکر شه شاید بشه به یه جاهایی رسید

منابعش هم میذارم
فکر میکنم اینجا مشکل با حجاب نیست مشکل با مصادیقه و اینکه اسلام چه گفته ولزوم ثبات یا تغیر پذیری اون در عصر حاضره؟؟؟؟وبداشتهایی که میشه از ایات مربوط به حجاب؟

شايد تا به حال شنيده و يا خوانده باشيد که چارلي چاپلين در نامه اي به دخترش در مورد پوشش او چه مي گويد. او پس از آنکه به دخترش اجازه می دهد " فقط به خاطر هنر مي‏توان لخت‏ و عريان به رو صحنه رفت " و تأکيد مي‏کند که اين لختي منحصرا در روي‏ صحنه و براي ضرورت هنر باشد ، مي‏نويسد: " . . . برهنگ بيماري عصر ما است . من پيرمردم و شايد حرفهاي‏ خنده‏آور بزنم . اما به گمان من تن عريان تو بايد از آن کسي باشد که روح‏ عريانش را دوست مي‏داري . بد نيست اگر انديشه تو در اين باره مال ده‏ سال پيش باشد ، مال دوران پوشيدگي . نترس اين ده سال ترا پيرتر نخواهد کرد . به هر حال اميدوارم تو آخرين کسي باش که تبعه جزيره لختي‏ها بشوي . . . " .

و تمثیل مولانا هم زیباست که:

اول درباره تسلط معنوی زن بر مرد می‏گويد :
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]زين للناس حق آراسته است [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]زانچه حق آراست چون تانند رست [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چون پی يسكن اليهاش آفريد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]كی تواند آدم از حوا بريد[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]رستم زال ار بود ، وز حمزه بيش[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]هست در فرمان اسير زال خويش[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آنكه عالم مست گفتارش بدی[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]كلمينی يا حميرا می‏زدی[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آنگاه راجع به تأثير حريم و حائل ميان زن و مرد در افزايش قدرت و [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]محبوبيت زن و در بالا بردن مقام او و در گداختن مرد در آتش عشق [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]و سوز ، مثلی لطيف می‏آورد : آنها را به آب و آتش تشبيه می‏كند ، [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]می‏گويد مثل مرد مثل آب است و مثل زن مثل آتش ، اگر حائل از [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ميان آب و آتش برداشته‏ شودآب بر آتش غلبه می‏كند و آنرا خاموش [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]می‏سازد ، اما اگر حائل و حاجبی‏ ميان آن دو برقرار گردد مثل اينكه[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] آب را در ديگی قرار دهند و آتش در زير آن ديگ روشن كنند ، [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آنوقت است كه آتش آب را تحت تأثير خود قرار می‏دهد ، اندك اندك [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]او را گرم می‏كند و احيانا جوشش و غليان در او به وجود می‏آورد ، تا [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آنجا كه سراسر وجود او را تبديل به بخار می‏سازد می‏گويد : [/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]آب غالب شد بر آتش از لهيب [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]زآتش او جوشد چو باشد در " حجيب " [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]چونكه ديگی حايل آمد آن دو را [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نيست كرد آن آب را كردش هوا [/FONT]

و این شعر از نظامی که:

چه خوش نازیست ناز خوبرویان
ز دیده رانده را در دیده جویان
من بارها گفتم با بی بند و باری و عریانی مخالفم....من میگم پوشش باید مناسب همون مکان باشه....به نظر من یک بلوز و شلوار پوشش کاملا کاملیه برای بیرون رفتن.....ولی متاسفانه جامعه الانمون چنین چیزی رو نمی پسنده...چون حتی این پوشش رو هم به نوعی عریانی تلقی میکنن

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه بدونید که دادگستری سوئیس فقط چند روز در سال بازه.

آقای محترم منظور بچه ها این بود که اونها با اینکه به قول شما بی حجابند ولی در جامعه خودشون موقعیت اجتماعی والایی دارند.

کیوان جان ماها حتی به اختیار خودمون دینمون رو انتخاب نکردیم...............از اجدادمون بهمون ارث رسیده..................(من نمیگم اسلام یه هر دین الهی دیگه ای بده............) اما این که ما موروثی مسلمان شدیم چون پدر و مادرمون مسلمان بودن........................اگر با آگاهی و به انتخاب خودمون بود اوضاع جامعه خیلی بهتر از این بود. من خیلی اهل فیلم نیستم ولی این مطلب توی فیلم کتاب قانون خیلی قشنگ نمایش داده شده............

که اون دنیام یه دسته حوری بریزه دور و برمون :دی

:surprised:
آقای محترم شما لطف کنید توی دمای 40 درجه تابستون بلوز و مانتو مقنعه و چادر رو با هم بپوشین تشریف بیارین بیرون ببینین خیلی راحته خیلی خیلی ..........
اگه راحته خودت حجاب داشته باش نه اینکه با یه تیشرت بیایی بیرون و از هوا لذت ببری.

اما من این قبول ندارم
به نظرم در جوامع غربی نه به شخصیت انسانی زن بلکه به زنانگی زن اهمیت و احترام قائلند انهم بخاطر .............

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه.....کاملا موافق نیستم....اگه مرد غریبه ای بیاد تو خونه مون ....مرد غریبه منظورم افرادی مثل نقاش و.... من روسری میذارم...نه به این دلیل که به حجاب مو اعتقاد دارم....چون نمیدونم سطح فکر اون فرد در چه حده...چون نمیخوام فکر بد در رابطه م بکنه...ولی اگر مردی رو بشناسم حتی اگه از محارم نباشه ...طرز فکرش رو بشناسم روسری نمی ذارم....من اینجوریز فکر میکنم....شاید غلط باشه....ولی تا اخر عمرم هم همین رویه رو ادامه میدم....اگه جایی حجاب داشته باشم صرفا بخاطر اینه که دوست دارم هرجا متناسب همون جا پوشش داشته باشم

من بارها گفتم با بی بند و باری و عریانی مخالفم....من میگم پوشش باید مناسب همون مکان باشه....به نظر من یک بلوز و شلوار پوشش کاملا کاملیه برای بیرون رفتن.....ولی متاسفانه جامعه الانمون چنین چیزی رو نمی پسنده...چون حتی این پوشش رو هم به نوعی عریانی تلقی میکنن

من اینجوریز فکر میکنم....شاید غلط باشه....ولی تا اخر عمرم هم همین رویه رو ادامه میدم
خوب این یعنی چی؟
چرا اگه غلط باشه باید ادامه داد؟؟؟؟؟؟؟
من خودم بشخصه اگه هر جا رسیدم به اینکه دارم غلط عمل میکنم قطعا تغییر رویه میدم و عقیده دارم تعصب عصر حاضر ما هزار بار بدتر از تعصبات جاهلیت عربه
چون عرب جاهلی یک بت داشت و..............
ولی در عصر ما هزاران خداد داریم و تعصباتی هزار برابر بدتر!!!!!!!!!!!!!

حالا برفرض اسلام بگه که پوشش فرد باید در این چهاچوب باشه وشماهم یقین پیدا کنید که اسلام گفته حالا چی؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما من این قبول ندارم
به نظرم در جوامع غربی نه به شخصیت انسانی زن بلکه به زنانگی زن اهمیت و احترام قائلند انهم بخاطر .............

یعنی حتی زنانی که در اون جامعه پست هایی دارند چه علمی چه سیاسی و .......

بله گروهی هم هستند که از نظر اخلاقی ....... ولی همه زنان اون جامعه رو تشکیل نمیدن.

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی حتی زنانی که در اون جامعه پست هایی دارند چه علمی چه سیاسی و .......

بله گروهی هم هستند که از نظر اخلاقی ....... ولی همه زنان اون جامعه رو تشکیل نمیدن.

من نمگیم زنان اونجامعه مشکل دارن یا ندارن میگم احترامی که شما میگید برای زنان نیست برای زنانگیشونه
عقیده دارم اونا اگه اینجاهم بودن پیشرفت میکردن حتی بیشتر

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اینجوریز فکر میکنم....شاید غلط باشه....ولی تا اخر عمرم هم همین رویه رو ادامه میدم
خوب این یعنی چی؟
چرا اگه غلط باشه باید ادامه داد؟؟؟؟؟؟؟
من خودم بشخصه اگه هر جا رسیدم به اینکه دارم غلط عمل میکنم قطعا تغییر رویه میدم و عقیده دارم تعصب عصر حاضر ما هزار بار بدتر از تعصبات جاهلیت عربه
چون عرب جاهلی یک بت داشت و..............
ولی در عصر ما هزاران خداد داریم و تعصباتی هزار برابر بدتر!!!!!!!!!!!!!

حالا برفرض اسلام بگه که پوشش فرد باید در این چهاچوب باشه وشماهم یقین پیدا کنید که اسلام گفته حالا چی؟؟؟؟؟
من به این نتیجه نرسیدم که نظرم غلطه...میگم شاید از نظر شما غلط باشه...مطمئنم اگه زمانی بفهمم نظر اشتباه ست روی اون نظر پا فشاری نمیکنم..ولی الان به درستی نظرم اطمینان دارم....من مثه اعراب دوران جاهلیت فکر نمیکنم...هیچ بتی هم ندارم....تعصب خاصی هم رو هیچ تفکر و حزب و فرقه ای ندارم
من حجابی که از دستورات اسلام استنباط کردم رو همیشه رعایت کردم......که مسلما با برداشت شما از حجاب در اسلام متفاوته

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمگیم زنان اونجامعه مشکل دارن یا ندارن میگم احترامی که شما میگید برای زنان نیست برای زنانگیشونه
عقیده دارم اونا اگه اینجاهم بودن پیشرفت میکردن حتی بیشتر

من متوجه منظورت نمیشم بیشتر توضیح میدی ؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من به این نتیجه نرسیدم که نظرم غلطه...میگم شاید از نظر شما غلط باشه...مطمئنم اگه زمانی بفهمم نظر اشتباه ست روی اون نظر پا فشاری نمیکنم..ولی الان به درستی نظرم اطمینان دارم....من مثه اعراب دوران جاهلیت فکر نمیکنم...هیچ بتی هم ندارم....تعصب خاصی هم رو هیچ تفکر و حزب و فرقه ای ندارم
من حجابی که از دستورات اسلام استنباط کردم رو همیشه رعایت کردم......که مسلما با برداشت شما از حجاب در اسلام متفاوته
خوب اینطوری که شما عرض کردید به نظر میرسه میشه به نتیجه رسید.
حالا سوال من از خدمتتون اینه که چطوری به این استنباط رسیدید؟

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوء تفاهم نشه منظورم از جاهلیت فرد خاصی نبود کلی گفتم و واقعا نظرم اینه که بت های الان ما هزاران بار بدتر از بت های عصر جاهلیست الان هم ما گرفتا رنوعی جاهلیتیم اگر بخواهیم بررسی کنیم واقعا باید ببینیم معیار های اون عصر چی بود که بهش میگفتن دوران جاهلیت و با دوران خودمون مقایسه کنیم !!!!!!!!!!

آیا هر شخص میتونه از برداشتهای خودش از دین استفاده کنه؟

به نظرم خوبه اگه دوستان موافق باشن دو کتاب معرفی شه و کامل مطالعه
گمون نکنم بیش از دو سه روز وقت افراد بگیر و بعد ببینیم که برداشتها چه تغییری میکنه.....قطعادر چنین موضوعاتی خواندن یکی دو کتاب شاید لازم باشه
دو کتاب از دو دید مختلف
قعا بهتر از اظهار نظرهای ماست که شاید اکثر ناقص باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من کتاب حجاب شهید مطهری پیشنهاد میکنم !!!!!!!!

آخرین ویرایش:

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
من متوجه منظورت نمیشم بیشتر توضیح میدی ؟

ببینید گفته میشه که د غرب به زن بیشتر بها داده میشه و .....که به نظرم این ارزش گذاری نه به شخصیت انسانی زن بلکه ارزش گذاری بع زنانگی زن است
و به نوعی بعد انسانی زن داره زیر پا له میکنه

البته این نظر منه

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه دلایلتون رو با توجه به قران بیان کنید ؟
این استنباط را از حجاب از کجا برداشت کرده اید؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوء تفاهم نشه منظورم از جاهلیت فرد خاصی نبود کلی گفتم و واقعا نظرم اینه که بت های الان ما هزاران بار بدتر از بت های عصر جاهلیست الان هم ما گرفتا رنوعی جاهلیتیم اگر بخواهیم بررسی کنیم واقعا باید ببینیم معیار های اون عصر چی بود که بهش میگفتن دوران جاهلیت و با دوران خودمون مقایسه کنیم !!!!!!!!!!

آیا هر شخص میتونه از برداشتهای خودش از دین استفاده کنه؟

به نظرم خوبه اگه دوستان موافق باشن دو کتاب معرفی شه و کامل مطالعه
گمون نکنم بیش از دو سه روز وقت افراد بگیر و بعد ببینیم که برداشتها چه تغییری میکنه.....قطعادر چنین موضوعاتی خواندن یکی دو کتاب شاید لازم باشه
دو کتاب از دو دید مختلف
قعا بهتر از اظهار نظرهای ماست که شاید اکثر ناقص باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من کتاب حجاب شهید مطهری پیشنهاد میکنم !!!!!!!!
[FONT=&quot]من هیچوقت نتونستم با نظرات شهید مطهری ارتباط برقرار کنم...دوستانی هم که پرسیدن چه جوری به استنباط رسیدم ...میخوام بگم یکی از دلایلی که 1400 سال پیش اخرین پیامبر اومد این بود که خدا انسان رو از لحاظ عقلی کامل دید...من بارها گفتم خوبه از دین به روز استفاده کنیم.....عقل یکی از مهمترین ابزارهایی که خدا برای پیدا کردن راه درست در اختیارمون گذاشته...عقلم میگه با پوشش مناسب در هر جا نه امنیتم به خطر می افته و نه کسی به ورطه گناه کشیده میشه...و نه زیبایی و لطا فت زنونه م رو به زوال میره...قران برای من مقدسه....ولی من برای هر کارم به قران استناد نمیکنم...چون خدا به من عقل داده...و عقلم میگه هر چیزی که تو قران هست رو باید درست تفسیر کرد....مثل همون ایاتی که قران سفارش کرده اگر زنتون سرپیچی کرد بزنینش...یا 4 تا زن بگیرین....نه...من اینا رو با فکر و عقل خودم می سنجم...و تو دنیای امروز نمیتونم هیچ دلیل منطقی براش بیارم[/FONT]
[FONT=&quot]حتما دوستان شنیدن روزی که امام زمان ظهور میکنه اسلامی که ارائه میده زمین تا اسمون با اسلام دوران پیامبر متفاوته......وسلام[/FONT]

بالا