چطور مسایل دینامیک رو حل کنم؟

namak2014

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم و اون اینکه
وقتی مسئله دینامیک میخوام حل کنم نمیدونم باید از کدوم فرمول یا فرمول ها استفاده کنم
کتابی هم که میخونم مریام هست
کسی میتونه کمکم کنه چکار باید بکنم؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
وقتی مسئله دینامیک میخوام حل کنم نمیدونم باید از کدوم فرمول یا فرمول ها استفاده کنم
سلام، دینامیک لعنتی این طوریه، دینامیک پیشرفته البته به نسبت بهتره. ولی خوب شما منظورت دینامیک مقدماتیه که کلیلتش زیاده و تنها و تنها و تنها راه تمرین زیاده به عنوان مثال من در هر فصل حداقل نصف تمرین های کتاب مریام رو حل می کردم بعد هم ماکزیمم می شدم 12! ، به خاطر همینه که معمولاً اساتیدی که هم دینامیک رو تدریس می کنن یه سر و گردن از بقیه بالا ترن.
به عنوان مثال من هنوز هم مسائل شتاب کورویولیس عوضی! رو نمی تونم حل کنم و باید از روش های طراحی مکانیزم و دینامیک ماشین استفاده کنم.

آخرین ویرایش:

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
مسائل دینامیک رو باید به سختی حل کرد!!!!

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تمرین و تمرین و تمرین...
تنها راهی که میتونه راهگشا باشه تکرار و تمرین زیاده
سعی کنید حرکت اجسام یا مکانیزمی که بهتون داده میشه تحلیل کنید
فهم درس یه بخشی از مسئله س که باعث میشه بفهمید از چه فرمولی استفاده کنید

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، دینامیک لعنتی این طوریه، دینامیک پیشرفته البته به نسبت بهتره. ولی خوب شما منظورت دینامیک مقدماتیه که کلیلتش زیاده و تنها و تنها و تنها راه تمرین زیاده به عنوان مثال من در هر فصل حداقل نصف تمرین های کتاب مریام رو حل می کردم بعد هم ماکزیمم می شدم 12! ، به خاطر همینه که معمولاً اساتیدی که هم دینامیک رو تدریس می کنن یه سر و گردن از بقیه بالا ترن.
به عنوان مثال من هنوز هم مسائل شتاب کورویولیس عوضی! رو نمی تونم حل کنم و باید از روش های طراحی مکانیزم و دینامیک ماشین استفاده کنم.
دینامیک پیشرفته هم سخته، منتها چون دینامیکو قبلش گذروندیم، پیش نیاز ذهنی برطرف شده

mehrz67

عضو جدید
سلام دوستان

مهندس گرامی برای حل مسایل دینامیک باید اول ببینی که مساله ات ذره است یا جسم صلب
دوم خواسته مساله ات سینماتیکه یا سینتیک یعنی ببینی که صورت سوال ازت سرعت در یک نقطه خاص رو میخاد یا نیرو؟
اگر سرعت مجهول بود مساله سینماتیکه و اگر نیرو بود سینتیک
آنگاه باید بکمک روابط هر قسمت (سینماتیک-سینتیک) (ذره-جسم صلب) و همچنین بکمک روابط مثلثاتی و بعضاً دیفرانسیل گیری و ... از پارامترهای معلوم شروع به حل کنید.
شاید ابتدا یکم سخت به نظر بیاد ولی باید زیاد مساله حل کنی تا مسلط بشی
باز هم اگر کمکی از عهده من بر می آید بگید تا بیشتر کمک کنم

بالا