چشمان زیبا' در عربستان باید پوشانده شوند!

afn741

عضو جدید
[h=3][/h][h=1]چشمان زیبا' در عربستان باید پوشانده شوند! http://www.www.www.iran-eng.ir/Images/Kind/1.gif[/h][h=2]خانواده - ایسنا نوشت:[/h]
[h=4]براساس گزارش‌ها حکومت عربستان سعودی قصد دارد با وضع تدابیری، زنانی را که "چشمان زیبا" دارند مجبور کنند که چشمان خود را نیز بپوشانند.
به نقل از روزنامه دیلی میل، دولت محافظه‌کار عربستان سعودی اعلام کرده که این حق را دارد تا جلوی زنان را از نشان دادن "چشمان اغوا کننده‌شان" در مکان‌های عمومی بگیرند.
یک سخنگوی کمیته امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی اظهار داشت: پیشنهاد این مساله برای ثبت قانونی ارائه شده است.
این در حالی است که زنان عربستان در برخی مناطق مجبور به پوشاندن صورت‌های خود در مکان‌های عمومی هستند.
یک وب سایت خبری گزارش داد: این طرح پیشنهادی پس از آن ارائه شده که یکی از اعضای این کمیته هنگامی که در یک خیابان رفت وآمد می‌کرده، شیفته چشمان یک زن شده و پس از آن درگیری‌هایی به وجود آمده است.
این زن همراه با همسر خود در حال پیاده‌روی در خیابان بوده و در نهایت پس از درگیری یکی از دستان وی با دو ضربه چاقو مجروح شده است.
کمیته امر به معروف و نهی از منکر عربستان قبلا نیز چندین بار متهم به اقداماتی در نققض حقوق بشر شده بود.
این کمیته که در سال 1940 تاسیس شده وظیفه دارد تا بر حفظ احکام در مکان‌های عمومی در عربستان نظارت داشته باشد.
سال 2002 این کمیته اجازه خروج دانش آموزان دختر یک مدرسه را در شهر مکه که دچار آتش‌سوزی شده بود به دلیل عدم رعایت حجاب از سوی دانش‌آموزان نداد. این تصمیم سبب شد که تلفات این آتش‌سوزی تا 15 نفر افزایش پیدا کند.
زنان عربستانی همچنین از رانندگی محروم هستند و نمی‌توانند بدون اجازه مردان خود سفر کنند.
ماه سپتامبر یک زن عربستانی به جرم سرپیچی کردن از قانون ممنوعیت رانندگی به 10 ضربه شلاق محکوم شد اما تصمیم پادشاه عربستان موجب عفو این زن گردید.
پادشاه عربستان در ماه سپتامبر اعلام کرد که زنان برای نخستین بار در انتخابات محلی سال 2015 این حق را خواهند داشت که رای دهند و کاندیدا شوند.

http://www.khabaronline.ir/detail/185589/عربستان-رانندگی-زنان-حضور-زنان-در-جامعه-/خانواده/جامعه

[/h]

sana b

عضو جدید
حق دارن با وجود اون مردهایی ک تو عربستان هست
وای وای خدا نصیب گرگ بیابون نکنه

afn741

عضو جدید
جالب اینجاست که کسی که خودش در کمیته عوض هست دیوانه چشمان زن عرب شده و به همین خاطر این قانون رو وضع کرده . معلومه که چه کسایی در بخش نهی از منکر د و امر به معرف حضور دارند . خودشان سر تا پا مشکلند و ان وقت مردم رو امر به معروف میکنند .

arghavantree

عضو جدید
هرچی در نظر بگیری تحریک کننده س همه چی:biggrin:

حالا سوای این حرفا

بعضی از این آقایون عربا انگار سیرایی ندارند از خانوما
یادمه راهنمایی بودم رفته بودیم یک کشور عربی مرداشون به من چشمک میزدند..................فکر کن من 11 سالم بود.............فکر کن

negarak

عضو جدید
خوبه من توی عربستان نیستم وگرنه این چشای خوشگلمو چه کار میکردم؟فکر کنم منو به جرم چشم قشنگی اعدام می کردن:D

???zendegi

عضو جدید
بابا اینا دیگه تو بی فرهنگی غرق شدن.هرچی این استتار بیشتر بشه مطمئنن تحریک ها هم بیشتر میشه.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
شهرام جون حجاب با حد وسط رو توضیح می دید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حجاب عرف حجابی که هم دین داشته باشی هم دنیا.
حجابی که بتونی با کمترین اسیب تو جامعه گرگ صفت الان زندگی کنی

alborz_2000

اخراجی موقت
حالا باید غم زنای عربستانم بخوریم؟ چش و چار زنای عربستان و بحرین به ما چه ربطی داره؟ ما تو دانشگامون 1 دختری داشتیم، اسم نمیارم، ماسک میزد (از این ماسک سفیدا )، نمیدونی چه چشمایی داشت، وقتی میدمش از خود بیخود میشدم، چشم داشت در حد در حد چراغ جلو فولکس غورباقه اای:D(ولی خارج از شوخی چشم داشتا، با ادم حرف میزد، ) اقا 1روز ماسک برداشت، کلا خورد تو ذوقمون، پس زیاد خودتون در گیر چشم و چار زنا نکنید، صورت باید کلا زیبا باشه

negarak

عضو جدید

حجاب عرف حجابی که هم دین داشته باشی هم دنیا.
حجابی که بتونی با کمترین اسیب تو جامعه گرگ صفت الان زندگی کنی

با حجاب دنیا رو نمیشه داشت! اگر شمارو هم مجبور می کردن که حجاب داشته باشید همین حرفارو میزدید؟حجاب کلا نقص حقوق زنه وقتی برای لباست نتونی خودت تصمیم بگیری دیگه خدا بقیشو به خیر کنه

ویسا

عضو جدید
باز بگین ایران بده خودتونو بزارید جای این زن های عرب بیچاره:redface:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک وب سایت خبری گزارش داد: این طرح پیشنهادی پس از آن ارائه شده که یکی از اعضای این کمیته هنگامی که در یک خیابان رفت وآمد می‌کرده، شیفته چشمان یک زن شده و پس از آن درگیری‌هایی به وجود آمده است.
زبون آدم می خاره یه چیزی بگه...!:razz:
.
سال 2002 این کمیته اجازه خروج دانش آموزان دختر یک مدرسه را در شهر مکه که دچار آتش‌سوزی شده بود به دلیل عدم رعایت حجاب از سوی دانش‌آموزان نداد. این تصمیم سبب شد که تلفات این آتش‌سوزی تا 15 نفر افزایش پیدا کند.
:surprised::surprised::eek:
.
کی آدما می خوان به عقل و شعور برسن؟؟؟
البته اینا هم خودشونو به اسم مذهب توجیه می کننن... این هم یه برداشت کاملا آزاد از حجابه :دی

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
نترسید
ما هم به اونا میرسیم.
ما هم داریم به همون سمت پیش میریم.
امثال دانشگاها رو جدا میکنند. سال دیگه خیابونا. احتمالا ده سال آینده خونه ها و خواهر برادرا و زن و شوهرا رو هم از هم جدا کنند.
متاسفانه....

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا فقط محدودیت برای خانم ها .... خوب یک قانون وضع کنند که مردان جلوی چشم شان را بگیرند :biggrin:

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
با حجاب دنیا رو نمیشه داشت! اگر شمارو هم مجبور می کردن که حجاب داشته باشید همین حرفارو میزدید؟حجاب کلا نقص حقوق زنه وقتی برای لباست نتونی خودت تصمیم بگیری دیگه خدا بقیشو به خیر کنه

روشن فکر باید بری خارج زندگی کنی

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز

من با پوشوندن چشاي قشنگ موافق نيستم:D
هر چيزي كه خدا ميگه درسته
خدا حد رو تعيين كرد
اين افراطا فقط كار و خراب ميكنه
وقتي حجاب نداري مثه يه كالا بهت نگاه ميشه اينجاست كه حقوقت داره نقض ميشه
تبليغاي خارجي و ببين
فيلما رو ببين كه يه زن فقط نقش يه بدن متحرك رو داره
وقتي حجاب داري ميشي يه ادم
ديگه خودشون رو بكشن هم نمي تونن از اندامت چيزي دربيارن :D

اينكه ادم واسه همه چيش خودش تصميم بگيره كلا خوبه ولي حجاب يه مسئله شخصي نيست
ميتونه زندگي دو نفر ديگه رو بپاشه
ميتونه يكي رو از راه بدر كنه
مي تونه باعث ازار و اذيت اون دختر بشه
ميتونه زن رو تبديل كنه به وسيله خوش گذروني ادماي هيز و ...
مثه حاج خانوما حرف زدم :D
منم دارم تحقيق ميكنم تا براي خودم حجاب درست رو انتخاب كنم

ماجرایی جالب در بیان چشم چرانی و خودنمایی

کتاب «نابودی عفاف، ارمغان فمینیسم» نوشته خانم "وندی شلیت" چاپ آمریکا ماجرایی را عنوان کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست. متن این ماجرا به شرح ذیل است:
جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی مؤدبانه گفت: ببخشید آقا! من می‌تونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟ مرد که اصلا توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود،مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیت، یقه جوان را گرفت و عصبانی، طوری که رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار کوفت و فریاد زد: مردتیکه عوضی، مگه خودت ناموس نداری... می‌خوری تو و هفت جد آبادت، خجالت نمی‌کشی؟
جوان امّا، خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و عکس‌العملی نشان دهد، همانطور مؤدبانه و متین ادامه داد: خیلی عذر می‌خوام فکر نمی‌کردم این همه عصبی و غیرتی بشین، دیدم همه بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت می‌برن، من گفتم که حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم.
حالا هم یقمو ول کن. از خیرش گذشتیم.
مرد خشکش زد ... همانطور که یقه جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد ...
این کتاب در ادامه می افزاید: «چقدر خوشبختم که در عصر آزادی زندگی می کنم، این روزها یک دختر می تواند پزشک یا قاضی شود، در ارتش ثبت نام کند، به تیم بسکتبال بپیوندد؛ می تواند مدارج شغلی را طی کند، بچه های خودش را در مهد کودک رها کند، هر قدر دلش می خواهد سقط جنین داشته باشد، گزینه های جنسی او دیگر محدود نیستند، روابط جنسی نامشروع برای وی امکان پذیر است، به طور خلاصه یک دختر می تواند هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد، هر چه می‌خواهد بشنود، تنها یک استثناء وجود دارد، او نمی تواند زن باشد.»

negarak

عضو جدید
من با پوشوندن چشاي قشنگ موافق نيستم:D
هر چيزي كه خدا ميگه درسته
خدا حد رو تعيين كرد
اين افراطا فقط كار و خراب ميكنه
وقتي حجاب نداري مثه يه كالا بهت نگاه ميشه اينجاست كه حقوقت داره نقض ميشه
تبليغاي خارجي و ببين
فيلما رو ببين كه يه زن فقط نقش يه بدن متحرك رو داره
وقتي حجاب داري ميشي يه ادم
ديگه خودشون رو بكشن هم نمي تونن از اندامت چيزي دربيارن :D

اينكه ادم واسه همه چيش خودش تصميم بگيره كلا خوبه ولي حجاب يه مسئله شخصي نيست
مثه حاج خانوما حرف زدم :D
منم دارم تحقيق ميكنم تا براي خودم حجاب درست رو انتخاب كنم

ماجرایی جالب در بیان چشم چرانی و خودنمایی

کتاب «نابودی عفاف، ارمغان فمینیسم» نوشته خانم "وندی شلیت" چاپ آمریکا ماجرایی را عنوان کرده که خواندن آن خالی از لطف نیست. متن این ماجرا به شرح ذیل است:
جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی مؤدبانه گفت: ببخشید آقا! من می‌تونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم و لذت ببرم؟ مرد که اصلا توقع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود،مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیت، یقه جوان را گرفت و عصبانی، طوری که رگ گردنش بیرون زده بود، او را به دیوار کوفت و فریاد زد: مردتیکه عوضی، مگه خودت ناموس نداری... می‌خوری تو و هفت جد آبادت، خجالت نمی‌کشی؟
جوان امّا، خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش های مرد عصبی شود و عکس‌العملی نشان دهد، همانطور مؤدبانه و متین ادامه داد: خیلی عذر می‌خوام فکر نمی‌کردم این همه عصبی و غیرتی بشین، دیدم همه بازار دارن بدون اجازه نگاه میکنن و لذت می‌برن، من گفتم که حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم.
حالا هم یقمو ول کن. از خیرش گذشتیم.
مرد خشکش زد ... همانطور که یقه جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد ...
این کتاب در ادامه می افزاید: «چقدر خوشبختم که در عصر آزادی زندگی می کنم، این روزها یک دختر می تواند پزشک یا قاضی شود، در ارتش ثبت نام کند، به تیم بسکتبال بپیوندد؛ می تواند مدارج شغلی را طی کند، بچه های خودش را در مهد کودک رها کند، هر قدر دلش می خواهد سقط جنین داشته باشد، گزینه های جنسی او دیگر محدود نیستند، روابط جنسی نامشروع برای وی امکان پذیر است، به طور خلاصه یک دختر می تواند هر کاری که دلش می خواهد انجام دهد، هر چه می‌خواهد بشنود، تنها یک استثناء وجود دارد، او نمی تواند زن باشد.»

حالا نه که حجاب باعث شده چشمای هرزه بعضی مردا بسته بشه،اتفاقا یه چیزایی تا یه حدی باید عادی بشه،من با نظر شما موافق نیستم چون این فقط تصور ما مسلموناس ،از احکاممونم مشخصه خیلی به زن احترام گزاشتن!!!!!!!!!!!زنهای مسلمون حتی استقلال لباس پوشیدنم ندارن،اونوقت مردا همه جور آزادی دارن و ما به خاطر اینکه اونها زیاد اذیت نشنو به گناه نیفتن باید خودمونو بپوشونیمفحجب حکایتیه والا

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي حجاب يه مسئله شخصي نيست
فکر می کنم از نظر این دوستان عربستانی چشمای زیبای خانومها هم تونسته موجب این مسائل بشه...!
من با حجاب بعنوان پوشیدگی معقول موافقم اما متاسفانه این کلمه همیشه باعث سوءاستفاده شده و بعد ازین هم خواهد شد..!

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا نه که حجاب باعث شده چشمای هرزه بعضی مردا بسته بشه،اتفاقا یه چیزایی تا یه حدی باید عادی بشه،من با نظر شما موافق نیستم چون این فقط تصور ما مسلموناس ،از احکاممونم مشخصه خیلی به زن احترام گزاشتن!!!!!!!!!!!زنهای مسلمون حتی استقلال لباس پوشیدنم ندارن،اونوقت مردا همه جور آزادی دارن و ما به خاطر اینکه اونها زیاد اذیت نشنو به گناه نیفتن باید خودمونو بپوشونیمفحجب حکایتیه والا

خب پس بگو كلا با قران و اسلام مشكل داري
اين رو ديگه توي قران گفته كه زن بايد حجاب كنه
اون چيزا كه فكر ميكني توي اسلام نمايان گر بي ارزش جلوه دادن زنه برعكس ارزش زن رو نشون ميده
واقعا حوصله توضيح ندارم
يه چند تا كتاب درباره ارزش زن توي اسلام بخون
من خودم ازوون بهونه بگيراش بودم
براي اينكه حجاب نداشته باشم اسلام و قران و ... همه چي روو ميبردم زير سوال
حرف هيچكي و ....تاثيري نداشت
تا اينكه تعصبم رو گذاشتم كنار و رفتم خودم كتاب و مقاله خوندم
حالا كاملا نظر مخالف با شما رو دارم
بهت پيشنهاد ميكنم اينكار رو بكني بعد تصميم بگيري چي ارزش و چي ضد ارزشه
موفق باشي

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس بگو كلا با قران و اسلام مشكل داري
اين رو ديگه توي قران گفته كه زن بايد حجاب كنه
اون چيزا كه فكر ميكني توي اسلام نمايان گر بي ارزش جلوه دادن زنه برعكس ارزش زن رو نشون ميده
واقعا حوصله توضيح ندارم
يه چند تا كتاب درباره ارزش زن توي اسلام بخون
من خودم ازوون بهونه بگيراش بودم
براي اينكه حجاب نداشته باشم اسلام و قران و ... همه چي روو ميبردم زير سوال
حرف هيچكي و ....تاثيري نداشت
تا اينكه تعصبم رو گذاشتم كنار و رفتم خودم كتاب و مقاله خوندم
حالا كاملا نظر مخالف با شما رو دارم
بهت پيشنهاد ميكنم اينكار رو بكني بعد تصميم بگيري چي ارزش و چي ضد ارزشه
موفق باشي

اينم يادم رفت بگم
ادم هيز هيزه
اون گناهش پاي خودش
ولي دقت كردي اونور دنيا هم يه خانم لباس ناجور داره عكس العملا چجوريه ؟
هيچ جا اين مسئله عادي نيس
بد حجابي ايراني ها اونور عاديه ولي نگاه .... به زن اونور بيشتر هم هست

negarak

عضو جدید
اينم يادم رفت بگم
ادم هيز هيزه
اون گناهش پاي خودش
ولي دقت كردي اونور دنيا هم يه خانم لباس ناجور داره عكس العملا چجوريه ؟
هيچ جا اين مسئله عادي نيس
بد حجابي ايراني ها اونور عاديه ولي نگاه .... به زن اونور بيشتر هم هست

اتفاقا من تحقیق و مطالعه کردم نباید هر چیزیو چشمو گوش بسته قبول کرد ،خیلی مسائله مهمتر از حجاب وجود داره که اصلا در نظر گرفته نشده،حجاب یه چیز شخصیه که عمومیش کردن،فلسفشم فقط برای به گناه نیفتادن آقایونه،وگرنه هیچ سودی به حاله خانوما نداره،نمونشم وضع نابسامانه جامعه با حجابه ماست و آمارتجاوز در ایران خودش گویاست،شما هم موفق باشی