چرا سریال‌های ماهواره‌ای همچنان بیننده دارد؟

!austenite

کاربر حرفه ای
عزیزم، اینکه شما در زندگیت آدمای بدون برچسب ندیدی مشکل شماست.
یک بار بهتون گفتم بنده پیرو چیزی نیستم، شما فکر میکنی همه آدما باید یک مکتب رو انتخاب کنن و برای اون دست و پا بزنن مشکل شماست.
اگر میدونی پلورالیسم چیه، من تقریبا به چنین چیزی معتقدم.

شما نگران در رفتن من از زیر سئوالات نباشید !!
بر اساس دلیلی کاملا غیر علمی که در هیچ دانشگاه زیست شناسی معتبری تایید نشده، باور شما به یک مرد اجازه میده همزمان چندین زن رسمی و غیر رسمی داشته باشه ولی یک زن همین حق رو نداره.
اونوقت اسم این دیدگاه مردسالارانه رو که در جهت ارضای کامل شهوت مرد هست اخلاق میذارین و به من میگین چرا داری میکوبی و سواد نداری !!!

از یک طرف شعار خنده دار رضایت زن رو مطرح میکنین.
انگار اون زن نگون بخت چاره ای جز رضایت داره وقتی نه خانه ای داره نه حقی، معلومه به زن هفتم هشتم مرد هم رضایت میده.

همانگونه که فرماندهای شما ده ها زن نگون بخت رو تحت عنوان کنیز میگرفتن و به عقد خودشون در میاوردن.
دیگه تاریخ به این تابلویی رو تو روز روشن انکار کردن و صحبت از رضایت زن کردن واقعا تاسف آوره.

ولی اگر زنی پولدار بود و میخواست چندین برده فقیر رو عقد کنه میشه فعل حرام.
حالا چرا دلیل علمی داره؟

این یعنی نگاه مردسالارانه سرتا پا جنسیتی.
شما یک مقاله علمی که بتونه این باورهای شمارو تایید کنه برای من بیارید، بعدا صحبت از عقل و منطق کنید.
توپلورالیستی پس احتمالاشما رحیم مشایی معروفی!:biggrin:
ببین اخوی سعی نکن چهره غربو تطهیرکنی.قبول دارم مردمان اروپابسیارمردم بافرهنگ وخوبی هستن.ولی جریان فکری حاکم برهمین مردم باعث کشتاربی رحمانه میلیونهاآدم بی گناه درسرارجهان شده.خواهشایه جوری نگو که انگاراوناآدم خوبه قصه ان ماآدم بده!
بعدیه چیزدیگه شماکه ماشالله علامه دهر هستین ودقیقا کپی اسفندیاررحیم مشایی توهمه مسائل استادتمام هستی بفرمایین اگه همین آمریکاوغیره که شماخیلی سنگشوبه سینه میزنی اگه دوقیقه دست ازمدیریت جهانیش برداره جهان بهترمیشه یابدتر؟
جمعش کنیداین بساطو باباگوشمون ازاین حرفاپره!
من میگم اروپاییهاوآمریکاییهاخیلی آدمای مهربون وکاردرست.برمنکرشم لعنت.ولی به خاطراینکه درمقابل کشتاردولتهاشون سکوت میکنندفردای قیامت مسئولیت دارند.

secret11

عضو جدید
عزیزم، اینکه شما در زندگیت آدمای بدون برچسب ندیدی مشکل شماست.
یک بار بهتون گفتم بنده پیرو چیزی نیستم، شما فکر میکنی همه آدما باید یک مکتب رو انتخاب کنن و برای اون دست و پا بزنن؟ نه از این خبرا نیست.
اگر میدونی پلورالیسم چیه، من تقریبا به چنین چیزی معتقدم.

شما نگران در رفتن من از زیر سئوالات نباشید !!
بر اساس دلیلی کاملا غیر علمی که در هیچ دانشگاه زیست شناسی معتبری تایید نشده، باور شما به یک مرد اجازه میده همزمان چندین زن رسمی و غیر رسمی داشته باشه ولی یک زن همین حق رو نداره.
اونوقت اسم این دیدگاه مردسالارانه رو که در جهت ارضای کامل شهوت مرد هست اخلاق میذارین و به من میگین چرا داری میکوبی و سواد نداری !!!

از یک طرف شعار خنده دار رضایت زن رو مطرح میکنین.
انگار اون زن نگون بخت چاره ای جز رضایت داره وقتی نه خانه ای داره نه حقی، معلومه به زن هفتم هشتم مرد هم رضایت میده.

همانگونه که فرماندهای شما ده ها زن نگون بخت رو تحت عنوان کنیز میگرفتن و به عقد خودشون در میاوردن.
دیگه تاریخ به این تابلویی رو تو روز روشن انکار کردن و صحبت از رضایت زن کردن واقعا تاسف آوره.

ولی اگر زنی پولدار بود و میخواست چندین برده فقیر رو عقد کنه میشه فعل حرام.
حالا چرا دلیل علمی داره؟

این یعنی نگاه مردسالارانه سرتا پا جنسیتی.
شما یک مقاله علمی که بتونه این باورهای شمارو تایید کنه برای من بیارید، بعدا صحبت از عقل و منطق کنید.

من نگفتم شما یه مکتب رو انتخاب کنید براش دست و پا بزنید شما ازاد هستید هرراهی که میخواید انتخاب کنید.
من کی گفتم یه مرد میتونه چندین زن غیر رسمی داشته باشه؟؟؟؟
خوب تو دوست داری که زنت یا کسانی که اطرافت هستند باشه رو تشویق کنه با چندین مرد باشه که حق زن ومرد از نظر که اینگونه هست مساوی باشند.
الان اون زن ازاده هم میتونه باکسی که دلش خواست ازدواج کنه هم میتونه ازدواج نکنه هم میتونه کار کنه

عزیز جان زمان جنگ شرایط فرق میکنه . برای شما مثالی میزنم کشور امریکا هنگام جنگ به افغانستان و عراق میدونی نظامی هاش به چند نفرین تجاوز کردند در حالی که دم از حقوق بشر میزند این هم از فرماندهایی تو بعد از تجاوز زوری هم راهشون می کنند .
زن پولدار چندین برده فقیر میخواد چیکار میخواد عقدشون کنه د
در مورد اون زنی که میخواد 10تا برده داشته باشه باهشون عقد کنه شما ازاد باشید
مثل زنهایی اقوام ات تشویق کن چند برده فقیر رو عقد کنند بعد اون هم مرد تو خونه:D
شما به قران مراجعه کنید از 10000تا مقاله علمی براتون بهتر

secret11

عضو جدید
سربازان آمریکایی که تجاوز کردن چیکار کردن باهاشون؟
تمامشون رو محاکمه و دادگاهی کردن، اونایی که فیلم گرفته بودن رو خلع کردن و الان در زندان هستن.

من دارم تلاشم رو میکنم که اینقدر مطلق گرا نباشید و بتونید به صورت نسبی مسائل رو تجزیه تحلیل کنید.
اگر شرایط جنگ فرق میکنه و به مرد توجیه گرفتن کنیز میده، شرایط دنیای امروز هم با ده ها قرن پیش فرق میکنه و ازدواج سفید روش موثر تری شده.
این تغییر شرایط رو هر جا به نفعتون بود نبینید !!

آخر سر هم مثل تمامی پیراون یک خطی من رو ارجاع دادین به کسانیکه یک کتاب دارند و هزار بار آنرا میخوانند، به جای کسانی که هزاران کتاب دارند !!!

هیچ کاری باهشون نکردند الان دارند خوش میگذروند مطمئن باشید.
من انچه در قران امده باشه رو قبول میکنم چون سخن خدا هست سخن خدا رو رها کنم سخن بنده خدا رو بچسبم؟؟ در حالی که کتاب قران پاسخگویی تمام مسائل این دنیا دنیایی دیگه هست

شما چه کتابی سراغ دارید که بتونه دنیا دیگه رو برامون به تصویر بکشه جز قران نباشه ؟
چرا ازداوج سفید در حالی که میشه ازداوج دائم کرد ؟؟؟؟؟ الان این رو نباید ندیده گرفت که یه عده احمق وضع کشور رو به این حال انداختند که هرچیزیی تو این جامعه سخت بشه حتی ازدواج که مردم به ازدواج سفید روی اورند.
آلبرت انیشتین که نیازى به معرفى ندارد، مى‏گوید:
«قرآن کتاب جبر یا هندسه نیست؛ مجموعه‏اى از قوانین است که بشر را به راه صحیح، راهى که بزرگ‏ترین فلاسفه و دانشمندان دنیا از تعریف و تعیین آن عاجزند ، هدایت مى‏کند.»

آخرین ویرایش:

!austenite

کاربر حرفه ای
لطفا حاشیه سازی نکنین، مشایی و مسخره بازی و ... اینا چیه وسط این بحث.
تاسف باره در جامعه ای زندگی میکنم که وقتی صحبت از پلورالیسم میشه اولین چیزی که به ذهن جوان دانشگاهیش میرسه رحیم مشایی هست !!!

تطهیر یعنی پاکی کامل.
فکر نمیکنم نوشته باشم غرب 100 درصد اخلاق است و ایران 100 درصد فساد.
بحث رو داریم به صورت نسبی انجام میدیم و اخلاق انسانی رو در غرب و ایران مقایسه میکنیم.

عامدانه بحث رو بردی سمت سیاست و کشتار مظلومین و ...
آمریکا همین الان دست از مدیریت جهانیش برداره، جهان دست مدیرانی به مراتب وحشی تر از آمریکا میوفته.
همانطور که اگر آمریکا نبود امروز دنیا در دستان هیتلر بود.
متاسفانه قادر به درک نسبیت نیستین و همه چیز رو مطلق میبینید.

از فضای سیاسی حاکم بر جامعه آمریکا هم کاملا بی اطلاع هستین.
چون جریان های مدنی به سرعت در حال شکل گیری هستن و احزاب ثروتمند رو دارن کنار میزنن، به طوریکه امروز افکار جامعه آمریکایی ضد جنگ شده و با ایرانی که از خداش بود جنگ راه بیوفته راه صلح رو انتخاب کرده.
والاچیزی که ماداریم میبنیم همش دروغ وفریبکاریه.مدیریت دروغ توسرش بخوره
ازاون ورمیکشه ازاینورژست مدافع حقوق بشرمیگیره.اینم که میفرماییدآمریکابره بدترش میادقبول ندارم.بحث ماآمریکای تنهانیست.آمریکانماینده یک جریان فکری به شدت معتقدبه سرمایه داریه که فعلا قدرت دستشه.همین داعش وامثالهم روخودآمریکابوجودآورده که باج بگیره.بعدم الکی ژست میگیرن که اعتلاف علیه داعش تشکیل دادن.
بااجازت اینو کپی کردم بخون:
امام على (ع) نيز مى فرمايد: « اَحسَنِ العَدلِ نصرة المظلوم؛ بهترين عدالت يارى مظلوم است،.
ولی ماچیزی که میبینیم همش یاری ظالم بوده!!!
...................................................................................................................................
تااصلش درست نشه من فرعشوقبول نمیکنم.
اصلش کشتارو غارته
فرعش ژست دفاع ازهمجنسبازو دفاع ازحقوق زن وغیره!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا این سریاله رو دیدین پسره تا صب تو بارون بوده بعد واسه خاطر اینکه یه دختر تو خونه خابیده بوده نرفته تو داروهاش و برداره؟؟
واقعن من نمیدونم صدا و سیما خره یا خودشو زده به خریت یا مردم و خر فرض کرده !!:D

secret11

عضو جدید
آقا چرا وقتی اطلاع ندارین میگین سربازان متجاوز رو کاری باهاشون نکردن؟
من همون زبان اخبارش رو از CNN و چندتا شبکه خبری دیگه دنبال کردم پدرشون رو در آوردن.
این فقط یک نمونه اش که سایت های داخلی خودمون منتشر کردند:

http://www.asriran.com/fa/news/83249/%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D9%88%D8%B2-%D8%A2%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%83%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A8%D9%87-5-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D8%A8%D8%B3-%D8%A7%D8%A8%D8%AF-%D9%85%D8%AD%D9%83%D9%88%D9%85-%D8%B4%D8%AF

مشابهش رو دیگه حوصله ندارم سرچ بزنم، خودتون جستجو کنید در حد هزاران پیدا میکنید.

این سخنی که شما به اسم آلبرت انیشتن گذاشتین یکی از میلیاردها شایعه اینترنتی فارس زبانان هست مهندس عزیز من.
معادل انگلیسیش در هیچ منبع رسمی وجود نداره و از شایعه های وبلاگ های فارسی زبان هست.

منم توصیه ای برای اون دنیای دیگری که شما علاقه دارید بهش برسید ندارم.
دانش من درباره امور تجربی این جهان هست که معتقدم هرچه در این جهان امروز از علم موجود هست توسط همین انسان با همین مغز خلق شده.
اگر شما به چیزی فرای اینها باور دارید من بسته پیشنهادی براتون ندارم.
موفق باشی. :gol:

سه نفر کشته تجاوز کرده تنها حبس ابد؟؟؟؟؟؟
ببینیم میتونم منابع اون جملات پیدا کنم یا نه
مطمئن باشید من به چیزیی فراتر باور ندارم یعنی الان فکر میکنی بمیریی کار دیگه تموم ؟ دنیایی دیگه وجود نداره؟
پس چرا این همه پیامبر اومدند گفته اند دنیایی دیگه هست همشون هم با هم یه نظر داشتند؟؟؟؟؟؟
حالا شما اسلام رو قبول ندارید
پس دین هایی دیگه چی هر پیامبری که اومد گفته به خدا ایمان بیاورد؟؟؟؟؟؟
به هر حال زندگی خودتون هر جور دوست دارید تصمیم بگیرد
چون در قبول دنیا اجباری نیست گ
اگه دوست داشتی یه بت درست کن پرستش کن ;)

secret11

عضو جدید
انیشتن یک آتئیست تمام عیار هست، البته اگر بدونید آتئیست یعنی چه.
توصیه میکنم نگردین که خیلی ها سعی کردن انیشتن رو مذهبی نشون بدن و متاسفانه دستشون رو شد.
شما هم 24 ساعت بگردین سندی بر این حرفایی که به انیشتن نسبت داده شده پیدا نمیکنید جز وبلاگ های فارسی و انگلیسی !!

اینهمه پیامبر اومده؟ احتمالا منظورتون 124000 نفری هست که تنها نشانی از چند نفر در خاورمیانه دیده شده نه هیچ جای دیگر دنیا !!
تئوری وجود جهان دیگر پس از این جهان توسط یکسری انسان که از مرگ میترسیدن مطرح شد و به مرور در میان برخی انسان ها محبوبیت پیدا کرد و یک باور شد، مثل تمامی باورهای دیگر جهان منشا اینها انسان ها هستند.

شما 100 سال پیش نبودی، 100 سال دیگر هم نیستی، هیچ اتفاق عجیبی نمیوفته، نگران نباش. :D

کسانی که کافر شدند، برای آنان تفاوت نمی‌کند که آنان را (از عذاب الهی) بترسانی یا نترسانی؛ ایمان نخواهند آورد.:)

secret11

عضو جدید
باشه، شما با این تیپ تهدید کردن ها و برچسب زدن های کافر و مشرک و... عذاب الهی و اعجاز باری تعالی و... خوش باشید. :)

خخخخخ منظورم که تو نبودی چرا واکنش نشون میدی؟ برای تو که تا جایی که من میدونم اعتقادی نداری البته اگه اشتباه نکنم برچسب زدن کافر مشرک تهدید نباید برات مهم باشه :D

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

انطلقوا إ لى ما كنتم به تكذبون(29)
انطلقوا إ لى ظل ذى ثلث شعب (30)
لا ظليل و لا يغنى من اللهب (31)
إ نها ترمى بشرر كالقصر(32)
كأ نه جمالت صفر(33)
ويل يومئذ للمكذبين(34)
هذا يوم لا ينطقون(35)
و لا يؤ ذن لهم فيعتذرون(36)
ويل يومئذ للمكذبين(37)
هذا يوم الفصل جمعناكم و الا ولين(38)
فإ ن كان لكم كيد فكيدون(39)
ويل يومئذ للمكذبين(40)

29 - (و در آن روز بـه آنـهـا گـفـتـه مـى شـود) بـيدرنگ برويد به سوى همان چيزى كه پيوسته آنرا انكار مى كرديد!
30 - برويد به سوى سايه سه شاخه (دودهاى خفقان بار آتش !).
31 - سايه اى كه نه آرامبخش است ، و نه از شعله هاى آتش جلوگيرى مى كند!.
32 - جرقه هائى از خود پرتاب مى كند مانند يك كاخ !
33 - گوئى (در سرعت و كثرت ) همچون شتران زرد رنگى هستند (كه به هر سو پراكنده مى شوند).
34 - واى در آن روز بر تكذيب كنندگان .
35 - امروز روزى است كه سخن نمى گويند (و قادر بر دفاع از خويش نيستند).
36 - و به آنها اجازه داده نمى شود كه عذر خواهى كنند.
37 - واى در آن روز بر تكذيب كنندگان .
38 - امروز همان روز جدائى (حق از باطل ) است كه شما و پيشينيان را در آن جمع كرده ايم .
39 - اگـر چـاره اى در بـرابـر مـن (بـراى فـرار از چنگال مجازات ) داريد انجام دهيد.
40 - واى در آن روز بر تكذيب كنندگان .

تفسير:
نه قدرت بر دفاع دارند نه راهى براى فرار!
در ايـن آيـات سـرنـوشـت نـهـائى تـكـذيـب كـنـنـدگـان قـيـامـت ، و مـنـكـران آن دادگـاه عدل الهى بيان شده است ، بيانى كه به راستى انسان را در وحشتى عميق فرو مى برد، و ابعاد فاجعه را روشن مى سازد.

ادامه تفسیر..

secret11

عضو جدید
ببخشید من بحث های اینطوری رو دوست ندارم.
هرچی نقل قول ازتون گرفتم رو الان پاک میکنم.
خواستید پاک کنید، نخواستید از بالا به ما نگاه کنید و از اینکه بهترین باور جهان رو دارید لذت ببرید.

منم بحث هایی که از رو باد معده انجام می گیره دوست ندارم پس برو به امان خدا;)

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم یکی از مخالفان سریالهای بی محتوی ماهواره هستم اما
یه انسان عادی رو شما تو ایران فرض کنید.....چه تفریح هایی داره؟بسیار بسیار کمه تفریحات سالم درسته؟طرف بیکاره میاد شبکه های ایرانی رو ببینه آغا پر از افکار مسموم...چیزایی رو نشون میدن که خودشون میخوان نه چیزایی که به نفع مردمه حتی مباحث دینی رو......پس طرف میره سمت ماهواره....تو ماهواره هم آدم از نظر ذاتی خودشو میشناسه و باید کنترل کنه اینکه آدم محدود باشه و نتونه چیزی ببینه کار خاصی نکرده انسان زمانی شکوفا میشه و به عبارتی ذات پاکی پیدا میکنه که شرایط همه چی محیا باشه اما خودش نخواد که کثیفش کنه.......

در مورد فیلم تنهایی لیلا...ببینید دوستان دیندار بودن بد نیست خیلی هم خوبه تو جوانی پاک بودن واقعا کار هر کسی نیست....اما اما کار این فیلم به شدت ضعیف بود حالا چرا؟رجب علی خیاط و یوسف پیغمبر و فلانی و فلانی تو شرایط خطر و گناه کردن بودن و خطا نکردن اما این فیلم چی؟یه دختر پناه خواسته بود فقط حالا طرف چیکار کرده چیکار نکرده انگشت سوزونده و غیره واقعا وجدانن فکر نمیکنید نباید این چنین بروز میدادن موضوع رو؟یعنی یک انسان اینقدر ضعیفه؟هیچ کس نمیتونه بگه من خوبم تو بدی اما از نظر منطق این کار صحیح نبود........

رسانه ی ایران پر از نقص هستش یک به یک میتونم تا خود صبح همشو بگم تا قبول کنید....اما این حرف من مقدمه ی اثبات پاک بودن ماهواره هم نیست.....

اینکه بیایم بگیم تو فلان منطقه ی دنیا مردم فلان کشور بدن قانونشون بده حکومتشون بده .و هزاران حرف دیگه کاملا بی منطق حرف زدیم حتی بدون در نظرگرفتن مسلمون بودنمون....شما میای یه کشور و بد مطلق در نظر میگیری آیا این درسته؟وجدانن درسته؟همه ی آدما با هر دین و آیینی خوبی و بدی دارن....بد مطلق نداریم خوب مطلق هم نداریم....اینکه بیایم بگیم غرب جیزه نشان فکر مسموم هستش ....مگه همه ی کارا, ادما, قانونا و....تو ایران درسته؟مگه همه ی مسلمونا مسلمونن بخدا نیستن ....پس با چه دیدگاهی باید بگیم غرب کلا بده؟

خدا تو وجود آدما وجدان گذاشته حریم گذاشته حق انتخاب گذاشته.....اینکه بگیم فقط مسلمونا میفهمن حریم خانواده چیه...حریم نفس چیه کاملا نادرسته چون خلقت ذات پاک و زیر سوال میبریم....من از قانون غرب خیلی خیلی شنیدم تو کشورشون زندگی نکردم اما زیاد شنیدم از ادمایی که توش زندگی کردن...به قول یه بنده خدایی من تو غرب اسلام ندیدم اما مسلمون زیاد دیدم ما به چیمون مینازیم؟به گناهای تو خلوتمون؟به ریا کاریمون؟به اینکه اسم و رسم خدا رو وسیله ی بالا رفتنمون قرار دادیم؟اینکه برای نابودی یه کشور یه فرهنگ, کلا ملتشو زیر سوال میبریم؟ما واقعا مسلمونیم؟

اهمیت خانواده تو غرب اونقدرایی که شما میگید ضعیف نیست بی پایه نیست این سیاست هست که فیلمای بی پایه نشون میدن وگرنه مردم خود اون کشور ها هم خیلی از این کارارو نا پسند میدونن ...اونجا آزادن خیلی کارارو بکن و اینجا آزاد نیستن اما بازم همون کارو انجام میدن...میبینید خیلی فرق هم ندارن.....

اینکه اینجا حریم خانواده خیلی مقدسه شکی توش نیست اما اونجا هم یه خوبیهایی داره که اینجا نداره و همچنین بالعکس پس بازم میبینید بدی خوبی تو همه جای دنیا هست....

کلام اخر :این من انسان هستم که تعیین میکنم کجا؟چجوری؟با چه دینی؟با وجدان یا بدون وجدان؟با ذات پاک یا ناپاک زندگی کنم یا نه.......اگر خدا شناسیمون صحیح باشه اگر شناخت دینمون صحیح باشه نه چیزی که رواج دادن هر جای دنیا که بریم منصف نظر میدیم و خوب زندگی میکنم و هر عملی رو انجام نمیدیم......

امید است انتخابای مربوط به تلوزیون(ماهواره یا شبکه ی ایرانی)درست باشه.....

starlet.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیا یکی دیگه پیدا شد زبان تهدید ارباب آسمانی رو برای بردگان تکرار کرد.
هنوز فکر میکنند مردم امروز دنیا اعراب جاهل و ایرانی های شکنجه شده چندین قرن پیش هستند که به دلیل ضعف در علم، از این چیزا به وحشت بیوفتن و بگن غلط کردیم مارو آتیش نزن !!!

دوران این تهدیدها گذشته کاربر گرامی با تفکرات باستانی.
اعتماد به نفسی که علم به انسان اگاه میده، تمامی این تهدیدهارو به طرفه العینی مسکوت میذاره.

هر جور دوس داری فک کن.تفکر مدرن ناجاهل عالم خدای اعتماد ب نفس لائیک!!

secret11

عضو جدید
بدبختی امثال تو معده هم ندارند که باد داشته باشه، یک تکه سنگی هستین حاصل حکاکی اجداد گیجتون. ;)

ادم معده نداشته باشه بهتره
تا اینکه داشته باشه از روی باد معده حرف بزنه :D اجداد شما عاقل اند که شما رو به دوران جاهیلت سوق میدن :)

ros21

عضو جدید
چه سوال مسخره ای ... برای اینکه جذابش میکنن تا بیننده رو به طرف خودش بکشه

secret11

عضو جدید
آره ما جاهیلیم.
تو برده دهاتی که معلوم نیست تو کدوم مکان عقب افتاده ایران زندگی میکنی عالمی !!
خوشم میاد عصبانی میشین.

چون همه شخصیت نداشته تون رو که پشت نقاب دین مخفی کردین در اینجور مواقع نشون میدین.
داعشی بدبخت، داعش هم مسلک آدمایی مثل تو هست، وای البته ازت میترسم چون خیلی وحشی هستین.

تورو خدات مارو نکش وحشی .

چرا اینقدر عصبانی میشی :biggrin: من در حدی نیستم که برده باشم ;)
من وقتی مورچه ای رو می بینیم پام اون ور میزارم که لهش نکنم الان بیام تو را بکشم خدا بکشتت من چرا دستم به خونت الوده بشه :D
چطور دلم میاد دوس دارم تو جاهلی که داری بمونی ازش لذت ببری :)
یه چیز داعش خوبه که ظاهر و باطنش یکی هست ولی شما دو روبازی در میارید که در اسلام لقب منافق بهش داده میشه :D

EECi

مدیر بازنشسته
گفتنی ها رو دوستان گفتن ، من فقط یک سوال دارم !

چرا این نوع سریال هایی که موضوعاتشون سر خیانت و عشق های بیمار گونه و وابستگی و درگیری مدام کاراکتر های داستان با هم هستن در کشور ما و کشور های نظیر ما طرفدار دارند ؟

چرا این سریال ها مثلا در کشور های جهان اول از نظر رنکینگ های بین المللی فیلم و سریال رتبه نمیارن و تماشاگر ندارن ؟

به نظر من بستر پذیرش این نوع داستان ها و سریال ها در کشور ما وجود داره
علت هاش گسترده هست
نبود تفریح و سرگرمی و درگیری فکری سالم ، مثل علاقه به کتاب خوندن و تاریخ و...
علت دیگرش تربیت نادرستی هست که انسان ها رو وابسته ، حساس ( شکننده ) ، مهرطلب و... بار میاره . دقیقا علت هایی که باعث خیانت و درد و دل های بی مورد با غریبه ها و... میشه
و ...

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
گفتنی ها رو دوستان گفتن ، من فقط یک سوال دارم !

چرا این نوع سریال هایی که موضوعاتشون سر خیانت و عشق های بیمار گونه و وابستگی و درگیری مدام کاراکتر های داستان با هم هستن در کشور ما و کشور های نظیر ما طرفدار دارند ؟

چرا این سریال ها مثلا در کشور های جهان اول از نظر رنکینگ های بین المللی فیلم و سریال رتبه نمیارن و تماشاگر ندارن ؟

به نظر من بستر پذیرش این نوع داستان ها و سریال ها در کشور ما وجود داره
علت هاش گسترده هست
نبود تفریح و سرگرمی و درگیری فکری سالم ، مثل علاقه به کتاب خوندن و تاریخ و...
علت دیگرش تربیت نادرستی هست که انسان ها رو وابسته ، حساس ( شکننده ) ، مهرطلب و... بار میاره . دقیقا علت هایی که باعث خیانت و درد و دل های بی مورد با غریبه ها و... میشه
و ...

مردم اونا جز کلاب و بار، چه تفریحی دارن که ما نمیتونیم داشته باشیم یا نداریم؟

EECi

مدیر بازنشسته
مردم اونا جز کلاب و بار، چه تفریحی دارن که ما نمیتونیم داشته باشیم یا نداریم؟
اگر کمی در بطن جامعه زندگی می کردید متوجه شرح قضیه بودید ، نکته دوم هم بدبینی افراطی شماست که جای سوال داره ...

هزینه های تفریحات سالم در ایران برای قشر متوسط مردم نیست بلکه برای اقشار مرفه و ثروتمنده
فرض کنید به عکاسی علاقه مندید ، برای خرید یک دوربین خوب باید دو الی سه میلیون هزینه کنید
به کوهنوردی علاقه مندید باید نزدیک شش میلیون تومان هزینه کنید
حال این پول ها رو با درامد ماهیانه خانواده ها در کنار هم قرار بدید

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
اگر کمی در بطن جامعه زندگی می کردید متوجه شرح قضیه بودید ، نکته دوم هم بدبینی افراطی شماست که جای سوال داره ...

هزینه های تفریحات سالم در ایران برای قشر متوسط مردم نیست بلکه برای اقشار مرفه و ثروتمنده
فرض کنید به عکاسی علاقه مندید ، برای خرید یک دوربین خوب باید دو الی سه میلیون هزینه کنید
به کوهنوردی علاقه مندید باید نزدیک شش میلیون تومان هزینه کنید
حال این پول ها رو با درامد ماهیانه خانواده ها در کنار هم قرار بدید

اینی که شما میگین کاملا متفاوته.معلومه هر کار حرفه ای، هزینه بیشتری داره نسبت به تفریح یا کار آماتور.در همه جای دنیاهمینه.لزوما برای سرگرم شدن یا تفریح کردن نیاز نیست حرفه ای باشی تا اوقاتتو پرکنی.کی گفته همه مردم دنیا جز ایران سرگرمیشون گرون قیمت و حرفه ایه؟!

برای عکاسی با دوربین خاص یا کوهنوردی با تجهیزات خاص هم همینطور.وگرنه شما همین الان اراده کنی میتونی با یه کفش و لباس نسبتا مناسب که هزینه زیادیم نداره بری کوهنوردی،هیچکسیم نمیتونه جلوتو بگیره.عکسم بگیر.حتما باید دوربین برند حرفه ای باشه؟

در کشور های اروپایی طرف مثلا یه سال پس انداز میکنه تا فرضا تعطیلات تابستونشو یه سفر بره سواحل اسپانیا.وگرنه اندازه مردم ما حداقل هر هفته یا هر ماه ...تفریح نمیکنن.کافیه دو روز تعطیلات باشه.همه جاده های کشور قفل میشه.هرکی با هرچی که داره.از قشر متوسط به پایین تا ثروتمندش.یکی چادر میزنه، یکی هتل 5 ستاره میره.همینجوریش که تهران حتی تا ساعت 2 1 نصف شب ماشینا تو خیابونان.رستورانا و کافه ها و سینماها بعضا تا نیمه های شب باز هستن چون مشتری دارن.تفریح و سرگرمی برای هر قشری وجود داره.احساس شادمانی و رضایت، یک امر کاملا نسبیه.نیاز نیس حتما میلیاردر یا ثروتمند باشی!

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینی که شما میگین کاملا متفاوته.معلومه هر کار حرفه ای، هزینه بیشتری داره نسبت به تفریح یا کار آماتور.در همه جای دنیاهمینه.لزوما برای سرگرم شدن یا تفریح کردن نیاز نیست حرفه ای باشی تا اوقاتتو پرکنی.کی گفته همه مردم دنیا جز ایران سرگرمیشون گرون قیمت و حرفه ایه؟!

برای عکاسی با دوربین خاص یا کوهنوردی با تجهیزات خاص هم همینطور.وگرنه شما همین الان اراده کنی میتونی با یه کفش و لباس نسبتا مناسب که هزینه زیادیم نداره بری کوهنوردی،هیچکسیم نمیتونه جلوتو بگیره.عکسم بگیر.حتما باید دوربین برند حرفه ای باشه؟

در کشور های اروپایی طرف مثلا یه سال پس انداز میکنه تا فرضا تعطیلات تابستونشو یه سفر بره سواحل اسپانیا.وگرنه اندازه مردم ما حداقل هر هفته یا هر ماه ...تفریح نمیکنن.کافیه دو روز تعطیلات باشه.همه جاده های کشور قفل میشه.هرکی با هرچی که داره.از قشر متوسط به پایین تا ثروتمندش.یکی چادر میزنه، یکی هتل 5 ستاره میره.همینجوریش که تهران حتی تا ساعت 2 1 نصف شب ماشینا تو خیابونان.رستورانا و کافه ها و سینماها بعضا تا نیمه های شب باز هستن چون مشتری دارن.تفریح و سرگرمی برای هر قشری وجود داره.احساس شادمانی و رضایت، یک امر کاملا نسبیه.نیاز نیس حتما میلیاردر یا ثروتمند باشی!

تفریح یعنی همین به به:biggrin:

• Like
واکنش ها: EECi

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
به والله قسم میخورم وقتی این پست رو توو قسمت وقایع اتفاقیه دیدم:

همون لحظه فهمیدم کسی که مخاطب این پست هست (یعنی کسی که از بی‌بند و باری در غرب و ... حرف زده) سرکار خانم zeynab_ghhh هست!!! هیچ وقت هم نفهمیدم که این بشر چند قرن توو غرب زندگی کرده یا چی اونجا دیده که اینطوری کینه‌ای شده. باز صد رحمت به صدا و سیما.

الحق والانصاف کافیه یک هفته آدم پاش رو از ایران بذاره بیرون و خودش رو به خواب نزنه، تا ببینه چه خیانتی در حق ما شده و چه آدم‌های بی‌لیاقتی بالای سر ما هستند.
شما که اینهمه ادعای فرهنگو ادبت میشه چجوری به خودت اجازه میدی اینجوری حرف بزنی ؟
اگه حرفی در جواب ایشون دارین کاملا منطقی مثه بقیه ی دوستان حرفتونو بزنین نه اینکه ...

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا داستانهای بسیار جذاب قشنگ دلنشینی که داره دمشون گرم

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ویدئو هایی که من گفتم چیز دیگری بود.
یه حالت سومیم داره.

ماهواره داشتیم، الحمدلله جمعش کردیم و خیلی وقته دیگه نداریم.البته خوشبختانه با افتخار میگم که حتی یه قسمت از این سریال ها رو ندیدم وان شاالله هیچوقت نخواهم دید.

در فرهنگ ما و دین ما، خیانت از قتل هم مذمومتر بود و هست.زنا و رابطه نا مشروع قتل دو تا نفس محسوب میشه، در حالی که قتل فقط مال یه نفره.
برای اینکه بفهمیم یه کاری زشته یا نه لزومی نداره حتما بیننده اون فعل باشیم!حتما نباید ببینیم یه نفر با چند ضربه چاقو کشته میشه تا بفهمیم قتل بده!چه بسا که به تصویر کشیدنش قبحشو میریزه و با عادی کردن به مخاطب بطور مستقیم القا میکنه اونقدرا هم قبیح نیست.وقتی 150 قسمت یه سریال پخش میشه و هر شب فکرو ذهن مخاطب رو با خودش مشغول میکنه حتی اگر جریان کلی سریال خیانت باشه کافیه برای این اثرگذاری.
برای خیانت لزوما نیاز یه تختخواب نیست! کما اینکه در قرآن هم اشاره به چشم های خائن شده.برای خیانت لزوما نباید متاهل باشی.هرگونه فعل حرامی که عاملش جنس مخالف باشه و اتفاق بیفته، خیانت به خداونده.حتی یه نگاه .حتی دیدن یه فیلم یا سریال .... .اینکه حیا رو هر شب با به تصویر کشیدن یه سری روابط کمرنگو گمرنگ تر میکنن و افراد به طور غیر مستقیم نظاره گر تنوع طلبی و هوس رانی های شخصیت های فیلم قرار میگیرن، بسیار مهم و ناراحت کنندست.هیچ خانواده ایرانی حاضر نیست در واقعیت یه زن یا مرد فاسد هوس باز رو به خونه ش دعوت کنه و بچه هاش از نزدیک باهاش مراوده داشته باشن.اما همون خانواده ایرانی ممکنه حاضر شه همون آدم با فیلم یا سریال به راحتی هر شب در قلب خونه ش به تصویر کشیده بشه و همگی همراهی کنن با این زندگی هوس آلود...

معلومه که خیانت رو نمیتونن یه ارزش معرفی کنن.چون فطرت انسان ها بدی رو میشناسه.اما کاری که میتونن کنن اینه که خیانت رو درجه بندی کنن و با نشون دادن همه این درجات، اون حریم قبح و زشتی که باعث میشد حتی نزدیک به خیانت هم نشن، شکسته بشه.بتونن تصورش کنن.ببیننش.حتی میتونن در دراز مدت درجات پایینتر یا بالاتر که در فیلم به تصویر کشیده میشه با تحریک شهوت فرد به سمت انجامش سوق بدن.سیر تدریجی از بین رفتن حیا زنان و مردان ما، از رفتار گرفته تا پوشش ظاهریشون و تغییر الگو ها غیر قابل انکاره.
موافقم و
اینکه :
انسان یه ناخودآگاه داره و یه خودآگاه :ما تنهادر 10 درصد از خودآگاه استفاده میکنیم و 90 درصد ناخودآگاه، واکنشهای ذهنی ما تحت کنترل داره
و چیزی که مشخصه تکرار هرچیزی روی ذهن ناخودآگاه تاثیر داره و انسان رو به اون سمت سوق میده !
حالا فک کنین این سریال ها مدام یسری چیزا رو به خورد آدما میدن به خورد ضمیر ناخودآگاه
خب نتیجه مشخصه میل آدمارو تغییر میدن و ...
انسانها خودبخود با یسری مسائل درگیرن واسه اینکه درست بمونن و درست زندگی کنن خودبخود با خودشون درگیرن
حالا فک کن یسری برنامه ها میان مدام یسری چیزا رو نشون میدن خب دیگه مشخصه داستان به کجا میکشه ... !
حالا افراد دُزِشون متفاوته، یکی راحتتر تحت تاثیر قرار میگیره و وا میره و یکی سختتر ، اما چیزیکه مشخصه اینه که بلاخره با تکرار تحت تاثیر قرار میگیره، مگه اینکه طرف چِشِ بازی داشته باشه، که ...
حالا اینو بگم که سالهاست دارن تلاش میکنن بیشترو بیشتر حرفاشونو هی تکرار کنن، هرروز سیستم های جدیدتر وارد میشن همین سیستم های گجدیو ... رو میگم ، که هرلحظه بتونن فکروذهن مردمو درگیر این موضوعات کنن که از فرهنگ خودشون دس بکشن و تحت تاثیر فرهنگ اونا خودشونو ببازن.
و...

آخرین ویرایش:

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
موافقم و
اینکه :
انسان یه ناخودآگاه داره و یه خودآگاه :ما تنهادر 10 درصد از خودآگاه استفاده میکنیم و 90 درصد ناخودآگاه، واکنشهای ذهنی ما تحت کنترل داره
و چیزی که مشخصه تکرار هرچیزی روی ذهن ناخودآگاه تاثیر داره و انسان رو به اون سمت سوق میده !
حالا فک کنین این سریال ها مدام یسری چیزا رو به خورد آدما میدن به خورد ضمیر ناخودآگاه
خب نتیجه مشخصه میل آدمارو تغییر میدن و ...
انسانها خودبخود با یسری مسائل درگیرن واسه اینکه درست بمونن و درست زندگی کنن خودبخود با خودشون درگیرن
حالا فک کن یسری برنامه ها میان مدام یسری چیزا رو نشون میدن خب دیگه مشخصه داستان به کجا میکشه ... !
حالا افراد دُزِشون متفاوته، یکی راحتتر تحت تاثیر قرار میگیره و وا میره و یکی سختتر ، اما چیزیکه مشخصه اینه که بلاخره با تکرار تحت تاثیر قرار میگیره، مگه اینکه طرف چِشِ بازی داشته باشه، که ...
حالا اینو بگم که سالهاست دارن تلاش میکنن بیشترو بیشتر حرفاشونو هی تکرار کنن، هرروز سیستم های جدیدتر وارد میشن همین سیستم های گجدیو ... رو میگم ، که هرلحظه بتونن فکروذهن مردمو درگیر این موضوعات کنن که از فرهنگ خودشون دس بکشن و تحت تاثیر فرهنگ اونا خودشونو ببازن.
و...

هروقت به خودمون گفتیم رو ما تاثیری نداره یا تاثیر کمتری داره، بدونیم شیطان اجازه ورودش رو گرفت...

ازحضرت صادق عليه السلام روايت شده‌ شبی ام سلمه همسر پیامبر وی را در اثناي شب نديد؛ از اين رو ناراحت شد و در اطراف خانه به جستجوي وي پرداخت تا سرانجام پيامبر را ديد كه در گوشه‌اي از بيت ايستاده دست‌ها را بلند كرده گريه مي‌كند و مي‌گويد:
اللهم لا تنزع منّي صالح ما اعطيتني ابداً اللهم و لاتكلني الي نفسي طرفة عين ابداً اللهم لا تشمت بي عدوّاً و لاحاسداً ابداً اللهم لا تردّني في سوء استنقذتني منه ابداً
بار خدايا! آنچه ازشايستگي‌ها به من عطاكردي ازمن مگير. بارخدايا! مرا حتي به اندازه چشم بر هم زدني به خودم وامگذار. بارخدايا! دشمن يا حسدبرنده‌اي را به شماتت و سرزنش من وامدار. بارخدايا! مرا به سوء و بدي كه از آن نجاتم دادي و رهاندي بازمگردان.
ام سلمه به كناري رفت و شروع به گريه و زاري كرد به طوري كه پيامبر صلي الله عليه و آله به سراغ او رفت و فرمود: «چرا گريه مي‌كني؟» مي‌گويد: عرض كردم: «پدرم و مادرم فداي تو! چگونه نگريم در حالي كه تو با آن مكاني كه از سوي خدا داري كه تَرك اولاي گذشته و آينده تو را بخشيده، از خدا درخواست مي‌كني كه هرگز دشمن يا حسودي تو را شماتت نكند را به ناراحتي و نگراني‌اي كه از آن نجاتت داده، بر نگرداند و آن شايستگي‌ها كه به تو عطا كرده از تو نگيرد و اينكه هرگز تو را حتي به اندازه يك چشم بر هم زدن به نفس خودت وا مگذارد.
فرمود:
اي امّ سلمه: و ما يومنني و انما وكل الله يونس بن متي الي نفسه طرفة عين فكان منه ما كان
چه چيز مرا ايمن گردانيده است حال آنكه خداوند به يك چشم بر هم زدن، يونس را رها كرده و به خود واگذاشت؛ پس، از او صادر شد آنچه كه صادر گرديد.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا برخلاف استارت تاپیک بنظرم خیلی کم شده از تعداد تماشاگرهای سریالهای ماهواره‌ای. مخصوصا بعد از حریم سلطان دیگه کسی سریالهای ماهواره‌ای رو دنبال نمیکنه و نمیبینه. بنظرم این سریالا خیلی مزخرف هستن از نظر کیفیت ساخت. خیلی هم کسل کننده هستن.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اونجا تحصیل کردم.
بله به نظر من محیط فاسده.در غرب دختر خوشگلتر ببینه باهاش کلاب نمیره؟دعوتش نمیکنه ولو یه بار هم که شده با هم بار برن؟تو دوست عادی هستی،تو دوست یکم نزدیک هستی، تو دوست خیلی نزدیکتر هستی، ازین عناوین گذاری من در آوردی ندارن؟
این اکس بوی فرندمه، اون یکی اکس اکسه، این یکی جدیدیست ..... از چی غرب دفاع میکنین؟
ازین که هر زن یا مردی هروقت که عشقش کشید میتونه بیاد بگه عزیزم من هفته آینده با همکارم میرم سفر و ...یا بالاتر از اون!عزیزم میدونم ما بچه داریم اما من دیگه من به فلانی علاقه دارم و نمیتونم به این زندگی ادامه بدم؟
به همین راحتی؟
چطور این افسارگسیختگی غرب به نظرتون خیلی عادی و انسان مدارانه میاد، اما همین که به ایران میرسه میشه از خودباختگی فرهنگی و بی ظرفیتی؟
شتر سواری دولا دولا نمیشه.
بله اونا هم کارشونو انجام میدن، هم رابطشونو دارن.فرزند مشروع یا نامشروع جایگاهی نداره.سقط بچه در هر حالتی آدمکشی محسوب نمیشه و میلیون ها فرزند نامشروع سالانه سرپرستیشون به دولت واگذار بشه، اتفاق خاصی نمیفته.چیزی تحت عنوان عاقبت به خیری یا عاقبت به شری وجود نداره.چون مبدا و مقصد خلقت رو بریدن.کار های خیریه فقط بخاطر ارضای احساس شخصی و فردی اتفاق میفته.نه هیچ چیز دیگه ای.

اما در مورد دین ...
دین ما مهمترین رکن جامعه رو خانواده میدونه.سازندگی شخصیت و فرهنگ رو از درون خانواده میبینه.چرا برای یک زن، هیچ وظیفه ای جز تربیت انسانی فرزند قایل نیست؟زن میتونه کار کنه اما هیچ وظیفه ای در قبال داشتن در آمد برای تامین خانواده نداره.کاملا برخلاف مرد.هیچ وظیفه ای حتی برای امور خانه داری نداره.هیچ وظیفه ای در قبال رسیدگی تامین غذا و پوشاک همسر و فرزندان نداره.فقط و فقط و فقط وظیفه ش حفظ بنیان خانواده یعنی همسرش و ساختن یک انسان جدید برای ورود به جامعه ست.این وظیفه تنها تکلیف و مهمترین تکلیف عالم بشریت یعنی تربیت درست یک انسان، بر عهده یک زنه.یک زن خمود،بی انگیزه و نا آگاه و یا زنی که وقت کافی نداره یا نمیزاره برای تربیت و سازندگی این انسان جدید، داره از انجام وظیفه اصلیش،قابلیت اصلیش و تاثیرگذارترین عنصر وجودیش روی جامعه شونه خالی میکنه.وقتی این نقش زن از بین بره،یا بهتر بگم دغدغه زنان جامعه از رویکرد مهم انسان سازی و حفظ حریم خانواده بره به سمت دیده شدن ظاهری و فیزیکی و عرضه همگانی زنانگی، به راحتی میشه روی همه افراد جامعه مسلط شد و تغییرشون داد.
بله تمکین از همسر در هر شرایطی سخته.کما اینکه تامین مادی در کنار نقش اجتماعی مرد خانواده کار راحتی نیست.البته مرد حق ظلم نداره و زن میتونه شکایت کنه.صرفا در مورد امور معقول زناشوییه که اونم با طبیعت زن کاملا سازگاری داره.در آمدی که آرایشگاه های زنانه در تهران دارن، حتی خیلی از پزشکان ندارن.چرا که زنان دوست دارن که دیده بشن و زنانگیشون رو عرضه کنن.خداوند این میل رو در وجودشون قرار داده تا حفظ بنیان خانواده صورت بگیره.

خود شما اگر فردی هستین که طبق گفته خودتون با وجود زندگی در فضای آزاد غرب،خیلی مسایل رو کنترل میکردین، من نوعی با اینکه شناختی ازتون ندارم اما مطمئنم که در خانواده ای بزرگ شدین که فضای تربیتی مثبت موثری توش وجود داشته.فضایی که پررنگترین و اثربخش ترین عضوش از لحظه ورود شما به این دنیا،مادرتون بوده.اینی که میگم برای عموم ماست.استثنا برای هر کسی امکان پذیره.

برای ما مفاهیمی مثل حیا،ارتباط مشروع،فرزند حلال،خانواده سالم،حفظ جایگاه پدر و مادر و و و ...مهمه.ما تا آخر عمرمون به خانواده پایبندیم.اونجا وقتی دختر یا پسر 18 سالش بشه، حتی خونوادش کوچیکترین کار قانونی نمیتونن براش انجام بدن.اصلا بود یا نبودشون مهم نیست.فقط خود فرد مهمه و خواسته ای که خودش داره.مبانی قانونی و حقوقی ما تفاوت ریشه ای با هم داره.

در مورد ارتباطات ...
هیچ پسر سالم ایرانی حتی ناسالمش حاضر نیست با دختری که قبل ازدواجش با چندین نفر رابطه داشته ازدواج کنه.اما اونجا این مسئله کاملا عادیه و اگر غیر از این باشه، جای سواله.
بیزینسی که آزمایشگاهها واسه تست DNA میکنن برای تشخیص پدر و مادر بچه هنوز در ایران به اون فاجعه نرسیده.بله اونا هر فعالیت اجتماعی که بخوان میکنن،هروقتم بخوان نیازشونو با هرکسی که تمایل دو طرفه باشه، بر آورده میکنن.اما اسلام برای روح و جسم هر انسانی ارزش قایله.ما اجازه نداریم که صرفا بخاطر خواسته های فردیمون هر کار دلمون خواست بکنیم.دیگران هم حق دارن.
جامعه شناسی غرب بر اساس فرد تعریف میشه و جامعه شناسی اسلام برا ساس خانواده...

خیلی از چیزای منفی که در مورد غرب و کشورهای غربی گفتی تو ایران هم هست ولو بدتر. مثلا اگه شما ازدواج کنی و یه روز شوهرت بیاد بگه این مهریه ات، جولو پلاست جمع کن برو خونه بابات هیچ کاری نمیتونی بکنی. درست کاری که یکی از آشنایان دور ما با همسرش کرد. بیخود در مورد غرب سیاه نمایی نکن، من تعداد بسیار زیادی از اقوام و آشنایان نزدیکم در اروپا و آمریکا زندگی میکنن. واسه تک تک جملاتت جواب دارم ولی الان یه خرده خوابم میاد سر فرصت جواب تک تک حرفات رو میدم. فقط یه توضیح کوچیک در ادامه میدم بقیش باشه واسه بعد.

یکی از بدترین خصلتهای ما شرقی ها فضولی تو کارهای و عقاید شخصی دیگران هست حتی اگه موضوع به ما مربوط هم نباشه. کلا دوست داریم دیگران رو امر و نهی کنیم و زندگی دیگران و رفتارشون رو قضاوت کنیم بهشون بگیم اینکار خوبه اونکار بده و اگه چیزی مخالف با اون چیزی که از کوچیکی به ما گفتن ببینیم باهاش ساز مخالف میزنیم.
تو غرب آزادی واقعی وجود داره. هر کس میتونه هر جور که دلش بخواد زندگی کنه. شما برو تو شیکاگو ازدواج کن، بچه دار شو، خونه داری بکن مادر بشو بقول خودت یه زندگی سالم داشته باش کسی کاری به کارت نداره. از اون طرف یکی میره اونجا هر شب میره کلاب، هر روز با یه دختر میگرده باز هم کسی بهش نمیتونه کاری داشته باشه، کسی نمیتونه واسش تعیین تکلیف کنه. زندگی خودشه دوست داره اینجور زندگی کنه. نمیدونم چرا درک و فهم این موضوع واسه بعضی از ماها سخته. از طرفی در غرب قانون مدافع حقوق همه شهروندان است. برای همه حالات قانون مدون شده. این یعنی آزادی واقعی.
بنظرم زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی خیلی خوبه چرا که در اونجا تو میتونی همونطور زندگی کنی که خودت از ته وجودت دلت میخواد، نه اون چیزی که از طرف خانواده، اطرافیان، جامعه و کنترل فکری بهت تحمیل شده.

میگی اسلام برای روح و جسم هر انسانی ارزش قائله، چندین و چند دلیل میتونیم بیارم که اینطور نیست. چون تو یه زن هستی واست یه مثالی میزنم که تا عمق وجودت بتونی درکش کنی، این چه ارزش قائل شدنی واسه روح انسان هست که یه مرد میتونه 4 تا زن عقدی و بی شمار زن صیغه‌ای داشته باشه؟ تو این مورد نه واسه روح زن ارزشی قائل شده و نه واسه جسمش. چرا که یه مرد از پس نیازهای روحی و جسمی یه زن به سختی میتونه بر بیاد چه برسه به 3 یا 4 تا زن. تو اسلام اگه یه مرد پولدار باشه میتونه با هر زن و هر تعداد زنی در آن واحد باشه، بعبارتی زن رو مثل یه کالا میتونی با پرداخت مهریه و جیره غذاییش بخری مخصوصا اگه وضع مالی زن و خانواده اش بد باشه. ولی یه زن مجرد کلا حتی نمیتونه نیازهای جسمی خودش رو براورده کنه چه برسه به روحی، باید اونقدر صبر کنه تا شاید یکی پیدا بشه با هزار تا منت بخواد فقط بیاد بگیرتش، اگه اون زن زشت باشه که دیگه هیچی. عجب ارزش قائل شدنی هست تو اسلام! به به!!!

یا مثلا حالتی رو در نظر بگیر یه زن ازدواج کرده، شوهرش اگه بهش بی محلی کنه، تحویلش نگیره بهش اخم و تخم کنه، یا نیازهای جنسیش رو برطرف نکنه زن هیچکاری نمیتونه برای ارضای نیازهای جسمی و روحی خودش بکنه، مثل یه اسیر باید تو زندانی که مرد واسش درست کرده بمونه تا پیر بشه. چرا؟ چون قبلا توسط مرد خریداری شده دیگه تا ابد در بند مرد هست. به هیچ جا هم نمیتونه بره شکایت کنه، مثلا بره دادگاه شکایت کنه، شوهرم منو تحویل نمیگیره؟ بهش میخندن. تازه گیریم که بره شکایت کنه و بر فرض محال محال، بتونه طلاق بگیره که عمرا نمیتونه بگیره، تازه بعد از طلاق مشکلاتش شروع میشه. یا باز بشینه یکی بیاد بخردش، یا اینکه از تنهایی از غصه دق کنه. اینها حرفهای من نیست، اینها واقعیتی هست که اسلام و جوامع اسلامی واسه یک انسان رقم زده و اگه شمایی که داری این متن رو میخونی و این جریان واست پیش نیومده و زندگی خوب و خوشی با همسرت داری بدون که خوش شانس بودی، همه اینقدر شانس ندارن.

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته

شما یه سری تعریف هایی در ذهنتون در مورد تفریح و زندگی دارید که مورد قبول من نیست ، پس بحث ما هم جایی نخواهد برد ( شکی ندارم که تفریحات خود را هم سالم میدانید و دیگران رو ناسالم !) انقدر منفی فکر می کنید که تا اسم تفریح میاید فکرتان می رود سر ان چیز هایی که قبلا گفتید !
شما میتونید برید کفش کوهنوردی بخرید که انگشت پاتون در سرما یخ بزنه یا زانو هاتون در پیری دچار مشکل بشه . عقل من در خرید این کفش منو منع می کنه !!
شما می تونید با دوربین موبایلتون عکس بگیرید و لذت ببرید ! ولی من لذت عکاسی را در این چیزها نمیبینم که شما میبینید ! بحث برند نیست اینقدر سیاست زده فکر نکنید . بحث کیفیت هست !
شما میتونید سوار ماشینتان شوید و در خیابان ها و جاده ها ویراژ بدید و احساس کنید تفریح می کنید ! ولی باز هم نظر من فرق می کنه

این اخرین پستم در پاسخ به شما بود
موفق باشید

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من از اول بحث شروع کردم به خوندن تاپیکا ، تا اینکه به این جمله رسیدم
اینکه این جمله خیلی با معناست و خیلی هم درست گفته قبول
ولی این جمله رو الکی به امام علی چسبوندن

سلام
این سخن حضرت علی (ع) قبل از اینکه در نهج البلاغه سید رضی نوشته بشه در کتاب " تحف العقول "اثر "ابن شعبه" اومده وبعدش تو نهج البلاغه، اونم تو "نامه ی ۵۳ ".
موفق باشید

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
زینب تو از این دخترایی هستی که چادر تو دندونشون هست تو گرمای تابستون با چادر میرن کوهنوردی؟
یا از اونایی که وقتی خودشون و دخترشون چادر سر دارن تو خیابون تفریح میکنن، از عقب نگاه میکنی انگار یک پنگوئن و بچه پنگوئن کنار هم دارن راه میرن؟

حالا شما میتونی سقوط ژنتیکی کنی مثل پنگوئن با چادر و مقنعه ورزش کنی بحثش جدا هست.
خیلی از دخترا با این پوشش های مزخرف نمیخوان ورزش کنن.

میخوان کنار برادرشون یا همسرشون تو پارک یا فضای باز دوچرخه سواری کنن، والیبال بازی کنن، موهاشون باد بخوره ، عرق سوز نشن و ...
نه اینکه چادر تو دندونشون باشه، مواظب باشن ته چادر لای چرخ دوچرخه گیر کنه !!
یا داداشای مومن تو، همین یک دختر دوچرخه سوار با پوشش معمولی دیدن شهوتشون بزنه بالا بیوفتن دنبالش ببرنش یک جایی !!

اتفاقا اگر امثال شما از این مملکت بندازن برن، همین جا بهترین و سالم ترین تفریحات ممکنه، اینقدر ذهنت تو کاباره و رقاص خونه نره.
اینقدر که شما میدونی کاباره و بار و ... چیه والله ما نمیدونیم.
معلوم نیست چند مدت اینجور جاها بودی زده شدی الان زدی تو خط دختر سبیلو با چادر مشکی در حال کوهنوردی !
من متاسفم برای باشگاه مهندسانی که آدمی مثه جنابعالی مدتیه راه به راه داره توهین میکنه و هیشکی ام نیست بگه ...
اصولا ادمایی که کم میارن تو بحث میزنن جاده خاکی و شروع به فحاشی میکنن. اما اگه یه جو معرفت و انسانیت تو وجود کسی باشه هرگز حاضر نمیشه برای به کرسی نشوندن حرف خودش این کارو بکنه و حداقل کاری ک میکنه سکوته.
اصول اولیه انسانیت ام میگه به کسی مربوط نیست کسی چه شکلیه چه جوری لباس میپوشه(تاحدی که مزاحم بقیه نباشه: رعایت حقوق اجتماعی)
که شما گویا ازش بیخبرین.
خیلی هم ناراحتم که از جنابعالی نقل قول گرفتم.

بالا