چرا رشته مهندسی صنایع را انتخاب کردید؟؟ (نظر خواهی)

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آپدیت نظر سنجی

آپدیت نظر سنجی

با سلام به همه
من آپدیت نظر سنجی رو براتون می زارم ، شرکت توی نظر سنجی بهتر شده ولی هنوز به تعدادی که بشه تحلیل ش کنیم ، نرسیدیم.
آخرین تعداد :15 نفر
صدر گزینه ها : گزینه ، به علت بازار کار . تعداد 7 نفر ، درصد 46.67%
با احترام

پیوست ها

• Nazar Sanji.pdf
    22.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

f-ind

عضو جدید
با سلام
اگه راستش رو بخواهید بدونید (من صنایع رو انتخاب نکردم صنایع منو انتخاب کرد...)
و اما تحلیل....
بعد از این که فهمیدیم تو کنکور مجاز شدیم و حق انتخاب رشته پیدا کردیم و بعد از دیدن اون رتبه باورنکردنی(zaghart):(از خدا خواستیم برای هر شغلی که ساخته شدیم همان جا پذیرفته شیم و این شد که با پشت سر گذاشتن چند رشته که بد هم نبودند (مهندسی معماری (پیام نور) ریاضی و فیزیک (اصفهان)و...)وارد این رشته شدیم .
به هر حال از خدا متشکرم که تو همچین :biggrin:رشته ی خوبی پذیرفته شدم و دارم می فهمم که خیلی با روحیاتم جوره و اینکه خدا خیلی کارش درسته؟؟!

ie_1363

عضو جدید
صنایع

صنایع

من آگاهی زیادی نداشتم ، همینجوری انتخاب کردم ، ولی الان راضی م.

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
منم از رشتم اطلاع زیادی نداشتم و واسه اینی که تو شهرم بهترین رشته بود انتخابش کردم.اما این که بازار کارم داره توش دخیل بود.:gol:

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آپدیت نظر سنجی

آپدیت نظر سنجی

باسلام
تعداد شرکت کنندگان توی نظر سنجی 18 نفر.
بدون شرح!
بااحترام

پیوست ها

• Nazar Sanji.pdf
    22.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

f-ind

عضو جدید
سلام آقای ولایتی ممنون که به این سرعت نتایج رو می زنید

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خودم هم علاقمندم

خودم هم علاقمندم

سلام آقای ولایتی ممنون که به این سرعت نتایج رو می زنید
باسلام
خواهش می کنم ، خودم هم علاقمندم بدونم پایان نظر سنجی چی میشه.
بااحترام

ie_1363

عضو جدید
خیلی باحاله

خیلی باحاله

این نظر سنجیه خیلی خوبه من تشکر می کنم به نوبه خودم

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
نظر سنجی

نظر سنجی

باسلام
بچه ها توی این نظر سنجی شرکت کنید تا بتونیم جمع بندی خوبی از نوع انتخاب بچه های صنایع داشته باشیم
بااحترام

aliktric

عضو جدید
با سلام

من باوجود اینکه دانشگاه آزاد مهندسی نفت قبول شدم بخاطر اینکه ازمهندسی صنایع خیلی تعریف می کردن وبازار کار خوبی داره واینکه دانشگاه آزاد هم مشکلات خاص خودشو داره صنایع روانتخاب کردم
روز به روز که با صنایع بیشترآشنا می شم بهش بیشتر علاقه پیدا می کنم
امیدوارم با موفقیت همه گیمون دراین رشته بتونیم بیشتر وبهتر به ایرانمون خدمت کنیم

درود بر پارسیان

مجید

عضو جدید
با سلام
من اول مهندسی شیمی خوندم و بعد رفتم سربازی و برگشتم رفتم سره کار . به خاطر علاقه ی شخصی صنایع رو انتخاب کردم و ارشد قبول شدم . بیشتر برای اینکه خودم بهتر زندگی کنم .
بعد از مدتی دیدم کارم زیاد وقتم رو میگیره و با اینکه اونجا موقیعت شغلی خوبی داشتم (مدیر تولید بودم) کار رو رها کردم و وقت بیشتری برای صنایع گذاشتم چون جذابیتهای زیادی توی این رشته برای من وجود داره و یه جورایی به من آرامش میده و با شخصیتم هم جور در میاد . الان هر کجا مصاحبه میدم یکی از مهمترین شرطهام اینه که مزاحمه درسم نشه .
موفق باشید
یاعلی

atefeh666

عضو جدید
اطلاع زيادي در مورد اين رشته نداشتم.به خاطر اينكه بازاره كاره خوبي داشت اين رشته رو انتخاب كردم

مریم راد

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا صنایع؟

چرا صنایع؟

چرا صنایع؟
اگر بخواهم صادقانه دلیل انتخاب این رشته را بگویم اسانی این رشته در افکار دانشجویی بود.اما الان موضوع کاملا متفاوت است چون با دید بازی که پیدا کرده ام به ضرورت این رشته پی
برده ام.در ضمن باید بگویم در حق رشته شما بسیار اجحاف شده است این مسئله را در دانشکده صنایع کاملا دیده ام مخصوصا که بچه ها از اساتیدی که درس ها را ارائه میدهند ناراضیند و دلیل انها عدم تسلط اساتید برموضوعات است.اما اینده روشنی پیش روی رشته شما است.البته این موضوع از استقبال دانشجویان دیگر رشته هامشخص است.امیدوارم با موضوعاتی که در تالار مطرح می کنید باعث شوید من به انتخابم ایمان بیاورم.
با احترام به دانشجویان صنایع

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چرا صنایع؟
اگر بخواهم صادقانه دلیل انتخاب این رشته را بگویم اسانی این رشته در افکار دانشجویی بود.اما الان موضوع کاملا متفاوت است چون با دید بازی که پیدا کرده ام به ضرورت این رشته پی
برده ام.در ضمن باید بگویم در حق رشته شما بسیار اجحاف شده است این مسئله را در دانشکده صنایع کاملا دیده ام مخصوصا که بچه ها از اساتیدی که درس ها را ارائه میدهند ناراضیند و دلیل انها عدم تسلط اساتید برموضوعات است.اما اینده روشنی پیش روی رشته شما است.البته این موضوع از استقبال دانشجویان دیگر رشته هامشخص است.امیدوارم با موضوعاتی که در تالار مطرح می کنید باعث شوید من به انتخابم ایمان بیاورم.
با احترام به دانشجویان صنایع
خانم راد
باسلام
خیلی خوشحالم که شما در تالار صنایع مطلب می نویسید ، موافق عضویت شما به صورت افتخاری در تالار هستم. واسه این رابطه تخصص تون رو توی تاپیک چارت بنویسید تا بدونیم توی چه زمینه ای می تونیم ازتون کمک بگیریم.
بااحترام

K_Maryam

عضو جدید
به لطف کار در یک شرکت صنعتی اطلاعاتی در مورد این رشته داشتم و با میل خویش این رشته رو انتخاب کردم نه جبر کنکور
الان بعد از یکسال مطمئن شدم که این رشته چیه و به چه درد می خوره

با تشکر

Adib

عضو جدید
سلام دوستان
اگه راستشو بخواین انتخاب اول من مکانیک بود یعنی از کارای فنی خیلی خوشم میاد ولی نتونستم مکانیک سراسری قبول بشم آزاد هم نمیتونستم برم یه شهر دیگه.البته صنایع به اندازه کافی فنی هست .بعد از مکانیک عشقم صنایع بود.و از چند نفر هم در مورد صنایع پرس و جو کرده بودم و دیدم به خلق خوی من میخوره.در مورد بازار کاریش هم خیلی تعریف شنیدم.اینها همه دست به دست هم داد که من تو این رشته پا بزارم
البته سر این رشته خیلی کنایه شنیدم و خیلی ها که مطمئنم از من کمتر زحمت کشیدن مسخرم کردن.
من توی این رشته با علاقه و با با شناخت کافی پا گذاشتم.

mohammadjavaad

عضو جدید
greeting

greeting

سلام.گفتم اگه تو این بحث شرکت نکنم در حق رشته ی صنایع نامردی کردم.
من هم یکی از اشنایامون تو کار صنایع بود.و تعریف زیادی از صنایع میکرد.
از جمله: خدای صنعت & مهندسی مهندسی ها& مهندسی مدیریتی& مهندسی ترکیبی& پزشک صنعت
الان میدونم که همش راسته و یه چیز دیگه اینکه رشته ایه که ادم رو نمک گیر میکنه وشیرین ترین رشته ی دنیا از نظر من و بهترین رشته ی فنی مهندسی از نظر solution

امیر Amir

عضو جدید
سلام
بعد از 5 ترم درس خوندن حالا عاشق رشتم شدم و حالا فهميدم و حس ميكنم يك صنايعي و مهندس صنايع حتي دانشجوي صنايع چقدررررررررررر قدرت مانور بالا براي كار و پيشرفت داره...

من عاشق رشتم شدم چون خيلي چيز ها براي دونستن داره كه من نميدونم...

صنايع براي من حكم يك درياي بزرگ و آرام كه در پس اين ارامش عمق زياد و جريان هاي دريايي قوي داره...

با احترام

saharbeau

عضو جدید
سلام .من ازدبيرستان به رشته ي رياضي علاقه داشتم اما به دلايلي به رشته تجربي رفتم ودررشته ي مهندسي منابع طبيعي تحصيل ميكنم امابه دليل علاقه وموقعيت شغلي ارشدما ميخوام هر دانشگاهي كه شده صنايع بدم

1716

عضو جدید
از اونجایی که خیلی تنوع را دوست دارم، رشته های مختلفی را از کتاب آشنایی با رشته ها دیدم و خواندم اما تنها رشته ای که من رو در نگاه اول ارضا کرد مهندسی صنایع بود. من عاشق اینم که درس های مختلفی را بخوانم و در زمینه های مختلفی کار کنم و تجربه های مختلفی کسب کنم و تنها رشته ای که وجود داشت صنایع بود. اصلا به بازار کارش در وهله اول فکر نکردم چون عقیده دارم که هر فردی میتونه هر کاری( شغلی) را به اوج یا حضیض برسونه. یعنی یکی از شغلش لذت می برد اما یکی از شغلش دائما می ناله. فقط عاشق صنایع هستم و به سختی هاش فکر نمیکنم.

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دانشجوی ترم هفتم مهندسی صنایع هستم ،اگه خدا بخواد ترم دیگه مدرکمو میگیرم از انتخابم واقعا راضیم و فکر میکنم این همون راهیه می تونم باهاش به خواسته هام برسم امیدوارم تو کارم موفق باشم و بتونم تو جایی که کار می کنم تحولی از نوع مهندسی صنایعی ایجاد کنم.
با آرزوی موفقیت برای همه مهندسان صنایع عزیز ،کسانی که با ایجاد تغییرات کوچک میتونن تو هر کاری یه بهبود فوق العاده ایجاد کنن.:);)

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
با سلام .
من داشتم این رشته رو انتخاب می کردم میدونستم که قبول می شم .
از هر کی می پرسیدم یه تعریف جامعی در بارش نمی داد.
اما از اونجا که دوست داشتم تو یه محیط صنعتی کار کنم اینو انتخاب کردم چون اسمش صنایع بود .
اما حالا می فهمم که واقعا جالبه مخصوصا درسهای کنترل پروژه و طرح ریزیش .
البته از تحقیق یکمی بدم میاد .:redface:
در کل نمی تونم بگم با شناخت 100% انتخاب کردم ولی تا حدودی آشنا بودم .

elman13

عضو جدید
من دنبال فضانوردی بودم ! اما نمی دونستم باید به جای تجربی ریاضی بخونم !
دو سال ترک تحصیل کردم و بعد با فراگیر پیام نور اومدم صنایع رشته ها محدود بودن و این بهترین بود
حالا رباتم می سازم و یاد گرفتم باید این سه تا مهندسی و بهمدیگه ربط بدم

فکرهای بزرگیم دارم ولی نمی گم چون میخام برگ برنده ام باشن.http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/13938-چرا-صنایع؟/images/smilies/smile.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/13938-چرا-صنایع؟/images/smilies/wink.gif.http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/13938-چرا-صنایع؟/images/smilies/smile.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/13938-چرا-صنایع؟/images/smilies/wink.gif

Masoud-Susa

عضو جدید
من بیشتر به مکانیک علاقه داشتم...اما چون رتبم به مکانیک نمی رسید به سمت صنایع که بیشتر به مکانیک نزدیک هست گرایش پیدا کردم...امیدوارم انتخاب درستی کرده باشم.

nayyeri1982

عضو جدید
من 5-6 سال فارغ التحصيل شده م.الآن كه برميگردم به زمان كنكور و انتخاب رشته ام فكرمي كنم قويترين انگيزه انتخابم تنوع شغل هايي بود كه يك مهندس صنايع ميتونه اختيار كنه...

مهرآذین

عضو جدید
سلام حالا بچه ها دارن اعتراف می کنند من هم بگم من ترم آخر هستم در مقطع کارشناسی من اتفاقا برخلاف نظرات دیگران از رشته ام اطلاعات کافی گرفتم و به رشته ام خیلی علاقه داشتم تو آن سال من رشته متالورژی یا مواد را هم آوردم ولی رشته ام را تغییر دادم و وارد صنایع شدم و حالا هم خیلی راضیم و میخوام در رشته مدیریت ارشد درس بخونم تا به عنوان یک مهندس در مدیریت نیز مهارت داشته باشم

masio

عضو جدید
سلام،من با آگاهی وارد این رشته شدم و ولی نمیتونم بگم این رشته رو خیلی دوست دارم
رشته ی خیلی جالبی هست ولی با روحیاتو علایق من سازگار نیست
حتما برای فوق رشته ی مورد علاقمو می خونم
با آرزوی موفقیت برای همه;)

yalda1291

عضو جدید
سلام
من ترم 2 صنایع هستم و از انتخاب خودم کاملا راضیم با وجود اینکه با اجبار دیگران اومدم اما حالا خوشحالم که این رشتم.