چرا خدا آدمها رو آفریده؟؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر یکایک دوستان...

من یه سوالی برام پیش اومده خیلی وقته ...کسی نطری داره بگه ...فقط لطفا شوخی رو بذارین کنار چون حوصله شوخی ندارم اینجا :D

چرا خدا آدما رو خلق کرده؟ ینی چی آخه؟ یه مدت کوتاه تو این دنیا باشیم (کاری ندارم که به اغلب آدما اینجا خوش نمیگذره و مثه جهندمه :d)بعد بریم یه جای دیگه جاودانه شیم؟!! :surprised: که چی بشه اصن! اصن نمیتونم درک کنم! واقعا ما چرا اینجاییم ؟!

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام بر یکایک دوستان...

من یه سوالی برام پیش اومده خیلی وقته ...کسی نطری داره بگه ...فقط لطفا شوخی رو بذارین کنار چون حوصله شوخی ندارم اینجا :D

چرا خدا آدما رو خلق کرده؟ ینی چی آخه؟ یه مدت کوتاه تو این دنیا باشیم (کاری ندارم که به اغلب آدما اینجا خوش نمیگذره و مثه جهندمه :d)بعد بریم یه جای دیگه جاودانه شیم؟!! :surprised: که چی بشه اصن! اصن نمیتونم درک کنم! واقعا ما چرا اینجاییم ؟!

منم دنبال جوابم ، رسیدی به منم بگو :D

• Like
واکنش ها: etnn

zeinab70

کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر شما
خداوند در قرآن به این سوال پاسخ داده است!
برای خود شناسی 5 سوال باید پاسخ داده شود:
1-کیستم؟
2-از کجایم؟
3-به کجا آمده ام؟
4-برای چه آمدم؟
5-به کجا می روم؟

1-کیستم؟
آیه 29سوره بقره
هُوَ الَّذِي خَلَقَ لَكُم مَّا فِي الأَرْضِ جَمِيعًا ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاء فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ
اوست آن كسى كه آنچه در زمين است همه را براى شما آفريد سپس به [آفرينش] آسمان پرداخت و هفت آسمان را استوار كرد و او به هر چيزى داناست
آیه 12 سوره نحل
وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّيْلَ وَالْنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالْنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَعْقِلُونَ
و شب و روز و خورشيد و ماه را براى شما رام گردانيد و ستارگان به فرمان او مسخر شده‏اند مسلما در اين [امور] براى مردمى كه تعقل مى‏كنند نشانه‏هاست
آیه 56 سوره ذاریات
وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ
و جن و انس را نيافريدم جز براى آنكه مرا بپرستند

از دو آیه اول می توان نتیجه گرفت که هرآنچه در زمین است باید هزینه ما شود!اما ما باید هزینه چه کسی شویم؟خداوند در آیه سوم پاسخ می دهد.
بنابراین من بالاترین موجودی هستم که آسمان و زمین هزینه من شده و من باید هزینه خدا شوم برای رسیدن به گنج ابد!

2-از کجایم؟
انا لله و انا الیه راجعون
مبدا ما پروردگار هستی است و صفات خود را در وجود ما به کار گرفته است.بنابراین ما مطلع الفجر صفات پروردگار عالمیم.

3-به کجا آمده ام؟
آیه 38 سوره بقره
قُلْنَا اهْبِطُواْ مِنْهَا جَمِيعًا فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُم مِّنِّي هُدًى فَمَن تَبِعَ هُدَايَ فَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ
فرموديم جملگى از آن فرود آييد پس اگر از جانب من شما را هدايتى رسد آنان كه هدايتم را پيروى كنند بر ايشان بيمى نيست و غمگين نخواهند شد.
بنابراین دنیا ظرف هدایة الله ،خلیفة الله و آزمایش است.
دنیای مذموم دنیای منهای خداست.دنیای اولیای خدا نه تنها مذموم نیست بلکه دنیای خلافة الله و هدایة الله است!

4-برای چه آمدم؟
آیه 21 سوره بقره
يَا أَيُّهَا النَّاسُ اعْبُدُواْ رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُمْ وَالَّذِينَ مِن قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ
اى مردم پروردگارتان را كه شما و كسانى را كه پيش از شما بوده‏اند آفريده است پرستش كنيد باشد كه به تقوا گراييد.
خداوند ما را برای عبادت آورده است و نتیجه این عبادت باید تقوا باشد.
در واقع خداوند باری تعالی خواسته خاک را تبدیل به ظرفی کند که در آن علم،عبادت ،خلافت و... جا گیرد.

5-به کجا می روم؟
آیه 203 بقره
وَاذْكُرُواْ اللّهَ فِي أَيَّامٍ مَّعْدُودَاتٍ فَمَن تَعَجَّلَ فِي يَوْمَيْنِ فَلاَ إِثْمَ عَلَيْهِ وَمَن تَأَخَّرَ فَلا إِثْمَ عَلَيْهِ لِمَنِ اتَّقَى وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّكُمْ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ
آیه50 سوره واقعه
لَمَجْمُوعُونَ إِلَى مِيقَاتِ يَوْمٍ مَّعْلُومٍ

امیدوارم پاسختون رو گرفته باشید:gol:

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر شما
خداوند در قرآن به این سوال پاسخ داده است!
برای خود شناسی 5 سوال باید پاسخ داده شود:
1-کیستم؟
2-از کجایم؟
3-به کجا آمده ام؟
4-برای چه آمدم؟
5-به کجا می روم؟

1-کیستم؟
آیه 29سوره بقره
هُوَ الَّذِي خَلَقَ لَكُم مَّا فِي الأَرْضِ جَمِيعًا ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاء فَسَوَّاهُنَّ سَبْعَ سَمَاوَاتٍ وَهُوَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ
اوست آن كسى كه آنچه در زمين است همه را براى شما آفريد سپس به [آفرينش] آسمان پرداخت و هفت آسمان را استوار كرد و او به هر چيزى داناست
آیه 12 سوره نحل
وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّيْلَ وَالْنَّهَارَ وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالْنُّجُومُ مُسَخَّرَاتٌ بِأَمْرِهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَعْقِلُونَ
و شب و روز و خورشيد و ماه را براى شما رام گردانيد و ستارگان به فرمان او مسخر شده‏اند مسلما در اين [امور] براى مردمى كه تعقل مى‏كنند نشانه‏هاست
آیه 56 سوره ذاریات
وَمَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ
و جن و انس را نيافريدم جز براى آنكه مرا بپرستند

از دو آیه اول می توان نتیجه گرفت که هرآنچه در زمین است باید هزینه ما شود!اما ما باید هزینه چه کسی شویم؟خداوند در آیه سوم پاسخ می دهد.
بنابراین من بالاترین موجودی هستم که آسمان و زمین هزینه من شده و من باید هزینه خدا شوم برای رسیدن به گنج ابد!

2-از کجایم؟
انا لله و انا الیه راجعون
مبدا ما پروردگار هستی است و صفات خود را در وجود ما به کار گرفته است.بنابراین ما مطلع الفجر صفات پروردگار عالمیم.

3-به کجا آمده ام؟
آیه 38 سوره بقره
قُلْنَا اهْبِطُواْ مِنْهَا جَمِيعًا فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُم مِّنِّي هُدًى فَمَن تَبِعَ هُدَايَ فَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ
فرموديم جملگى از آن فرود آييد پس اگر از جانب من شما را هدايتى رسد آنان كه هدايتم را پيروى كنند بر ايشان بيمى نيست و غمگين نخواهند شد.
بنابراین دنیا ظرف هدایة الله ،خلیفة الله و آزمایش است.
دنیای مذموم دنیای منهای خداست.دنیای اولیای خدا نه تنها مذموم نیست بلکه دنیای خلافة الله و هدایة الله است!

4-برای چه آمدم؟
آیه 21 سوره بقره
يَا أَيُّهَا النَّاسُ اعْبُدُواْ رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُمْ وَالَّذِينَ مِن قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ
اى مردم پروردگارتان را كه شما و كسانى را كه پيش از شما بوده‏اند آفريده است پرستش كنيد باشد كه به تقوا گراييد.
خداوند ما را برای عبادت آورده است و نتیجه این عبادت باید تقوا باشد.
در واقع خداوند باری تعالی خواسته خاک را تبدیل به ظرفی کند که در آن علم،عبادت ،خلافت و... جا گیرد.

5-به کجا می روم؟
آیه 203 بقره
وَاذْكُرُواْ اللّهَ فِي أَيَّامٍ مَّعْدُودَاتٍ فَمَن تَعَجَّلَ فِي يَوْمَيْنِ فَلاَ إِثْمَ عَلَيْهِ وَمَن تَأَخَّرَ فَلا إِثْمَ عَلَيْهِ لِمَنِ اتَّقَى وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّكُمْ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ
آیه50 سوره واقعه
لَمَجْمُوعُونَ إِلَى مِيقَاتِ يَوْمٍ مَّعْلُومٍ

امیدوارم پاسختون رو گرفته باشید:gol:

سلام عزیزم..مرسی از پاسخت:gol:

این گنج ابد دقیقا یعنی چی منظورت؟!

ببین اینکه خدا ما رو آفریده و اینکه خاک رو به ظرف علم و عبادت تبدیل کنه! یعنی یه جورایی ما این وسط مانند موش آزمایشگاهی هستیم! آخرش که چی!

جوابات اصلا روشن نبود برام دوستم!:gol:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر یکایک دوستان...

منظورت اینه که مثلا اگه آدم یه چیزی رو اختراع می کنه و درستش می کنه به یه دردش میخوره...یه هدفی رو ازش ندبال می کنه .... خدا چرا ما رو آفریده و هدفش چیه ؟؟؟؟
این سوالیه که فکر کنم خود خدا هم جوابش بلد نیست

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت اینه که مثلا اگه آدم یه چیزی رو اختراع می کنه و درستش می کنه به یه دردش میخوره...یه هدفی رو ازش ندبال می کنه .... خدا چرا ما رو آفریده و هدفش چیه ؟؟؟؟

آره ..دقیقا همینه منظورمه!

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
[/COLOR]

آره ..دقیقا همینه منظورمه!
خب الان میان میگن که تو خودت با خدا مقایسه می کنی ..... واویلا ....
اصلا خدا اونجوری که تصور میکنی نیست، خدا بزرگه و به فکر سود و اینا نیست ....
هزاران سال که اینجوری جواب این سوال داده میشه و هیچ کس فکر نمی کنه .....هیچ کس جرات فکر کردن هم نداره ....

self.f_t_m990

کاربر ممتاز

نه دیگه خدا میدونه
یه مخترع هدفشو از اختراع یه وسیله میدونه و بقیه از اون بی اطلاعن ، بی اطلاعی بقیه دلیل بر ندونستن هدف نمیشه .

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
به هر حال خلقت آدم بی هدف نبوده
هدفی که مارو قانع کنه چی بوده خدا داند !
انسان وابسته به نیازش چیزی رو به وجود میاره ...از اونجایی که خدا بی نیاز پس حتما هدف دیگه ای داشته ....
راستی به غیر از نیاز با چه هدفی میشه چیزی آفرید؟

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا

خدا

اون به من حیات داد و خانواده وعمری که بخاطر این فرصت ازش ممنونم حتی اگه زندگی سخت باشه مهم نیست علما معتقدا خداوند میخواست آفریده ای باشعور داشته باشه تا اونو با اختیار بپرسته و ارشد همه مخلوقات باشه هر چند برخی افرادلایق نیستند نام بشر روشون گذاشته باشه اما برخی انسانهای فوقالعاده ای هستند که میشه بهشون افتخار کرد اما خودم همیشه اعتقاد دارم دلیل آفرینش انسان اینه که در طول حیاتش اون قدرت عظیمی رو که در وجودشه بکار بگیره و از خودش یک اثر بزاره،یک خط سبز و اون عشقه