چرا جشن تولد و ازدواجمان یک شب است ولی مراسم مرگمان چند شب؟

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه اسون بگیریم مراسمات شادی رو هم میشه هفت شبانه روزش کرد...
یکم بیاید به بهونه های الکی شاد باشیم و جشن بگیریم...
بگیم و بخندیم
دین ما دین اضحک و ابکا هست یعنی غم و شادی به یک اندازه

K.T

عضو جدید
اگه اسون بگیریم مراسمات شادی رو هم میشه هفت شبانه روزش کرد...
یکم بیاید به بهونه های الکی شاد باشیم و جشن بگیریم...
بگیم و بخندیم
اره عزیز موافقم باهات ولی تو مراسمای ختم خوبه که کنار داغ دار باشی و هم دردی کنی باهاشون تا غمو فراموش کنن تو مراسمای جشنم خوبه که چند روز باشه

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اره عزیز موافقم باهات ولی تو مراسمای ختم خوبه که کنار داغ دار باشی و هم دردی کنی باهاشون تا غمو فراموش کنن تو مراسمای جشنم خوبه که چند روز باشه

فدا شوما...
من نمیگم مراسم ختم رو کم کنیم... میگم مراسم شادی رو کم نکنیم. بهدشم دهه های روضه خونی داره روز به روز زیاد میشه. این بد نیستا ولی خب میشه دهه شادی بذاریم حاج اقا بالا منبر جک بگه روح مردم شاد بشه... اگه بَده بگو بَده!

K.T

عضو جدید
فدا شوما...
من نمیگم مراسم ختم رو کم کنیم... میگم مراسم شادی رو کم نکنیم. بهدشم دهه های روضه خونی داره روز به روز زیاد میشه. این بد نیستا ولی خب میشه دهه شادی بذاریم حاج اقا بالا منبر جک بگه روح مردم شاد بشه... اگه بَده بگو بَده!
اصولآ حاج اقا ها که تو هرشرایطی جک میگن عزیز دقت نمیکنی ها

m_mx2009

عضو جدید
دهه های روضه خونی داره روز به روز زیاد میشه. این بد نیستا ولی خب میشه دهه شادی بذاریم

سرکار بانو...
دهه عزاداری فقط یک دهه است و اونم دهه عزاداری امام حسین هست...کی گفته ک واسه مناسبت های وفات یا شهادت دیگر معصومین باید دهه برگزار بشه؟
ب قول دکتر رحیم پور ازغدی این کارا رو میکنن که دهه عزاداری امام حسین رو کمرنگ کنند....قبلا وقتی میگفتند دهه عزاداری همه یاد محرم می افتادند...ولی الان چی؟
باور کنید بخدا...ب پیر...ب پیغمبر...ب همون معصومینی که سعی میکنیم الگوی زندگیمون قرارشون بدیم هیچ کدوم راضی نیستند که اینقد مردم در حزن و اندوه روزگار بگذرونند...
ب نظر من این کارا اشتباهه...این کار ها بیشتر صدمه میزنه تا اینکه ترمیم کنه...
جهت اطلاعات بیشتر:
http://rahimpour.ir/uploads/hafte_namehsoati_24.mp3

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/...ی-پیاپی-عزاداری-از-سوی-برخی-منبری‌ها-و-مداحان

میشه لطف کنید و منبع مورد اعتمادی برای این جمله ارائه کنید؟
ممنونتون میشم

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه کسی رو با زور میبرن مجلس عزا و نه اینکه اگه کسی نخواد بیاد عروسی با تفنگ میارنش. اینا دست تک تک خود ما هاست. به من چه که دیگران چیکار میکنن. من اگه بخوام میتونم هوای خودمو داشته باشم , حالا همه سال عزا باشه یا عروسی , فرقی به حال درون من نداره. اینه که انسان باید بلد باشه.

farzane22

عضو جدید
چرا نداشته باشه؟فکر نمیکنی این تاثیری که شما ازش حرف میزنی فقط یه عادت باشه که از بچگی باهامون بوده؟فکر نمیکنی اگه از اول همین پاس داشت رو تو جشن تولداشون برگذار میکردن اونوقت عزاداری اینقدر برات نامانوس و تاثیرش کمتر بود؟

اگه یه کم واقع بینانه تر به قضیه نگاه کنیم میتونیم بهتر نتیجه بگیریم.

مشکل ماایرانی هاافراط هستش اگه تعادل داشته باشیم مردم هم عزاداری میکنن هم شادی هرچیزی به موقع خودش :smile: