چرا باید ازدواج کرد وقتی میتونیم ازدواج نکنیم!

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
حرف ما مدیریت نیست. حرف تو این بود که امام زمان میرسونه
من میخوام بدونم امام زمان از کجا میرسونه؟ چیه رو میرسونه؟ پول میرسونه از چه راهی میرسونه؟

خب مثلا یه مشتری پیدا میشه که با قیمت بالا جنستو میخاد بخره.
یه کسی پیدا میشه که از صندوق قرض الحسنه محلشون پول رو گرفته ولی نیازش نداره و به تو میرسه و بهت قرض میده.

حالا برای طلبه ها ، یکی روضه میخاد بگیره توی خونه شون، بعد از شما به عنوان سخنران دعوت میکنه
یکی تعریف میکرد میگفت من سه میلیون نیاز داشتم(حدودا) ؛ میگفت حیرون بودم چطوری جورش کنم. گفت همون موقعها بود که یه بنده خدایی میخاست توی خونش سه روز روضه خونده بشه. گفت بیا برام سه روز رو بگردون ،منم 3 میلیون بهت میدم.

ازین دست موارد که کم نداریم.

اشکال از ایمان نداشتن من هست. وگرنه امام زمان(عج) بلده برسونه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرمایش شما درست

اما چرا قبلن در دهه های ۶۰ و ۷۰ میگفتن فرزند کمتر زندگی بهتر؟

این شعار تا جایی که یادمه نهادینه شده بود تو جامعه

الان هم طی چند سال اخیر به دلیل اوضاع بد اقتصادی یک زوج تازه عروس

به زور میتوونن خرج خودشونو در بیارن زندگی دو نفره چه برسد به چندین بچه

سلام یوسف جان ......مشکل اینه که حد تعادل رو برخی نمی فهمن .....یک موقع آقای خاتمی در زمان ریاست جمهوریشون یه سری آزادی میده یه عده طوری برداشت میکنن که همین ایشون مجبور به امضای طرح حجاب و عفاف میشه ......مشکل جای دیگه است .....در قبال این مسئله هم هر زمان شرایط خاص خودشو داره .....تا سال 70 این مسئله لازم بود دلایل خودشو هم داشت .....که اگر خواستی میگم .....چون گذشته و گفتنش هم بلامانع است .....بعد 70 این رویه بایستی تغییر می کرد.......متاسفانه به حرف رهبری آن زمان گوش ندادند

علامه حاج محمدحسین حسینی تهرانی در فصل ششم کتاب « کاهش جمعیت، ضربه ای سهمگین بر پیکر مسلمین » مطلبی را به نقل از حجة الاسلام خرازی فرزند آیت الله خرازی نقل می کنند که به این شرح است:
جناب مستطاب حجه الاسلام آقای حاج شیخ حسین کرمی فاضل ارجمند و مقیم بلده طیبه قم برای حقیر نگاشته اند:
بسم الله الرحمن الرحیم
در تاریخ 25 محرم 1415 اینجانب طی تماس شفاهی که با جناب حجه الاسلام آقای خرازی مسؤل حزب الله فرزند آیت الله خرازی جهت دریافت مقالاتشان راجع به کنترل جمعیت داشتم فرمودند که این مقالات را به حزب الله واگذار کرده اند و دیگر در دست من نیست.
این مقالات بسیار خوب بود و با تحقیقات و با آماری دقیق نوشته شد و من معتقد هستم که این طرح یک نقشه استعماری و توطئه ابرقدرت ها می باشد و بی رابطه با آن جلسه ای که در اسرائیل جهت کنترل جمعیت کشورهای اسلامی تشکیل شد، نمی باشد. مخصوصاً این طرح زمانی در ایران به اجرا درآمد که 4 ماه بعد از آن نقشه ای بود که در اسرائیل، کنفرانس آن تشکیل گردید.
و همچنین آقای خرازی فرمودند: « من با حضرت آقای خامنه ای ملاقاتی داشته ام و ایشان فرمودند: من حدس می زنم که این یک نقشه ای خارجی باشد و با این امر موافق نیستم و در ملاقاتی که با جناب حجه الاسلام و المسلمین آقای هاشمی رفسنجانی داشتم ایشان را راجع به خطر این امر گوشزد کردم. ایشان گفتند: این یک نظری است و دیگر گفتاری نداشتند
حاج شیخ حسین کرمی 28 محرم الحرام 1415.)
اما برگردیم که موضوع حاضر .....برادر خوبم .......برژینسکی، سیاستمدار کهنه کار امریکایی و یکی از استخوان دارهای آمریکا در بحث امنیت در یک مصاحبه جمله ای گفت که با آمارهای حال حاضر کشور ما هم خوانی عجیبی دارد ......زیاد واردش نمیشم .....هرچند شاید در وب نوشت به چزئیات این مسائل در آینده بپردازم .......او گفته بود از فکر کردن به حمله پیشدستانه علیه تاسیسات هسته ای ایران بپرهیزید و گفت وگوها با تهران را حفظ کنید، بالاتر از همه بازی طولانی مدتی را انجام دهید؛ چون زمان و آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست........این حرف رو قبل از توافق هسته ای و این مسائل گفته بود .....کلیات این حرف یعنی خطرهای اقتصادی .....خطرهای فرهنگی و اجتماعی و صد البته خطر امنیتی با توجه به اینکه رشد جمعیت در کشور ما حتی از صهیونیست ها هم دارد اختلاف فاحش می گیرد
...بالاتر از رهبری در این حکومت داریم؟.......حضرت آقا بارها گفتند اشتباه کردند سر این مسئله ....مقام معظم رهبری که برخی برای حمله به ایشون حرف از این میزنند که ایشون خودشون رو معصوم میدونن .....مقام معظم رهبری که متاسفانه برخی در داخل کاسه داغ تر از آش میشن و انتقاد از رهبری رو حتی به شیوه سکوت به معنای ضد ولایت فقیه تعبیر میکنند .....

این بیانات صریح رهبری در این باره است .....آقا حتی طلب عفو کردند ..از سایر مسئولان هم خواستند توبه کنند...بالاتر از این داریم؟

یکی از مهمترین موجودی های باارزش ما، همین نسل جوانِ تحصیلکرده است. نسل جوان تحصیلکرده، هم شجاعت دارد، هم امید دارد، هم نشاط و تحرک دارد. من همین جا در داخل پرانتز عرض بکنم؛ یکی از خطاهایی که خود ما کردیم – بنده خودم هم در این خطا سهیمم – این مسئله ی تحدید نسل از اواسط دهه ی ۷۰ به این طرف باید متوقف میشد. البته اوّلی که سیاست تحدید نسل اتخاذ شد، خوب بود، لازم بود، لیکن از اواسط دهه ی ۷۰ باید متوقف می شد. این را متوقف نکردیم؛ این اشتباه بود. عرض کردم؛ مسئولین کشور در این اشتباه سهیمند، خود بنده ی حقیر هم در این اشتباه سهیمم. این را خدای متعال و تاریخ باید بر ما ببخشد.

نسل جوان را باید حفظ کرد. با این روند کنونی اگر ما پیش برویم – من چندی پیش هم در ماه رمضان در سخنرانی گفتم – کشور پیر خواهد شد. خانواده ها، جوان ها باید تولید مثل را زیاد کنند؛ نسل را افزایش دهند. این محدود کردن فرزندان در خانه ها، به این شکلی که امروز هست، خطاست. این نسل جوانی که امروز ما داریم، اگر در ده سال آینده، بیست سال آینده و در دوره ها و مرحله های آینده ی این کشور بتوانیم آن را حفظ کنیم، همه ی مشکلات کشور را اینها حل میکنند؛ با آن آمادگی، با آن نشاط، با آن شوقی که در نسل جوان هست، و با استعدادی که در ایرانی وجود دارد. پس ما مشکل اساسی برای پیشرفت نداریم

..........

حد زاد و ولد در جامعه ی ما چیست؟ من اشاره کردم؛ یک تصمیمِ زمان دار و نیاز به زمان و مقطعی را انتخاب کردیم، گرفتیم، بعد زمانش یادمان رفت! مثلاً فرض کنید به شما بگویند آقا این شیر آب را یک ساعت باز کنید. بعد شما شیر را باز کنی و بروی! ماها رفتیم، غافل شدیم؛ ده سال، پانزده سال. بعد حالا به ما گزارش می دهند که آقا جامعه ی ما در آینده ی نه چندان دوری، جامعه ی پیر خواهد شد؛ این چهره ی جوانی که امروز جامعه ی ایرانی دارد، از او گرفته خواهد شد. حد زاد و ولد چقدر است؟
..............
محدود کردن نسل، برای کشور ما یک خطر بزرگی است. ما در منطقه ی خطر مبالغ زیادی پیش رفتیم، باید برگردیم؛ میتوانستیم جلوی این کار را بگیریم، نگرفتیم. آنچه که متخصصین و کارشناسان، با نگاه های علمی، با دقت علمی بررسی کرده اند، ما را به این نتیجه میرساند که با این روند کنونی، کشور در آینده دچار مشکل فراوان خواهد شد؛ کشور دچار پیری عمومی خواهد شد. این تحدید نسل، چیز بدی است. البته شنیدم در مجلس طرحی در حال بررسی است؛ منتها آنطور که برای ما نقل کردند، آن طرح جواب نمیدهد؛ این مقداری که در این طرح دیده شده، جوابگو نیست. مسئولین و علاقه مندان و آشنایان با مقتضیات این کار در مجلس، باید توجه کنند و درست انجام دهند
.............

فرزندآوری یک مجاهدت بزرگ است. ما با خطاهایی که داشتیم، با عدم دقت هایی که از ماها سر زده، یک برهه ای در کشور ما متأسفانه این مسئله مورد غفلت قرار گرفت و ما امروز خطراتش را داریم می بینیم؛ که من بارها این را به مردم عرض کرده ام: پیر شدن کشور، کم شدن نسل جوان در چندین سال بعد، از همان چیزهایی است که اثرش بعداً ظاهر خواهد شد؛ وقتی هم اثرش ظاهر شد، آن روز دیگر قابل علاج نیست؛ اما امروز چرا، امروز قابل علاج است.

ما نمی خواهیم این قضیه را با شعار و با «صلوات بفرستید تمام بشود» و مانند اینها پیش ببریم؛ می خواهیم مسئله به شکل عمیق و علمی حل بشود؛ گره های ذهنی ای که وجود دارد باز بشود، حقیقت قضیه روشن بشود و به اعتقاد من ما می توانیم این کار را بکنیم.
یعنی متفکرین ما و صاحبان دانشِ مرتبط با مسئله ی جمعیت - در هر بخشی از بخش ها – می توانند در این زمینه منطق صحیح و قابل قبولی را ارائه کنند.
..............
یک نگاه مقلدانه ای به زندگی غربی یا به زندگی اروپایی وجود داشته که به اینجاها منتهی شده و میراث آن به ماها رسیده؛ ما هم در یک برهه ای از زمان غفلت کردیم، کاری که باید انجام بدهیم انجام ندادیم. در حالی که امروز در [بعضی] از همین کشورهای غربی از کاهش باروری دارند زیان می بینند، پشیمانند؛ و در بعضی از کشورهای غربی مطلقا کاهش باروری وجود ندارد؛ یعنی خانواده های پر جمعیت؛ مثلا خانواده ی آمریکایی با ده دوازده بچه، چطور خانواده ی ایرانی [که]می خواهد از او تقلید کند باید حتماً یک بچه داشته باشد یا دو بچه! که این الان وجود دارد و گزارش ها و خبرها از این واقعیت به ما اطلاع می دهد
............
http://www.leader.ir/fa/content/11226
بخش آخر پیام رهبری است که به یک خرده همایش در این باره ........ببینید چقدر این مسئله مهم است که رهبری برای آن پیام می دهند ......

..........
عزیز من قبلش هم گفتم سهم دولت و سایر ارکان ها که باید کمک کنند در همراهی با مردم جدا
ولی انصافا شما فکر می کنید ......اگر همه پولدارترین پولدار بشن .....تعداد بچه هاشون رو بیشتر میکنند؟......توقع میاد پائین؟.......برادر خوبم ........تو همین خونواده های از ما بهترون .....میدونید برخی هاشون هیچ بچه ای ندارند و سگ و گربه هاشون رو بچه هاشون میدونن؟......اصلا اونها به کنار .......شما اکثر قشر کشور رو بی پول و فقیر می دونید؟.......
بگذار یک واقعیت رو بهت بگم ........شما گفتی یک زوج به زور میتونن ....خرج خودشون رو هم در بیارن ....اولا من فکر میکنم همچین چیزی نیست و لااقل در قبال همه نیست ....در ثانی بله حرف شما درسته ...با این جور فعالیت بله .....ولی نمیدونم شما بچه دار شده اید یا نه یا حتی ازدواج کرده اید یا خیر ....وقتی شما زن میگیری انگیزه ات برای زندگی میره بالاتر ....نتیجه چی مشه چون به جز خودت مسئولیت یک نفر دیگر رو هم میبینی بر دوشت هست ....تلاشتو بیشتر میکنی .....بچه هم که بیاد دقیقا همین رواله .....خارج از شیرینی هایی که داره بازم انگیزه شما بالاتر میره و بیشتر کار میکنی .....نتیجه کار و تلاش بیشتر سرانجام چیه؟.....یقینا موفقیت و پیشرفت در اون زمینه دلخواه ......بله اگر یک آدمی باشی دنبال رفیق بازی .....خدایی نکرده دنبال اعتیاد .......دنبال کارهای غیر متعارف .....پیشرفت که نمی کنی هیچ تو سری هم میخوری ......البته همه این خوشبختی ها برمیگرده به انتخاب اول شما که انتخاب درستی باشه ......چرا اون طلبه با اون حقوق احساس خوشبختی میکنه ......ولی یک نفر که بچه هم نداره ........حقوق میلیاردی هم پارو میکنه نه........به خاطر همین نگاه های فرهنگی افراد است ......
اگر حرف هامو باور نکنی .....بهت حق میدم .......ولی توصیه میکنم ...........حتما یک تحقیق در اینباره بکن .....ببین خانواده هایی که بیشتر فرزند داشتن .........فرزندانشون به کجا رسیدن ......اونهایی که جمعیت محدودی داشتند به کجا .....و در همه این اوصاف فراموش نکنیم که خدا روزی رسان است ......ببینیم در قرآن چقدر نوشته شده .....حرف بی حساب و کتابی نیست .......موفق باشید

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من متوجه نشدم...

حرف ما مدیریت نیست. حرف تو این بود که امام زمان میرسونه
من میخوام بدونم امام زمان از کجا میرسونه؟ چیه رو میرسونه؟ پول میرسونه از چه راهی میرسونه؟
ائمه و پیامبران مبشران هدایت هستند که از جانب خداوند انتخاب شده اند ..................یکی که خب در حد معصوم هست نه خود معصوم و معتقده خطایی نداره مستقیم با خداوند خواسته هاشو بیان میکنه ...گاهی اوقات انسان شرم میکنه به دلیل عظمت و چیزهایی که خدا به او و این جهان فانی داده خواسته هاشو بی واسطه مطرح کنه ......مثلا یکی مثل من بی آبرو ائمه رو واسطه قرار میده بین خدا و خودش تا خواسته اش به واسطه معصوم و با پادرمیانی او هم به خداوند برسه....کسی که دلش پاک و بی ریا باشه ......گرفتار زر و زیور دنیا نباشه .......دست خیر داشته باشه با اینکه شاید برخی جاها خودش نداره .......خدا بهش میرسونه .....حالا چه جوری میرسونه ....بعضا با یه واسطه بسته به اینکه شما چقدر عاشق خدا باشی .......چقدر با خدا رفیق باشی ....چقدر حرف خدا رو گوش داده باشی متفاوت است ...چرا انقدر در روایات تاکید شده به قرآن خواندن؟.......خدا نفع میبره از خوندن ما؟.........گاهی اوقات طوری کمک میشه که شاید خود اون طرف هم متوجه نشه.......ولیکن دست یک چیز خارق العاده و شگفت انگیز رو احساس میکنه .......این کلام در قرآن و روایات نیز هست به خصوص درباره خرج و مخارج ازدواج. .....

گاهی اوقاتم هست ....... که شما باید تلاش کنی تا خدا هم شرایط رسیدن به چیزی رو که میخواید رو فراهم کنه....حالا هم این بنده خدا امام زمان رو .....به همین سادگی و ......

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ائمه و پیامبران مبشران هدایت هستند که از جانب خداوند انتخاب شده اند ..................یکی که خب در حد معصوم هست نه خود معصوم و معتقده خطایی نداره مستقیم با خداوند خواسته هاشو بیان میکنه ...گاهی اوقات انسان شرم میکنه به دلیل عظمت و چیزهایی که خدا به او و این جهان فانی داده خواسته هاشو بی واسطه مطرح کنه ......مثلا یکی مثل من بی آبرو ائمه رو واسطه قرار میده بین خدا و خودش تا خواسته اش به واسطه معصوم و با پادرمیانی او هم به خداوند برسه....کسی که دلش پاک و بی ریا باشه ......گرفتار زر و زیور دنیا نباشه .......دست خیر داشته باشه با اینکه شاید برخی جاها خودش نداره .......خدا بهش میرسونه .....حالا چه جوری میرسونه ....بعضا با یه واسطه بسته به اینکه شما چقدر عاشق خدا باشی .......چقدر با خدا رفیق باشی ....چقدر حرف خدا رو گوش داده باشی متفاوت است ...چرا انقدر در روایات تاکید شده به قرآن خواندن؟.......خدا نفع میبره از خوندن ما؟.........گاهی اوقات طوری کمک میشه که شاید خود اون طرف هم متوجه نشه.......ولیکن دست یک چیز خارق العاده و شگفت انگیز رو احساس میکنه .......این کلام در قرآن و روایات نیز هست به خصوص درباره خرج و مخارج ازدواج. .....

گاهی اوقاتم هست ....... که شما باید تلاش کنی تا خدا هم شرایط رسیدن به چیزی رو که میخواید رو فراهم کنه....حالا هم این بنده خدا امام زمان رو .....به همین سادگی و ......

خدا هیچ وقت مستقیم نمیشه که برسونه. حتما باید با واسطه برسونه.
چه ما متوسل بشیم چه نشیم، وظیفه روزی رسانی رو ، امام زمان(عج) برعهده داره.

یعنی واسطه فیض خدا، حجت خدا در هر زمانی هست.

راستی اینکه چطوری میرسونه ، در آیات و روایات اومده.
باید تئوریزه بشه و در دانشگاه ها تدریس بشه.
خدارو شکر اندیشکده یقین ، از ده سال پیش این کارو انجام دادن. یه قسمت کوچکش همین "دکترین ملی حسابداری بیع جمهوری اسلامی ایران" هست.
پیشنهاد میکنم حتما بخونش.
یاد میده چطوری انسان باید زندگی کنه تا زندگیش برکت داشته باشه.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محمد اقای عزیز؛

ای کاش طوری بشه که نوشته هاتون اندکی خلاصه تر باشن

تا انگیزه خواننده رو برای دنبال کردن مطلب رو از بین نبره

ممنون از توجهتون :gol:

...

تا حدودی با حرفاتون موافقم ... اول از همه انتخاب درست همسر شرط هست

بهرحال دو نفر که میخوان زندگی کنن باید مشترکات اخلاقی رفتاری و فرهنگی

داشته باشن حالا اون اقای طلبه خانمی رو انتخاب میکنه که توی اون حیطه فرهنگی خودش باشه

و بنده ی نوعی هم همینطور ... خب من توی خانواده خیلی مذهبی مثه اون طلبه

یا اقای شهریاری بزرگ نشدم ( کما اینکه ارادت زیادی به ائمه داریم ) اما خب من

نمیتونم مثه اون طلبه زندگی کنم و یکی و انتخاب میکنم که مثه خودم باشه

این خودش یکی از کاراکتر های خوشبختی هست اما اگه بگیم پول هیچ نقشی تو خوشبختی نباشه این یک بزرگ نمایی و دروغ هست

مورد دوم اینکه من خودم تو خانواده پر جمعیت بزرگ شدم و قبول دارم که

از لحاظ عاطفی و سایر موارد پرجمعیت ها موفق ترن

فقط بنده با توجه به شرایط کنونی جامعه سوال و مطرح کردم با توجه به شرایط

اقتصادی فرهنگی و سایر موارد

قدیما ما بچه بودیم خیلی قانع تر و کم توقع تر بودیم نسبت به بچه های الان

دهه 60 ای ها رو همه میشناسن دیگه که چطور بودن

پ.ن: لازم دیدم پستمو ویرایش کنم . ممنون

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
محمد اقای عزیز؛

خخخخخخخخخخخ;)
من که حال خوندنشو ندارم.!
مقاله مینویسه.ههههههههههههههههههه

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه تاپیک جالب و جذابی!!

در درجه اول فکر میکنم هیچکس با زور ازدواج نمیکنه.وقتش ک برسه خودش احساس میکنه ک لازمه دیگه تنها نباشه

اونایی که متاهلن میدونن چی میگم...

برای ازدواج کردن لازم نیست ک جیبت پر پول باشه و هیچ مشکلی نداشته باشی.باید بتونی یه نفرو پیدا کنی ک تو هر شرایطی کنارت باشه

وقتی یه نفر وارد زندگیتون میشه به زندگی و آیندتون هدف میده

فرض کنیم یه مرد 50 ساله مجرد داره زندگیشو میکنه و فقط تو عشق و حال و صفاسیتیه

خب هدف این آقا از زندگی چی میتونه باشه؟؟

تمام درآمدشم خرج خودش کنه و آخر عمری یکی نباشه ک باهاش درد و دل کنه و روزای تنهاییشو با اون بگذرونه

یه بچه نداشته باشه ک بخاطر آینده اون تلاش کنه

حالادوست ندارم از نظر نیاز جنسی بررسی کنم ک اون یه تاپیک جدا میخواد...

از دید کسی ک خودش این حسو تجربه کرده میگم یه روزی یه جایی یه نفر وارد زندگیتون میشه ک آرامشو فقط و فقط با وجود اون حس میکنین

و انقدر دلتون آروم میشه ک گاهی وقتا فکر کردن ب مسائل مالی و خرج زندگی براتون بی معنی میشه

اینم یادتون باشه خیلی از آدمای پولدار و ثروتمند هستند ک زندگی خوبی نداشتند

همیشه پول همه چیز نیست...

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه تاپیک جالب و جذابی!!

در درجه اول فکر میکنم هیچکس با زور ازدواج نمیکنه.وقتش ک برسه خودش احساس میکنه ک لازمه دیگه تنها نباشه

اونایی که متاهلن میدونن چی میگم...

برای ازدواج کردن لازم نیست ک جیبت پر پول باشه و هیچ مشکلی نداشته باشی.باید بتونی یه نفرو پیدا کنی ک تو هر شرایطی کنارت باشه

وقتی یه نفر وارد زندگیتون میشه به زندگی و آیندتون هدف میده

فرض کنیم یه مرد 50 ساله مجرد داره زندگیشو میکنه و فقط تو عشق و حال و صفاسیتیه

خب هدف این آقا از زندگی چی میتونه باشه؟؟

تمام درآمدشم خرج خودش کنه و آخر عمری یکی نباشه ک باهاش درد و دل کنه و روزای تنهاییشو با اون بگذرونه

یه بچه نداشته باشه ک بخاطر آینده اون تلاش کنه

حالادوست ندارم از نظر نیاز جنسی بررسی کنم ک اون یه تاپیک جدا میخواد...

از دید کسی ک خودش این حسو تجربه کرده میگم یه روزی یه جایی یه نفر وارد زندگیتون میشه ک آرامشو فقط و فقط با وجود اون حس میکنین

و انقدر دلتون آروم میشه ک گاهی وقتا فکر کردن ب مسائل مالی و خرج زندگی براتون بی معنی میشه

اینم یادتون باشه خیلی از آدمای پولدار و ثروتمند هستند ک زندگی خوبی نداشتند

همیشه پول همه چیز نیست...

بالا هم گفتم پول شرط اصلی نیست اما برای ادامه زندگی لازمه .. برای اینده خود

ادم همسر و بچه ت حداقل با حقوق متعارف بشه زندگی و چرخوند نه با 300 تومن :|

خب شما بهت حق میدم اینقد با اطمینان و قاطع نظر بدی چون همسر شما چه پول داشته باشه چه نداشته باشه پسر خوبیه و میتونه خوشبختت کنه :)
با توجه به شناختی بهشون دارم گفتم :gol:

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
دوستان پول روی به هیچ عنوان نمیشه کنار گذاشت.
حکم فقهی داریم که میگه "واجب است بر هر مرد و زنی، اشتغال به کسب و کار و سایر طرق درآمد، برای تامین هزینه های زندگی خود و عائله خود و برای پرداخت بدهی ها،نسبت به کسی که قدرت کار و کسب دارد و امور فوق از راه دیگری تامین نمیشود. و حرام است بر هر انسانی، ترک کسب و کار مقدور و متناسب با هویت او به منظور تامین اهداف مذکور" منبع:واجبات و محرمات در شرع اسلام - آیت الله مشکینی - حکم 221

من میگم اول کار بعدش ازدواج.
یعنی بری رو خیابون بیل بزنی. ولی پول در بیاری.
بقیه ش دیگه با امام زمان(عج)

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یوسف جان ......مشکل اینه که حد تعادل رو برخی نمی فهمن .....یک موقع آقای خاتمی در زمان ریاست جمهوریشون یه سری آزادی میده یه عده طوری برداشت میکنن که همین ایشون مجبور به امضای طرح حجاب و عفاف میشه ......مشکل جای دیگه است .....در قبال این مسئله هم هر زمان شرایط خاص خودشو داره .....تا سال 70 این مسئله لازم بود دلایل خودشو هم داشت .....که اگر خواستی میگم .....چون گذشته و گفتنش هم بلامانع است .....بعد 70 این رویه بایستی تغییر می کرد.......متاسفانه به حرف رهبری آن زمان گوش ندادند

من پست اصلی آقا یوسف رو پیدا نکردم ک نقل قول بزنم

شاید سوالم بی ربط ب این تاپیک باشه ولی خیلی وقته ذهنم رو مشغول کرده و جوابشو جایی پیدا نکردم

چرا تا دهه 60 و 70 شعار اول کشور فرزند کمتر زندگی بهتر بود و از هزاران راه برای کمتر شدن بچه ها تلاش میکردن و اگه خانواده ای 3 فرزند داشت مثل متهم بهش نگاه میکردن اما حالا ک جمعیت کشور رو به پیری میره این شعار فراموش شده و تبلیغ بچه دار شدن رو میکنن؟

جالب اینجاست ک از وقتی سیاست افزایش جمعیت روی کار اومد از تمام شبکه های تلوزیونی و رسانه های داخلی این کم شدن جمعیت رو گردن خارجیا انداختند؟

خودم بارها این زیر نویس رو تو شبکه نسیم دیدم "کم شدن جمعیت مسلمان ها از سیاست های بنگاه های صهیونیستی و برنامه ریزی دقیق یهودی هاست"

خب مگه خودتون نبودین تا چند وقت پیش تبلیغ فرزند کمتر میکردین چرا حالا تقصیرش افتاد گردن اسرائیل و یهودی ها؟

آیا دلیلش این نبود ک دیدن جمعیت یهودی روز ب روز افزایش پیدا میکنه و ما دقیقا برعکس عمل میکنیم و بعد مدتی این سیاست یهود رو دنبال کردیم؟

چرا واقعا هر مشکلی پیش میاد میندازیم گردن جنگ نرم و اسرائیل و آمریکا و انقدر تبلیغات بیخود میکنیم تا ذهن مردمو پر کنیم از این حرفا؟؟

یکی ب سوال من جواب بده لطفا

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالا هم گفتم پول شرط اصلی نیست اما برای ادامه زندگی لازمه .. برای اینده خود

ادم همسر و بچه ت حداقل با حقوق متعارف بشه زندگی و چرخوند نه با 300 تومن :|

خب شما بهت حق میدم اینقد با اطمینان و قاطع نظر بدی چون آقا مسعود همسر شما چه پول داشته باشه چه نداشته باشه پسر خوبیه و میتونه خوشبختت کنه :)
با توجه به شناختی بهشون دارم گفتم :gol:
من همه پست ها رو نخوندم شرمنده

ب نظر من اگه توقعا رو هم خانوما و هم آقایون یکم بیارن پایین میشه زندگی خوبی ساخت

خودمو مثال بزنم.من قراره طبقه پایین خونه مادرشوهرم زندگی کنم.خب پولی بابت اجاره و بقیه هزینه ها نمیدم.ولی اگه به این قانع نبودم باید شوهرمو مجبور میکردم ک یه خونه ی دیگه بخره یا یه زمین دیگه بخره و خونه بسازه.اون وقت بالای 200 تومن باید خرج میذاشتم رو دستش.یا حداقل ماهی 500 تومن اجاره خونه

یا تو مراسمم یه آراشگاهی رفتم ک هزینش 500 تومن شد درحالی ک جاهای دیگه بالای 1 و نیم میگرفتن

همینطور تو همه مسائل اگه یکم توقعمون رو پایین بیاریم ازدواج سخت نمیشه

من اون موردی رو ک شما گفتین قبول ندارم ک با 300 تومن زندگی میکنن.دلیلشم اگه بخوایین خصوصی بهنوت میگم اینجا جای بحثش نیست

ros21

عضو جدید
دوستان پول روی به هیچ عنوان نمیشه کنار گذاشت.
حکم فقهی داریم که میگه "واجب است بر هر مرد و زنی، اشتغال به کسب و کار و سایر طرق درآمد، برای تامین هزینه های زندگی خود و عائله خود و برای پرداخت بدهی ها،نسبت به کسی که قدرت کار و کسب دارد و امور فوق از راه دیگری تامین نمیشود. و حرام است بر هر انسانی، ترک کسب و کار مقدور و متناسب با هویت او به منظور تامین اهداف مذکور" منبع:واجبات و محرمات در شرع اسلام - آیت الله مشکینی - حکم 221

من میگم اول کار بعدش ازدواج.
یعنی بری رو خیابون بیل بزنی. ولی پول در بیاری.
بقیه ش دیگه با امام زمان(عج)

ایشون فکر کنم میخواد معنویت رو وارد این بحث کنه .منظورش شاید همون توکله

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اره خو منم حرفاتو قبول دارم فائزه جان اول زندگی نمیشه همه چی داشت و به همه چی رسید شما هر کاریو بخوای بکنی از صفر شروع میکنی نه از 100 بعد کم کم پیشرفت میکنی

بهرحال من میگم اگه بخوای عروسی کنی باید حداقل ی لباس عروس تن همسرت کنی یا نه؟ همه ماها که طلبه نستیم شرایط ویژه داشته باشیم

اگه بخوای همسرتو از همه چی محروم کنی که اخه این چه زندگیه

بعد بگی خدا خودش میرسونه فقط خرج غذاشو بدی اونم به زور

خب خونه باباش راحتره بدبخت :| اخه ماهی 300 تومن میشه روزی ده تومن با ده تومن چی میشه خورد ؟

حداقل باید ی واحد اجاره یا هرچی داشته باشی اخه دوستمون میگف

من این دوستم که طلبه هست هزار تومن هم حقوق نداره و تو مسجد زندگی میکنه با خانمش :| خو لامصب حداقل برین خونه پدری زندگی کنین :| :d

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثله این میمونه شما بگی چرا باید اب خورد وقتی نوشیدنی های دیگه ای هم هستن .... ازدواج مثله اکسیژن و اب از نیازهای روحی و جسمی انسانه .

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره خو منم حرفاتو قبول دارم فائزه جان اول زندگی نمیشه همه چی داشت و به همه چی رسید شما هر کاریو بخوای بکنی از صفر شروع میکنی نه از 100 بعد کم کم پیشرفت میکنی

بهرحال من میگم اگه بخوای عروسی کنی باید حداقل ی لباس عروس تن همسرت کنی یا نه؟ همه ماها که طلبه نستیم شرایط ویژه داشته باشیم

اگه بخوای همسرتو از همه چی محروم کنی که اخه این چه زندگیه

بعد بگی خدا خودش میرسونه فقط خرج غذاشو بدی اونم به زور

خب خونه باباش راحتره بدبخت :| اخه ماهی 300 تومن میشه روزی ده تومن با ده تومن چی میشه خورد ؟

حداقل باید ی واحد اجاره یا هرچی داشته باشی اخه دوستمون میگف

من این دوستم که طلبه هست هزار تومن هم حقوق نداره و تو مسجد زندگی میکنه با خانمش :| خو لامصب حداقل برین خونه پدری زندگی کنین :| :d
من اصلا این روش زندگی ک شما بهش اشاره کردین رو قبول ندارم.دلیلشم اینه ک اصلا این مدل زندگی وجود نداره.دیدم ک میگم

طلبه ها خیلی بیشتر از بقیه مردم پول درمیارن فقط رو نمیکنن ک مردم نگن پول بیت المالو بالا کشیده...

دیگه بیشتر از این جای بحثش نیست.دلیلشم ک خوب میدونین

ولی با همه وجود باور دارم ک وقتی ازدواج میکنی تو زندگیت برکت میاد

البته نه از این نوعش ک بخوابی خونه و بگی ازدواج کردم تو زندگیم برکت میاد و معطل نمیمونیم

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
ازدواج مگه خاله بازیه؟

دختره گفته من همون 14 تا سکه، بخاطر بابام بزارین 114، پسره هم گفته باشه ثبت شده و ....

من خودم جای پسره بودم اگر واقعا استطاعت خودمو خونوادم به 114 تا نمی رسید، به هیچ وجه قبول نمیکردم.بله آشنایی مهمه و ازدواج هم مثه هر انتخاب دیگه ای، با در نظر گرفتن همه احتیاطات، به شناخت 100 درصدی لزوما منجر نمیشه.تحقیق از خود طرف مقابل و خونوادش بدون اینکه خودشون بفهمن با استفاده از آدم های باتجربه و قابل اعتماد در درجه اول، جلسات آشنایی حضوری با خود طرف و خونوادش در مرحله بعدی، تا حدودی به آدم شناخت واقعی میده.

اما سر موضوعات مهمی مثل مهریه یا شرط ضمن عقد، دیگه سند ازدواج بچه بازی نیست.هم دختر هم پسر هر خواسته ای دارن، باید حواسشونو جمع کنن که چی مکتوب میشه.دیگه اونجا جای احساسات یا جوگیر شدن نیست.

در مورد مشکلاتی که زنو شوهرای جوون دارن هم باید بگم، عنصر مشکل اقتصادی در زندگی خیل عظیمی از مردم ما در حال حاضر وجود داره.مجردو متاهل هم نداره.عمر انسان محدوده و همه ما دیر یا زود از این دنیا میریم.به تاخیر انداختن ازدواج صرفا به دلیل اقتصادی، مضراتش بیشتر از فوایدشه.حتی اگر خودمون هم خودمونو گول بزنیم، واقعیت تغییری نمیکنه.ازدواج راهیه که خداوند به واسطه نیازهایی که در انسان آفریده قرار داده و هرکسی بخواد ادعا کنه که از ازدواج نکردن راضیه و نیازی نداره یا شرایط بهتری داره، یا داره دروغ میگه یا داره از راهی غیر ازدواج نیازشو برآورده میکنه که قطعا مورد غضب خداونده.

اینکه موقع ازدواج آدم باید حواسشو برای انتخاب جمع کنه که طرف مقابل یا خونوادش از نظر شخصیتی هم کفوش باشه، یه بحث دیگه ست.ممکنه طول بکشه تا اون آدمو پیدا کنی.تنها راهش تقوا و صبره تا موقعی که به نتیجه برسی.اما رد کردن آدما بخاطر صرف مسایل اقتصادی یا صرف ظواهرو قیافه طرف که خودش واقعا شاید توش هیچ نقشی نداشته باشه، (کاری که خیلی از جوونا در حال حاضر میکنن) اصلا انسانی نیست.

مشکل ما اینه که خیلی وقتا یادمون میره که روزی، دست خداست.روزی فقط اسکناسو پول نیست.روزی سلامتیم هست، ایمان هست، همسر هم هست، فرزند هم هست، موقعیت علمی و تحصیلی هم هست، آرامش و رضایت درونی هم هست، اینا همش روزیه.کسی که صرفا اسکناس بیشتری داره، لزوما پر روزی تر نیست.چون اون برکت و حس خوشبختی رو فقط خداوند میتونه به انسان ها هدیه بده.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا ........که هر چه دارم از اوست و هر چه ندارم از بی لیاقتی و تبلی خودم هست
خدا هیچ وقت مستقیم نمیشه که برسونه. حتما باید با واسطه برسونه.
چه ما متوسل بشیم چه نشیم، وظیفه روزی رسانی رو ، امام زمان(عج) برعهده داره.

یعنی واسطه فیض خدا، حجت خدا در هر زمانی هست.

راستی اینکه چطوری میرسونه ، در آیات و روایات اومده.
باید تئوریزه بشه و در دانشگاه ها تدریس بشه.
خدارو شکر اندیشکده یقین ، از ده سال پیش این کارو انجام دادن. یه قسمت کوچکش همین "دکترین ملی حسابداری بیع جمهوری اسلامی ایران" هست.
پیشنهاد میکنم حتما بخونش.
یاد میده چطوری انسان باید زندگی کنه تا زندگیش برکت داشته باشه.
حرف شما در قبال عامه مردم درسته ......نیازها و خواسته ها صرفا مادی نیست ......اتفاقا خداوند به برخی افراد بی واسطه روزی می رساند ....مثلا کودک شیر خوار ....بدون اینکه کار و تلاشی بکند ......چرا؟....چون او در درجه معصومیت قرار دارد ....گرچه معصوم به آن معنا نیست ......حال این رو بسط بدید به مردم خدایی .....مردمی که چشم سومشون مثلا فعال است و هیچ کس هم تا قبل مرگ اون ها اطلاع ندارند ....یک مسئله دیگر الهام گرفتن از قلب است همان صدای آرام درونی ......که بعضا شاید شما هم متوجه اون شده باشید

محمد اقای عزیز؛

...

تا حدودی با حرفاتون موافقم ... اول از همه انتخاب درست همسر شرط هست

بهرحال دو نفر که میخوان زندگی کنن باید مشترکات اخلاقی رفتاری و فرهنگی

داشته باشن حالا اون اقای طلبه خانمی رو انتخاب میکنه که توی اون حیطه فرهنگی خودش باشه

و بنده ی نوعی هم همینطور ... خب من توی خانواده خیلی مذهبی مثه اون طلبه

یا اقای شهریاری بزرگ نشدم ( کما اینکه ارادت زیادی به ائمه داریم ) اما خب من

نمیتونم مثه اون طلبه زندگی کنم و یکی و انتخاب میکنم که مثه خودم باشه

این خودش یکی از کاراکتر های خوشبختی هست اما اگه بگیم پول هیچ نقشی تو خوشبختی نباشه این یک بزرگ نمایی و دروغ هست

مورد دوم اینکه من خودم تو خانواده پر جمعیت بزرگ شدم و قبول دارم که

از لحاظ عاطفی و سایر موارد پرجمعیت ها موفق ترن

فقط بنده با توجه به شرایط کنونی جامعه سوال و مطرح کردم با توجه به شرایط

اقتصادی فرهنگی و سایر موارد

قدیما ما بچه بودیم خیلی قانع تر و کم توقع تر بودیم نسبت به بچه های الان

دهه 60 ای ها رو همه میشناسن دیگه که چطور بودن

پ.ن: لازم دیدم پستمو ویرایش کنم . ممنون
من خیلی خلاصه نوشتم ......علتش این بود که سوالی که شما فرمودین بایستی براش کناب نوشت ....کتابهاشم در بازار هست .....خدمت شما عرض شد .....نقش دولت و سایر ارکان ها در تامین حداقل مایحتاج یک زندگی مشترک رو کمرنگ نمی کنیم و نادیده نمی گیریم ......همانطور که رهبری عزیز هم در پرسش ها و هدایت های خودشون به همایش کوچکی در این باره برگزار شد به این موارد اشاره داشتند و این سوال کلیدی چرا میل جوان هایی که از خانواده های بیش از سه فرزند خود بزرگ شده اند ........امروز دایی و عمو و خاله و عمه و .....دارند نسبت به بچه دار شدن کم شده ........آیا صرفا موضوع اقتصادی است یا یک موضوع فرهنگی؟......به عنوان مثال فقط میگم و وارد جزئیات نمیشم........می دانید بالا رفتن سن ازدواج یعنی چه؟....یعنی کاهش طراوت و انگیزش در زندگی .....شما میدونی عموم خانم ها یک سنی دارن که بعد اون سن دیگه امکان زاد و ولد ندارند؟......موقعی که حتی خودشون هم بخوان؟......ببینید ما، شما و کل برادران و خاوهرانتون چه گلی به سر پدر و مادرهایمان زدهایم که حالا پسر و دخترهای خودتون ، خودمون بزنن ...شما که چند نفر هستین برای این ستاره های بهشتی چه کردید که حالا اگر فقط یک بچه داشته باشید ........اونم با این وضعیت فرهنگی امروز برای شما چه خواهد کرد........متاسفانه قسمت ویرایش نشده شما رو ندیدم...صلاح دیدید خصوصی بفرستید ....اگر هم توهین و تمسخر به بنده بوده بگذارید ....بنده ناراحت نمیشم

من پست اصلی آقا یوسف رو پیدا نکردم ک نقل قول بزنم

شاید سوالم بی ربط ب این تاپیک باشه ولی خیلی وقته ذهنم رو مشغول کرده و جوابشو جایی پیدا نکردم

چرا تا دهه 60 و 70 شعار اول کشور فرزند کمتر زندگی بهتر بود و از هزاران راه برای کمتر شدن بچه ها تلاش میکردن و اگه خانواده ای 3 فرزند داشت مثل متهم بهش نگاه میکردن اما حالا ک جمعیت کشور رو به پیری میره این شعار فراموش شده و تبلیغ بچه دار شدن رو میکنن؟

جالب اینجاست ک از وقتی سیاست افزایش جمعیت روی کار اومد از تمام شبکه های تلوزیونی و رسانه های داخلی این کم شدن جمعیت رو گردن خارجیا انداختند؟

خودم بارها این زیر نویس رو تو شبکه نسیم دیدم "کم شدن جمعیت مسلمان ها از سیاست های بنگاه های صهیونیستی و برنامه ریزی دقیق یهودی هاست"

خب مگه خودتون نبودین تا چند وقت پیش تبلیغ فرزند کمتر میکردین چرا حالا تقصیرش افتاد گردن اسرائیل و یهودی ها؟

آیا دلیلش این نبود ک دیدن جمعیت یهودی روز ب روز افزایش پیدا میکنه و ما دقیقا برعکس عمل میکنیم و بعد مدتی این سیاست یهود رو دنبال کردیم؟

چرا واقعا هر مشکلی پیش میاد میندازیم گردن جنگ نرم و اسرائیل و آمریکا و انقدر تبلیغات بیخود میکنیم تا ذهن مردمو پر کنیم از این حرفا؟؟

یکی ب سوال من جواب بده لطفا
سلام علیکم ......بنده علت رو نوشتم در جواب یوسف عزیز ......ببینید خواهر خوبم فائزه خانم ......مسئله این است که منطبق با زمان بایستی عمل کرد .....خود رهبر انقلاب بارها طلب عفو میکنند بابت این مسئله که چرا بعد سال 70 جلوی تحدید نسل و اون شعار گرفته نشد .....بیانات ایشون که هست ......به همون پست که بنده در جواب یوسف عزیز گفتم ......دقت شود
اتفاقا در دهه 90 یکی از سیاستمداران سرشناس آمریکا همین هشدار رهبری رو بیان کرد .....یک بار دیگر قرار می دهم :
.او گفته بود از فکر کردن به حمله پیشدستانه علیه تاسیسات هسته ای ایران بپرهیزید و گفت وگوها با تهران را حفظ کنید، بالاتر از همه بازی طولانی مدتی را انجام دهید؛ چون زمان و آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست.
شما فکر نکنید دشمن نشسته و دست رو دست میزاره......گاهی اوقات شرایط رو طوری فراهم می کنه که اگه حواست نباشه میبینی دقیقا در زمین اون هستی .....یک مطلب جایی خوندم که صهیون ها روی همه عادات زندگی مردم ایران دارن ساعت ها تحقیق انجام میدن........ ....برای پیدا کردن راهکار های تحقیق ...اینکه فکر کنید دشمن وجود نداره و دشمنی نمیکنه صحیح نیست .....دشمن به جد داره کار می کنه ....یادم هست یک کتابی نوشته شده بود و 20 سال آینده کل دنیا بویژه کشورهای مسلمان در اون نگاشته شده بود......کسانی که میرن در کلبه یقین از دکتر عباسی بپرسند...البته خیلی از این نقشه ها رو نظام جمهوری اسلامی در این سال ها به تنهایی به هم ریخته....همانطور که صحیح نیست اشتباهات خودمون رو هم نپذیریم ....سیاست خیلی پیچیده تر و بعضا غیر قابل پیش بینی تر از آن است که شما حتی تصورش رو داشته باشین .......فکر می کنید این اختلاف هایی که بین مسلمین بوجود آمده اتفاقی است؟......خواهش می کنم کمی هم شده تاریخ بخوانید و از اون ساده نگذرید.......به نظر شما جالب نیست که رسانه های غربی تا حرف از سیاست های افزایش جمعیت در کشور ما پیش میاد با رسانه هاشون وارد میدان میشن ولی رژیم صهیونیستی این همه سال از شعار زندگی بهتر فرزند کمتر استفاده نکرده و هیچ گاه سیاستهاش مورد نقد این ها قرار نمیگیره؟
پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: کسی که ازدواج را از ترس فقر و مخارج عائله مندی ترک کند، گمان بد به خدا برده است؛ چرا که خداوند متعال می فرماید: « اگر آن ها فقیر باشند، خداوند آن ها را از فضل خود بی نیاز می سازد.»
امام صادق(ع) نیز در این باره فرموده اند : رزق و روزی با همسر و فرزندان می باشد.

اما چرا آن زمان سیاست آن بود ....... آن زمان رشد جمعیت 9/3 درصد بود......امروز چند درصد است میدانید؟.....اون زمان مدارس یک شیفته نبود ......دو شفته و سه شیفته و چند شیفته و با وجود نظام آموزش ضعیفی که ما داریم امکان پذیر نبود ....معلمین بسیار زود فرسوده میشدند و نمی توانستند یک دوره رو پوشش دهند ......اون زمان خدمات بهداشتی و درمانی .........میزان مرگ و میر برای یک نوزاد چقدر بوده ......امروز چقدر؟.......امروز شرایط کشور طوری است که در خانواده هایی که میتوانند و شرایطش را دارند اتفاقا پائین تر از میزان میانگین اعلامی رشد جمعیت است و در عوض خانواده هایی که متاسفانه روزگار با اون ها خوب تا نکرده حالا به هر دلیل این پارامتر از میانگین بیشتر است ....می دانید معنی آن چیست؟...امروز روحیه اجتماعی بودن در حال نابودی است ....در گذشته روحیه فرد گرایی بویژه برای قشر مونث در معرض نابودی بود که اون طرح اجرا شد ...شاید بپرسید چرا و چگونه....با یک خط و دو خط نمشه اون رو توضیح داد....در این باره کتاب بخوانید ....از مادر های خودتون بپرسید....جامعه ای پیشرفت می کند که نیروی جوان بیشتر داشته باشد ......هر چه قدر امکانات باشه افراد جامعه مسن باشند ....آیا اون جامعه میتونه تحرکی داشته باشه؟.....من چند مورد رو اشاره کردم...خواستید لیست کاملشو براتون بنویسم.....وارد مسائل امنیتی و سیاسی.....حوزه عقیدتی و سایر موارد بشوم ......هر چند برخی موارد قطعا از حوصله این تاپیک خارج است و نیازی هم به بیان عمومی نیست و خواستید در خصوصی خواهم گفت

فائزه ..... ؛

منم همین سوالو در صفحه 13 از اقا محمد پرسیدم اما جواب ایشون اینقد طولانی بود ما رو از خوندن مقاله عاجز کرد :d
.
.
.
شیطان بزرگ است دیگر میخاد نسل مارو منقرض کنه :d
عرض خواهی برادر خوبم.....بزار رک بهت بگم .....شما اگر در هر زمینه ای دلت رو خوش کنی به مقدمه و تیتر هیچ وقت موفقیت و پیشرفتی بدست نمی آوری ....چرا کتاب های چند صد صفحه ای چند هزار صفحه ای نوشته میشه؟.....اگر قرار بود مقدمه و تیتر و خلاصه نویسی همون کار رو بکنه که نیاز به نوشتن این همه صفحه و خرج اضافی رو دست خود گذاشتن هم از بعد جسمی و مالی نبود؟......حتما یک تفاوت هایی هست بین یک مطلب کوتاه چند خطه تا یک مطلب بلدمرتبه
.....دیدگاه شما میگه من نمیتونم مثل یک طلبه زندگی کنم ....بسیار خوب .....ما هم نگفتیم شما زندگی کنید .....منظور این بود که در همین وضعیت افرادی هستند که زندگی میکنند .......ولو با فرهنگ متفاوت با شما ....یعنی نشدنی نیست ......ضمن اینکه حرف کلی ما هم این بود که هر کس شرایط رو داره متناسب با اون حداقل شرایطش عمل کنه ....الآن برخی زندگی ها انقدر پر از تشریفات و چشم و هم چشمی شده و به قدری فرهنگ غریبه وارد کشور شده که پولدارترین پولدارها طبق امارها تمایلی به داشتن حتی یک بچه هم نداره..این بد است این فاجعه است ....تمام .........

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فائزه جان دستت درد نکنه دقیقا حرف منو زدی!

من از دیروز میخام این نکته رو در مورد طلبه ها به صورت غیر مستقیم بگم
اما متاسفانه دوستان با شدت بیشتری از نظر خودشون دفاع میکردن!
.
.
زینب خانم اگه ازدواج خاله بازی بود دادگاه این حکم رو صادر نمیکرد!!!

در ضمن قبلا هم گفتم که طرفین هردو هم سطح و ارزشی بودند

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تشکر میکنم از صبر و حوصله ای که به خرج دادین محمد عزیز:gol:

چند نکته رو لازم میدونم که مطرح کنم در خصوص با گفته هاتون

اول اینکه خلاصه نویسی یک شیوه نگارش هست که به خواننده این حس رو القا میکنه که آنچه که لب مطلب هست به خواننده برسونه و از حاشیه و اضافات پرهیز بشود این در مورد کلیه تالیفات صادق هست . پس نمیشه خلاصه نویسی رو
امری بیهوده تلقی کرد

نکته دوم: توی صبحت هاتون اشاره به ویرایش پست بنده داشتید لازمه خدمت
شما برادر گرامی عرض کنم که من اون گفته هایی که بعد از نقطه چین نوشتم
اضافه کردم و کل پست همین بوده که ملاحظه فرمودید ... وگرنه نه من نیازی به تمسخر به شما در جلوی جمع دوستان نمیبینم که شان خودمم پایین بیارم ..
بهرحال اینارو گفتم که سوتفاهم نشه

نکته سوم : اتفاقا این شمایید که تحمل شنیدن نظرات بنده رو ندارید

توی پست قبلی هم اشاره کردم که تا حدودی با صحبت هایی که داشتید موافقم

خب این یعنی چی؟ یعنی من تحمل شنیدن حرفاتونو ندارم؟؟
.من هیچ خصومتی با شما نداشته و ندارم و همیشه این شمایید که با چماق و غرض ورزی به ما حمله میکنین :smile: تاریخ همواره شاهد خوبیست!

من همواره به احترام گذاشتن به شما پایبند بوده و هستم تا جایی که حرمت ها شکسته نشه
:gol:

امیدوارم اندکی تامل بفرمایید

بابت سایر گفته های شما حول موضوع مورد بحث ازتون تشکر و قدردانی میکنم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اصلا این روش زندگی ک شما بهش اشاره کردین رو قبول ندارم.دلیلشم اینه ک اصلا این مدل زندگی وجود نداره.دیدم ک میگم

طلبه ها خیلی بیشتر از بقیه مردم پول درمیارن فقط رو نمیکنن ک مردم نگن پول بیت المالو بالا کشیده...

دیگه بیشتر از این جای بحثش نیست.دلیلشم ک خوب میدونین

ولی با همه وجود باور دارم ک وقتی ازدواج میکنی تو زندگیت برکت میاد

البته نه از این نوعش ک بخوابی خونه و بگی ازدواج کردم تو زندگیم برکت میاد و معطل نمیمونیم
من یک جوابی به شما دادم که احتمالا یوسف عزیز دید ......داشتم مطلب رو کامل تر می کردم که به نظر اشتباهی حذف کردم!
خب کلی تر مینویسم شاید خیری بود ........پناه می برم به خداوند .........از نا آگا هی ها ........پناه می برم به خداوند از تهمت ها و افتراهای بی اساس
خواهر محترم ......حرف هایی که شما زدید نشان داد به عمر خود با یک طلبه هم صحبت نشده اید و صرفا شنیده اید ......مگر شما نبودید که میگفتید نبایستی زود قضاوت کرد و تو این تاپیک ها همین حرف رو میزدید؟.....چرا برای خودتون به این راحتی با همه رو با یک چوب راندن گناه می تراشید؟......بله یک عده که به ارگان های قدرت و ثروت وصل هستند وضعیت خوبی دارند .....همین ها که بعضیشون در مراسم های مذهبی از جمله دهه محرم بار یک ساله خودشون رو می بندن ....یا بعضی از این ها که قاضی میشن و حقوق دان و وکیل ........ولی این ها میشن چند درصد؟.......به 10 درصد قشر روحانی و طلبه جامعه هم نمیرسند .....البته اون دسته از روحانیون هم میتونستن خودشون رو وصل کنن .....نه اینکه نتونن ولیکن رسالت خودشون رو فراموش نکردن.....با قاطعیت میگم که زندگیشون از نظر جنبه مادی روحانیت بسیار بدتر از قشرهای دیگر است و طلاب بدتر از آن ها ......من نه طلبه هستم و نه روحانی .......ای کاش شرایطی پیش اومد که با یک طلبه صحبت می کردید .....از حقوقش برای شما میگفت ......ار خرج و مخارجش و زندگی ساده و قناعتی که به خرج داده .....نه به این دلیل که نخواسته تلاش کنه .... ....نه ......بلکه به این دلیل که این شیوه زندگی رو از اول انتخاب کرده ......رسالتشو خودشو فراموش نکرده ......میدونه که مردم دارن به زندگی کسانی که حتی در آینده میخوان بشن مبلغ دین نگاه میکنن ......رسالت سنگینی است......حقیقتا لیاقت میخواد و یکی از تمرین های اون زندگی قناعت است

آخرین ویرایش:

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک جوابی به شما دادم که احتمالا یوسف عزیز دید ......داشتم مطلب رو کامل تر می کردم که به نظر اشتباهی حذف کردم!
خب کلی تر مینویسم شاید خیری بود ........پناه می برم به خداوند .........از نا آگا هی ها ........پناه می برم به خداوند از تهمت ها و افتراهای بی اساس
خواهر محترم ......حرف هایی که شما زدید نشان داد به عمر خود با یک طلبه هم صحبت نشده اید و صرفا شنیده اید ......مگر شما نبودید که میگفتید نبایستی زود قضاوت کرد و تو این تاپیک ها همین حرف رو میزدید؟.....چرا برای خودتون به این راحتی با همه رو با یک چوب راندن گناه می تراشید؟......بله یک عده که به ارگان های قدرت و ثروت وصل هستند وضعیت خوبی دارند .....همین ها که بعضیشون در مراسم های مذهبی از جمله دهه محرم بار یک ساله خودشون رو می بندن ....یا بعضی از این ها که قاضی میشن و حقوق دان و وکیل ........ولی این ها میشن چند درصد؟.......به 10 درصد قشر روحانی و طلبه جامعه هم نمیرسند .....البته اون دسته از روحانیون هم میتونستن خودشون رو وصل کنن .....نه اینکه نتونن ولیکن رسالت خودشون رو فراموش نکردن.....با قاطعیت میگم که زندگیشون از نظر جنبه مادی روحانیت بسیار بدتر از قشرهای دیگر است و طلاب بدتر از آن ها ......من نه طلبه هستم و نه روحانی .......ای کاش شرایطی پیش اومد که با یک طلبه صحبت می کردید .....از حقوقش برای شما میگفت ......ار خرج و مخارجش و زندگی ساده و قناعتی که به خرج داده .....نه به این دلیل که نخواسته تلاش کنه .... ....نه ......بلکه به این دلیل که این شیوه زندگی رو از اول انتخاب کرده ......رسالتشو خودشو فراموش نکرده ......میدونه که مردم دارن به زندگی کسانی که حتی در آینده میخوان بشن مبلغ دین نگاه میکنن ......رسالت سنگینی است......حقیقتا لیاقت میخواد و یکی از تمرین های اون زندگی قناعت است
من با قاطعیت این حرف رو زدم و خودم با چشای خودم این مسائل رو دیدم

لطفا نخوایین که دیده ها و شنیده های خودم رو تو این تاپیک بیان کنم.

دلیلشم ک همه خوب میدونن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با قاطعیت این حرف رو زدم و خودم با چشای خودم این مسائل رو دیدم

لطفا نخوایین که دیده ها و شنیده های خودم رو تو این تاپیک بیان کنم.

دلیلشم ک همه خوب میدونن
شما چی رو دیدین؟.......یک نفر ..........ده نفر .......صد نفر؟
من حالا از شما هم بخوام چه ارزشی داره .........وقتی دیدگاهتون اینه .....همه رو بیان کنید در قبال همه .........خصوصی که میتونید به بنده بگید ......شما یک طرفه شنیدید ......فرصت دفاع به اون ظرف مقابل هم داده اید؟......یک طرف رو مجرم و متهم کردن و هر چه دلشان خواست بهش نسبت دادن کار سختی نیست
منم روان شناس دزد گه پول کلان میگیره و برای مردم کاری نمی کنه دیدم.....حالا بیام به همه تعمیم بدم؟ این با کدامیک از اصل قرآنی و اخلاقی هم خوانی دارد؟
دلیل چی رو همه خوب میدونن؟....

آخرین ویرایش:

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چی رو دیدین؟.......یک نفر ..........ده نفر .......صد نفر؟
من حالا از شما هم بخوام چه ارزشی داره .........وقتی دیدگاهتون اینه .....همه رو بیان کنید در قبال همه .........خصوصی که میتونید به بنده بگید ......شما یک طرفه شنیدید ......فرصت دفاع به اون ظرف مقابل هم داده اید؟......یک طرف رو مجرم و متهم کردن و هر چه دلشان خواست بهش نسبت دادن کار سختی نیست
منم روان شناس دزد گه پول کلان میگیره و برای مردم کاری نمی کنه دیدم.....حالا بیام به همه تعمیم بدم؟ این با کدامیک از اصل قرآنی و اخلاقی هم خوانی دارد؟
دلیل چی رو همه خوب میدونن؟....

لطفا سعی نکنید منو وادار کنید حرفایی رو بزنم ک واسم گرون تموم بشه.

من یه دخترم ک تو همین جامعه بزرگ شدم.آدم خارجی نیستم ک با حرفاتون سعی میکنین ایران رو یه کشور فوق العاده و بی عیب از هر نظر نشون بدین.تنها این پستتون رو منظورم نیست.اون طرز تفکریه ک دارین.

من خیلی خوب میدونم بخوام همه حرفامو بزنم حداقل حداقل اینه ک از اینجا اخراج میشم.تازه اگه زیاده روی نکنم....

دلیل این سکوتم رو همه خیلی خوب میدونن

درضمن برخلاف تصور شما من اصلا زود قضاوت نکردم

لطفا سعی نکنین خودتونو آدم مذهبی و. مقید به اصول اخلاقی و قرآنی نشون بدین.منم در حد خودم اصول و اخلاقی ک دینم بهم یاد داده رو رعایت میکنم

دیگه حرفی ندارم...والسلام

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا سعی نکنید منو وادار کنید حرفایی رو بزنم ک واسم گرون تموم بشه.

من یه دخترم ک تو همین جامعه بزرگ شدم.آدم خارجی نیستم ک با حرفاتون سعی میکنین ایران رو یه کشور فوق العاده و بی عیب از هر نظر نشون بدین.تنها این پستتون رو منظورم نیست.اون طرز تفکریه ک دارین.

من خیلی خوب میدونم بخوام همه حرفامو بزنم حداقل حداقل اینه ک از اینجا اخراج میشم.تازه اگه زیاده روی نکنم....

دلیل این سکوتم رو همه خیلی خوب میدونن

درضمن برخلاف تصور شما من اصلا زود قضاوت نکردم

لطفا سعی نکنین خودتونو آدم مذهبی و. مقید به اصول اخلاقی و قرآنی نشون بدین.منم در حد خودم اصول و اخلاقی ک دینم بهم یاد داده رو رعایت میکنم

دیگه حرفی ندارم...والسلام
اتفاقا من دوست دارم بگید .....از چی می ترسید از اخطار و اخراج از این باشگاه؟......هر چی که دوست دارید بگید .....هم بذارید من آگاه بشم هم جواب بشنوید .......شما یک ذهنیت اشتباه و یک طرفه رو برای خودت شکل دادی و بدون اینکه اجازه دفاع به اون افراد رو بدی محاکمه هم میکنی ......خانم محترم درد این هاست .....درد اینه که همه افراد رو با یک چوب برانی و وقتی ازت توضیح بخوان ژست شجاعت بگیری رو بگی نخواه که من بگم ...میخوای اخراجم کنی؟.....درد اینه که پشت افراد حرف بزنی ...درد اینه که تهمت بزنی و غیبت کنی و اجازه دفاع هم به طرف مقابل ندی.......درد این هاست
من هیچ گاه ادعای مذهبی بودن نکردم......ولی ادعای انقلابی بودن رو بله دارم
آره ........من بی دین کافر .....نا مسلمان .........شما که مسلمان هستید بفرمائید معیارهاتون برای مسلمان دانستن افراد چیست؟......به غیبت کردن .......به تهمت زدن ....به حکم صادر کردن بدون شنیدن دفاعیه ....... به بی احترامی نسبت به افراد صرفا به خاطر نژاد عرب و غیر ذلک داشتن؟.....به رعایت نکردن حدود گفتاری و رفتاری با نامحرم...به قضاوت عجولانه و همه رو با یک چشم راندن....به سکوت کردن و جدا کردن دین از سیاست و شرکت کردن مراسم دهه محرم و شبهای قدر؟...به امام زمان گفتن و هیچ کاری در جهت تعجیل ظهور ایشون نکردن ..به امر به معروف و نهی از منکر نکردن....این فقط چند مورد است که برایم سوال پیش اومد....تو پیام قبلی عرض کردم.....تو پیام خصوصی مطرح کنید ببینم چه مسائلی رو میخواید بگید ......اون جا کسی دنبال اخراج شما نیست که بترسید ..اصلا در وب نوشت بنده حرفتون رو بگید که وقتی من منتشر می کنم خود من هم به دلیل پاسخ به شما اخراج بشم .......البته جالبناک است .....شما از یک طرف ژست شجاعت و حق به جانب میگیرید ......از یک طرف به دلیل احتمال اخراج برای دفاع از حرفتون که معتقدید حق است احساس خطر میکنید .......کلا برخی افراد رو این جور مواقع است که نمیتونم درک کنم:smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محمد جان من عاشق نشدم .. نیازی نیست بیهوده دلواپس بنده باشید...

برفرض هم عاشق باشم میخواید چیو ثابت کنید ؟ :d

همینکه دلواپس مسائل ممکلت هستید خودش نگرانی و تنش های خاص خودشو داره براتون ... پس من بهتون اطمینان میدم که دلیل انچه گفتید نیست

خب الان دلیلشو میگم بهتون که چرا گذاشتم بلکه کنجکاوی تون براورده بشه

این آواتار و بکگراند پیجم رو یک دوست عزیزی بهم پیشنهاد کردن که بذارم

( الان لابد میگید اگه راست میگی ایدی دوستتو بده ببینم راست میگی یا نه :d )

منم بخاطر احترامی که برا ایشون قائل ام به دیده منت قبول کردم ..

حقیقت این بود و نیازی به این همه مقدمه و تئوری های پیچیده نداشت
+
در خصوص اون اقای طلبه بنده چه تهمتی به ایشون زدم؟ ممنون میشم اگه تهمتی

زدم نشونم بدید .. بنده جز حرف درست زدن در مقابل بزرگ نمایی های اقای شهریاری نکردم ... این دلیل نمیشه چون شیوه تایپ کردنم با شما متفاوت هست

طرز حرف زدن منو با تهمت اشتباه بگیرید

یا علی:gol:

آخرین ویرایش:

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محمد جان من عاشق نشدم .. نیازی نیست بیهوده دلواپس بنده باشید...

همینکه دلواپس مسائل ممکلت هستید خودش نگرانی و تنش های خاص خودشو داره براتون ... پس من بهتون اطمینان میدم که دلیل انچه گفتید نیست

خب الان دلیلشو میگم بهتون که چرا گذاشتم بلکه کنجکاوی تون براورده بشه

این آواتار و بکگراند پیجم رو یک دوست عزیزی بهم پیشنهاد کردن که بذارم

( الان لابد میگید اگه راست میگی ایدی دوستتو بده ببینم راست میگی یا نه :d )

منم بخاطر احترامی که برا ایشون قائل ام به دیده منت قبول کردم ..

حقیقت این بود و نیازی به این همه مقدمه و تئوری های پیچیده نداشت

یا علی:gol:
همون عکس موفرفری خودتو میذاشتی خوشمل تر بود دیگ کسیم بهت نمیگفت عاااشق:D
چرا اخه با تخیلات ذهنی مردم بازی میکنیییییییییی

consl

عضو جدید

پس چرا
خدا گفته از رگ گردن به شما نزدیکترم ؟
یا گفته بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را؟
ایه داریم که گفته باشه واسطه بگیرید؟

Pencil

عضو جدید
تجربه شخصی من میگه دختران ایرانی بسیار پرتوقع و اداباز هستند و خیال میکنند تافته جدا بافته و از واقعیات زندگی بسیار دور سیر میکنند و توقع دارند با مردی ازدواج کنند که بسیار ثروتمند و ابله باشد تا آنها بتوانند برای خود سلطنت کنند.
خدا از دهنت بشنوه، یه مرد باید نزدیک به 100 ماه کار کنه(هشت سال) تا پول 114 تا سکه رو جور کنه بده به خانوم در حالی که اون خانم با هزار ادا اطوار هیچ مسئولیتی از زندگی رو قبول نمیکنه...

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دایره بحث رو من خارج کردم برادر جان؟.....کی بود گفت ای کاش خلاصه می نوشتی رغبت خوندن کنم؟....من یه مواردی در حاشیه به اظهار نظر شما پاسخ دادم......در کنار اصل ماجرا...شما فقط همون حاشیه رو دیدی؟.....پس برای چی تشکر کردی؟......معمولا این موارد بابت سند است ....مثلا در این جا به جز بیانات رهبری مطلب دیگری نبود که از سایت دیگری بردارم ....
اتفاقا من رک گویی تو رو دوست دارم عزیز من .......بله ارتباطی به تاپیک نداشت......بهتر هم می بود خصوصی باشه و من اگر میدونستم ناراحتت میکنه نمی گفتم....ولی توهین و تهمت به طلبه ای که نمیشناختید و در این جا حضور نداشت ایراد نداشت؟....... .......اگر دقت کنید من در قسمت پست قبلی وقتی دیدم شما پست رو خوندی قسمتی که مربوط به شما بود رو ویرایش کردم ......چون برای بنده در اون بخش مخاطب شما بودی نه کس دیگر......مواردی هم که فکر می کردی من نبایستی عمومی میگفتم بهم پ.خ میدادی بررسی می کردم و به حتمال 90 درصد حذف
آواتار هر کس بیانگر حال روحی هر فرد هست از نظر من در فضای مجازی ......خب خدا رو شکر که این چنین نیستید ......منظورم اینه که خدایی نکرده به سمت سیگار رفته باشی ..... .......نه برادر من ایراد نداره بپرس .......اگه ما دوست هستیم خب باید نسبت به همه رفتارهامون حساس باشیم......نسبت به تغییر آواتار تغییر امضا......این جا که فضای مجازی است پارامترها بعضا این چنینه ...... .....من چون فکر نمی کردم مسئله جدی باشه مطرح کردم.......و گفتم نکنه عاشقی چیزی در پیش باشه ......که خودت روت نمیشه چیزی بگی ...الآن دوبار نگی چرا این حرف رو میزنی .......تو فضای مجازی دو دسته عکس سیگار رو میزارن یکی خود سیگاری ها ....یکی هم عاشق پیشه ها که متاسفانه فکر می کنن بعد شکست عشقی یا مشکلی که در راه رسیدن به معشوقشون داردن سیگار همدردشونه که بسیار اشتباه فکر می کنند... .....در قبال آواتار .......بله برادر جان ........وضعیت فعلی برای بنده عین همین عکس هست ....خواستی خصوصی برات میگم .......یا علی ....من گفتم تحمل دیدنت رو ندارم؟.....راست میگی من تحمل دیدن اینکه یکی از دوستانم آواتار سیگار که ضرر و زیانش رو خود اون فرد هم باید بدونه ندارم ......اتفاقا این مسئله خصوصی هم نیست .....ندیدن مینویسند لطفا این جا سیگار نکشید؟......چرا می نویسن در یک جای عمومی؟

اتفاقا من دوست دارم بگید .....از چی می ترسید از اخطار و اخراج از این باشگاه؟......هر چی که دوست دارید بگید .....هم بذارید من آگاه بشم هم جواب بشنوید .......شما یک ذهنیت اشتباه و یک طرفه رو برای خودت شکل دادی و بدون اینکه اجازه دفاع به اون افراد رو بدی محاکمه هم میکنی ......خانم محترم درد این هاست .....درد اینه که همه افراد رو با یک چوب برانی و وقتی ازت توضیح بخوان ژست شجاعت بگیری رو بگی نخواه که من بگم ...میخوای اخراجم کنی؟.....درد اینه که پشت افراد حرف بزنی ...درد اینه که تهمت بزنی و غیبت کنی و اجازه دفاع هم به طرف مقابل ندی.......درد این هاست
من هیچ گاه ادعای مذهبی بودن نکردم......ولی ادعای انقلابی بودن رو بله دارم
آره ........من بی دین کافر .....نا مسلمان .........شما که مسلمان هستید بفرمائید معیارهاتون برای مسلمان دانستن افراد چیست؟......به غیبت کردن .......به تهمت زدن ....به حکم صادر کردن بدون شنیدن دفاعیه ....... به بی احترامی نسبت به افراد صرفا به خاطر نژاد عرب و غیر ذلک داشتن؟.....به رعایت نکردن حدود گفتاری و رفتاری با نامحرم...به قضاوت عجولانه و همه رو با یک چشم راندن....به سکوت کردن و جدا کردن دین از سیاست و شرکت کردن مراسم دهه محرم و شبهای قدر؟...به امام زمان گفتن و هیچ کاری در جهت تعجیل ظهور ایشون نکردن ..به امر به معروف و نهی از منکر نکردن....این فقط چند مورد است که برایم سوال پیش اومد....تو پیام قبلی عرض کردم.....تو پیام خصوصی مطرح کنید ببینم چه مسائلی رو میخواید بگید ......اون جا کسی دنبال اخراج شما نیست که بترسید ..اصلا در وب نوشت بنده حرفتون رو بگید که وقتی من منتشر می کنم خود من هم به دلیل پاسخ به شما اخراج بشم .......البته جالبناک است .....شما از یک طرف ژست شجاعت و حق به جانب میگیرید ......از یک طرف به دلیل احتمال اخراج برای دفاع از حرفتون که معتقدید حق است احساس خطر میکنید .......کلا برخی افراد رو این جور مواقع است که نمیتونم درک کنم:smile:
نمیدونم شما متوجه نیستید یا خودتونو زدین به اون راه...

این باشگاه چه ارزشی داره ک من بترسم اخراج بشم؟بر فرض ک اخراجم شدم چی از من کم میشه؟مگه درآمد دارم از این جا ک نگران باشم؟

معلومه اصلا حرفامو با دقت نمیخونین و فقط دنبال جواب دادن هستید.گفتم حداقل حداقل اینه ک از باشگاه اخراج میشم.نگفتم حداکثرش اینه...موارد دیگه رو هم در نظر داشتم جناب محمد آقا

مثل شما حوصله تایپ مقاله نداشتم ولی حالا میگم

اون قشری ک شما خیلی سنگشو ب سینه میزنید اونقدرام ک فکر میکنید بیچاره و بی پول نیستند

شهر من با 12000 نفر جمعیت حدود 300 طلبه داره.حالا بقیه کسایی ک تو حوزه درس میخونن رو نمیگم

چندسال پیش ک مسکن مهر راه افتاد واسه احداثش یه زمین در خارج شهر ک زمین های کشاورزی بود رو در نظر گرفتن.یه جای پرت و دور افتاده ک حتی راه درست حسابی هم نداشت.بعد 5 سال این خونه ها رو تحویل دادن.یه خونه 70 متری ک ب هر چیزی شبیه بود جز خونه
آشپزخونه ای ک ب اندازه 2 نفر آدم توش جا نبود.تمام پنجره هاش زنگ زده چاه فاضلاب سر تا پا مشکل خونه ای 5 طبقه بدون آسانسور و و و

حالا میپرسین این چه ربطی ب بحث داشت؟

الان میگم

از همون سالی ک مسکن مهر شروع ب ساختن کرد وسط شهر یه ساختمان 2 هکتاری مخروبه رو دولت خرید(چندین مالک داشت اون زمین ها و ساختمون ها ک حدود 15000 مترش هم برای پدربزرگ من بود)

یه پروژه 600 واحدی شروع ب ساختن کرد واسه همون طلبه هایی ک شما واسشون دل میسوزونین

خونه هایی ک هر واحد حدودا 170 متر بود.و بیشتر شبیه قصر بود تا خونه

البته بعد اینکه کار ساختش تموم شد مالکین محترم اعتراض کرده بود ب طراحی ساختمان ها و خونه هاشونو تحویل نگرفتن

شهرداری یه گروه 70 نفری از مهندسان معماری رو استخدام کرد (دایی بنده هم جزوشون بود)

خلاصه بعد 2 سال کار و تلاش شبانه روزی خونه هایی با بهترین موقعیت و طراحی در اختیارشون قرار گرفت

بدون این ک هزینه ای کنند

فرض کنیم هزینه ای هم کردند.میشه ب من بگین پولشو از کجا آوردند؟خونه هایی با اون موقعیت ک حداقل جداقلش 300 ملیون تومن پولش بود

یعنی همه اون 300 نفر جزو اون افراد خاصی بودند ک شما میگین ب بالاها وصلن؟

جالب اینجاست ک تو مرکز استان(زنجان)ب جای خونه بهشون زمین دادند

طلبه های محترم همه نام نویسی کردند و حدود 700 قطعه زمین آماده شد

بعد مدت ها همشون دست ب اعتصاب زدند ک حقوق ما کمه و نمیتونیم امرار معاش کنیم.

چند روز بعد از این اعتصاب بهشون زنگ زدند ک 30 ملیون تومن پول واریز کنید تا زمین های شما تحویل داده بشه

و بعد چند هفته همه اون 700 نفر زمیناشونو تحویل گرفتن

لابد این 700 نفر هم جزو اون افراد خاص بودن؟؟؟

اون کاخ هایی ک ب اسم دفتر امام جمعه و محل سکونتش تو بهترین جای شهر هست رو چطور توجیه میکنید؟

یا ماشین 80 میلیونی ک زیر پای پسر امام جمعه شهر ما هست؟؟

3 مورد از دفتر امام جمعه ها رو ک خودم با چشمای خودم دیدم

آیا همه اینا با حقوق ماهی 300 هزار تومن و با قناعت ب دست اومده؟

و مسائل دیگه ای ک ترجیح میدم گفته نشه

حالا ذهنیت اشتباه رو من برای خودم شکل دادم؟؟؟یا واقعیت همینه؟

اینجا ک طلبه نداریم ولی شمایی ک ادعای انقلابی بودن دارین ازشون دفاع کنید.من اجازه دفاع میدم تا اگه اشتباه میکنم ذهنیتم رو اصلاح کنم

تو استان محرومی مثل زنجان ک این وضعیت رو دارند تو شهرهای بزرگتر چه میکنند؟

من همه افراد رو هم در نظر نمیگیرم شما از این وضع طلبه های استان خودم دفاع کنید

در ضمن این ذهنیتی ک شما نسبت ب من پیدا کردید تهمت و غیبته.من از مردم نشنیدم این حرفا رو ک بگم ممکنه واقعیت نباشه و شایعه پرا کنی کرده باشند

در ضمن صحبت ها هم گفتم.اون زمین ها رو بخشی از پدربزرگ من خریدند.دایی من جزو اون معمارانی بود ک فقط برای طراحی داخلی اون خونه ها ب صورت پیمانی با شهرداری کار کرد.حالا بازم ادعا میکنید تهمت میزنم؟؟

متاسفم برای شمایی ک هیچی نمیدونید و قضاوت میکنید و بارها از کلمات تهمت و غیبت و دروغ تو حرفاتون علیه من استفاده کردید

خیلی تند رفتی محمد آقا.اون حرفایی ک تو ادامه مطلبت درمورد من زدین رو نادیده میگیرم.

در ضمن بخاطر افراد تند رو و افراط گرایی مثل شماست ک خیلیا تو باشگاه نمیتونن حرفاشونو کامل بزنند و یکی مثل من با دیدن شما بیشتر حالم از جامعه خودم بهم میخوره.وای اگه شما انقلابی باشین...

جالب اینجاست ک منم شما رو نمیتونم درک کنم.مثل مرفهین بی درد میمونین ک دو دستی چسبیدین ب دین و ادعا میکنین ک همه بدن و فقط خودت خوبی...

هر حرفی ک بزنید من دیگه جوابی ب شما نخواهم داد.صرفا بخاطر این ک حرف زدن با شما مثل آب دادن ب گل مصنوعی میمونه...