چرا اکثر ایرانی ها شاد نیستند؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسلام فقط با شادی هایی که توش هرزگی هست مشکل داره دوست من...
حالا شما اون شادی های بدون هرزگی که اسلام باهاش مشکل داره نام ببر...
من نمیفهمم شما چرا از اسلام توقع داری برات برنامه شاد اجرا کنه!!!... مگه من و شما خودمون ابتکار نداریم که بساط شادی خودمونو جور کنیم؟!... مگه مثلا در مسیحیت و دین یهود گفته اینجوری بزنین ، اینجوری برقصین... کمرتون رو به چپ یا به راست چجوری تاب بدین!!
مگه این همه پیغمبر اومدن و رفتن و زجر کشیدن و آواره شدن که از خدا سر فصل دروس زدن و کوبیدن و رقصیدن بیارن؟!!!... یعنی برداشت شما از دین اینه؟!!
مثل اینه که شما بگی چرا اسلام برای ما کامپیوتر اختراع نکرد!.... خب این برای اینه که انسان خودش در این زمینه ها چهار اسبه میتازه و نیازی نیست که بهش بگی برای رفاه خودت فلان وسیله رو بساز... چون در فطرت انسان راحت طلبی هست...
شما پست قبلی منو با دقت نخوندی ، من نمیگم ما ملت شادی هستیم ... من گفتم در ایران از اسلام فقط غم رو گرفتیم...
وگرنه اسلام ابدا با شادی مشکلی نداره دوست من...
من کاملا آمادگی دارم که با دوستان در زمینه دین اسلام صحبت کنم... البته کاملا دوستانه دور از تعصب و منطقی...
چون میدونم که چقدر اسلام در دنیا و حتی در ایران ناشناخته مونده و متاسفانه نتونستیم که اسلام رو به صورت کامل اجرا کنیم درصورتی که اسلام خیلی دوست داشتنی و شیرین هست...

شماها حتی با موسیقی سنتی ایرانی و نشون دادن ساز در تلویزیون مشکل دارید بعد گرفتی برنامه های هرزگی رو ؟!!
یا نکنه اینها هم از نظر اسلام حوزوی شما بی بندوباری اند ؟!

Thearchi

عضو جدید
خیلی خوبه که با منطق و آرامش بحث میکنین، من همیشه از این شیوه بحث کردن استقبال میکنم.

1)امروز اکثر فیلسوفان و جامعه شناسان غربی به این نتیجه رسیدن که کمونیسم و مارکسیسم شکست خورده.
در حالیکه شما وقتی نوشته های مارکس رو بخونی، تماما صحبت از عدالت اجتماعی و دنیای برابر و .... است.
پس چرا چنین مکتبی شکست خورده؟

2)به دلیل اینکه یک مکتب آرمانگرا بود و حقایق انسان و جهان با گذر زمان رو نتوانست درک کنه.
کاری که مکتب مورد علاقه شما دقیقا داره انجام میده، نوشتن حکم های کلی تو یکسری مسائل حقوقی و اجتماعی برای کل تاریخ انسان بدون در نظر گرفتن زمان و شرایط.

3)شما وقتی میگی اسلام با شادی مخالف نیست و ما اسلام رو خوب نشناختیم اصلا معلوم نیست منظورتون از اسلام چیه ؟
کارنامه عملی که برای این شادی معرفی میکنید چیه؟
وقتی یک جامعه ازتون میخواهیم نام ببرید که بر مبنای اسلام به شادی و آرامش رسیدن نمیتونین نام ببرین و همش میگین تقصیر مسلمانان است !!!!!

4)یکی از امتیازات مهم یک مکتب عملی اینست که قابل پیاده سازی باشه و مشکلاتش رو هم گردن مردم نندازه.
اینکه هرچی بدیه از دست پیروان هست هرچی خوبی هست از مکتب ناب هست، یک نقطه ضعفه نه یک نقطه قوت.

5)منم میتونم بگم شادی خوبه، عدالت عالیه و آزادی بیان فوق العاده است.
اما چطوری میخوام عملش کنم؟ مهم برنامه عملی قدم به قدم هست.

6)امروز در غرب این دستورات اجرا میشه چون به انسان در حال تکامل با زمان اعتماد کرده، تنها نقطه ضعف غرب در دنیای امروز یکسری مسائل خانوادگی و روابط بین زن و مرد هست که اون رو هم دارن با گسترش اخلاق برطرف میکنن وگرنه از نظر مسائل اجتماعی و اقتصادی و امنیت فردی و آرامش های روانی قابل قیاس با کارنامه مکتب شما نیست.
از ایران وا افغانستان و عربستان بگیرین تا کشورهای عربی خلیج فارس.

7)در ضمن هنوز منتظرم به صورت تیتر وار چند کار شاد اسلامی رو نام ببرید.
شما مدعی شدی مخالف شادی نیست از من نخواهید شادی نام ببرم، شما هرچی به ذهنتون میرسه رو لیست کنین.
چون خیلی دوست دارم بدونم از منظر یک مسلمان معتقد چه کارهایی جز کارهای شادی آفرین در زندگی محسوب میشه.

سلام دوست من :gol:
من به صورت لیست وار مباحثی رو که مطرح کردید رو جواب میدم...
1) شما درست میگید مکاتب فکری و فلسفی زیادی تو تاریخ اومدن ، شکست خوردن و رفتن ... چون کامل نیستن و زاییده ی فکر انسانند... و از اونجایی که ما انسانها خودمون رو کامل نشناختیم و به ابعاد وجودی خودمون (چه جسمی و چه روحی) پی نبردیم پس نمیتونیم برای تکامل خودمون بهترین برنامه و مکتب رو تدوین کنیم... و اکثرا این مکاتب روی یک نقطه خاص تمرکز کردن و اصلا دلیل به وجود آمدنشون یک دغدغه ای در یک برهه زمانی خاص بوده...

2) ولی برعکس اسلام یک دین جامع الاطرافه ، یعنی همه مسایل رو در بر میگیره... از مسایل اخلاقی گرفته تا مسایل اجتماعی ، جسمی ، روحی ، سیرو سلوک ، خوراک ، پوشاک ، راه رفتن ، نشستن ، خوابیدن ، بهداشت و خیلی از موارد...پس دیدید که کلی نیست و اتفاقا روی مسایل خیلی خیلی جزیی هم بحث داره...
، که اینها یا از طریق قرآن به مارسیده یا از طریق معصومین... واتفاقا اسلام هم آرمانگراست و هم واقع گرا... یعنی تمامی آرمانهایی که برای انسان تصویر کرده بر اساس توانایی های انسانه نه خارج از توانش...
و در مورد اینکه گفتید اسلام زمان و شرایط رو در نظر نمیگیره ، باید بگم که اسلام یک روش زندگی هست برای تمام زمانها... مثلا شما اگر به بعد اخلاقی اسلام نگاه کنید که قسمت بزرگی از دستورات دینی رو در بر میگیره (و پیامبر فرموده که من برای کامل کردن اخلاق برانگیخته شدم) میبینید که این اخلاق برای تمام زمانهاست... مثلا وقتی من به شما احترام میذارم شما لذت میبرید و شما هم به من احترام میذارید ... این قضیه هزاران سال پیش بوده الان هست و تا ابد خواهد بود ، مثلا میشه گفت که یه زمانی میرسه که انسانها بدشون میاد که بهشون احترام گذاشته بشه؟؟!
این مساله که گفتم درباره ی نخوردن مال حرام (مال مردم) ،دروغ ، ربا ، ظاهر زیبا ، منش در برخورد با دیگران و تمامی مسایلی که ما انسانها در زندگی روزمره باهاشون سروکار داریم صدق میکنه و مکان وزمان نمیشناسه...

3) منظور من از اسلام در صحبت هام همون چیزی هست که پیامبر فرمودند همیشه به این دو متصل باشید 1: قرآن ( که شامل دستورات کلیست و بعضا جزیی ) و 2: سیره معصومین (یعنی همون روایات و احادیث که در مسایل جزیی تر هست ).

""وقتی یک جامعه ازتون میخواهیم نام ببرید که بر مبنای اسلام به شادی و آرامش رسیدن نمیتونین نام ببرین و همش میگین تقصیر مسلمانان است !!!!!""

درباره ی این مورد هم یه مثال دیگه میزنم: ما در هر روز در دنیا چقدر کشته بر اثر سوانح رانندگی میدیم؟ صدها نفر... حالا آیا میتونیم بیایم و قوانین راهنمایی و رانندگی رو مقصر بدونیم؟ صد در صد نه!... چون این قوانین کاملن ولی این راننده ها هستن که قوانین رو رعایت نمیکنن ، پس هرقدر که این قوانین کامل باشن باز هم تا ما بهشون عمل نکنیم باز هم کشته میدیم و اتفاقا تمامی این قوانین قابل عمل کردن هستن و نمیتونید بگید ما نمیتونیم با سرعت مجاز بریم یا نمیتونیم پشت چراغ قرمز بایستیم...!
پس در مورد اسلام هم واقعا تقصیر مسلمانهاست... تا وقتی دروغ میگیم ، رشوه میخوریم ، سر هم کلاه میذاریم ، مغروریم و به دیگران به چشم حقارت نگاه میکنیم ... اسلام هم نمیتونه در زندگی ما تاثیری بذاره ... چون تک تک افراد باید به اسلام عمل کنن تا در جامعه نتایجش دیده بشه دوست گلم...

شماره 4 و 5 در بالا جوابش داده شد...

6) در این مورد باهاتون مخالفم... چون اتفاقا اگر دقت کنید غربی ها دارن رو به انحطاط اخلاقی حرکت میکنن ، از آزادی های بی معنی در روابط جنسی گرفته تا هم جنس بازی و دروغ و قتل و تجاوز و... مثلا وقتی دم از حقوق بشر میزنن که یک مساله اخلاقیه شما میبینید که اگر در اسراییل یک قطره خون از دماغ کسی بیاد تا سه روز غزه رو بمباران میکنن... ولی همین چند روز پیش در عراق تروریست های داعش 1700 نفر جوان 15 تا 30 ساله رو در درجا اعدام و قتل عام کردن و اجسادشون رو در دجله ریختن ولی غربی ها حتی به روی خودشون نیاوردن و یا یک سرباز آمریکایی برای مبارزه با تروریسم به عراق نرفت!!! .... من که اخلاقی نمیبینم ( قرار شد مدلل و منطقی بحث کنیم)
و یا مثلا الان در آمریکا از جنین انسان در ساخت مواد آرایشی استفاده میکنن... این اخلاقه؟
در جنگ عراق یا افغانستان همین سربازان آمریکایی چقدر به زنها تجاوز کردن؟ یا حتی در مورد زنان سرباز خودشون که بر طبق آماری که خودشون دادن بسیار زیاده و حتی در موردش فیلم هم ساختن... من باز هم اخلاقی نمیبینم!!! ... بزرگترین تجارتشون هم که از راه فروش اسلحه هست ... حالا این بماند که برای گرم نگه داشتن این بازار فروش چه جنگ هایی که را ننداختن بخصوص در کشور های آفریقایی... من باز هم اخلاقی نمیبینم...! و...
در مورد اسلام در عربستان هم باید بگم اونها فقط قرآن رو قبول دارن و سیره ی معصومین رو قبول ندارن و به قرآن هم ناقص عمل میکنن که اگر اینطور نبود الان روابطشون با گروهک های تروریستی و اسراییل گل و بلبل نبود ... پس اینها هم به اسلام عمل نمیکنن...
در افغانستان هم که اصلا نمیدونن اسلام چی هست(من باهاشون زیاد سرو کار داشتم) فقط بعضی هشون نماز میخونن اون هم غلط و اخلاق و احکام و بهداشت که کلا تعطیل ... اونا اصلا به قوانین اسلامی کاری ندارن !.... اونا هنوز گرفتار رسوم سنتی افغانی ( نه اسلامی ) هستن... مثلا هنوز مثل قبل از اسلام داماد عروس رو از پدر عروس میخره و یا اگه به زنهاشون شک کنن میکننشون توی گونی و از کوه پرت میکنن پایین ، هیچکس هم نیست که بگه چرا !!! ( اینها چیزایی هست که از زبان خودشون شنیدم)...
که میبینید هیچ کدوم ربطی که به اسلام نداره هیچ ، غیر اسلامی هم هست...
در ایران هم ما اسلام رو به صورت ناقص اجرا کردیم و هنوز مونده که کامل بشه... خود رهبری هم گفتن که ما در ایران مسوولین مسلمان داریم ولی هنوز دولت اسلامی اونطور که باید تشکیل نشده...

7) در این مورد هم من خودم برای تفریح با دوستان سفر میرم (بیشتر شمال البته یکی دوبار تور کویر هم رفتیم) ، کوه نوردی میریم به صورت هفتگی با دوستان دوران دانشگاه ، گاهی جشن تولد دوستانمون هست یا خودم ، کلاس ورزشی و هنری هم با دوستان میریم ، میگیم میخندیم و... دیگه جشن عروسی ها و مراسمات دیگه ای که همه جا وجود داره... که فکر نمیکنم از اینایی که گفتم اسلام حتی با یکیش مخالف باشه...

حالا شما بگید (با شماره) کدوم موارد رو قبول کردین و کدوم رو نه...
مواردی رو که قبول ندارید دلیل خودتون رو بیارید تا روش بحث بشه...

( دوست عزیزم من همه سوالات شما رو مدلل و منطقی و بدون تعصب تک به تک جواب دادم و اینکار بیش از یک ساعت از من وقت گرفت... پس ازتون میخوام که با حوصله بخونید و کامل روش فکر کنید و کلی گویی نکنیم تا ان شاا... بحث خوبی داشته باشیم... من نمیخوام شما رو قانع کنم ولی انتظار دارم اگر حرف حقی زدم و دیدید درسته بپذیرید و من هم همینطور ...) :gol:

آخرین ویرایش:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام, سوالم اینه که چرا اکثر ایرانی ها شاد نیستند؟ چرا بزرگترها عصبی هستن؟ چرا جوونترها غمگین هستن؟ چرا هیشکی حوصله انجام کاری اونم بصورت درست رو نداره؟ نمی دونم من اینطور حس میکنم یا واقعا هم اینطوره که انگار اکثر ایرونی ها تو یه ابر غم آلود هستن؟
سلام
چند تا علت مهم داره، مثل نداشتن مهارت زندگی . مثلا خیلی از ایرانی ها بدلیل نداشتن مهارت زندگی زیر فشار مستقیم مسائل زندگیشون قرار میگیرند و دچار افسردگی و ناراحتی ناشی از اون فشار ها میشوند.( مثلا مهارت رفتار پس از ، از دست دادن عزیزانشون رو ندارن ، شیوه عزاداری ( خودزنی و گریه افراطی نمود کامل این بی مهارتی است ))

و خیلی از مردم اصلا اهل برنامه ریزی نیستند و این باعث میشه همه کارها انباشته بشه روی هم و فشار زیادی از نظر روحی و جسمی به ادم ها وارد کنه .

علت مهم بعدی که به نظرم مهمه ، قانع نبودن ادم هاست . تلاش برای بهترین ها خوبه ولی نباید برای داشتن اونها حریص بود و حسادت کرد . حسادت باعث افسردگی میشه.

علت دیگر هم می تونه رعایت نکردن قوانین باشه . وقتی یک عده از جامعه از رابطه برای انجام کارهای اداری استفاده می کنند ، طرف دیگر جامعه را عصبی و افسرده می کنن. یا در رانندگی ، یا در رعایت حقوق همدیگر و...

موضوعات خیلی مهم دیگه هم وجود داره ، مثل مشکلات اقتصادی و نبود شادی جمعی سالم و.....

;)

Thearchi

عضو جدید
شماها حتی با موسیقی سنتی ایرانی و نشون دادن ساز در تلویزیون مشکل دارید بعد گرفتی برنامه های هرزگی رو ؟!!
یا نکنه اینها هم از نظر اسلام حوزوی شما بی بندوباری اند ؟!

سلام دوست عزیز...
من نمیدونم شما منو کجا دیدید که یه جوری با من حرف میزنید که انگار منو میشناسید!!!... منظورتون رو از "شماها" نمیفهمم... مگر من نماینده صدا وسیما هستم؟!
دلیل این کارشون رو هم نمیدونم ... چون هیچ کجا ندیدم در دین گفته شده باشه که نگاه کردن به ساز حرامه ... این یه کار من در آوردی از صدا سیماست که البته چند روز پیش وقتی تو تلویزیون ساز نشون داد خودم هم تعجب کردم... من خودم قبلا ساز میزدم که دیگه وقتشو ندارم... منم شلوار جین میپوشم ، تی شرت میپوشم ، میگم میخندم با آدمای خشکه مقدس که فهمشون از دین غلطه مشکل دارم ، نماز میخونم روزه هم میگیرم ، خمس هم میدم.... دلیل عصبانیت شمارو هم از خودم نمیفهمم! چون ما هنوز با هم صحبت نکردیم و شماهم منو نمیشناسید ... پس چرا تند صحبت میکنید!
در ضمن حوزوی هم نیستم...!

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
مشکلات اقتصادی خیلی از سفرهارو محدود میکنه، بیشتر باید شادی های درون شهری رو تجربه کرد.

مهندس جان ( دکتر عزیز ) یه روز با خانواده رفته بودم شهر بازی، یه لحظه از خانواده جدا شدم برم یه چیزی بخرم، پلیس جان بر کف که همواره در پی مبارزه با مجرمین با ماشین داشت گشت می زد و من مجرم خطرناک! که می خواستم پشمک بخرم رو گرفت احتمالاً چون موقع خرید داشتم می خندیدم. اون موقع اول دبیرستان بودم و اشکم تقریباً در اومد با کلی التماس و تحقیر از دستان پر توان قانون رهاییدم.

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پست های قبلی نخوندم
فقط یه سوال دارم چرا باید شاد باشن ؟
شادی دلایلی هم میخواد اون دلایل نام ببرید ممنون میشم

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز...
من نمیدونم شما منو کجا دیدید که یه جوری با من حرف میزنید که انگار منو میشناسید!!!... منظورتون رو از "شماها" نمیفهمم... مگر من نماینده صدا وسیما هستم؟!
دلیل این کارشون رو هم نمیدونم ... چون هیچ کجا ندیدم در دین گفته شده باشه که نگاه کردن به ساز حرامه ... این یه کار من در آوردی از صدا سیماست که البته چند روز پیش وقتی تو تلویزیون ساز نشون داد خودم هم تعجب کردم... من خودم قبلا ساز میزدم که دیگه وقتشو ندارم... منم شلوار جین میپوشم ، تی شرت میپوشم ، میگم میخندم با آدمای خشکه مقدس که فهمشون از دین غلطه مشکل دارم ، نماز میخونم روزه هم میگیرم ، خمس هم میدم.... دلیل عصبانیت شمارو هم از خودم نمیفهمم! چون ما هنوز با هم صحبت نکردیم و شماهم منو نمیشناسید ... پس چرا تند صحبت میکنید!
در ضمن حوزوی هم نیستم...!

خب نمیخواستم تند باشم :redface:
خب پس قشر شما به عنوان افراد مذهبی چرا هیچگاه به چنین سیاست هایی اعتراض نمیکنید؟!
سکوت شما نشانه ی تایید این سیاست ها نیست؟!
چون دیگران بنام اسلام این قوانین تصور میکنند!

( ولی جالبه تو این باشگاه با هر فرد مذهبی صحبت میکنی میگه من اونجوری نیستم. مذهبم مثل اوناها نیست.
خب پس این ملتی که آیت الله ها بهش افتخار میکنند دقیقا کیا هستند ؟! :D )

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر من مهم ترین دلیلش نداشتن تعادل اجتماعی و فرهنگی میتونه باشه چطوری؟ الان عرض میکنم:D

مثلا قبلنا تو کتابای دبستان مینوشتن پول بهتر است یا علم؟ بعدش میگفتن پول کثیفه خوب نیس و فقط علم خوبه...

توانا بود هرکه دانا بود.... خب مام بچه بودیم باورمون میشد...در صورتی که الان میدونم که اینا مکملن برای همدیگه. بنظرم اون موقع نذاشتن روی پول تمرکز کنیم .. که الان وضمون اینه

قضیه خنده و گریه هم همینطوره .... اونا فقط روی یک جنبه تمرکز میکنن در صورتی که این کفه ترازو رو یک طرفه میکنه و کمبود طرف مقابل بوجود میاد

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پست های قبلی نخوندم
فقط یه سوال دارم چرا باید شاد باشن ؟
شادی دلایلی هم میخواد اون دلایل نام ببرید ممنون میشم

این همه دلیل، نیگا به وضعیت خودتو اطرافیانت بکن تا خندت بگیره، البته اگه اشکت زودتر در نیاد.

Thearchi

عضو جدید
1- اینکه سایر مکاتب نظر شخصی انسان هاست و مکتب شما اینطوری نیست، نظر شخصی شماست با کمال احترام.
اکثر پیروان باورهای باستان از باورهای خاورمیانه ای، تا باورهای هندوئیسم و بودائیسم و سرخپوست ها و ... مکتب خودشون رو تافته جدا بافته و فرا بشری میدونن.
منم نمیتونم سر این با شما بحث کنم که اینا تماما ساخته و پرداخته ذهن انسان ها با گذر زمان هستند.
همانطور که انسان روزی لخت مادرزاد روی زمین در کنار میمون ها راه میرفت و امروز به فضا و دریا میره و تونسته علوم تجربی رو بسط بده، همین انسان ظرفیت تکامل علوم انسانی و اخلاقی رو داشته.

باری به هر جهت یکسری مکاتب معتقدن انسان این ظرفیت تولید اخلاق و دین رو نداشته و حتما دست ماورالطبیعه ای هم در کاره.
که من نمیتونم اینجا برای شما استدلال بیارم چون باید با عقل به مصاف تعبد و باورهای تعبدی بیام که مسلما نزاعی بی سر انجام خواهد بود.
مگر اینکه شما استدلال های عقلی رو مد نظر داشته باشین که من استدلال های دخالت ماورالطبیعه در کارهای انسان رو مطالعه کردم تماما استنتاج های شخصیه.
یعنی نشستن گفتم این جهان نظم داره پس باید یکی بیاد به ما یاد بده چی بخوریم چی نخوریم و با دزد چه کنیم و چه نکنیم.
همش برداشت های عرفانی احساسی از جهان هست بدون پشتوانه های علمی.

2- در باب واقع گرا بودن من بیشتر ترجیح میدم کارنامه ببینم تا حرف.
واقع گرایی یعنی اجرایی شدن.
اینکه بتونی مخالفت رو هم قانع کنی، همه انسان هارو زیر یک سقف جمع کنی و جنگ و درگیری راه نندازی با این توجیه که این کافر است و شیطان است و ...

قوانین مقررات راهنمایی رانندگی خوبن، چرا؟
چون در غرب جواب دادن، اگر تو غرب هم جواب نمیداد تو ایران هم جواب نمیداد قوانین بد بودن. :)
مکتب شما هم باید یک جا جواب داده باشه، اون اوایل ظهورش که تماما جنگ و خونریزی بوده، بقیه اش هم که مشخصه.
کارنامه عملی از ساخت یک جامعه مدنی محترم دقیقا صفر هست.

اینکه اخلاق برای تمامی زمان ها هست هم مشخصه.
انگار بگین آب خوردن برای تمامی زمان هاست !!!!
بعدا نتیجه بگیرین چون مکتب من گفته آب بنوشین عجب حرف پیچیده ای زده.

اخلاق در کنار نیازهای روانی انسان برای آرامش شکل گرفته

و هیچ مکتبی در دنیا نیست که بگه دروغگویی خوبه و دزدی خوبه، که شما این رو یک امتیاز برای مکتبتون بر میشمارید.

اصول اخلاقی از ابتدای مدنیت انسان ها شکل گرفتن و انسان ها مدام اونارو تکامل دادن و اخلاق هم با زمان تکامل میابد.

مثلا اگر امروز غرب به این نتیجه رسیده که به جای کشتن یک قاتل، بیاد اون رو اموزش اجتماعی بده و در جامعه مفید باشه اینکارو کرده.
میزان قتل هم در کشورهای اسکاندیناوی با این تئوری به شدت کاهش پیدا کرده.
اما مکتب شما معتقده قاتل باید قصاص بشه چون جان یکی رو گرفته !!!
این مکاتب و تئوری ها امروز شکست خوردن و هرجا این احکام بیشتر هست، جرم ها بیشتر هستن!

3- شناختتون در مورد انحطاط در غرب هم بسیار ناقص هست.
شما تشریف ببرید اونجا زندگی کنین بعدا این مطالب رو بنویسین.
من مدت ها در کشورهای مختلف هم بودم هم سفر کردم، احترام مردمش و اتفاقا پایبندی به اصول اخلاقی خیلی بیشتر از کشورهای اسلامیه.
ولی اونا با مردمشون رو راست هستن اگر ناهنجاری رخ بده آمار دقیقش رو میگن، کشورهای اسلامی تقیه میکنن آمار تجاوز و فحشا رو نمیگن چون همش زیر زمینی و مخفیانه هست
بعدا نتیجه میگیرین غرب چه جهنم انحطاطی شده !!!!!!

بحث بیش از حد داره سمت اسلام شناسی میره که در راستای تاپیک نیست، پیشنهاد میکنم صرفا با دید شادی ادامه بدیم و اینارو هم فقط جواب دادن که زحمتتون برای تایپ کردن هدر نرفته باشد.

اما در باب نگاه دین به شادی :

مولای شما در دیدار با اقای خاتمی به ایشون خرده گرفت چرا دانشجویان رو به کیش میبرین بگردن، ببرینشون مشهد.
این از دید مولای شما نسبت به شادی، فیلمش هم موجوده در گوگل جستجو کنید ملاحظه کنید.

در باب موسیقی هم که نکات قابل تاملی وجود داره.

مثلا خوانندگی زن حرام است، من مشتاقم اون مردی رو ببینم که مثلا با صدای خانم هایده تحریک جنسی شده !!!
موسیقی شاد که باعث حرکات موزون میشود حرام است.
در حالیکه حرکات موزون بسیار هم برای تخلیه هیجانات مفیده و امروز به صورت ایروبیک و... انجام میشه.
چندتا جوان رو در گروه شادی گرفتن که چرا با هم رقصیدن، اختلاط و هرزگی !!!
این یک ذهن بیمار هست که دختر و پسر با هم بودن رو در شادی و تفریح و آب بازی و... یکجور هرزگی میبینه.
رفتن ورزشگاه هم برای دختر ممنوعه!!

والا من دیگه موندم دولت اسلامی میخواد تشکبل بشه یعنی چی !!!
واقعا دیگه میخواهین تو مسائلی مثل پوشش چیکار کنن که نکردن؟
تو مسائلی مثل برخورد با تکنولوژی و اینترنت چیکار میخواهید بکنن که نکردن؟
تازه اینا اجرای ناقصه دولت اسلامیه، اجرای کاملش یعنی حذف کامل این برخوردهای سلبی با جوان و شادی.

رفتن سفر به شمال و ... هم هزینه بر هست.
مشکلات اقتصادی خیلی از سفرهارو محدود میکنه، بیشتر باید شادی های درون شهری رو تجربه کرد.

خب دوست من ظاهرا من و شما در یک سری مسایل کلا از پایه با هم اختلاف داریم...! که این باعث میشه بحث ما تا حدودی بی نتیجه بشه و وقتمون هم به هدر بره...
مثلا آیا مکتب فکری مارکس آسمانی بوده؟ آیا زمینی بوده؟ اگر بگید زمینیه که پس چرا میگید من اشتباه میکنم ؟ اگر بگید آسمانیه که دروغه؟ پس تکلیف چیه؟ (تناقض داره)

در ضمن از اونجایی که من به قرآن اعتقاد دارم ... بشر از ابتدا انسان بوده و از تکامل میمون بوجود نیامده... لطفا دیگه این حرف ها رو کنار بگذارید چون نظریه تکامل داروین هیچ وقت اثبات نشد... و بله به غیب و ماورا الطبیعه هم اعتقاد دارم چون نص صریح قرآنه... حالا اگر شما قبول ندارید ... اگر در احوال عالم بیشتر تفکر کنید شاید شما هم به نتایجی رسیدید...
و اتفاقا ابزار من برای تفکر و باور به عالمی بالاتر از این جهان همون عقله... چطور شما متوجه نمیشید ؟... انقدر خداوند در قرآن میفرماید: یتفکرون... یتعقلون....
فکر کنین... عقلتون رو به کار بگیرید... قرآن عقل محضه... من مطمعنم که شما ترجمه فارسی قرآن رو حتی تا به حال یکبار نخوندید ... چون اگر خونده بودید و روش فکر کرده بودید نیاز نبود ما با هم سر مسایلی در این سطح بحث کنیم... این قرآن بوده و همیشه خواهد بود ولی ما همیشه نیستیم پس بهتره یکبار هم که شده کامل بخونیمش بعد سر درست یا غلط بودنش بحث کنیم...

افتخار مکتب من اینه که برای همه ی مسایل دستور و برنامه کامل داره و حالا ممکنه بعضی هاش به مزاج من و شما خوش نیاد که مهم نیست ... چون دستور خداونده و در نهایت به نفع ماست... و صد البته اخلاقیات و سایر مسایل هم محاط در همین دستوراته....

هیچ وقت هیچ مکتبی از مکاتب فکری و یا دینی از ادیان آسمانی نمیتونه همه رو قانع کنه (همون طور که هیچ کدام از مکاتب فکری غرب فراگیر نشده) ... چون کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که دوست داره بخوابه رو نه!!!
پس هر چی دین زور بزنه فایده نداره... چون ما نمیخوایم منافع ، آسایش ، و خوشی هامون بهم بخوره ...
اگر به دنبال این معنا هستید که دین سرتاسر خوشی و کیف و حال باشه ، پس خودتون رو خسته نکنید چون دین واقع گراست و در زندگی واقعی هم انسان مبتلا به غم و شادیه ...

شما شاید چند تا کتاب خوندید که بجای خودش محترمه ولی قرآن و تاریخ اسلام و روایات و احادیث رو ظاهرا تسلط ندارید ... برا همین بحث بی فایده میشه...

مثلا شما اصلا راجع به تاریخ صدر اسلام نمیدونید ... پس چطور در این بحث وارد میشید... مثلا اینکه میگید اسلام جنگ و خون ریزی بوده خنده داره چون این امر اجتناب ناپذیر بوده بعد از اینکه اسلام بهشون ثابت میشده چون قبول اسلام براشون به معنای قطع شدن منافع مالیشون بوده دست به شمشیر میبردن که پیامبر رو بکشند و این طبیعیه که پیامبر و اصحابش از خودشون دفاع کنن (کمی فکر کنید!!) و در همه ی جنگ ها و غزوات هم شروع کننده کفار بودند بجز فتح مکه که جنگی صورت نگرفت و حتی یک نفر خراشی هم برنداشت و جالب اینکه پیامبر خانه ی دشمن شماره یک خودشون یعنی ابوسفیان رو محل امن قرار دادن در صورتی که قدرت بر کشتن تمامی کفار در اون فتح داشتن و میتونستن برای همیشه خودشون رو از شر اونها خلاص کنن ولی نکردند...
عزیز من ! این اون اخلاقیه که مکتب من بهش افتخار میکنه ... در کدام یک از این صدها مکاتب ایسم دار غرب و شرق شما چنین چیزی میبینید ؟ ... که یک نفر که بعد از دو سال تبعید در دره (شعب) ابیطالب و زنده ماندن با تحریم مواد غذایی از سوی کفار بعد از رسیدن به قدرت انقدر بزرگوارانه برخورد کنه؟ ... بله من تا زنده ام به اسلام افتخار میکنم...

جالب اینجاست که بدونید طبق آمار شیعه و سنی تعداد کشته شده ها از هر دو طرف در صدر اسلام چیزی حدود 258 نفر تا 350 نفر گزارش شده...
حالا خودتان بشمارید کشتارهایی که غرب متمدن و پیشرفته از ملتها کرده که هیروشیما و ناکازاکی انگشت کوچکشه...
لطفا اینگونه به شعور کسی توهین نکنید ... این مطالب نیازی به اثبات کردن نداره... یعنی شما واقعا آمار جنایات غرب با اخلاق رو نمیدونید یا دوست دارید که خودتون رو به خواب بزنید؟!!!

لطفا نگویید که در کشور غربی زندگی کردید که باور نمیکنم علی قول خودتان شمال رفتن هم هزینه دارد... من در اطرافیانم کسانی رو دارم که ساکن آمریکا و کانادا هستند این حرفهایی هم شما میزنید کاملا غلطه ( با کمال احترام )... اونجا در صورت قتل حکم یا قصاصه و یا زندان طولانی مدت یا حبس ابد که در اونجا 25 سال هست...
اینطور نیست که خوشحال بگردی و یکی رو بکشی و بعد هم شیک بری بشینی و مهارت یاد بگیری!!! ... من و شما تحصیل کرده ایم ... اینطوری به نظرتون آمار جنایت پایین میاد؟!!
ما هم از فردا بریم دو نفر رو بکشیم که بریم مهارت یاد بگیریم...!!

اسلام هم برای قتل، اگر عمد باشه قصاص میکنه مگر بارضایت ولی دم... اگر هم که غیر عمد باشه که میره زندان و تو ایران هم که مهارت هم آموزش میدن...
حالا شما اگر عزیز خودت رو مثلا در خیابان با چاقو میزدن میکشتن ... باز هم انقدر روشنفکرانه میگفتی این دوستان مارو ببرین مهارت آموزش بدید وآزادشون کنید؟

منظورتون رو هم از مولای خودم نمیفهمم!... من وابسته به هیچ جریان یا حزبی نیستم... و شما میتونید برید از خود اون شخصی که مد نظرتون هست بپرسید و ما داریم راجع به اسلام حرف میزنیم نه نظر شخصی خاص!!

من مرد هستم و قطعا وقتی صدای زنی که با عشوه برای من میخونه رو میشنوم احساساتم بیشتر از وقتی تحریک میشه که همون آواز با صدای یک مرد خونده میشه... اگر فرقی نکنه فرق من و شلغم چیه؟
اگر مردی با صدای زیبای زنی احساساتی نشه بهتره بره خودشو به دکتر نشون بده.... شایدم انقدر در مسایل شهوانی غرقه که صدای عشوه آلود زن براش با صدای اره برقی یکیه!!!!

موسیقی ای هم که باعث بیخود شدن شخص از خودش میشه ، بله حرامه... اینهمه آهنگ شاد دیگه هست...
بله التقاط بیش از حد دختر و پسر و شوخی و این مسایل کم کم اون دو جوان رو به سمت فساد میبره....
شما که تحصیل کرده اید بفرمایید این جنین هایی که در سرویس بهداشتی دانشگاه آزاد هرچند وقت یکبار پیدا میشه...مال کدوم پسر و دختریه و شروع روابطشون از کجا بوده؟
از روابط نرمال پسر و دختر ؟ یا از شوخی و خودمونی شدن و صمیمی شدن و ...

شادی های درون شهری رو هم من باهاش موافقم ... مثلا همون عید نوروز مردم بریزن بیرون و با هم خوش باشن ... منتها دختر و پسرای ما انقدر بی ظرفیتن که همه رو به گند میکشن... نمونه اش رو هم در عزاداری های محرم بارها به چشم دیدیم...

خلاصه من اون مسایلی رو که شما مطرح کردید رو بطور کامل جواب دادم که کسی فکر نکنه اسلام برای چیزی جواب نداره ولی شما با دلیل صحبت نکردید و حتی مکتب فکری تون هم مشخص نیست... و بیشتر علاقه دارید که کلی گویی کنید، که مثلا خارج خوبه و ما دیدیم و.... ویا اگه بگم طولانی میشه و ...

من دیگه همینجا این بحث روتموم میکنم... این بحث اسلام هم مطرح شد چون یه سری از دوستان افسرده بودنشون رو انداختن گردن اسلام...
ما هر جا کم میاریم میزنیم تو سر دین... و متاسفانه اغتشاش و عدم ثبات افکار خودمونو نمیبینیم...

اگر دوستان مایل بودن در این زمینه باز هم بحث بشه ترجیحا یک تاپیک دیگه باز کنن اونجا ادامه بدیم...
اگر هم دوستان مایل به ادامه بحث هستن اول "ترجمه ی فارسی قرآن" بطور کامل و بعد کتاب "تاریخ تحلیلی صدر اسلام" رو بخونن که دیگه سر مسایل جزیی و واضح وقت هدر نره...
بعد از مطالعه این دو کتاب بنده در خدمتم. :gol:

آخرین ویرایش:

Thearchi

عضو جدید
خب نمیخواستم تند باشم :redface:
خب پس قشر شما به عنوان افراد مذهبی چرا هیچگاه به چنین سیاست هایی اعتراض نمیکنید؟!
سکوت شما نشانه ی تایید این سیاست ها نیست؟!
چون دیگران بنام اسلام این قوانین تصور میکنند!

( ولی جالبه تو این باشگاه با هر فرد مذهبی صحبت میکنی میگه من اونجوری نیستم. مذهبم مثل اوناها نیست.
خب پس این ملتی که آیت الله ها بهش افتخار میکنند دقیقا کیا هستند ؟! :D )

شما دوباره منو چسبوندی به یه قشر خاص!
من راستش خودم رو مذهبی نمیدونم ... من حتی متاسفانه دو سال نماز خوندنو کنار گذاشته بودم چون فهمم از دین خیلی ضعیف بود بعدا هم کم کم علاقه پیدا کردم و مطالعه کردم و واقعا دیدم اسلام خیلی باحاله و این بی حالیهایی که در جامعه هست رو یه سری آدمای خشکه مقدس بوجود آوردن که منم ازشون زیاد ضربه خوردم ولی هیچ وقت کاسه کوزه ها رو سر دین نشکوندم...
اگه یه آدم به ظاهر مذهبی به اسم دین هر غلطی میکنه یا کسی رو آزار میده به دین چه ربطی داره؟
شما اگه منو میدیدید خیلی کم احتمال میدادید که من این حرفا رو بزنم...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised:

ببخشید، شما واقعاً به این راه کارها رو جدی می دونید. منظورم اینه که شما فکر می کنید اگر بریم پیش کسی که داخل شناسنامش نوشته سید یا سیده احساس شعف بهمون دست میده و سوال دیکه این که واقعاً فکر می کنید این که مردم صبح تا شب دنبال یه لقمه نونن باعث شده که دچار روزمرگی بشن.

فقط می تونم بگم خوش به حالتون که از درد مردم بی خبرین و سنگینی شو حس نمی کنید.

داداش بااین پستت حالموگرفتی معلوم میشه بادقت نخوندی :cry:
فحوای کلامم دورهم جمع شدن بود نه اینکه کسی که توشناسنامش نوشته سید:eek:
جالبه اینهمه گفتم عروسی وشب نشینی فقط به اون تیکش توجه کردی :que:
بله مردم گرفتارن ومنم خودم یکی ازاین مردمم .به هرحال شادباشید;)

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش بااین پستت حالموگرفتی معلوم میشه بادقت نخوندی :cry:
فحوای کلامم دورهم جمع شدن بود نه اینکه کسی که توشناسنامش نوشته سید:eek:
جالبه اینهمه گفتم عروسی وشب نشینی فقط به اون تیکش توجه کردی :que:
بله مردم گرفتارن ومنم خودم یکی ازاین مردمم .به هرحال شادباشید;)

ببخشید، آخه ما به دور هم نشینی نمی گیم دیدار از سادات!

minoo-lovely

عضو جدید
چون نا شکریم و دورویی میکنیم پس دوستای خوبی میتونیم برای هم باشیم معمولا و احساس خوب نداریم

Thearchi

عضو جدید
شما دقت نکردین من چی گفتم.
عرض کردم همه مکاتب در این دنیا ساخته و پرداخته ذهن همین انسان هاست.
بدون هیچ تناقض و استثنایی، انسان ظرفیت تولید هر علم تجربی و اخلاقی و دینی و... رو به کمک مغزش داراست.
شما انسان رو دست کم میگیرین چون خودتون رو دست کم گرفتین و میبینین اگر خودتون ظرفیت تولید اندیشه ندارین، پس هیچ نوابغی در طول تاریخ ظرفیت تولید دین و اخلاق و... رو نداشتن، میگین کار خداست !!!!
فکر کنم ادیسون بدشانس بود نگفت برق اختراع خداست، چون هیچ انسانی فکرش هم به سمت اینکه چیزی به نام برق رو میشه اختراع کرد نرسیده بود.

نظریه فرگشتی هم ثابت شده قربان، شما بی اطلاع هستین.
داروین هم نگفته انسان تکامل یافته میمون است، همین حرف شما نشان میده اصلا نمیدونین تئوری داروین چی هست بلکه تو همین سایت ها یه چیزایی درباره اش خوندین.

طبق نظریه داروین انسان ها و میمون سانان دارای ریشه های مشترک ژنتیکی و dna هستن وگرنه هیچ دلیل منطقی بر شباهت فیزیکی اونها از نحوه قرار گرفتن دست و پا و سر و ... وجود نداره.
احتمالا از نظر شما انسان و میمون شباهت هاشون فرقی با شباهت انسان و مرغ نکنه و معتقد باشید این شباهت ها تصادفیه !!!!
اگرم معتقدین تصادفی نیست، تاپیک فرگشت موجوده شما علت این شباهت های فیزیکی رو برای غافلین توضبح بدین.

این هم که میگین حتی یک بار مکتب مارو نخوندی بازم اشتباه مجدد.
نه تنها یک بار کامل، بلکه چندین بار در کنار ترجمه تفسیرش رو هم مطالعه کردم.
شما در فضای بسته جامعه ایرانی از مدرسه تا دانشگاه رشد کردین، بدون اطلاع از آنچه در فلسفه و علوم دنیا میگذره، تنها یک چیزی با سانسور و نظارت رو مطالعه فرمودین، فکر میکنین کل اندیشمندان دنیای مدرن در خواب غفلت هستن و این چیزایی که شما میگی رو ندیدن، حداقل بروید چندتا کتاب فلسفه های نوین و نقدهاشون بر دین رو بخونین بعدا بگین استدلالی ندارن.
مثل اثرات برتراند راسل.

آمار جنایات غرب هم دیگه ته مغلطه بود !!!!!!!!!!
یک فاجعه جهانی رخ داد به نام جنگ جهانی.

آغاز گرش هم یک نژاد پرست دیوانه به نام هیتلر بود که میخواست کل دنیا رو بگیره و یکسری کشورها مثل ژاپن با این دیوانه هم پیمان شدن و به کشورهای دیگه حمله کردن.
شما با تئوری پر مهر و عطوفت اسلامی بفرما چطوری میخواستن این نژاد پرست رو متوقف کنن.

شما واسه چهارتا عرب بی دست و پای جنگ صدر اسلام میگی باید میکشت، اینجا میگی جنابات غرب !!!!
خوب شد فهمیدیم هیتلر و کسانی که در جنگ جهانی تحمیلی شرکت کردن نماد تفکرهای نوبن و فلسفه مدرن هستن، ممنون نکته جدیدی به دانشم اضافه شد.

من کشورهای شمال اروپا رو مثال زدم نه آمریکا.
امریکا به دلیل اینکه بسیار مهاجر پذیر هست هنوز نتونسته قوانین مدنی رو کامل پیاده کنه.
اما در کشورهایی نظیر سوئیس و فنلاند و سوئد دقیقا حذف اعدام به کاهش جرم و جنایت کم کرده چون روحیه کینه توری و انتقام رو از اون کشورها جمع کرده.
اینکه میگین طرف چاقو زد بگیریم دارش بزنیم همون روحیه خشم و کینه شمارو نشون میده و بخشنده های قصاص رو با تمسخر روشنفکر میدونین !!!
در جامعه اخلاق مدار که کینه ترویج نشه حتی با کینه در جهت دار زدن کسی هم ظهور نمیکنه بخواد وحشی بازی در بیاره.
اگر هم دچار اختلالات روانی بود و این کارو کرد دیگه کرده، با اعدامش چیزی درست نمیشه و تاریخ شما هم نشون میده بدتر شده و بهتر نشده.
وگرنه رکورد اعدام دنیا رو نمیزدین و تازه بگین اسلام ناقص اجرا شده !!!!!!!!!!

استدلال هاتون یکی پس از دیگری تاسف بار تر هست و نگاهتون به زنان.
اتفاقا مردی که با صدای موسیقی زن تحریک میشه بیمار جنسی هست نه خلافش.
شما وضعتون بحرانیه ما چه کنیم؟

شما شاید با دیدن لب و چشم زن ها هم تو خیابان تحریک شدی، چرا زن ها روبنده اجباری نزنن؟

شما حتی با صدای معمولی زن ها هم شاید تحریک شدی، چرا دهانشون ور چسب نزنیم؟

هیچ منبع علمی برای آستانه تحریک ندارین.
یه سری باورهای متعصبانه دارین که صدای عشوه آلود !!! با یکسری توجیهات بی منطق !!! مرد سالم رو تحریک میکنه، بر اساس کدام علم.
علم ناشناخته ماورایی !!!

خوشم هم میاد همه مسلمین خودشون یک پا خدای خودشون هم هستن.
خودشون تحریک بشن، نتیجه میگیرن خدایی گفته باید تحریک شد.
خودشون از چیزی خوششون بیاد نتیجه میگیرن خدایی هم از این چیزا خوشش میاد.
من هم ایضا باید عرض کنم، مطالبتون نه تنها کلی گویی بود، بلکه دقیقا نظرات یک انسان که در محیط بسته ایران اسلامی رشد کرده بود و حرفای تکراری موجود در کتاب های دینی دبیرستان و دانشگاه.
هیچ نواوری و خلاقیت و حرف تازه ای در اندیشه های شما دیده نمیشه.
والبته علت عقب ماندگی شما از اکثر کشورهای دنیا هم همینه، به احکامی برای کل تاریخ اعتقاد دارین و همین باعث میشه درگیر انواع فسادها بشین.
که چون جرات ایستادگی دربرابر مکتبتون رو ندارین، گردنی باریک تر از پیروانش پیدا نمیکنین که بگین مشکل از توی پیرو است نه این مکتب جاودانه !!!

اولا مگه شما اون کتابهایی رو که من گفتم خوندی که اومدی برای من پاسخ گذاشتی؟
وقتی که شما درباره مبانی دین هیچ اطلاعی نداری من راجع به چی باشما بحث کنم؟... مثل این میمونه که من بخوام با شما در رابطه با علم مکانیک که رشته تحصیلیم نیست بحث کنم...!
دوست عصبانی من به خدا قسم شما تابه حال 10 صفحه از قرآن رو هم نخوندی ... راجع به تاریخ هم که اطلاعاتی نداری... از نظر شما هم که همه املن و فقط شما چار تا کتاب خوندین یا مثلا فقط شما خارج از کشور رفتین ....
من نمیتونم با علم و اعداد به شما ثابت کنم که چه کسی ، کجا ، با چی تحریک میشه ولی هر موجود Male و سالمی جنس مخالفش براش تحریک کننده ست... اگه برا شما نیست سریعا به دکتر مراجعه کنید...
در همین ایران بعد از اسلام هم برید بخونید که مسلمانها چه اختراعات و اکتشافاتی انجام دادن! .... خوابیــــــــــد دوست من ... بیدار بشید... تاریخ بخونید .... بخونید ... بخونید...
از بوعلی ها گرفته تا ابن حیثم ها و بیرونی ها و خوارزمی ها...
یکم خودتون رو جمع کنید و مطالعه کنید... انقدر هم آروغ روشنفکری تو صورت مردم نزنید!

واقعا متاسف شدم که هم منطق رو زیر پا گذاشتید هم صداقت رو و هم با تعصب برخورد کردید...

درد امثال شما فقط و فقط یک چیزه ، که اگر اون یک چیز بود ما الان این بحث ها رو نمیکردیم... """ آزادی روابط دختر و پسر و روابط جنسی """ این برداشت من از ایرادات شما بر دین بود ...
وگر نه شما نه سوادی از قرآن دارید و نه از تاریخ اسلام!!!

نه راهکار دارید ، نه تولید فرهنگ میکنید ، نه تکلیفتان با خودتان معلوم است ... فقط و فقط افکار این و آن را مز مزه میکنید...

اولین حرفی که خدا به پیامبر زد این بود که : اقرا ... بخوان
من هم به شما میگویم بخوان و بخوان و افکار پوسیده ات را نو کن...

اگر در این مملکت در فساد و فحشا باز شود شما در صف اول ایستاده اید ... چون ارزش و آرمانی جز این ندارید... آنوقت معلوم میشود که ما بیماریم یا شما...

متاسفانه از جامعه غرب هم اطلاعی ندارید و بعید میدونم که از شهرتون بیرون رفته باشید... من نمیگم که اونها 100% بدن ... اونها هم دستاوردهایی داشتن که سالها مارو استعمار کردن و به عقب هل دادن... ما خودمون هم سستی کردیم... من به هیچ وجه مدافع ایران و حکومت نیستم... من دارم حرف از اسلام میزنم پس مسایل مربوط به حکومت رو با من مطرح نکنید... شما که روشنفکرید و کتاب زیاد خوندید پس بسم ا... تکون بخورید و حقتون رو بگیرید ...
و البته نمیتونید بگیرید چون مکتب فکری قوی ندارید و پایگاه فکریتون سسته و فقط به دنبال خوشی و آرامش هستید ...
شما هم دیگه نباید هرگز درباره ی دینی که حتی کتابشو نخوندی اظهار نظر کنی و بری جای دیگه عقده گشایی کنی...
در ضمن ادیسون برق رو اختراع نکرد ... کشف کرد دوست با سواد من!
برای خودم متاسفم که امروز وقت خودم رو صرف فکر تاریک و بسته ی شما کردم...
والسلام.

آخرین ویرایش:

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوست من ظاهرا من و شما در یک سری مسایل کلا از پایه با هم اختلاف داریم...! که این باعث میشه بحث ما تا حدودی بی نتیجه بشه و وقتمون هم به هدر بره...
مثلا آیا مکتب فکری مارکس آسمانی بوده؟ آیا زمینی بوده؟ اگر بگید زمینیه که پس چرا میگید من اشتباه میکنم ؟ اگر بگید آسمانیه که دروغه؟ پس تکلیف چیه؟ (تناقض داره)

در ضمن از اونجایی که من به قرآن اعتقاد دارم ... بشر از ابتدا انسان بوده و از تکامل میمون بوجود نیامده... لطفا دیگه این حرف ها رو کنار بگذارید چون نظریه تکامل داروین هیچ وقت اثبات نشد... و بله به غیب و ماورا الطبیعه هم اعتقاد دارم چون نص صریح قرآنه... حالا اگر شما قبول ندارید ... اگر در احوال عالم بیشتر تفکر کنید شاید شما هم به نتایجی رسیدید...
و اتفاقا ابزار من برای تفکر و باور به عالمی بالاتر از این جهان همون عقله... چطور شما متوجه نمیشید ؟... انقدر خداوند در قرآن میفرماید: یتفکرون... یتعقلون....
فکر کنین... عقلتون رو به کار بگیرید... قرآن عقل محضه... من مطمعنم که شما ترجمه فارسی قرآن رو حتی تا به حال یکبار نخوندید ... چون اگر خونده بودید و روش فکر کرده بودید نیاز نبود ما با هم سر مسایلی در این سطح بحث کنیم... این قرآن بوده و همیشه خواهد بود ولی ما همیشه نیستیم پس بهتره یکبار هم که شده کامل بخونیمش بعد سر درست یا غلط بودنش بحث کنیم...

افتخار مکتب من اینه که برای همه ی مسایل دستور و برنامه کامل داره و حالا ممکنه بعضی هاش به مزاج من و شما خوش نیاد که مهم نیست ... چون دستور خداونده و در نهایت به نفع ماست... و صد البته اخلاقیات و سایر مسایل هم محاط در همین دستوراته....

هیچ وقت هیچ مکتبی از مکاتب فکری و یا دینی از ادیان آسمانی نمیتونه همه رو قانع کنه (همون طور که هیچ کدام از مکاتب فکری غرب فراگیر نشده) ... چون کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که دوست داره بخوابه رو نه!!!
پس هر چی دین زور بزنه فایده نداره... چون ما نمیخوایم منافع ، آسایش ، و خوشی هامون بهم بخوره ...
اگر به دنبال این معنا هستید که دین سرتاسر خوشی و کیف و حال باشه ، پس خودتون رو خسته نکنید چون دین واقع گراست و در زندگی واقعی هم انسان مبتلا به غم و شادیه ...

شما شاید چند تا کتاب خوندید که بجای خودش محترمه ولی قرآن و تاریخ اسلام و روایات و احادیث رو ظاهرا تسلط ندارید ... برا همین بحث بی فایده میشه...

مثلا شما اصلا راجع به تاریخ صدر اسلام نمیدونید ... پس چطور در این بحث وارد میشید... مثلا اینکه میگید اسلام جنگ و خون ریزی بوده خنده داره چون این امر اجتناب ناپذیر بوده بعد از اینکه اسلام بهشون ثابت میشده چون قبول اسلام براشون به معنای قطع شدن منافع مالیشون بوده دست به شمشیر میبردن که پیامبر رو بکشند و این طبیعیه که پیامبر و اصحابش از خودشون دفاع کنن (کمی فکر کنید!!) و در همه ی جنگ ها و غزوات هم شروع کننده کفار بودند بجز فتح مکه که جنگی صورت نگرفت و حتی یک نفر خراشی هم برنداشت و جالب اینکه پیامبر خانه ی دشمن شماره یک خودشون یعنی ابوسفیان رو محل امن قرار دادن در صورتی که قدرت بر کشتن تمامی کفار در اون فتح داشتن و میتونستن برای همیشه خودشون رو از شر اونها خلاص کنن ولی نکردند...
عزیز من ! این اون اخلاقیه که مکتب من بهش افتخار میکنه ... در کدام یک از این صدها مکاتب ایسم دار غرب و شرق شما چنین چیزی میبینید ؟ ... که یک نفر که بعد از دو سال تبعید در دره (شعب) ابیطالب و زنده ماندن با تحریم مواد غذایی از سوی کفار بعد از رسیدن به قدرت انقدر بزرگوارانه برخورد کنه؟ ... بله من تا زنده ام به اسلام افتخار میکنم...

جالب اینجاست که بدونید طبق آمار شیعه و سنی تعداد کشته شده ها از هر دو طرف در صدر اسلام چیزی حدود 258 نفر تا 350 نفر گزارش شده...
حالا خودتان بشمارید کشتارهایی که غرب متمدن و پیشرفته از ملتها کرده که هیروشیما و ناکازاکی انگشت کوچکشه...
لطفا اینگونه به شعور کسی توهین نکنید ... این مطالب نیازی به اثبات کردن نداره... یعنی شما واقعا آمار جنایات غرب با اخلاق رو نمیدونید یا دوست دارید که خودتون رو به خواب بزنید؟!!!

لطفا نگویید که در کشور غربی زندگی کردید که باور نمیکنم علی قول خودتان شمال رفتن هم هزینه دارد... من در اطرافیانم کسانی رو دارم که ساکن آمریکا و کانادا هستند این حرفهایی هم شما میزنید کاملا غلطه ( با کمال احترام )... اونجا در صورت قتل حکم یا قصاصه و یا زندان طولانی مدت یا حبس ابد که در اونجا 25 سال هست...
اینطور نیست که خوشحال بگردی و یکی رو بکشی و بعد هم شیک بری بشینی و مهارت یاد بگیری!!! ... من و شما تحصیل کرده ایم ... اینطوری به نظرتون آمار جنایت پایین میاد؟!!
ما هم از فردا بریم دو نفر رو بکشیم که بریم مهارت یاد بگیریم...!!

اسلام هم برای قتل، اگر عمد باشه قصاص میکنه مگر بارضایت ولی دم... اگر هم که غیر عمد باشه که میره زندان و تو ایران هم که مهارت هم آموزش میدن...
حالا شما اگر عزیز خودت رو مثلا در خیابان با چاقو میزدن میکشتن ... باز هم انقدر روشنفکرانه میگفتی این دوستان مارو ببرین مهارت آموزش بدید وآزادشون کنید؟

منظورتون رو هم از مولای خودم نمیفهمم!... من وابسته به هیچ جریان یا حزبی نیستم... و شما میتونید برید از خود اون شخصی که مد نظرتون هست بپرسید و ما داریم راجع به اسلام حرف میزنیم نه نظر شخصی خاص!!

اگر مشتاقید که کسی رو ببینید که با صدای عشوه آلود زن تحریک میشه... بیاید منو ببینید ... چون من مرد هستم و قطعا وقتی صدای زنی که با عشوه برای من میخونه رو میشنوم احساسات جنسیم بیشتر از وقتی تحریک میشه که همون آواز با صدای یک مرد خونده میشه... اگر فرقی نکنه فرق من و شلغم چیه؟
اگر مردی با صدای زیبای زنی تحریک نشه بهتره بره خودشو به دکتر نشون بده.... شایدم انقدر در مسایل شهوانی غرقه که صدای عشوه آلود زن براش با صدای اره برقی یکیه!!!!

موسیقی ای هم که باعث بیخود شدن شخص از خودش میشه ، بله حرامه... اینهمه آهنگ شاد دیگه هست...
بله التقاط بیش از حد دختر و پسر و شوخی و این مسایل کم کم اون دو جوان رو به سمت فساد میبره....
شما که تحصیل کرده اید بفرمایید این جنین هایی که در سرویس بهداشتی دانشگاه آزاد هرچند وقت یکبار پیدا میشه...مال کدوم پسر و دختریه و شروع روابطشون از کجا بوده؟
از روابط نرمال پسر و دختر ؟ یا از شوخی و خودمونی شدن و صمیمی شدن و ...

شادی های درون شهری رو هم من باهاش موافقم ... مثلا همون عید نوروز مردم بریزن بیرون و با هم خوش باشن ... منتها دختر و پسرای ما انقدر بی ظرفیتن که همه رو به گند میکشن... نمونه اش رو هم در عزاداری های محرم بارها به چشم دیدیم...

خلاصه من اون مسایلی رو که شما مطرح کردید رو بطور کامل جواب دادم که کسی فکر نکنه اسلام برای چیزی جواب نداره ولی شما با دلیل صحبت نکردید و حتی مکتب فکری تون هم مشخص نیست... و بیشتر علاقه دارید که کلی گویی کنید، که مثلا خارج خوبه و ما دیدیم و.... ویا اگه بگم طولانی میشه و ...

من دیگه همینجا این بحث روتموم میکنم... این بحث اسلام هم مطرح شد چون یه سری از دوستان افسرده بودنشون رو انداختن گردن اسلام...
ما هر جا کم میاریم میزنیم تو سر دین... و متاسفانه اغتشاش و عدم ثبات افکار خودمونو نمیبینیم...

اگر دوستان مایل بودن در این زمینه باز هم بحث بشه ترجیحا یک تاپیک دیگه باز کنن اونجا ادامه بدیم...
اگر هم دوستان مایل به ادامه بحث هستن اول "ترجمه ی فارسی قرآن" بطور کامل و بعد کتاب "تاریخ تحلیلی صدر اسلام" رو بخونن که دیگه سر مسایل جزیی و واضح وقت هدر نره...
بعد از مطالعه این دو کتاب بنده در خدمتم. :gol:

بهشت دین های سامی جایی است که فقط برای گرسنگان و شهوترانان می تواند جالب باشد ...جایی برای تسلیم هوس ها شدن و انجام همه ی گناهان... (لطفا با صدای مردانه بخون که تحریک نشی )
.
.
شما که شیوایی کتاب محمد رو قبول دارید نظرتون در مورد معرفی کردن کتب آسمانی دیگر مانند سعدی و حافظ و گوته که به همان شیوایی و فصاحت می باشد نیز جالب است ...(ترجمه انگلیسی به 400 زبان زنده ی دنیا را سایر دوستان در اختیار ایشان قرار دهید )

دوست عصبانی من به خدا قسم شما تابه حال 10 صفحه از قرآن رو هم نخوندی ...

من نمیتونم با علم و اعداد به شما ثابت کنم که چه کسی ، کجا ، با چی تحریک میشه ولی هر موجود Male و سالمی جنس مخالفش براش تحریک کننده ست... اگه برا شما نیست سریعا به دکتر مراجعه کنید...

یکم خودتون رو جمع کنید و مطالعه کنید... انقدر هم آروغ روشنفکری تو صورت مردم نزنید!

درد امثال شما فقط و فقط یک چیزه ، که اگر اون یک چیز بود ما الان این بحث ها رو نمیکردیم... """ آزادی روابط دختر و پسر و روابط جنسی """ این برداشت من از ایرادات شما بر دین بود ...

من هم به شما میگویم بخوان و بخوان و افکار پوسیده ات را نو کن...

اگر در این مملکت در فساد و فحشا باز شود

شما در صف اول ایستاده اید ... چون ارزش و آرمانی جز این ندارید...

و البته نمیتونید بگیرید چون مکتب فکری قوی ندارید و پایگاه فکریتون سسته و فقط به دنبال خوشی و آرامش هستید ...

شما هم دیگه نباید هرگز درباره ی دینی که حتی کتابشو نخوندی اظهار نظر کنی و بری جای دیگه عقده گشایی کنی...

یه بنده خدایی رو بردن دادگاه، ازش شاکی بودن که فحاشی میکند.

قاضی رو به آن بنده خدا کرد و گفت، شنیده ایم تو فحاش شهری، آیا صحت دارد؟ آن بنده خدا گفت خیر صحت ندارد.

یکی از حاضرین در دادگاه بلند شد و گفت: جناب قاضی ایشون همین دیشب به من فحاشی کرد !!!

آن بنده خدا رو به اون حاضر در دادگاه کرد و گفت: کصافط فلان فلان شده بی ناموس و... من کجا بهت فحش دادم !!! :)

قاضی گفت تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

از اینکه حرفامون رو به دیگران ثابت کردین که ما در جامعه با چه افرادی روبرو هستیم و چرا مردم نمیتونن شاد باشن ازتون ممنونم.
زندگیتون پر از این شادی هایی باشه که برای دیگران از آن دم زدید. :gol:

mirza_seraj

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه بنده خدایی رو بردن دادگاه، ازش شاکی بودن که فحاشی میکند.

قاضی رو به آن بنده خدا کرد و گفت، شنیده ایم تو فحاش شهری، آیا صحت دارد؟ آن بنده خدا گفت خیر صحت ندارد.

یکی از حاضرین در دادگاه بلند شد و گفت: جناب قاضی ایشون همین دیشب به من فحاشی کرد !!!

آن بنده خدا رو به اون حاضر در دادگاه کرد و گفت: کصافط فلان فلان شده بی ناموس و... من کجا بهت فحش دادم !!! :)

قاضی گفت تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

از اینکه حرفامون رو به دیگران ثابت کردین که ما در جامعه با چه افرادی روبرو هستیم و چرا مردم نمیتونن شاد باشن ازتون ممنونم.
زندگیتون پر از این شادی هایی باشه که برای دیگران از آن دم زدید. :gol:

یادمه میگفتی دستمال زدن (که همه منظورو خوب میدنیم) توهین نیس بعد حالا اومدی توهینا رو معلوم می کنی
دوست بزرگ

Thearchi

عضو جدید
بهشت دین های سامی جایی است که فقط برای گرسنگان و شهوترانان می تواند جالب باشد ...جایی برای تسلیم هوس ها شدن و انجام همه ی گناهان... (لطفا با صدای مردانه بخون که تحریک نشی )
.
.
شما که شیوایی کتاب محمد رو قبول دارید نظرتون در مورد معرفی کردن کتب آسمانی دیگر مانند سعدی و حافظ و گوته که به همان شیوایی و فصاحت می باشد نیز جالب است ...(ترجمه انگلیسی به 400 زبان زنده ی دنیا را سایر دوستان در اختیار ایشان قرار دهید )

ان شاالله که منه گرسنه و شهوتران به بهشت نایل بشم و شما هم بعد از مرگ در همون خلاء ای که بهش اعتقاد داری ( یا شاید هم نداری ) قوطه ور بمونی... اتفاقا با صدای زنانه خواندیم و بسی مسرور گشتیم...
اولا کتاب محمد نه ... کتاب حضرت محمد (ص)...
دوما میدونم که تا حالا حافظ و سعدی نخوندی ولی جوابتو با اشعار همین بزرگوارن میدم...
حافظ :
عشقت رسد به فریاد ار خود بسان حافظ
قرآن زبر بخــوانی با چــــهارده روایــــت

سعدی:

ماه فرو ماند از جمال محمد (ص)

سرو نباشد به اعتدال محمد (ص)

قدر فلك را كمال و منزلتى نیست
در نظر قدر با كمال محمد (ص)

وعده دیدار هر كسى به قیامت

لیله اسرى شب وصال محمد (ص)

آدم و نوح و خلیل و موسى و عیسى
آمده مجموع در ظلال محمد (ص)

عرصه گیتى مجال همت او نیست
روز قیامت نگر مجال محمد (ص)

و آن همه پیرایه بسته جنت فردوس‏
بو كه قبولش كند بلال محمد (ص)

همچو زمین خواهد آسمان كه بیفتد
تا بدهد بوسه بر نعال محمد (ص)

شمس و قمر در زمین حشر نتابد
نور نتابد مگر جمال محمد (ص)

شاید اگر آفتاب و ماه نتابد
پیش دو ابروى چون هلال محمد (ص)

چشم مرا تا به خواب دید جمالش
خواب نمى‏گیرد از خیال محمد (ص)

سعدى اگر عاشقى كنى و جوانى
عشق محمد(ص) بس است و آل محمد(ص)

آخرین ویرایش:

sara.1994

عضو جدید
بیکارید به مولا!!!!!!!!!
خیلی وقته اعصاب بحث کردن رو ندارم و مثل امثال شماها ناشاد نیستم و بر خلاف شماها و احیاناً اکثر مردم ایران که به قول شما شاد نیستن من شاد شادم.

سهراب پارسا

عضو جدید
سلام.من اولين باره كه دارم تو گفتگو شركت ميكنم .خوبيد؟ شادي هم يه بهونه ميخواد مثلا باخت ايران

sara.1994

عضو جدید
الان تنها دلیل ناشادی من تو این روزا اینه که ساعت کاری ماه رموضون رو مثل پارسال تو ادارات کم نکردن
پارسال خیلی حال می داد
صبح بلند می شدیم صبحونه رو میزدیم و میرفتیم سر کار
ظهر هم ساعت 2 برمیگشتیم و ناهار خیلی می چسبید
اما امسال
7صبح باید بریم اداره
نه صبحونه ای نه چایی ای و نه حتی آب خنکی، اونوقت تا 3 بعد از ظهر هم باید گشنه ، تشنه اونجا بمونیم
اینه که آدمو نمی زاره شاد بمونه.
آره عزیزم اینه
اینو بگو مسئولین پیگیری کنن.

sara.1994

عضو جدید
این دیگه واقعا جای بحث داره!!:D
بابا درستش می کنن واستون!!

اخه تو که می گی صبحونه رو می زدی بر بدن..( اهان دیه ساعت 10 تو اداره نمیشه!! :razz: )
خب زوتر پاشو..سحریم بخور....لااقل کله کنجشکی بگیر( حالا که مجبوری!!:D )
آخه فاز صبونه به ساعت 9 خوردنشه
پارسال ساعت 9 شروع کار ادارات بود
ظهر هم 2 کرکره رو می کشیدیم پایین.
صبح تپل می خوابیدیم صبونه رو هم مشتی میزدیم
اما امسال کوفتمون میشه
یه اصلی تو دولت جدید هست که میگه (هر کاری دولت قبلی میکرد ما برعکسشو انجام میدیم مهم نیست که خوب بود بد بود )
نمونش یارانه
مسکن مهر (البته این رو گفتن می کنن مسکن اجتماعی)
همین ساعات کاری و.........

sara.1994

عضو جدید
نه بابا من خیلی با کارم. تا 13 شهریور باید دفاع کنم از پایان نامه..
تازه پروژم گیرم داره:D تازه کنکوره دکتری هم دادم راهی ندارم واسه 5 ترم
باز بگو بیکارم
کار داری و اینجا دور هم جمع شودید و چرت و پرت میگید
واقعاً کار دارید
البته بین شما دوستانی هم هستن که صرفاً دارن از شادی کاذبی که شما ایجاد کردین استفاده می کنن
منظورم از شادی کاذب همون مثل سگ و گربه به جون هم افتادنه دقیقاً

وضعیت
موضوع بسته شده است.