پیدا کردن درایور مودم دایال آپ برای ویندوز 7

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسین عزیز

من چند سالی هست که از اینترنت adsl استفاده میکنم. البته مودم دایال آپ هم دارم. درایور مودم برای ویندوز xp رو دارم اما الان که میخوام روی ویندوز 7 نصب بکنم نمیشه. چطور میتونم درایور مودمم رو که سازگار با ویندوز 7 باشه پیدا کنم؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه مهندسین عزیز

من چند سالی هست که از اینترنت adsl استفاده میکنم. البته مودم دایال آپ هم دارم. درایور مودم برای ویندوز xp رو دارم اما الان که میخوام روی ویندوز 7 نصب بکنم نمیشه. چطور میتونم درایور مودمم رو که سازگار با ویندوز 7 باشه پیدا کنم؟

سلام...
اصلا احتیاج به درایور ویندوز 7 نیست...
با یه مجازی ساز رویه سیستمتون ویندوز ایکس پی نصب کنید و بعد مودم دیال آپ رو به عنوان مودم بهش معرفی کنید و درایور رو نصب کنید و حالش رو ببرید...
باتشکر....

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
می تونید ازاطلاعات این تاپیک استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که ویندوز 7 64 بیتی برای اغلب مودم ها درایور نداره و نمی شه کاری کرد اما باز هم یه امتحان بکنید!

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
اصلا احتیاج به درایور ویندوز 7 نیست...
با یه مجازی ساز رویه سیستمتون ویندوز ایکس پی نصب کنید و بعد مودم دیال آپ رو به عنوان مودم بهش معرفی کنید و درایور رو نصب کنید و حالش رو ببرید...
باتشکر....

سلام. شبیهساز رو چطور میتونم نصب کنم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. شبیهساز رو چطور میتونم نصب کنم

نرم افزارهايي مثل virtual box بايد نصب كنيد. اين يه نمونه كه ميتونين دانلود كنين
http://mihandownload.com/2011/12/دا...یستم-عامل-های-مختلفVirtualBox-4.1.8.75467.php

درضمن براي مشكلتون يه راه حل ديگه اينه كه وارد كانكشن ها بشين و يك كانكشن دايل آپ بسازين. براي ويندوز 7 معمولا نيازي به نصب درايور نيست
موفق باشيد

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
نرم افزارهايي مثل virtual box بايد نصب كنيد. اين يه نمونه كه ميتونين دانلود كنين
http://mihandownload.com/2011/12/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81VirtualBox-4.1.8.75467.php

درضمن براي مشكلتون يه راه حل ديگه اينه كه وارد كانكشن ها بشين و يك كانكشن دايل آپ بسازين. براي ويندوز 7 معمولا نيازي به نصب درايور نيست
موفق باشيد

ممنون. راستش ویندوز مودم رو میشناسه. کانکشن هم درست میکنم. اما هنگام وصل شدن پیغام زیر رو میده

نمیدونم باید چکار کنم

پیوست ها

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    33.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون. راستش ویندوز مودم رو میشناسه. کانکشن هم درست میکنم. اما هنگام وصل شدن پیغام زیر رو میده

نمیدونم باید چکار کنم
با سلام،
دو حالت وجود داره، یا خط تلفن مشکل داره یعنی درست متصل نکردید، قطعی داره یا اشتباه وصل کردید یا این که مودم تون دچار مشکله که در این صورت باید عوضش کنید!
برای اطمینان از خط تلفن، از یه دستگاه تلفن استفاده کنید و چکش کنید! در برخی مودم ها فرقی بین ورودی های Line و Phone نیست اما در مورد بعضی دیگه مهمه!
برای بررسی مودم هم می تونید روند زیر رو طی کنید:
به Device manager و Properties مودم برید.
حالا تب Diagnostics رو انتخاب کنید و روی Query modem کلیک کنید. اگه خروجی تست Success باشه مودم تون سالمه در غیر این صورت مشکل داره!

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
دو حالت وجود داره، یا خط تلفن مشکل داره یعنی درست متصل نکردید، قطعی داره یا اشتباه وصل کردید یا این که مودم تون دچار مشکله که در این صورت باید عوضش کنید!
برای اطمینان از خط تلفن، از یه دستگاه تلفن استفاده کنید و چکش کنید! در برخی مودم ها فرقی بین ورودی های Line و Phone نیست اما در مورد بعضی دیگه مهمه!
برای بررسی مودم هم می تونید روند زیر رو طی کنید:
به Device manager و Properties مودم برید.
حالا تب Diagnostics رو انتخاب کنید و روی Query modem کلیک کنید. اگه خروجی تست Success باشه مودم تون سالمه در غیر این صورت مشکل داره!

سلام
مجددا سیم ها رو کنترل کردم مشکلی نداشت.
خروجی تستی که گفته بودید هم Success بود.

راستش قبلا که می خواستم متصل بشم یه صدای تک میکرد و بعد شماره میگرفت اما الان اصلا صدایی نداره. مطمئنم از درایورش هست.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هنوز مشکلم برطرف نشده.

کسی نیست بگه چطور میتونم درایور مودم رو برای ویندوز 7 دانلود کنم

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
من هنوز مشکلم برطرف نشده.

کسی نیست بگه چطور میتونم درایور مودم رو برای ویندوز 7 دانلود کنم

با سلام،
غیر از دو موردی که قبلاً اشاره کردم، مشکل دیگه ای نمی تونه باشه! (برای خطای مورد اشاره) کابل تلفن رو به ورودی دیگه ی مودم وصل کنید و تست بگیرید! وجود نویز رو هم بررسی کنید!
مطمئن بشید اگه درایور توسط خود ویندوز نصب شده، بهترش رو نمی تونید پیدا کنید و درایور هم به درستی نصب شده!

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
غیر از دو موردی که قبلاً اشاره کردم، مشکل دیگه ای نمی تونه باشه! (برای خطای مورد اشاره) کابل تلفن رو به ورودی دیگه ی مودم وصل کنید و تست بگیرید! وجود نویز رو هم بررسی کنید!
مطمئن بشید اگه درایور توسط خود ویندوز نصب شده، بهترش رو نمی تونید پیدا کنید و درایور هم به درستی نصب شده!

از سالم بودن مودم و اتصال سیم تلفن مطمئن هستم

توی ویندوز xp هیچ مشکلی نداره. میدونم که الان اگه ویندوز xp نصب کنم تمام مشکل حل میشه ولی نمیشه که واسه یه درایور از ویندوز 7 گذشت

nashanava

عضو جدید
با سلام.میتونید برید به این سایتhttp://mypcdrivers.com/
توصفحه اولش یهagentداره دانلودش کن.بعد نصبش کن.یه اسکنر داره که لیست سخت افزار هاتو ردیف میکنه.اولین سخت افزارش همیشه سخت افزاریه که نصب نشده.و روبروش درایورش رو مینویسه
کلیک میکنی و میره تو صفحه بعدیش بهت لینک دانلود درایورش رو میده.قبلاdriveridentifire.comبود که خیلی بهتر بود.حیف که پولی شد.فعلا این رایگانه.ازش استفاده کن تا اینم پولی نشده