پلیس جوشکار

ensrn

عضو جدید
به نام خدا
سلام.از همه مهندسین مواد خواهش میکنم تانظرات خود را راجع به مطلب زیر بیان کنند.امید وارم با راهنمایی شماعلاوه براینکه بتوانم تصمیم درستی برای کسب وکار ومقطع ارشد بگیرم ،این مطلب برای دیگران نیز مفیدباشد.
من کارشناسی جوش دارم وقصددارم تا درارشد جوش بخوانم . قبولی دراین گرایش رتبه دو رقمی میطلبدپس باید تسلط بسیارزیادی بر دروس فیزیکی ومکانیکی داشت ودر دروس ریاضی یا زبان هم باید مسلط بودهمچنین کسانی جلوتر از من هستند که که سرمایه گذاری خوبی برای کنکور کرده وبرای ارشد رقیب بسیار مهمی هستند.
حال معلوم نیست که چه زمانی از سد کنکور گذر میکنیم ودر پس ان ایا کار مناسبی بدست می اوریم یانه!اگر از سن پذیرشمان در ارگانها بگذرد ایا میتوانیم در بازار کار گلیم خود را بیرون بکشیم وبه رویایمان رنگ حقیقت بدهیم؟
تصمیمی که هنوزدر ان قاطع نیستم این است که در ناجا استخدام شوم وهمزمان با کار درکنکور شرکت کنم وانشا الله اگر قبول شدم بعد از اتمام ارشدم از ناجا استعفا داده ومرتبط با رشته ام کار کنم.اما اگر مرتبط بارشته ام کار کنم حقوق بسیار کم با ساعت کاری زیاد را در پیش رو دارم.
حال دراستخدام ناجا بودن علاوه بر بیمه شدن- حقوق وساعت کاری مناسب داردولی مرتبط بارشته ام کارکردن فقط سابقه کاری مرتبط دارد.
.باتوجه به سخت قبول شدن در کنکوروازدست دادن سن مناسب برای جذب و استخدام چه بایدکرد؟
ایا بایدجور هندوستان را کشیدوضررهای احتمالی را به جان شیرین خرید؟
ایا باید....................
چکارکنم؟
مهندسین عزیزمنتظرنظرات صمیمانتون هستم.باتشکر:gol:

METALHEAD

عضو جدید
به نام خدا
سلام.از همه مهندسین مواد خواهش میکنم تانظرات خود را راجع به مطلب زیر بیان کنند.امید وارم با راهنمایی شماعلاوه براینکه بتوانم تصمیم درستی برای کسب وکار ومقطع ارشد بگیرم ،این مطلب برای دیگران نیز مفیدباشد.

من کارشناسی جوش دارم وقصددارم تا درارشد جوش بخوانم . قبولی دراین گرایش رتبه دو رقمی میطلبدپس باید تسلط بسیارزیادی بر دروس فیزیکی ومکانیکی داشت ودر دروس ریاضی یا زبان هم باید مسلط بودهمچنین کسانی جلوتر از من هستند که که سرمایه گذاری خوبی برای کنکور کرده وبرای ارشد رقیب بسیار مهمی هستند.
حال معلوم نیست که چه زمانی از سد کنکور گذر میکنیم ودر پس ان ایا کار مناسبی بدست می اوریم یانه!اگر از سن پذیرشمان در ارگانها بگذرد ایا میتوانیم در بازار کار گلیم خود را بیرون بکشیم وبه رویایمان رنگ حقیقت بدهیم؟
تصمیمی که هنوزدر ان قاطع نیستم این است که در ناجا استخدام شوم وهمزمان با کار درکنکور شرکت کنم وانشا الله اگر قبول شدم بعد از اتمام ارشدم از ناجا استعفا داده ومرتبط با رشته ام کار کنم.اما اگر مرتبط بارشته ام کار کنم حقوق بسیار کم با ساعت کاری زیاد را در پیش رو دارم.
حال دراستخدام ناجا بودن علاوه بر بیمه شدن- حقوق وساعت کاری مناسب داردولی مرتبط بارشته ام کارکردن فقط سابقه کاری مرتبط دارد.
.باتوجه به سخت قبول شدن در کنکوروازدست دادن سن مناسب برای جذب و استخدام چه بایدکرد؟
ایا بایدجور هندوستان را کشیدوضررهای احتمالی را به جان شیرین خرید؟
ایا باید....................
چکارکنم؟
مهندسین عزیزمنتظرنظرات صمیمانتون هستم.باتشکر:gol:
سلام دوست عزیز!
با توضیحاتی که دادید نمیشه نسخه ای برای شما پیچید!
این که چند سالتونه مگه که این قدر نگران از دست رفتن فرصت شغلی هستید؟
سربازی نرفتید؟
متاهل یا مجرد؟
شهرستان هستید یا تهران؟
در شهرتون برای متالورژها فرصت شغلی زیاده یا نه؟
اصلا خودتون علاقه ای به رشتتون دارید؟
اما در صورتی که خیلی علاقمند به متالورژی به صورت تخصصی نیستید به نظرم اگر حقوق و مزایای خوبی داره و می دونید راحت استخدام میشید چه بهتر که استخدام بشید و در فرصت مناسب به فکر ادامه ی تحصیل باشید.
:gol:

ensrn

عضو جدید
metalhead

metalhead

دوست عزیز
من وهمه مهندسین دوست داریم تا به رویاهامون برسیم وبرای رسیدن به خواسته هامون باید تلاش کنیم .
باید احتمال اینکه در کنکور قبول نشیم رو هم در نظر گرفت تا وقت وهزینه ایی که میکنی بیهوده هدر نره.پس کمی دوراندیشی لازمه.من الان فرصتهای خوبی دارم که متاسفانه هم به هیچ کدام علاقه ندارم وهم هیچ کدام مرتبط بارشته تحصیلی من نیستند.ترس از این دارم تا به چیزی که دوست دارم نرسم واین فرصتهارو ازدست بدم.
من 26سال سن دارم.مجرد هستم.سربازی رو هم سال 89 تمام کردم.به رشته خودم علاقه دارم ودر استان ما ریخته گری بازاربدی نداره وجوش هم به دلیل اینکه بازارش دست کسی نیوفته پنهانی وزیر پوستی به کارش ادامه میده.البته گارگران جوشکار بازار کار خوبی دارند.من نیتم واسه دکتراست ونمیخوام فرصت رو ازدست بدم.
به همین دلیل میخام از تجربه ونظرات مهندسین عزیز بهره مند بشم وراه درست رو انتخاب کنم.
با توجه به دنیای امروز :
خط کشیدن برروی رویاها یا باصبروتوکل ادامه دادن مسیر؟:heart:

آخرین ویرایش:
بالا