پروژه ی سطح

laleh z

عضو جدید
سلام
دوستان من دنبال موضوعی برای پروژه کارشناسی ارشدم هستم . میخوام در زمینه ی مهندسی سطح کار کنم ، کسی میتونه راهنماییم کنه که چطور می تونم یه موضوع قوی انتخاب کنم ؟ یا اینکه تازه های مهندسی سطح را چطوری میشه پیدا کرد ؟
ممنونم از لطفتون :gol:

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من دنبال موضوعی برای پروژه کارشناسی ارشدم هستم . میخوام در زمینه ی مهندسی سطح کار کنم ، کسی میتونه راهنماییم کنه که چطور می تونم یه موضوع قوی انتخاب کنم ؟ یا اینکه تازه های مهندسی سطح را چطوری میشه پیدا کرد ؟

سلام
علاقه به کدوم موضوعات مربوط به سطح دارید ؟
پوشش دهی ؟ تغییر و بهینه سازی ؟ ...

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
پوشش دهی و مقابله با سایش و خوردگی

توی این زمینه باید ببینید کدوم روش پوشش دهی براتون بهتره
مثلاً آبکاری یا پاشش حرارتی یا روش های PVD و ...
چقدر میخواهید رو پروژه کار کنید و وقت بزارید یا هزینه کنید و ...
معمولا پوشش های جدید ضد سایش رو پلاشش حرارتی میکنن هر چند برای همه جا مناسب نیستن
جاهایی با استفاده از پوشش های خیلی ساده با آبکاری مثل برنج و نقره از سایش و گریپاژ جلوگیری میشه
مثلاً یکی از موضوعات خوب فکر کنم پوشش دهی با آبکاری رسوبات سرامیکی و یه زمینه فلزی بد نباشه
هم خواص خوردگی بالا میره هم خواص سایشی
استاد راهنماتون کیه ؟

souphi

عضو جدید
سلام
سلام دوست عزیز، من واقعاْ عذر میخوام ولی فک کنم برای پیدا کردن موضوع شما اول باید با استاد راهنمات مشوزت کنی بعد از اینکه حوزه کلی پژوهشی استادت رو فهمیدی یکم تو اون زمینه مقاله بخونی ببینی کارایی که تو دنیا شده رو چی بوده، چطور بوده بعد ببینی کدوم قسمتا کامل مطالعه نشده بعد امکانات و توانایی های خودت رو بسنجی و یه موضوع انتخاب کنی، زمان ما که اینجوری بود. یه همچین چیزایی رو بجای فروم بهتره تو اشپرینگر یا الزویر بگردی. اینکه میخوای تو زمینه سطح کارکنی مثل اینه که بگی میخوای پایان نامه ارشدتو متالوژی کار کنی، سطح به همین گستردگیه!!!! کسی که میخواد موضوع قوی کار کنه باید مطالعه زیاد بکنه، شما از همین اول اومدی دنبال میانبر؟!!!!

madrakiamir

عضو جدید
برو کارخونه های عملیات حرارتی رو ببین که از چه روشهایی برای کربورایزینگ و نیتروره کردن استفاده میکنن، بیار اون روش هارو تحلیل کن و همچنین روشهای جدیدتر رو معرفی کن. یا روش آپتیموم کردن اون روش ها