پرسش و پاسخ در زبانهای برنامه نویسی C

khsb

عضو جدید
ببین عزیزم شکل باید این طوری که توی ضمیمه است باشه ممنون :cry:

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    3.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: efhc

yourincome

عضو جدید
پاسخ شما

پاسخ شما

بفرما عزیزم
این هم برای شما که در آینده می خواهید مهندس جامعه ما شوید

#include
<stdio.h>
#include

<conio.h>
void

main()
{
clrscr();
int n = 5;
for (int i=0; i < n; i++)
{
for (int j=0; j < n; j++)
{
if (j < (n-i))
printf("*");
else
printf(

" ");
}
for (int k=n; k < 2*n; k++)
{
if (k >= 2*n-(n-i))
printf("*");
else
printf(

" ");
}
printf("\n");
}
getche();
}

پیوست ها

• 3FOR.zip
    293 بایت · بازدیدها: 0

khsb

عضو جدید
ممنونم ولی فکر کنم شما سی کار باشید من بعضی کلماتش رو به سی پلاس پلاس بردم کار نکرد اگر می تونی اون هارو برام اصلاح کن چون من اصلا سی بلد نیستم

• Like

angel_fish

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_biggrin.gif

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_biggrin.gif

همون دستوری که توی سی مینوشتیم یعنی:
clrscr();
اگه به مشکلی خوردی احتمالا کامپایلرت متفاوت بوده

• Like

efhc

عضو
;)سلام
این دستور در C معادل
کد:
system("cls")
ولی قبل از آن باید
کد:
"stdlib.h"
رو include کنی!!;););););)

Kyuubi

عضو جدید
سلام
موارد search و عدد در "" رو ننوشتم ولی بقیه رو که گفته بودی نوشتم
امیدوارم کمکت کنه.اینم کدش;););););););););)
مشاهده پیوست 17603

خیلی ممنون از لطفتون

ولی راستش من بدون پروژه رفتم سر کلاس!!!
اون روز کلی بدبختی کشیدیم به یه نفر حتی پول دادیم برامون بنویسه (که اشتباه هم نوشته بود!) از هرکی که تونستیم پرسیدیم نشد که نشد!
سخت ترین پروژه مال ما بود! :cry:
ولی آخر سر خود استاد یکم راهنماییمون کرد خودمون نوشتیم و 4 نمره کامل هم گرفتیم!
گیر کار تو کدهای اَسکی بود!!!

• Like

par65

عضو جدید
هم اکنون نیازمند کمک فوری شما هستم

هم اکنون نیازمند کمک فوری شما هستم

با سلام
دوستان به یک برنامه برای جداسازی زیر کلمات یک متن نیاز دارم . مثلا کلمه " مدرسه " دارای سه زیر کلمه مد ، ر ، سه است می خواهم برنامه ای باشد که این زیر کلمات را در یک متن جدا کند

با تشکر از کمک شما
لطفا کمکم کنید بلد نیستم:cry::crying2:

efhc

عضو
سلام ;);)

سوال :
در چه محيطي اين برنامه رو مي خواهيد كه بشه فارسي هم نوشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟;)

;););)

Fatemeh mirsaeed

عضو جدید
کی می تونه اینو اصلاح کنه؟!!!

کی می تونه اینو اصلاح کنه؟!!!

برنامه ماشین حساب خط فرمانی که1. عملوند های از نوع اعشار رو قبول کنه 2. عبارت وارد شده در خط فرمان را بدون توجه به وجود یا عدم وجود space بین عمل وند ها و عمل گر ها به طور یکسان ارزیابی کند 3. اینکه توانایی محاسبه توان صحیح (مثبت یا منفی) اعداد اعشاری را داشته باشه!!

ممنون می شم واسم کدم و تکمیل و اصلاح کنید هر این ور اون ور می کنم خراب تر میشه!!!
مرسی..

Slide 6 .O {color:black; font-size:149%;} a:link {color:#CCCCFF !important;} a:active {color:#3333CC !important;} a:visited {color:#B2B2B2 !important;}
[FONT=&quot]int main ([FONT=&quot]int argc, char *argv[][/FONT][FONT=&quot]) { [/FONT]
[/FONT][FONT=&quot] int x = [FONT=&quot]atoi(argv[1])[/FONT][FONT=&quot]; [/FONT]
[/FONT][FONT=&quot] char op = [FONT=&quot]argv[2][0][/FONT][FONT=&quot]; [/FONT]
[/FONT][FONT=&quot] int y = [FONT=&quot]atoi(argv[3])[/FONT][FONT=&quot]; [/FONT]
[/FONT][FONT=&quot] switch(op){
[/FONT][FONT=&quot] case '+':
[/FONT][FONT=&quot] cout << x+y << endl; break;
[/FONT][FONT=&quot] case '-':
[/FONT][FONT=&quot] cout <<x-y<< endl; break;
[/FONT][FONT=&quot] ...
[/FONT][FONT=&quot] default:
[/FONT][FONT=&quot] cout << "Invalid operator " << op << endl;
[/FONT][FONT=&quot] }
[/FONT][FONT=&quot]} [/FONT]​

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این برنامه ات یک رشته ای رو میگیره که باید بصورت زیر باشه
x + y
البته بجای + می تونه چیزه دیگه ای هم قرار بگیره
سوال اول یه تابع ای است که تو C وجود داره مثل atoi که به float تبدیل می کنه
باید از اون استفاده کنی

دومی هم باید خودت کدشو بنویسی باید تک تک رشته ها رو بگیری تا به space برسی یا نه

سومیش هم تابعش رو پیدا کن

اگر می خواهی برنامه نویس قهاری بشی راهی جز کد نویسی نداره

f89

عضو جدید
niazeeeeee shadiddddddd lotfan komak konid

niazeeeeee shadiddddddd lotfan komak konid

salam man daneshjuye kharej az iran hastam in term ye vahed zaban nevisie c plas plas daram momkene ye ketab be zabane farsi moarefi konid ke dar kenare ketabi ke kharejie dashte basham?chon fek mikonam aval farsiro bekhunam motevajeh misham kharejisho mochakkeram lotfan moarefi konid chejuri mitunam download konam ketabe zaban nevisie c plas plas
mochakkeram

• Like

yamacasis

عضو جدید
بهترین کتاب ، کتاب "چگونه با ++C برنامه بنویسیم" نوشته برادران دیتل که مهندس قلزم ترجمه کرده که مرجع اکثر کتابهای دانشگاهیه
یه سرچ بزنی ترجمش رو می تونی واسه دانلود پیدا کنی

• Like

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من برای شما که شرایط محیاست رفرنس بخونی چرا می خوای خودتو درگیر این ترجمه های بیخود کنی !؟

• Like

efhc

عضو
به نظر من برای شما که شرایط محیاست رفرنس بخونی چرا می خوای خودتو درگیر این ترجمه های بیخود کنی !؟

سلام
منم موافقم ;);););););)

شما می تونید یه گشتی تو تالار بزنید و ببینید چقدر pdf در این زمینه داریم.;);)

f89

عضو جدید
merc az pasokh dustan
amma man taze vared hastam ziad ba in site ashnai nadaram momkene search konid az tallar behem bedid?
mamnon misham

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
کتاب دیتل خیلی خوبه ولی به نظرم به خاطر سرفصلایی که داره واسه درس برنامه نویسی پیشرفته مناسب تر باشه...اولین مبحثی که شروع کرده بحث کلاس هاست که برای شروع فک کنم زیاد جالب نباشه
بهترین کتاب واسه ی شروع کتابیه که مثال های زیادی داشته باشه
مثل:کاملترین مجموعه پروژه های برنامه نویسی با کدهای c/c++ انتشارات گسترش علوم پایه که متاسفانه لینکشو پیدا نکردم....

در هر صورت یه سر به این لینکا بزنید:
دانلود کتاب pdf آموزش زبان سی پلاس پلاس ++C - دایتل - C++ How to Program 5th Edition

http://www.iranmeet.com/ebook-farsi/ebook-computer/231-ebook-c-programing.html

http://www.iranmeet.com/ebook-farsi/ebook-computer/1005-ebook-c-plus-plus.html

اگه عنوان مناسب تری واسه تاپیکت میذاشتی مطمئنن بیشتر جواب میگرفتی
موفق باشی;)

f89

عضو جدید
mamnon duste aziz az rahnamai
tapik agar monaseb nabud khob shatìyad bekhatere in bashe ke ziad ashnai nadasham!
beharhal mochakkeram

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
mamnon duste aziz az rahnamai
tapik agar monaseb nabud khob shatìyad bekhatere in bashe ke ziad ashnai nadasham!
beharhal mochakkeram
اشکالی نداره
یه سر به این تالار بزنین ...کم کم با سایت آشنا میشین;)
راهنمای سایت

دوستان به نظرم فارسی باشه بهتره براش
رشته مهندسی پزشکی است
کامپیوتر نیست که اطلاعات فنی و زبان تخصصی قوی داشته باشه
http://www.google.com/search?rlz=1C1_____enIR356IR356&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=C+++آموزش
درسته اون لینکای آخری هم که من دادم جزوات فارسی بودند
ممنون hrp جان;)

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان به یک برنامه برای جداسازی زیر کلمات یک متن نیاز دارم . مثلا کلمه " مدرسه " دارای سه زیر کلمه مد ، ر ، سه است می خواهم برنامه ای باشد که این زیر کلمات را در یک متن جدا کند

با تشکر از کمک شما

سلام
نمی دونم دانشجوی چه سطحی هستی ،اما اینقدری که می دونم این کار یکی از سخت ترین کارهای چردازش کلمه اونم فارسی است
فکر کنم باید تز دکتری داشته باشی!

• Like

noirgalaxy

عضو جدید
با سلام

با تشکر از کمک شما
سلام
من خودم رشتم کام÷یوتر نیست اما فکر کنم این راه جواب بده
اول برو کد اسکی<asci code> مربوط به کلمه هایی رو که آخرشون چسبیده است رو پیدا کن بعد یه متغیر کاراکتری(char) رو ((که فقط یه مقدار تنها رو قبول میکنه نه یه کلمه یا جمله رو)) تعریف کن و دونه دونه ی حرف ها رو توش بریز و بعد اونا رو توی متغیر عددی بریز اینطوری نه خود حرف بلکه کد مربوط به آن وارد متغیر عددی میشه و با مقایسه مقدار متغیر با کدهای اسکی که قبلا پیدا کردی میشه فهمید که کجا رشته قطع میشه.
البته خودم تا حالا امتحانش نکردم اما امیدوارم کار کنه.

• Like

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من خودم رشتم کام÷یوتر نیست اما فکر کنم این راه جواب بده
اول برو کد اسکی<asci code> مربوط به کلمه هایی رو که آخرشون چسبیده است رو پیدا کن بعد یه متغیر کاراکتری(char) رو ((که فقط یه مقدار تنها رو قبول میکنه نه یه کلمه یا جمله رو)) تعریف کن و دونه دونه ی حرف ها رو توش بریز و بعد اونا رو توی متغیر عددی بریز اینطوری نه خود حرف بلکه کد مربوط به آن وارد متغیر عددی میشه و با مقایسه مقدار متغیر با کدهای اسکی که قبلا پیدا کردی میشه فهمید که کجا رشته قطع میشه.
البته خودم تا حالا امتحانش نکردم اما امیدوارم کار کنه.
فکر نکنم منظور دوستمون این باشه !
ایشون میخواد کلمه ای مثل "مینا" رو تبدیل کنه به "مین" + "ا" !
که به این سادگی ها نیست !

• Like

majid pirooz

عضو جدید
سوال در مورد سی شارپ

سوال در مورد سی شارپ

سلام یه سوال داشتم و اونم اینه که آیا امکان لینک دادن سی شارپ و matlab وجود دارد یا نه؟

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
راستش MATLAB کلاً واسه ارتباط با برنامه های ديگر يه کم سخته (نميگم نشدنی چون نميدونم) .من تا به حال پروژه ای نديدم که چنين کاری کرده باشه. MATLAB نرم افزاری است برای محاسبات خاص و مهندسی که با قرار دادن جعبه ابزارهای مختلف امکانات خوبی رو فراهم کرده. اگر تنها نياز داری که واسط کاربری داشته باشی میتونی از GUI خود MATLAB استفاده کنی. در مورد کارهای خاص هم مثلاً در زمينه بينايی و پردازش تصوير با اينکه قوی هست اما نميشه ازش در برنامه های ديگه استفاده کرد و مثلاً از OpenCV استفاده ميکنن که قابليت لينک با ويژوال استوديو رو داره.
اگه دقيق تر بگی ميخوای چه کاری انجام بدی شايد بتونم کمک بيشتری کنم.
در ضمن با اينکه من امتحان نکردم، زمانيکه MATLAB رو نصب ميکنی ، در ويژوال استوديو Refrence ها رو چک کن. شايد آيتمی اضافه بشه که بتونی ازش استفاده کنی .

negin17h

مدیر تالار
الان که Search کردم اينو پيدا کردم. به نظر جالبه :
http://www.mathworks.com/matlabcentral/fileexchange/12987-integrating-matlab-with-c

فقط بايد با ***** شکن وارد شی چون MathWorks آي پي های مارو اجازه ورود نميده.

Integrating MATLAB with C#

by David Forstot
13 Nov 2006 (Updated 03 Dec 2007)
Code covered by the BSD License
Three methods of integrating MATLAB code into a C# project.
Download

This demo shows three ways to integrate MATLAB code into a C# project. All three methods use the same example from MATLAB, but each interacts with it in a different fashion.

The first method shows how to use the MATLAB as an automation server from C# using the engine interface via com automation. This allows you to simultaneously debug your C# application from both the C# side and the MATLAB side, using debuggers on each side.

The second method uses MATLAB Builder for .NET to create a .NET assembly. This assembly exposes the MATLAB example as a method of a class included in the component. This method can be used directly in C#. It provides intellisense, automatic data marshalling and garbage collection. This .NET assembly can be deployed royalty-free to machines that do not have MATLAB.

The third method uses MATLAB Compiler to create a C shared library ? unmanaged code. This library exposes the MATLAB example ? but not in a manner that can be used directly in .NET. Instead a wrapper class was created to provide entry into the method included the library, and to marshal the data from the managed framework into the unmanaged library. This C Shared library can also be deployed royalty-free to machines that do not have MATLAB.

It should be noted that third example is very fragile. It is not the recommended method of C# and MATLAB integration. It has only been provided to emphasize the additional work which becomes necessary to integrate C# with MATLAB when you do not use Builder for .NET. This is not a general solution to integrating a MATLAB produced C shared library with .NET but a single purpose solution designed only to work for this example. Upon further inspection it should be clear that the lack of typing when moving from managed to unmanaged code dramatically increases the risk of data handling errors. The lack of intellisense, automatic data marshalling, and garbage collection are additional detractors from this method.

اين مربوط به نسخه 2007 هست --> امکان انجام ساده تر اين کار در نسخه های جديد بايد باشه.

negin17h

مدیر تالار
به هر دو شکل مدیریت شده (managed) و مدیریت نشده امکان پذیر است!

ما قبلاً نیز راجع به این موضوع بحث مفصلی در این تالار داشتیم و شما میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=129860

//

ممنون دوست عزيز
اما سئوال؟
1. سرعت برنامه در چه حد هست؟ منظورم اينه که وقتی از dll استفاده ميکنی در کارهای با پردازش بالا سرعت خوبی دارد؟
2. راه حل شما اگه درست متوجه شده باشم بايد پروژه ای ساخته بشه و بعد از dll آن استفاده شه؟! چگونه میشه کل توابع و امکانات مثلا بخش پردازش تصوير را در سی شارپ استفاده کرد و پروژه رو کاملا اونجا نوشت؟

بالا