پرسش در مورد حفاظت کاتدی

zamani_azi

عضو جدید
درود بر شما دوستان گرامی
من دو تا پرسش در مورد حفاظت کاتدی دارم. اگر کسی تخصص و اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم که اطلاع بدید. azadeh.zamani60@gmail.com

sonya.b

عضو جدید
سلام دوست عزيز. سئوالتون چي هست؟ همين جا مطرحش كنيد اگه بتونيم حتما كمكتون ميكنيم.

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
درود بر شما دوستان گرامی
من دو تا پرسش در مورد حفاظت کاتدی دارم. اگر کسی تخصص و اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم که اطلاع بدید. azadeh.zamani60@gmail.com

سلام...
لطفاً همینجا مطرح کنید.
اینجوری بهتره...
بچه ها بیشتر میتونن روش بررسی و تحلیل کنن کار شما رو...

از قدیم گفتن چند تا عقل بهتر از یه عقله...!!!!!!!

zamani_azi

عضو جدید
Draw potential drop profile between pipeline and anode and estimate protection distance with the following data: Pipeline length 200m, anode can be assumed as point in the middle located at 20m from the pipe, soil resistively 1500 ohm.cm, power source 10V. Pipeline potential with respect to CSE electrode before cathodic protection were -0.5V and the criterion was -0.85 pipeline potential with respect to CSE.

Melted_Boy

کاربر ممتاز
دوستان متخصص خوردگی میان و پاسختون رو میدن...

zamani_azi

عضو جدید

Melted_Boy

کاربر ممتاز
ذرود بر شما.
پاسخ پرسش رو خودم پیدا کردم.میذارم که اگه دوستان هم نیازی داشتن استفاده کنن. از دوستان متخصص خوردگی هم که وقت گذاشتن سپاسگزارم.مشاهده پیوست 114593

سلام دوست عزیز....:(
واقعاً من یکی به نوبه ی خودم خیـــــــــــــــــــــــــلی شرمنده شدم..........
یعنی واقعاً آب شدم رفتم تو زمین از اینکه نتونستیم به سوال شما پاسخی بدیم......:cry:
پوزش و عذرخواهی بنده و تمامی دوستان رو لطفاً پذیرا باشید.........

ایشالا سوال های بعدی که براتون پیش اومد رو بذارین تا بتونیم پاسخ بدیم و از شرمندگیتون در بیایم.....:eek:

mahdinikfahm

عضو جدید
ممنون میشم از دوستانی که بتونن این سوال من رو پاسخ بدن

با استفاده از دو روش تحلیلی حل معادله لاپلاس و روش عددی
FEM ردر نرم افزار (COMSOL (2D پروفیل افت پتاسیل را بینیک خط لوله و بستر آندی و همچنین طول را با توجه به داده های زیر بدست آوریدونتایج را با هم مقایسه کنید?

straight pipeline length200 m, anode can be assumed as point in the middle located at 20 m from thepipe, - soil soil resistively 1500 ohm.cm , power source 10 V . pipelinepotential with respect to CSE electrode before cathodic protection were -0.5 Vand the protection criterion was -0.85 pipelinepotential with respect to CSE.

bpz

عضو جدید
با سلام
توضیحی در مورد MMO و تیتانیوم بار و ارتباط بین آنها و جنس و نوع ... میخواستم.
و همچنین تفاوت MMO tubular و MMO wire
با تشکر از دوستان