پذیرش دانشجویان ایرانی توسط امریکا نشانه ضعف نظام آموزشی آمریکا

Mandela.

عضو جدید
رییس بنیاد ملی نخبگان معتقد است پذیرش دانشجویان ایرانی توسط امریکا نشانه ضعف نظام آموزشی این کشور است.

ستاری با تاکید بر این که پذیرش دانشجویان ایرانی توسط امریکا و سایر کشورها نشانه ضعف نظام آموزشی آنهاست، ادامه داد:

ایران به لحاظ برخورداری از ذهن مستعد و خلاقِ نیروی انسانی بدون شک جزء پنج کشور برتر جهان است تا جایی که تعداد دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی کشور با تعداد فارغ‌التحصیلان مهندسی از دانشگاه‌های ایالات متحده برابری می‌کند، همچنین وجود حدود 32 میلیون جوان بین 20 تا 40 سال و 4.5 میلیون دانشجو ثروت و سرمایه عظیمی برای کشور محسوب می‌شود که در صورت برنامه‎ریزی صحیح برای بهره‌مندی از این ظرفیت، این تعداد دانشجو و فارغ‌التحصیل می‌تواند کشور را به سمت توسعه و پیشرفت‌پایدار سوق دهد.

======

شما در خصوص این قضیه چه فکر میکنید؟
رفتن دانشجویان ایرانی به آمریکا، بیشتر نشان دهنده ضعف آمریکا هست یا ضعف ایران؟

اینکه کشوری درهای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اش را به روی نخبگان کشورهای دیگر باز کند، نشان از ضعف آن کشور در پرورش نخبه هست؟

و در پایان چرا ما با وجودیکه طبق ادعای عزیزان جز پنج کشور برتر دنیا از نظر نخبگی هستیم، اما حتی یک جایزه نوبل علمی هم نداریم؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
رییس بنیاد ملی نخبگان معتقد است پذیرش دانشجویان ایرانی توسط امریکا نشانه ضعف نظام آموزشی این کشور است.

ستاری با تاکید بر این که پذیرش دانشجویان ایرانی توسط امریکا و سایر کشورها نشانه ضعف نظام آموزشی آنهاست، ادامه داد:

ایران به لحاظ برخورداری از ذهن مستعد و خلاقِ نیروی انسانی بدون شک جزء پنج کشور برتر جهان است تا جایی که تعداد دانش‌آموختگان رشته‌های مهندسی کشور با تعداد فارغ‌التحصیلان مهندسی از دانشگاه‌های ایالات متحده برابری می‌کند، همچنین وجود حدود 32 میلیون جوان بین 20 تا 40 سال و 4.5 میلیون دانشجو ثروت و سرمایه عظیمی برای کشور محسوب می‌شود که در صورت برنامه‎ریزی صحیح برای بهره‌مندی از این ظرفیت، این تعداد دانشجو و فارغ‌التحصیل می‌تواند کشور را به سمت توسعه و پیشرفت‌پایدار سوق دهد.

======

اینکه کشوری درهای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اش را به روی نخبگان کشورهای دیگر باز کند، نشان از ضعف آن کشور در پرورش نخبه هست؟

و در پایان چرا ما با وجودیکه طبق ادعای عزیزان جز پنج کشور برتر دنیا از نظر نخبگی هستیم، اما حتی یک جایزه نوبل علمی هم نداریم؟

آقا همه مخترعین دنیا از کشورای خارجی بودن بیشترشونم از آمریکا.
حالا تک و توک یه چنتا نابغه هم این وسط داریم.همه رو نمیگیره که نابغه ها رو میگیره.چون براشون ارزش قائله..نه برای نابغه ها برای همه ارزش قائله.حیف که نابغه نیستم!!!!!
بعد من نمیدونم چطوریه که ایرانیا میگن ما تو دنیا نابغه ایم!
یه نابغه داشتیم که اونم کاشف الکل بود..

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران تو رتبه 70 IQ در جهانه بعد شما چیجوری میگید ما جز 5 کشور اول جهانیم .... برو جمع کن بابا !!!! تو کشورت ی پرفسور نداریم تا یکم رتبه علمی تون بالا بره بعد کشوری مثله ژاپن باید 20 هزار پرفسور داخل کشورش داشته باشه .... بزارید ملت برن خوش باشن

Mandela.

عضو جدید
ایران تو رتبه 70 IQ در جهانه بعد شما چیجوری میگید ما جز 5 کشور اول جهانیم .... برو جمع کن بابا !!!! تو کشورت ی پرفسور نداریم تا یکم رتبه علمی تون بالا بره بعد کشوری مثله ژاپن باید 20 هزار پرفسور داخل کشورش داشته باشه .... بزارید ملت برن خوش باشن

آفتی مردم ایران رو همیشه تهدید کرده و میکنه به نام غرور و باد اضافی در سر !!
فقط بحث علم نیست، تو همه چیز مردم ایران این توهم رو دارن که شناخته شده اند و خیلی از ملت ها جلوشون تعظیم عرض میکنند.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

چیزی که من فکر می کنم اینه که آدم تا بیماریشو قبول نکنه نمی تونه درمانش کنه... و ما به نظر میرسه تو انکار هرگونه بیماری و مشکلی رکوردداریم

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

یادم رفت بگم تو کامنت قبلی ... واسه این قسمت بولد شده کلی خندیدم:w15:...
البته مناسبتر اینه که گریه کنم!

amirdolu

عضو جدید
سلام
یاد یه خاطره افتادم
استاد جهانی کاراته و مبتکر سبکی در کاراته که همه زندگیشو ژاپن بوده و الان ایتالیا زندگی میکنه(اسمشو نمی گم دیگه!) چند وقت پیش اومده بود مشهد و همین صحبت شد. میگفت میدونین تو کشورهای جهان (ایشون چون نماینده فدراسیون جهانی کاراته اس و به همه کشور های جهان سفر میکنه و چون انسان باسواد و اهل تفکری بود حرفاش خیلی جالب بود) ما ایرانی ها به چی معروفیم؟. گفتم نه. می گفت به اینکه همش حرف می زنیم و این همه ادعا داریم. می گفت تو ایتالیا یه ضرب المثل شده به هر کی که ادعای بزرگی نه در حد توانش میکنه. "میگن باز ایرانی بازی درآوردی!". خداییش گریه داره. واقعا ریشه این پر مدعا بودن ما کجاست؟

zahra mohsenian

کاربر بیش فعال

======

بنظر من ضعف ایران و فرصت طلبی و تفکر بالای آمریکا رو نشون میده...ایران شرایط مناسب رو برای نخبه هاش مهیا نمیکنه آمریکاهم داره برای پیشرفت خودش از مغزها و خلاقیت های همه ی نژادها استفاده میکنه و و شاید بعضی از نخبه هارو تلکه علمی هم کنه:razz:کاش ی روزی برسه ک منم بخواد:(:D

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من ضعف ایران و فرصت طلبی و تفکر بالای آمریکا رو نشون میده...ایران شرایط مناسب رو برای نخبه هاش مهیا نمیکنه آمریکاهم داره برای پیشرفت خودش از مغزها و خلاقیت های همه ی نژادها استفاده میکنه و و شاید بعضی از نخبه هارو تلکه علمی هم کنه:razz:کاش ی روزی برسه ک منم بخواد:(:D
ای غربزده می خوای بری آمریکا چیکار؟ ها؟ :biggrin:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]آمار تکان دهنده از مهاجرت نخبگان کشور/ ۶۲ درصد المپیادی ها مهاجرت کرده اند[/h]
  • تاریخ ۱۳۹۱/۰۴/۲۳

هم‌اکنون ۶۹/۲ ‌درصد مدال‌آوران در المپیاد فیزیک، ۷۶/۶ ‌درصد ریاضی، ۵۰‌درصد کامپیوتر و ۵۰‌درصد شیمی خارج از مرز جغرافیایی کشور و اکثرا عضو دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر و تاثیر‌گذاری در دنیا همچون دانشگاه هاروارد، استنفورد، ام‌آی‌تی، کالیفرنیا، کمبریج، جان هاپکینز و پرینستون در آمریکا و دانشگاه تورنتو و سایمون فریز در کانادا هستند.

‌عصر ایران- روزنامه شرق در گزارش اول امروز خود با تیتر “المپیاد مهاجرت”، آماری تکان دهنده از مهاجرت نخبگان علمی کشور به دانشگاه های غربی منتشر کرده است. بنا بر این گزارش، ۶۲ درصد از دانش‌آموزان مدال‌آور المپیادی کشور طی ۱۴ سال گذشته به کشور‌های توسعه‌یافته دنیا اعم از آمریکا و کانادا مهاجرت کرده‌اند.
طی بررسی صورت گرفته در «روزنامه شرق» از مجموع ۲۲۵ دانش‌آموز ایرانی که طی سال‌های ۱۳۷۲ (م۱۹۹۳) تا ۱۳۸۶ (م۲۰۰۷) در ۵۳ المپیاد جهانی شرکت کردند بیش از۱۴۰ نفر معادل ۶۲/۲ درصد آنها هم‌اکنون در یکی از دانشگاه‌های مطرح دنیا در آمریکا و کانادا تحصیل می‌کنند.
هم‌اکنون ۶۹/۲ ‌درصد مدال‌آوران در المپیاد فیزیک، ۷۶/۶ ‌درصد ریاضی، ۵۰‌درصد کامپیوتر و ۵۰‌درصد شیمی خارج از مرز جغرافیایی کشور و اکثرا عضو دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی برتر و تاثیر‌گذاری در دنیا همچون دانشگاه هاروارد، استنفورد، ام‌آی‌تی، کالیفرنیا، کمبریج، جان هاپکینز و پرینستون در آمریکا و دانشگاه تورنتو و سایمون فریز در کانادا هستند.
مبدا ۹۴‌درصد آنها سکوی پرتابی به‌نام «دانشگاه صنعتی‌شریف است» و مقصد ۶۶/۴ ‌درصد آنها آمریکا.
هم‌اکنون چهار تا پنج ‌میلیون مهاجر ایرانی در ۳۲ کشور جهان حضور دارند. بیش از ۵۰۰ پروفسور ایرانی (معادل با یک پنجم کل استادان ما در داخل کشور) در ایالات متحده وجود دارند. همچنین براساس پژوهشی سه‌ تا چهارنمره از میانگین ضریب هوش ایرانیان در اثر مهاجرت نخبگان کاسته شده است و غم‌انگیز‌تر آنکه براساس پژوهش صورت گرفته در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بیش از ۷۰‌درصد دانشجویان دکترای آن دانشگاه که موفق به دریافت مدرک دکترای خود شده‌اند به فکر مهاجرت هستند.
به نقل از سایت عصر ایران: کد خبر: ۲۱۶۸۹۲

حالا بنظر شما باید چی بشه تا نخبه ها فرار نکنن و بالاخره کشور خودمون هم از وجودشون استفاده کنه؟

///////////////////

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یاد یه خاطره افتادم
استاد جهانی کاراته و مبتکر سبکی در کاراته که همه زندگیشو ژاپن بوده و الان ایتالیا زندگی میکنه(اسمشو نمی گم دیگه!) چند وقت پیش اومده بود مشهد و همین صحبت شد. میگفت میدونین تو کشورهای جهان (ایشون چون نماینده فدراسیون جهانی کاراته اس و به همه کشور های جهان سفر میکنه و چون انسان باسواد و اهل تفکری بود حرفاش خیلی جالب بود) ما ایرانی ها به چی معروفیم؟. گفتم نه. می گفت به اینکه همش حرف می زنیم و این همه ادعا داریم. می گفت تو ایتالیا یه ضرب المثل شده به هر کی که ادعای بزرگی نه در حد توانش میکنه. "میگن باز ایرانی بازی درآوردی!". خداییش گریه داره. واقعا ریشه این پر مدعا بودن ما کجاست؟

وای که اگه اینا حقیقت باشه چقد ضایس:cry:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز

Norman -Foster

عضو جدید
عجب :biggrin:
یه عده گرسنه و فقیر جنسی که حتی توان تحلیل کوچک ترین مسئله ای رو ندارن و مدام در توسل

.

zohre_1371

عضو جدید
عجب :biggrin:
یه عده گرسنه و فقیر جنسی که حتی توان تحلیل کوچک ترین مسئله ای رو ندارن و مدام در توسل

.

شاید یکسری بخاطر ازادی و اینا برن.ولی مطمئنن مغز داشتن ک ببرنشون.
خوب اونجا اهمیت میدن ب مخ وتفکر و پیشرفت.
و تو ایران عزیزمون اهمیت میدن ب اشنا و پارتی و رای و این چیزا.
بنظر من هر جایی ک واست احترم قائل بودن برو.
و این جمله رو هم نباید به همه تعمیم داد..بی عدالتیه دوست من

Norman -Foster

عضو جدید
فسفر کجا بود عاموو..
شاید یکی نداشته باشه...گرونه.
نمیارزه بخری بعد بسوزونیش.....مگه سادیسم داریم:smile:

برو بابا شیرازی :biggrin:
شاید یکسری بخاطر ازادی و اینا برن.ولی مطمئنن مغز داشتن ک ببرنشون.
خوب اونجا اهمیت میدن ب مخ وتفکر و پیشرفت.
و تو ایران عزیزمون اهمیت میدن ب اشنا و پارتی و رای و این چیزا.
بنظر من هر جایی ک واست احترم قائل بودن برو.
و این جمله رو هم نباید به همه تعمیم داد..بی عدالتیه دوست من

بله من هم منکر این قضیه نشدم واشاره ام به اکثریتی بود که این جناب اونو ثروت میدونه
خودشما که مطمئنا درجه کارشناسی رو دارید ایا واقعا در خلوت هم خودتونو مهندس می دونید ؟؟!.
طرف کل چیزی که از رشته اش بلده چهارتا جزوه دست نویسه و یه سی چهتا واحد معارف یجور قیافه میگیره انگار انیشتینه و الانه که نظریه بده ! کدام سرمایه کدام علم؟؟؟ غیر اینه که بیشتر خروجی های شریف سر از کشورهای غربی در میارن و اوناییم که می مونن باید دست فروش کنن؟؟(سرچ کنید دانشجوی ریاضی محض دانشگاه شریف در حال دست فروشی)..البته این مصداق اکثریت قاطع هست و استثناهارو نادیده می گیریم ... کشوری نظام اموزشیش ضعیفه که نخبگانش ازش فرار !کنن ونه کشوری که این نخبگان رو جذب میکنه ...عامو خسته شدم من برم استراحت ..بدرود