پتروشیمی الکترونیکی سهند تبریز یا نفت آزاد اراک ؟ (خواهش میکنم کمک کنید خیلی مهمه واسم)

farnazg

عضو جدید
سلام دوستان . من در حال حاضر دانشگاه صنعتی سهند تبریز به صورت الکترونیکی دارم مهندسی شیمی - صنایع پتروشیمی میخونم (ترم 5) . امسال کنکور آزاد دادم و مهندسي شيمي-طراحي فرآيندهاي صنايع نفت / واحداراك قبول شدم . شدیدا به پتروشیمی علاقه دارم .ولی بین انتخاب هام گیر کردم .
آموزش الکترونیکی هم خوبی داره و هم بدی همین طور دانشگاه آزاد .
از یه طرف مدرک خودم سراسری به حساب میاد و از طرف دیگه انقدر برامون سخت میگیرن که با این هزینه زیاد و ... تعداد واحد زیادی پاس نکردم که شاید تو آزاد میشدد پاس کرد .
خواهشا کمکم کنید .

ممنون

saghi_pd

عضو جدید
سلام دوستان . من در حال حاضر دانشگاه صنعتی سهند تبریز به صورت الکترونیکی دارم مهندسی شیمی - صنایع پتروشیمی میخونم (ترم 5) . امسال کنکور آزاد دادم و مهندسي شيمي-طراحي فرآيندهاي صنايع نفت / واحداراك قبول شدم . شدیدا به پتروشیمی علاقه دارم .ولی بین انتخاب هام گیر کردم .
آموزش الکترونیکی هم خوبی داره و هم بدی همین طور دانشگاه آزاد .
از یه طرف مدرک خودم سراسری به حساب میاد و از طرف دیگه انقدر برامون سخت میگیرن که با این هزینه زیاد و ... تعداد واحد زیادی پاس نکردم که شاید تو آزاد میشدد پاس کرد .
خواهشا کمکم کنید .

ممنون

سلام دوست عزیز. به نظر من با توجه به این که شما ترم 5 هستید بهتره همین رشته و دانشگاه خودتون رو ادامه بدهید. چرا دوباره برگردید به اول راه و روز از نو...؟ تازه هزینه ی دانشگاه آزاد خیلـــــــــــــــــی خیلـــــــــــی بیشتر خواهد شد. خصوصا این که می گین به پتروشیمی هم علاقه دارید پس شک نکنید.

farnazg

عضو جدید
سلام دوست عزیز. به نظر من با توجه به این که شما ترم 5 هستید بهتره همین رشته و دانشگاه خودتون رو ادامه بدهید. چرا دوباره برگردید به اول راه و روز از نو...؟ تازه هزینه ی دانشگاه آزاد خیلـــــــــــــــــی خیلـــــــــــی بیشتر خواهد شد. خصوصا این که می گین به پتروشیمی هم علاقه دارید پس شک نکنید.

عزیز میشه درس ها رو تطبیق واحد داد . از اون نظر مشکلی نیست ..

گزیزه

عضو جدید
سلام دوست عزیز تا اونجایی که من میدونم سهند دانشگاه خیلی خوبیه ,که خیلیم سخت میگیرن در عوض ارشد شنیدم خیلی قبولی میده ...به نظر من که همونجا بمون ...

loren

عضو جدید
هردو رشته خوبیه
ببین کدوم به خونتون نزدیک تره . دانشگاه مجازی اعتبار سراسری رو نداره ها ! به نظرم اعتبار آزاد بیشتره

مسعود نارکی

عضو جدید
علاقه یا بازار کار

علاقه یا بازار کار

سلام دوست عزیز
شما تو انتخابت باید به چندین عامل توجه کنی بر فرض مثال من وقتی خونمون خوزستان بود ولی شمال غرب کشور دانشگاه قبول شدم دیدم علاوه بر هزینه که همون درمیاد دلتنگی و خطرات راه و خیلی چیزای دیگه هست که برام صرف نداره برم اونجا درس بخونم واسه همین تو شهر خودم دانشگاه آزاد قبول شدم و اصلا نفهمیدم کی تمام شد تا حودودی به روحیات شما هم بستگی داره شاید شما دوری از خانواده و دوستاتون زیاد براتون اهمیتی نداشته باشه و مسئله بعدی تصمیم گیری برای انتخاب رشته هستش که باید به آینده نگاه کنید مثلا 4 سال دیگه که درس شما تمام میشه شاید تو این چهار سال یه کارخانه تو شهر شما شروع به کار کنه پس بعضی وقتا طبق شرایط محلی ما باید تصمیم بگیریم و یه نصیحت به شما اگر ترم پنج هستید میخوای بری یه رشته دیگه اول برو آرایش ترمی اون رشته رو بگیر ببین چند واحدت تطبیق میخوره و بعد ببین ارزشش رو داره . من نمیدونم چند واحد تا الان پاس کردی ولی اگر از 75 واحد بیشتر هست سعی کن همین رشته که هستی رو تموم کن.

ahad_judo

اخراجی موقت
بچسب به پتروشیمی که بازار کار بالایی داره.
تلاشتو بیشتر کن دوست عزیز.

بالا