پاسخ به سوالات تخصصی در خصوص برنامه ریزی و کنترل پروژه

mohammadreza_b

عضو جدید
با عرض سلام دوستانی که در این زمینه سوال دارند می توانند سوال خود را مطرح و پاسخ خود را دریافت نمایند.
همچنین با عرض پوزش از دوستانی که سئوالاتی در خصوص نحوه تدریس برنامه ریزی و کنترل پروژه داشته اما بعلت مشغله زیاد قادر به پاسخگویی نبودم می توانند از طریق آدرس زیر اطلاعات بیشتری کسب کنند.rezabadalpoor@yahoo.com

mohammad_444_0o

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال دارم
------
خط تولید یک کالا به چه معناست؟
آیا یه معنی ساخت فرایندهای مکانیزه برای مونتاژ هست؟؟؟

mohammadreza_b

عضو جدید
سلام دوست عزیز
سئوال شما در خصوص برنامه ریزی تولید است اما در مجموع می توان گفت خط تولید فرآیندهایی است که از زمان ورود مواد خام به ابتدای خط تا انتهای فرآیند نیاز است تا محصول تولید شود.بعنوان مثال خط تولید صابون مجموع فرآیندهایی است که می بایست بر روی مواد خام نظیر گلیسیرین و ... انجام شود تا در انتها محصول صابون بسته بندی و انبار گردد و خط تولید و مونتاژ ماهیت یکسانی دارند اما تفاوت در مورد تکنولوژی تولید مواد اولیه ورودی جهت تولید محصول نهایی است.
بله برای مثال ممکن است حتی مونتاژ یک محصول مستلزم تکنولوژی خاصی نظیر استفاده از یک تابلوی cnc باشد که خود تابلو نیاز به خط تولید جداگانه دارد.

aida ghanbari

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
خواهشمندم راهنمایی کنید
در یک شرکت ساختمانی از من زمانبندی مجدد پروژه ای را خواسته اند که از تاریخ پایان برنامه اولیه آن مدت ها گذشته است.زمانبندی جبرانی که امکان پذیر نیست(به دلیل ذکر شده)اگر هم بخواهم زمانبندی جدیدی بنویسم پس فعالیت هایی که درصدی از آن ها انجام شده را چه کار کنم؟خواهش می کنم در اولین فرصت ممکن راهنمایی کنید.متشکرم

mohammadreza_b

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
خواهشمندم راهنمایی کنید
در یک شرکت ساختمانی از من زمانبندی مجدد پروژه ای را خواسته اند که از تاریخ پایان برنامه اولیه آن مدت ها گذشته است.زمانبندی جبرانی که امکان پذیر نیست(به دلیل ذکر شده)اگر هم بخواهم زمانبندی جدیدی بنویسم پس فعالیت هایی که درصدی از آن ها انجام شده را چه کار کنم؟خواهش می کنم در اولین فرصت ممکن راهنمایی کنید.متشکرم

سلام
نگران نباشيد-اگر از تاريخ پايان برنامه اوليه مدت زيادي نگذشته باشد شما مي بايست برنامه جبراني پروژه يا همان catch-up plan ارائه دهيد ابتدا مي بايست درصد پيشرفت فعاليتهاي انجام شده را بدست آوريد و سپس با نرم فزار مربوطه msp-p6 تاريخ بهنگام كردن برنامه رو وارد و برنامه را reschedule نمائيد-و يا مي توانيد برنامه remain را مجدد با كمك برنامه اوليه تهيه و ارائه نماييد مثلا فعاليتهايي كه 100 درصد انجام شده را حذف كنيد و يا فعاليتي كه مثلا 50 درصد پيشرفت كرده متناسب با حجم كار باقيمانده زمانبندي كنيد-با توجه به اينكه نميدانم سطح اطلاعات شما به چه ميزان است بصورت كلي عرض كردم-اگر اطلاعات جزئي تر مورد نياز بود لطفا ايميل بزنيدrezabadalpoor@yahoo.com

آخرین ویرایش:

aida ghanbari

عضو جدید
سلام
نگران نباشيد-اگر از تاريخ پايان برنامه اوليه مدت زيادي نگذشته باشد شما مي بايست برنامه جبراني پروژه يا همان catch-up plan ارائه دهيد ابتدا مي بايست درصد پيشرفت فعاليتهاي انجام شده را بدست آوريد و سپس با نرم فزار مربوطه msp-p6 تاريخ بهنگام كردن برنامه رو وارد و برنامه را reschedule نمائيد-و يا مي توانيد برنامه remain را مجدد با كمك برنامه اوليه تهيه و ارائه نماييد مثلا فعاليتهايي كه 100 درصد انجام شده را حذف كنيد و يا فعاليتي كه مثلا 50 درصد پيشرفت كرده متناسب با حجم كار باقيمانده زمانبندي كنيد-با توجه به اينكه نميدانم سطح اطلاعات شما به چه ميزان است بصورت كلي عرض كردم-اگر اطلاعات جزئي تر مورد نياز بود لطفا ايميل بزنيدrezabadalpoor@yahoo.com

سلام و خسته نباشید.خیلی ممنون از راهنمایی کاملتان.با همین روش زمانبندی جدیدی نوشتم.امیدوارم مشکلی پیش نیاید.

بالا