يك ميليون و 32 هزار و 500 برگ ؛ پس کارفرهنگی چه شد

مسیح 110

عضو جدید
من این مطلب را دراین جا نوشتم نه برای اعلام خبر ........خیر
سوال من اینست :
مگر کسی هست در ایران که تصدیق رانندگی داشته باشد ونمی داند که باید , مقررات راهنمایی ورانندگی را مراعات کند , پس چرا اینهم برگه جریمه صادر شده است ؟
سوال بعدی :
مگر کار فرهنگی وتبلیغاتی وآموزشی در باره رعایت مقررات راهنمایی ورانندگی انجام نگرفته است ؛ پس چرا اینهمه تخلف وانحراف ازمقررات وجریمه ؟چرا چرا چرا ؟
فرمانده پليس راه كشور خبر داد

صدور يك ميليون برگ جريمه طي 50 روز در جاده‌هاي كشور
خبرگزاري فارس: فرمانده پليس راه كشور اعلام كرد: طي 50 روز گذشته مأموران پليس‌راه يك ميليون و 32 هزار و 500 برگ جريمه براي رانندگان متخلف صادر كرده‌اند.

به گزارش خبرنگار انتظامي فارس، سردار محسن بيگي امروز در جمع خبرنگاران اعلام كرد: اعمال قوانين مرتبط با تخلفات حادثه‌ساز رانندگي در سال جاري در دستور كار قرار دارد.
وي اظهار داشت: در 50 روز گذشته يك ميليون و 32 هزار و 500 فقره جريمه رانندگي براي متخلفان توسط مأموران پليس راه صادر شده است.
سردار بيگي افزود: سرعت غيرمجاز با 426 هزار و 700 مورد جزو بيشترين تخلفات و پس از آن نبستن كمربند ايمني با 361 هزار و 800 فقره بيشترين تخلفات انجام شده هستند.
فرمانده پليس راه اعلام كرد: بي‌توجهي به جلو و عدم رعايت فاصله طولي مطمئن در سه ماه گذشته عامل 28.4 درصد تصادفات بوده است.
سردار بيگي در ادامه افزود: تخطي از سرعت مطمئنه با 23.4 درصد، انحراف به چپ با 19.9 درصد و تغيير مسير ناگهاني با 16.5 درصد از مهمترين علل تصادفات رانندگي طي 3 ماه گذشته هستند.
اين مقام ارشد پليس راه اعلام كرد: سواري‌ها و وانتبارها با 55.2 درصد بيشترين نقش را در وقوع تصادفات رانندگي طي 3 ماه گذشته داشته‌اند و پس از آن موتورسيكلت‌ها با 22 درصد و كاميون‌ها با 13.2 درصد بودند. بعد از آن عابران پياده با 7.3 درصد و مسافربرهاي عمومي با 2.3 درصد از عوامل اصلي تصادفات به شمار ميروند.
سردار بيگي گفت: سرعت غيرمجاز و بي‌توجهي به جلو باعث بيشترين تصادفات جادهاي كشور است و استفاده از تلفن همراه حين رانندگي موجب بروز بسياري از تصادفات شده است.
فرمانده پليس راه كشور اعلام كرد: برخورد با تخلفات حادثه‌ساز ششگانه در طرح تابستاني نيز ادامه خواهد داشت و پليس با متخلفان برخورد خواهد كرد.
وي اظهار داشت: بيشترين حوادث جاده‌اي كه 62 درصد تصادفات را شامل مي‌شوند در محدوده 30 كيلومتري شهرها اتفاق مي‌افتد.
سردار بيگي افزود: بالاترين رقم تصادفات مربوط به بي‌توجهي به جلو است كه در سال گذشته تا 5.9 درصد تصادفات به علت بي توجهي به جلو روي داده است.
فرمانده پليس راه كشور در ادامه افزود: 16.2 درصد تصادفات در سال 88 به علت عدم رعايت حق تقدم اتفاق افتاده و انحراف به چپ با 21.3 درصد و تخطي از سرعت مطمئنه با 27.5 درصد از ديگر علل تصادفات رانندگي در سال 88 هستند.
وي اظهار داشت: از ابتداي امسال با توجه به وقوع تصادفات فراواني در جاده‌هاي روستايي برنامه‌هايي را براي تحت پوشش قرار دادن اين جاده ها در دستور كار قرار داده‌ايم.
فرمانده پليس راه كشور افزود: به واسطه بالا بودن آمار تصادفات در جاده‌هاي روستايي نيازمند كنترل بيشتري بر اين جاده‌ها هستيم. به همين منظور راهوران محله كه متشكل از دهياران، معلمان و افراد با مدرك كارشناسي به بالا هستند به پليس كمك خواهند كرد.
سردار بيگي افزود: تاكنون 7 هزار و 330 نفر در طرح راهوران محله جذب شده‌اند كه پس از فراگيري آموزشهاي لازم به كمك پليس راه خواهند آمد. جذب راهوران محله در سال جاري ادامه خواهد يافت.
فرمانده پليس راه كشور درباره جاده‌هاي ناايمن نيز گفت: پليس راه اجازه بازگشايي و تردد در محورهايي كه ايمني و استاندارد لازم را نداشته باشد نخواهد داشت. در حال حاضر بزرگراه قزوين رشت به دليل اينكه 22 اشكال آن هنوز برطرف نشده بسته شده است.
سردار بيگي گفت: تمام مشكلات فني و ايمني جاده‌ها و بزرگراه‌هاي كشور را به صورت مكتوب به مديران ذي‏ربط ارائه كرده و خواستار رفع آنها شده‌ايم.
وي درباره افزايش سرعت مجاز در برخي بزرگراه‌ها نيز گفت: به دليل نبود استانداردهاي لازم در بزرگراه‌هاي كشور امكان افزايش سرعت مجاز وجود ندارد.
فرمانده پليس راه كشور گفت: با بررسي صورت گرفته در جاده‌هايي كه به گمان بسياري از مردم از ايمني و شرايط مطلوب برخوردارند به ازاي هر 10 كيلومتر افزايش سرعت با افزايش 17 درصدي تلفات و تصادفات مواجه خواهيم شد.
وي اظهار داشت: نصب دوربين‌هاي كنترل سرعت در جاده‌هاي پرتردد يكي از برنامه‌هاي جدي پليس است و در اين رابطه هماهنگي‌هايي نيز انجام شده است.
سردار بيگي گفت: خودرو‌ي رانندگاني كه تخلفات حادثه‌ساز داشته باشند متوقف و از رانندگان آن آزمايش‌هاي اعتياد و الكل گرفته مي‌شود.
وي در ادامه افزود: تكرار تخلفات حادثه‌ساز موجب توقيف طولاني مدت خودروها در پاركينگ مي‌شود.
این مطلب دراینجا نقل کردم تا بعداً نتیجه در باره موضوع دیگری بیگیرم

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
فروش نفت که اومده پائین
تولید هم که نیست
بالاخره باید بودجه مملکت یه جوری تامین شه یا نه ؟!!

از این آمارا زیاد میدن !
همین آقا رئیس پلیسه اول سال آمار میداد که (یادم نیست چند) درصد تصادفات کاهش پیدا کرده تو ایام عید نسبت به سال گذشته !
و از آنجائی که ملت ایران الاغ تشریف ندارند (همشون گل هستند:gol:) و آقا پلیسه یه چیزیش میشه ! یکی پیدا نشد که آمار بده که آقا جان قیمت بنزین رو میکنی 5 برابر ، تعداد مسافرین کاهش داشته !!!! نه تصادفااااااااااااااات !!! (نمیدونم این اسمش سفسطه هست ! فرافکنی هست ! چیه ! )

این همه برگ جریمه نوشتن که کاری نداره !
ه مینویسن پاره میکنن میندازن سطل آشغال !
پدر من میگه اصلا خارک رو نمیشناسم کجاس ! اونجا واسش جریمه صادر کردند ! معلوم نیست کدوم احمقی این جریمه رو نوشته که از پلاک ماشین و اینا هم چیزی سرش نمیشده !!

مسیح 110

عضو جدید
فروش نفت که اومده پائین
تولید هم که نیست
بالاخره باید بودجه مملکت یه جوری تامین شه یا نه ؟!!

از این آمارا زیاد میدن !
همین آقا رئیس پلیسه اول سال آمار میداد که (یادم نیست چند) درصد تصادفات کاهش پیدا کرده تو ایام عید نسبت به سال گذشته !
و از آنجائی که ملت ایران الاغ تشریف ندارند (همشون گل هستند:gol:) و آقا پلیسه یه چیزیش میشه ! یکی پیدا نشد که آمار بده که آقا جان قیمت بنزین رو میکنی 5 برابر ، تعداد مسافرین کاهش داشته !!!! نه تصادفااااااااااااااات !!! (نمیدونم این اسمش سفسطه هست ! فرافکنی هست ! چیه ! )

این همه برگ جریمه نوشتن که کاری نداره !
ه مینویسن پاره میکنن میندازن سطل آشغال !
پدر من میگه اصلا خارک رو نمیشناسم کجاس ! اونجا واسش جریمه صادر کردند ! معلوم نیست کدوم احمقی این جریمه رو نوشته که از پلاک ماشین و اینا هم چیزی سرش نمیشده !!
من تاحدودی با فرمایش شما موافقم ولی بنده از زدن این تاپیم منظوری دیگری دارم اینکه علی رغم انجام کار فرهنگی واموزشی و داشتن تصدیق ........درباره مراعات قوانین ومقررات راهنمای ورانندگی است ولی باز اینهمه جریمه میلیونی ........چرا ؟ :gol:

tatu_lover1366

عضو جدید
من این مطلب را دراین جا نوشتم نه برای اعلام خبر ........خیر
سوال من اینست :
مگر کسی هست در ایران که تصدیق رانندگی داشته باشد ونمی داند که باید , مقررات راهنمایی ورانندگی را مراعات کند , پس چرا اینهم برگه جریمه صادر شده است ؟
من یکی از افرادیم که سرم بره حاضر نمیشم مقررات راهنمایی رانندگی ایران رو رعایت کنم تا زمانی که حداقل شبیه به قانون و مقررات سایر دنیا بشه

بالا