و گردنی که تبر هم اورا خرد نمیکند...

*lorena*

عضو جدید
به نام خدا

پدیده ی گردن کلفتی چیزی شبیه به انگل شدن هست با این تفاوت که انگل به مراتب خطرش کمتر از 1 کردن کلفته.

در ذات درونیهمه ی ماها علاوه بر خر درون کودک درون دکتر شریعتی درون و... 1 گردن کلفت درون هم وجود داره که در بعضی ادمها کودکی تازه متولد شده و نوپا و دربعضی ها پیر مردی 80 ساله است.

و در همین نهاد ما هم احساس خوابیده ای به اسم مبارزه با گردن کلفتی هست که برای دور بودن از حاشیه به خواب ابدی فرو رفته!

ولی هروقت هم که بیدار میشه مسیر رو اشتباه میره!

سلسه مراتب گردن کلفت شدن و پیشرفت در این زمینه شکلی هرم مانند داره

pyramid t.jpg

ما برای مبارزه با گردن کلفتی همیشه راس هرم رو نشانه میگیرم و به نظر من برای همین هیچ وقت موفق نیستیم!

جمعیت گردن کلفت ها باهم رقابت میکنن بعد به صورت مقایسه زوجی (چیزی که بین 2 انتخاب انجام میدیم
) گردن کلفت ترین فرد به راس هرم میرسه و توان مبارزه ما با راس هرم ناچیز و احتمال موفقیت به صفر میل میکنه!

برای مبارزه با این پدیده باید از ستون های زیرین هرم که دسته ی زیادی رو تشکیل میدن شروع کنیم شاید این جمعیت معطوف بشه به همه ی ادمایی که ممکنه درروز باهاشون مراوده داشته باشید

مثلا:

برادر بزرگتری که نوع پوشش شمارو تعیین میکنه و شما هم تبعیت میکنید

شمایی که تاوان اشتباهاتتون رو نمیدید و برای در رفتن از این قضیه به ماموری که میخواد جریمتون کنه باج میدید

شمایی که با علم به اینکه جنسی مارک اصل نیست اونو میخرید و به اسم مارک کلی پول اضافه تو جیب فروشنده میریزید

حالا به نظر خودتون چند درصد گردن کلفت درونتون فعاله؟

از مثالهای بالا که آوردم چند تا نمونه هم شما از گردن کلفتی هاتون بگید

به نظر خودتون پتانسیل رسیدن به نوک هرم رو دارید؟

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
حالا به نظر خودتون چند درصد گردن کلفت درونتون فعاله؟

از مثالهای بالا که آوردم چند تا نمونه هم شما از گردن کلفتی هاتون بگید

به نظر خودتون پتانسیل رسیدن به نوک هرم رو دارید؟

نوک هرم؟!!! گردن کلفتی من بعضی وقت ها به عرش میرسه بعضی وقت ها زیر هرم.

معمولا بستگی به طرف مقابلم داره، اگه زورم بهش نرسه گردنم از مو باریک تر و اگه زورم بهش برسه گردنی مثل گردن خر !!! :D

بچگی که کاپیتان تیم فوتبال محله بودم، خیلی برای بچه ها گردن گلفتی میکردم و میگفتم اونور برو اونور بیا همش سرشون داد میزنم، بنده خداها هیچی هم نمیگفتند.

الان هم متاسفانه هنوز کمی تکبر دارم، من فکر کنم این تکبر هست که سبب گردن کلفتی میشه، جالبه جفتش هم باید شکست تا موفق شد هم تکبر رو هم گردن کلفت رو. :(

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یا با منطق برخورد میکنم یا اصلا بحث نمیکنم. خوشبختانه 15 سالی میشه مجبور نشدم با کسی دعوا کنم.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چیزی که من همیشه گفتم حالا باز یه سری میان جبهه گیری می کنن در این مورد

برای اینکه بتونیم یه درختو قطع کنیم (حالا درخت هر چی که دوست دارید پرتغال توت )(منظورم درخت هست نه بوته!)

بر خلاف این حرفی که میزنن که باید از ریشه قعطش کنیم می میگم

باید برای رسیدن به ریشه اول شاخو برگ هاشو کند (کم کم خشک میشه و ما میتونیم به تنه ی درخت نزدیک بشیم) بعد تنشو قطع کرد

کم کم به ریشه رسید هر چند که که نمیشه ریشه ی یه درخت کهن سالو از زمین در اورد (کلا خیلی سخته شاید قدرت خدا مثلا تو سیلاب ها بتونه!!!)

ولی میشه نفت ریخت پاش یا همین جوری ولش کنیم یه ریشه ی چیکار می تونه بکنه

ناپلون رو تبعید کردن برگشت ولی باز سریع شکست خورد مگه درختی که قطع شده می تونه دوباره چقدر جون بگیره!!!!

بیام جای اینکه بگیم ریشه ها را باید قطع کرد و احساس نا امیدی و روز به روز قوی تر شدن ریشه شاخ و برگ ها رو بکنیم و نذاریم اکسیزن به درخت برسه!

*lorena*

عضو جدید
نوک هرم؟!!! گردن کلفتی من بعضی وقت ها به عرش میرسه بعضی وقت ها زیر هرم.

معمولا بستگی به طرف مقابلم داره، اگه زورم بهش نرسه گردنم از مو باریک تر و اگه زورم بهش برسه گردنی مثل گردن خر !!! :D

بچگی که کاپیتان تیم فوتبال محله بودم، خیلی برای بچه ها گردن گلفتی میکردم و میگفتم اونور برو اونور بیا همش سرشون داد میزنم، بنده خداها هیچی هم نمیگفتند.

الان هم متاسفانه هنوز کمی تکبر دارم، من فکر کنم این تکبر هست که سبب گردن کلفتی میشه، جالبه جفتش هم باید شکست تا موفق شد هم تکبر رو هم گردن کلفت رو. :(
چقدر تو زندگیت به گردن کلفت ها باج میدی؟

حاضری اگه کار بدی کردی مجازات بشی ولی باج ندی؟

چقدر به این جمله معتقدی که از زیر هرم باید شروع به مبارزه کرد تا به نوک هرم رسید

به نظرت عملیه؟ یا باید نوک هرم و زد نابود کرد تا بنیان گردن کلفتی برچیده بشه؟

*lorena*

عضو جدید
من یا با منطق برخورد میکنم یا اصلا بحث نمیکنم. خوشبختانه 15 سالی میشه مجبور نشدم با کسی دعوا کنم.
بحث من اصلا دعوا و منطق و اینا نیست

مثلا حاضری برای خرید از یه مغازه ی اسم و رسم دار پول اضافی بدی؟

من نگفتم که با کسی دعوا کنیم

گفتم جلوی گردن کلفت پروری با ایستیم

تو با این پیش زمینه ای که خودت گفتی

جلوش می ایستی ؟ یا خودتم آب ببینی شناگر ماهری میشی؟

*lorena*

عضو جدید
چیزی که من همیشه گفتم حالا باز یه سری میان جبهه گیری می کنن در این مورد

برای اینکه بتونیم یه درختو قطع کنیم (حالا درخت هر چی که دوست دارید پرتغال توت )(منظورم درخت هست نه بوته!)

بر خلاف این حرفی که میزنن که باید از ریشه قعطش کنیم می میگم

باید برای رسیدن به ریشه اول شاخو برگ هاشو کند (کم کم خشک میشه و ما میتونیم به تنه ی درخت نزدیک بشیم) بعد تنشو قطع کرد

کم کم به ریشه رسید هر چند که که نمیشه ریشه ی یه درخت کهن سالو از زمین در اورد (کلا خیلی سخته شاید قدرت خدا مثلا تو سیلاب ها بتونه!!!)

ولی میشه نفت ریخت پاش یا همین جوری ولش کنیم یه ریشه ی چیکار می تونه بکنه

ناپلون رو تبعید کردن برگشت ولی باز سریع شکست خورد مگه درختی که قطع شده می تونه دوباره چقدر جون بگیره!!!!

بیام جای اینکه بگیم ریشه ها را باید قطع کرد و احساس نا امیدی و روز به روز قوی تر شدن ریشه شاخ و برگ ها رو بکنیم و نذاریم اکسیزن به درخت برسه!
خب این دقیقا مصداق حرف های من بود که باید از طبقه ی زیر هرم شروع کرد

ولی در وهله ی اول تو شناخت درخت باید دقت کرد!

چرا باید درختی رو خشک کرد؟

من گردن کلفتی رو گفتم چون باعث ضعیف پروری و تو سری خور پروری میشه!

حالا خودت جقدر به شعارات عمل میکنی؟ چقدر با صبرو حوصله تک تک برگ هارو میکنی؟

یعنی بیخیال 1 گوشه نشستی؟:question:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب این دقیقا مصداق حرف های من بود که باید از طبقه ی زیر هرم شروع کرد

ولی در وهله ی اول تو شناخت درخت باید دقت کرد!

چرا باید درختی رو خشک کرد؟

من گردن کلفتی رو گفتم چون باعث ضعیف پروری و تو سری خور پروری میشه!

حالا خودت جقدر به شعارات عمل میکنی؟ چقدر با صبرو حوصله تک تک برگ هارو میکنی؟

یعنی بیخیال 1 گوشه نشستی؟:question:

نه دیگه کار من نیست این کار منم دارم کارهای خودم انچه در توانم هست رو میذارم تا شده حتی یک نفر ...

می دونی من از کجا به این طرح رسیدم ؟ خیلی خوشم اومد یه هم فکر پیدا کردم

سالانه خیلی از جوانان ما در لب مرزها برای مبارزه با قاچاق و ورود مواد مخدر شهید میشن توسط اشرار

خوب چه کار داریم ما به اشرار حالا مقابله می کنیم اما کم رنگ تر

اصل کار ما باید در شهر باشه در شهر است که نیروی ما قوی تر از اشرار است نه در وسط بیابان

سلاح های ریگی رو نگاه کن (ساخت یو اس) مال ایران هم یه مشت ژ3 نابود !

من اینو میگم (مثال میزنم نگید معتاد هم بیمار و مجرم نیست و از این شعرو ورا که حالم بهم می خوره معتاد وقتی مشخص باشه که معتاد مجرم هست!)

کافیه با معتادین عزیز سطح شهر برخورد بشه (خیلی خوشگل و ناز دستشونو می گیریم سوار ونشون می کنیم افراد لباس شخصیه مهربون بدون هیچ مارک و هولوگرامی! فردا صبح جسد اینا تو بیابون های کرج پیدا میشه خدا رحمتشون کنه جسدشون هم می دیم دانشکده پزشکی که کمبود جسد داره واسه دانشجو ها! این فقط یه مثال بود جبهه گیری نکنید)

وقتی توی شهر معتاد نباشه و جرعت برای معتاد شدن نباشه

حالا هی مواد وارد کنن تازه من میگم ورود شو هم با یه درصد کم مالیات ازاد کنیم و.... وقتی مصرف داخلی نداریم ....

یکی از دوستای گلم می گفت ادم می دونه مواد بد هست وقتی اعصابش درد می کنه مثلا فکر کن زنت به رحمت خدا رفته تو هم میری معتاد میشی

خوب به درک این دیگه الان فقط یه انگل هست برای جامعه که داره اکسیژن رو میسوزونه و در حالی که می تونسته سالم باشه ترجیح داده بیمار باشه (الان بچه ها میگن خدارو شکر این میرزای شیرازی نشد وگرنه حکم اعدادم میاد واسه همه معتاد ها....)

اینو می گم

بنظرت فینال فانتزیش کردم یا موافقی؟؟؟

خدایا میشه یه نفر تو دنیا پیدا بشه با من موافق باشه یا با دلیل منو راهنمایی کنه:cry:

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث من اصلا دعوا و منطق و اینا نیست

مثلا حاضری برای خرید از یه مغازه ی اسم و رسم دار پول اضافی بدی؟

من نگفتم که با کسی دعوا کنیم

گفتم جلوی گردن کلفت پروری با ایستیم

تو با این پیش زمینه ای که خودت گفتی

جلوش می ایستی ؟ یا خودتم آب ببینی شناگر ماهری میشی؟

نه جلوش نمی ایستم . از خیر صد هزار تومن پول توی جیبم میگذرم تا حتی 5 ثانیه فکرم رو خراب نکنم.

من همیشه سعی میکنم طوری رفتار کنم که از زندگیم لذت ببرم البته با رعایت حقوق دیگران و آینده نگری. همین

*lorena*

عضو جدید
نه جلوش نمی ایستم . از خیر صد هزار تومن پول توی جیبم میگذرم تا حتی 5 ثانیه فکرم رو خراب نکنم.

من همیشه سعی میکنم طوری رفتار کنم که از زندگیم لذت ببرم البته با رعایت حقوق دیگران و آینده نگری. همین
پس برا اینکه فکرت خراب نشه مجبوری زور رو دائم تحمل کنی!و فکرتو خراب نکنی

ولی نعمت داشته باشی کار کنی پولتو بریزی تو جیبش برای اینکه اعصابت خراب نشه!

*lorena*

عضو جدید
نه دیگه کار من نیست این کار منم دارم کارهای خودم انچه در توانم هست رو میذارم تا شده حتی یک نفر ...

می دونی من از کجا به این طرح رسیدم ؟ خیلی خوشم اومد یه هم فکر پیدا کردم

سالانه خیلی از جوانان ما در لب مرزها برای مبارزه با قاچاق و ورود مواد مخدر شهید میشن توسط اشرار

خوب چه کار داریم ما به اشرار حالا مقابله می کنیم اما کم رنگ تر

اصل کار ما باید در شهر باشه در شهر است که نیروی ما قوی تر از اشرار است نه در وسط بیابان

سلاح های ریگی رو نگاه کن (ساخت یو اس) مال ایران هم یه مشت ژ3 نابود !

من اینو میگم (مثال میزنم نگید معتاد هم بیمار و مجرم نیست و از این شعرو ورا که حالم بهم می خوره معتاد وقتی مشخص باشه که معتاد مجرم هست!)

کافیه با معتادین عزیز سطح شهر برخورد بشه (خیلی خوشگل و ناز دستشونو می گیریم سوار ونشون می کنیم افراد لباس شخصیه مهربون بدون هیچ مارک و هولوگرامی! فردا صبح جسد اینا تو بیابون های کرج پیدا میشه خدا رحمتشون کنه جسدشون هم می دیم دانشکده پزشکی که کمبود جسد داره واسه دانشجو ها! این فقط یه مثال بود جبهه گیری نکنید)

وقتی توی شهر معتاد نباشه و جرعت برای معتاد شدن نباشه

حالا هی مواد وارد کنن تازه من میگم ورود شو هم با یه درصد کم مالیات ازاد کنیم و.... وقتی مصرف داخلی نداریم ....

یکی از دوستای گلم می گفت ادم می دونه مواد بد هست وقتی اعصابش درد می کنه مثلا فکر کن زنت به رحمت خدا رفته تو هم میری معتاد میشی

خوب به درک این دیگه الان فقط یه انگل هست برای جامعه که داره اکسیژن رو میسوزونه و در حالی که می تونسته سالم باشه ترجیح داده بیمار باشه (الان بچه ها میگن خدارو شکر این میرزای شیرازی نشد وگرنه حکم اعدادم میاد واسه همه معتاد ها....)

اینو می گم

بنظرت فینال فانتزیش کردم یا موافقی؟؟؟

خدایا میشه یه نفر تو دنیا پیدا بشه با من موافق باشه یا با دلیل منو راهنمایی کنه:cry:
منظورتو از این جمله ای که قرمز کردم اصلا متوجه نشدم

راجع به مثال هایی که زدی موافقم

ولی 1 چیزی میلنگه این وسط

ببین وقتی من با گردن کلفت درونم مبارزه میکنم یعنی اصلاح رو از خودم شروع میکنم نمیرم معتاد بشم

حرف های شما درست فقط مشکلش اینه که به چشم فرد ثالث داری به قضیه نگاه میکنی

در صورتی که خودتم سهم داری توش

یکم باید خودمونو تو شرایط بذاریم رفتار خودمونو تو شرایط اصلاح کنیم

من اصلاح بشم تو اصلاح بشی دیگه معتادی نمی مونه که بخوای قلع و قمش کنی

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورتو از این جمله ای که قرمز کردم اصلا متوجه نشدم

راجع به مثال هایی که زدی موافقم

ولی 1 چیزی میلنگه این وسط

ببین وقتی من با گردن کلفت درونم مبارزه میکنم یعنی اصلاح رو از خودم شروع میکنم نمیرم معتاد بشم

حرف های شما درست فقط مشکلش اینه که به چشم فرد ثالث داری به قضیه نگاه میکنی

در صورتی که خودتم سهم داری توش

یکم باید خودمونو تو شرایط بذاریم رفتار خودمونو تو شرایط اصلاح کنیم

من اصلاح بشم تو اصلاح بشی دیگه معتادی نمی مونه که بخوای قلع و قمش کنی

وقتی گلوله ای به شکل استیبل روی یک سطح است هیچ حرکتی وجود ندارد

برای به حرکت درآمدن گلوله لازم است به گلوله نیرویی وارد شود حالا یا سطح شیب دار شود تا توسط نیروی جاذبه ! یا نیروی دیگری به گلوله وارد شود

برای خالی کردن آب وان هم 2 راهکار وجود دارد:
1- با در بطری نوشابه از این کوچیکا! شروع به خالی کردن آب وان کنید
2- با کشیدن در چاه راه آب را باز کنید تا وان خالی شود

هر دو شدنی هستن در نگاه اول (حد هر دو به سمت تخلیه وان حرکت می کند)
اما وقتی پای اول می رسد خارج از دنیا فکر! فکر نکنم کسی توانایی خالی کردن وان با در بطری نوشابه را داشته باشد (هر چند که این روش بهتر و مناسب تر باشد)

شاید وقتی 90 درصد آب از راه آب خارج شد مابقی که از راه آب خارج نمی شوند توسط در بطری روش خوبی باشد

همانند درمان بیماری های سرطانی
خوشخیم و بد خیم

عمل یا شیمی درمانی

*lorena*

عضو جدید
وقتی گلوله ای به شکل استیبل روی یک سطح است هیچ حرکتی وجود ندارد

برای به حرکت درآمدن گلوله لازم است به گلوله نیرویی وارد شود حالا یا سطح شیب دار شود تا توسط نیروی جاذبه ! یا نیروی دیگری به گلوله وارد شود

برای خالی کردن آب وان هم 2 راهکار وجود دارد:
1- با در بطری نوشابه از این کوچیکا! شروع به خالی کردن آب وان کنید
2- با کشیدن در چاه راه آب را باز کنید تا وان خالی شود

هر دو شدنی هستن در نگاه اول (حد هر دو به سمت تخلیه وان حرکت می کند)
اما وقتی پای اول می رسد خارج از دنیا فکر! فکر نکنم کسی توانایی خالی کردن وان با در بطری نوشابه را داشته باشد (هر چند که این روش بهتر و مناسب تر باشد)

شاید وقتی 90 درصد آب از راه آب خارج شد مابقی که از راه آب خارج نمی شوند توسط در بطری روش خوبی باشد

همانند درمان بیماری های سرطانی
خوشخیم و بد خیم

عمل یا شیمی درمانی

این در تناقض با حرف های بالائه

یکمم بی ربط!

این دقیقا نشانه گرفتن نوک هرمه!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این در تناقض با حرف های بالائه

یکمم بی ربط!

این دقیقا نشانه گرفتن نوک هرمه!

شما خودتان رو ته هرم و دیگران رو نوک هرم میبینید؟ (خیلی دید زیبایی است و...)

اما هرم شما توش همه هستن

اما درخت من شامل گروپ های مختلف میشه

من مافیا رو نشونه گرفتم شما همه ی جامعه رو

مافیا هم همین مردم جامعه هستن ولی خوب یه کوچولو فرق دارن.
==============================================

راستی اون نظریه در مورد معتاد ها که گفتم هیچ وقت عملی نمیشه

می دونید چرا؟

چون معتاد برای جامعه خوب
جونی که براش کار نیست و .... رو میزنی معتاد میکنی تا دهنش بسته بشه

نمی دونم کی موادو وارد کشور می کنه قبلا می گفتن خواهر شاه خودش مواد وارد کشور می کنه یعنی الان کار کی می تونه باشه؟

چرا سعی می کنن به هر شکلی جوانی که باید کار کنه با تمام توان رو سرگرم فوتبال و تفریحات مسخره کنن قبلا با کاباره ها الانم با .... ها

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
باورم اینه که مجموعه رفتارها و خلق و خوی ما بخشیش وراثتی هست و بخشیش اکتسابی .

شما می تونید در بین اطرافیانتون ببینید که چطور یک خلق و خوی از نیاکان به نسل های بعدی منتقل میشه .

در عین حال می تونید ببینید که یک فرد با قرار گرفتن در محیط های مختلف به رفتارها و کنش های اون جمع گرایش پیدا می کنه .

اثر تربیت هم بسیار مهم و قابل توجه هست .

اگر بخواهم در مورد خودم بگم از پدر بزرگم خصیصه گردن کلفتی و زیر بار حرف زور نرفتن رو به ارث بردم. البته ایشون ادم بسیار مهربونی بودن ولی مطلقا زور رو تحمل نمی کردن . ( خدا بیامرز حتی لقبی هم متناسب اخلاقشون داشتن )

مادر بزرگم هم اگر تصمیم میگرفتن کاری رو انجام بدن اون کار انجام شده بود . اگر دنیا هم جلوی ایشون می ایستاد بازم تصمیم خودشون رو عملی میکردن.
منم اگر تصمیم بگیرم کاری رو انجام بدم چیزی نمی تونه مانعم بشه .

اما در کنار این دو خصلت همواره پدرم هست که همیشه در مواقع لزوم می تونه کمکم کنه تا اون حس قلدر مابی و لجاجت درونم رو کنترل کنم . به جرات میگم پدرم با اینکه نظامی بودن و خودشون بسیار با جذبه بودن و هستن ولی همیشه وقتی پای زندگی و تصمیمات من به میون میاد بهترین مشورت ها رو بهم میدن.

ولی حتی ایشون هم بعضی وقتا نمی تونن مانع من بشن تا در برابر زورگویی و تحمیل بعضی چیزها کوتاه بیام. وقتی سوار خر شیطون میشم و گوشم به هیچ حرفی بدهکار نیست عملا جز خودم کسی نمی تونه کنترلم کنه .

بعضی ادمها سرشون می خوره به سنگ ولی بعضی ادما خودشون سنگ رو برمیدارن میزنن به سرشون و منم متاسفانه بعضی اوقات از دسته دومم.

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه بار فقط با یه گردن کلفت مواجهه شدم(خودش اینجوری میفکرید)
که اونم یه بلایی سرش اوردم که الان نمیدونم کوجاهه!
البته چون پرو بازی در اورد وگگرنه کار به اونجاها نمیکشید...
اما کلا اهله این حرفا نیستم..عاقلانه باید برخورد کرد نه با احساس

بالا