وقوع زمین لرزه 5.1ریشتری در 11کیلومتری نیشابور

arash_441

متخصص انرژی های نو
دوشنبه ساعت 13:45 تو ارومیه زلزله اومد نمیدونم جریان چیه این زمین چش شده!

• Like
واکنش ها: fifa

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
این زلزله با بزرگی 5.1ریشتر ساعت 4 و5دقیقه عصر امروز 29دی، نیشابور، مشهد و شهرهای اطراف را لرزاند.
مرکز زلزله در 11کیلومتری نیشابور و 64کیلومتری مشهد قرار داشت. و عمق مرکز زلزله در 14کیلومتری سطح زمین بود.
منبع:
http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/usc0007nly.php#details
بسیار وحشتناک کردیم....

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخبار گفت 5/5 ریشتر فکر کنم بیشنر از 5/1 بوده چون مشهد خیلی شدید لرزید و طولانی هم بود!

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
اخبار گفت 5/5 ریشتر فکر کنم بیشنر از 5/1 بوده چون مشهد خیلی شدید لرزید و طولانی هم بود!
ای بابا بالاخره کدومش؟
در مقیاس ریشتر بزرگی زلزله به طور لگاریتمی محاسبه می شود. در مقیاس ریشتر 1 عدد افزایش به معنای 10 بابر شدن دامنه ی موج است. مثلا زلزله ای با بزرگی 8، 10000 برابر زلزله ای با بزرگی 4 قدرت دارد و نه 2 برابر.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ه-5.6-ریشتر-در-ترکیه-.........-تبریز-هم-لرزید......

Major Geologist

کاربر ممتاز

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای بابا بالاخره کدومش؟
در مقیاس ریشتر بزرگی زلزله به طور لگاریتمی محاسبه می شود. در مقیاس ریشتر 1 عدد افزایش به معنای 10 بابر شدن دامنه ی موج است. مثلا زلزله ای با بزرگی 8، 10000 برابر زلزله ای با بزرگی 4 قدرت دارد و نه 2 برابر.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/319698-زلزله-5.6-ریشتر-در-ترکیه-.........-تبریز-هم-لرزید......
فکر کنم 31 برابر می شه.(شایدم من اشتباه می کنم)
اگه اشتباه نکنم زلزله 3 در مقیاس ریشتر انرژی ای معادل بمب اتمی هیروشیما آزاد می کنه(چه 10 برابر چه 31 برابر) انرژی رو دوستان محاسبه کنند.

bittaa

عضو جدید
واقعا این زمین چش شده ؟ چرا اینقدر فعال شده؟ماچند هفته پیش در سواحل خلیج فارس چند تا زلزله داشتیم یه شب 4.1 ریشتر،هفته بعدش به فاصله یک ساعت از هم ،4.3 و 3.8 داشتیم. اون شب به فاصله حدود 0.5 ساعت پس لرزه داشتیم تا 6 صبح.باور کردنش سخته. بدترین شب عمرم بود.

آخرین ویرایش:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
واقعا این زمین چش شده ؟ چرا اینقدر فعال شده؟ماچند هفته پیش در سواحل خلیج فارس چند تا زلرله داشتیم یه شب 4.1 ریشتر،هفته بعدش به فاصله یک ساعت از هم ،4.3 و 3.8 داشتیم. اون شب به فاصله حدود 0.5 ساعت پس لرزه داشتیم تا 6 صبح.باور کردنش سخته. بدترین شب عمرم بود.
احتمال زیاد مال بدحجابی و یا فساد هست
باید در نماز جمعه شرکت کنیم تا متوجه علتش بشیم

farzaneh19

عضو جدید
دیشب خیلیا که تو خیابونای مشهد بودن اصلا زلزله رو نفهمیدن . ولی اونایی که تو آپارتمانا زندگی می کنن واقعا ترسیده بودن . توی بعضی از خونه ها در کابینت ها باز شده و همه ظرفاشون ریخته بود بیرون. آدما هول کرده بودن و نمی دونستن که چیکار کنن.
یه نفر بهم گفت که سمت دروی دوسه تا خونه ریخته پایین. حالا نمی دونم حقیقت داره یا نه.
یه چند نفری هم حتی کارشون به بیمارستان کشیده و مجروح شدن.
بعد از زلزله اومدم خونه ( آخه بیرون بودم ولی زلزله رو فهمیدم !) مامانم که تازه هم بدجور سرما خورده ، دیدم بی حال افتاده و داره می لرزه . بیشترشم به خاطر ترس بود. داداشمو فرستادم بره گل گاو زبون بگیره. عطاره گفته بود : کیسه گل گاو زبونم باد کرده بود ، ولی بعد از زلزله حتی کمم آوردم.

برای مامان من که زود خوب بشه و بقیه دعا کنیم . بعدشم یه صلوات .
یادت نره هاااااااااا

همیشه گل بمونید ولی عمرتون مثل گل نباشه .:smile:

قاصدک.

عضو جدید
این زمین لرزه ها نشان دهنده اینکه زمین داره نفسایه اخرشو میکشه و اخرالزمان نزدیکه.................:cry:

Major Geologist

کاربر ممتاز
این زمین لرزه ها نشان دهنده اینکه زمین داره نفسایه اخرشو میکشه و اخرالزمان نزدیکه.................:cry:
یا گسلهای البرز فعال شده به گفته پروفسور عکاشه یا مسئله سیاسی و دیپلماتیکه که نمیشه گفت.

F.H

عضو جدید
بچه ها من خیلی میترسم:cry:
توی اون چند ثانیه زلزله از جون و زندگی و خونمون داشتم دل میکندم
فکر کردم دیگه داره همش نابود میشه
اخه تاحالا زلزله ندیده بودم
خداروشکر چیزی نشد ولی دیگه دارم باور میکنم اخر دنیاست
اخه چه جوری میشه که اینقدر گفتن 2012 اینجوری میشه اونجوری میشه
حالا که 2012 شده اینقدر زلزله اونم همه جا
میگن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها:redface:

yare66

عضو جدید