وقتی ایرانی برای ایرانی زد

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم جدایی نادر از سیمین در ۲۷ فوریه ۲۰۱۲ پس از اعلام نامش توسط ساندرا بولاک جایزه «بهترین فیلم خارجی» را از هشتاد و چهارمین مراسم اسکار گرفت و به اولین فیلم ایرانی‌ای تبدیل شد که این جایزه را دریافت کرد.
فرهادی در سخنرانی هنگام دریافت جایزه گفت:

در این لحظه ایرانیان بسیاری در سرتاسر جهان در حال تماشای ما هستند. و من می‌توانم تصور کنم که بسیار خوشحال‌اند. آن‌ها خوشحالند نه فقط به خاطر یک جایزهٔ مهم یا یک فیلم یا یک فیلمساز. بلکه به این خاطر که در زمانی که سخن از جنگ، تهدید، و خشونت میان سیاستمداران در تبادل است نام کشورشان ایران از دریچهٔ باشکوه فرهنگش به زبان می‌آید. فرهنگی غنی و کهن که زیر غبار سنگین سیاست پنهان مانده. من با افتخار این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم می‌کنم. مردمی که به همهٔ فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام می‌گذارند و از دشمنی کردن و کینه ورزیدن بیزارند.

خبرگذاری فارس سخنان فرهادی را اینگونه بازتاب داد:
این جایزه را در حالی دریافت می‌کنم که همه جا در میان سیاستمداران صحبت از جنگ، خشنونت و نامهربانی است، ایران با آن فرهنگ درخشان، غنی و کهن خود که در زیر گرد و غبار سنگین سیاست مدفون شده، با شما حرف می‌زند. من با افتخار و غرور این جایزه را به مردم سرزمینم تقدیم می‌کنم، مردمی که علی‌رغم تمام دشمنی‌ها و تنش‌های به وجود آمده میان غرب و ایران برای تمامی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها ارزش قائلند.
فرج الله سلحشور کارگردان مجموعه یوسف پیامبر، در واکنشی اظهار داشت: «جدایی نادر از سیمین یک فیلم در ضدیت اعتقادات مردم و توهین به فرهنگ و خانواده در ایران است و برای همین نمی‌توان گفت این فیلم برای ایران و ما افتخار آورده‌است.
علیرضا سجادپور مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «حمایت‌های ما سبب کسب جایزه توسط جدایی نادر از سیمین در گلدن گلوب شد.
جمال شورجه کارگردان سینما این فیلم را همسو با اهداف کشورهای غربی، آمریکا و اسرائیل دانست.

منبع:ویکی پدیا

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتقاد سید جواد هاشمی از عدم تبریک به اصغر فرهادی !

تاريخ : سه شنبه نهم اسفند 1390

سیدجواد هاشمی، بازیگر متعهد سینما و تئاتر ایران در باره جایزه اسکار اصغر فرهادی گفت: بسیار خوشحالم و به دوست هم دانشگاهی خودم، اصغر فرهادی تبریک می گویم. بسیار منتظر این لحظه بودم. اسکار برای ما یک افتخار بزرگ است. وی افزود: وقتی یک ورزشکار مدالی می گیرد، همه او را روی سر می گیرند و همه جوره به او تبریک می گویند. خانه و ماشین به او می دهند. اما اکنون که اصغر فرهادی چنین افتخار بزرگی کسب کرده است، حتی وزیر ارشاد هم اهمیت نداد و تبریک نگفت.

هاشمی در ادامه با تأکید بر مذهبی بودن این فیلم گفت: برخلاف نظر بعضی دوستان من در سینمای دینی و مذهبی، این فیلم سیاه نمایی نیست. بخش هایی از آن نص صریح قرآن کریم است. این فیلم یک فیلم کاملا مذهبی است. شاید این حرف ها به مذاق خیلی ها خوش نیاید. اما من همینجا می گویم که باید بچه مسلمان های سینمای ایران نیز به او تبریک بگویند.

این کارگردان در پایان درمورد تأثیر این افتخار روی سینمای ایران گفت: به هر حال هرچه سینمای ایران بیشتر دیده شود، برای سینمای ایران بهتر است. به نظر من علیرغم تمام انتقادات، سینمای ایران از پاک ترین سینماهای دنیاست. برخی سینماگران ما باید حسادت را کنار بگذارند. متأسفانه حسادت بزرگ ترین آفت سینمای ایران است که باعث شده است مسائل سیاسی بهانه شود تا حسادت ها رو شود.

http://www.mehdialiyari.com/post-418.aspx

SAMAN_747

عضو جدید
والا این جمال شورجه هم که فقط همه رو می کوبه چند وقت پیش هم که توی یه برنامه تلویزیونی اورده بودنش که در مورد فیلم 33 روز جرف بزنه تا تونست مخملباف رو کوبید چند تا متلک هم به حاتمی کیا گفت. اون فرج الله سلحشور هم که چیزی از فیلم نمی فهمه توی یکی از شبکه های تلویزیون در مورد فیلم یوسف پیامبر یه مستند ساخته بودن تو اون خود سلحشور گفت که تحصیلات اکادمیک نداره و از مسجد رفته شده کارگردان توی جایی هم خوندم نوشته بودن سبک قسمتهایی از فیلم یوسف پیامبر و نحوه فیلمبرداری از فیلم های چند کارگردان هالیوودی گرفته شده است. 

roya.b

عضو جدید
پ ن پ توقع داشتی تلویزیون ایران لحظه ی گرفتن اسکار رو با افتخار پخش کنه و این اتفاق رو به همه ایرانی ها تبریک بگه واز اصغرفرهادی تشکرکنه؟؟؟؟؟؟؟
وپیام تبریک پیشکسوتان واهالی سینما رو به همراه داشته باشه(که ایکاش اینطور میشد)

ادمای عقده ایی وبدبختی مثل سلحشور اون حرفا رو نگن چی بگن؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چي بود...اسكار گرفت ...نامه ايرانو تو جهان صدا زد
بتركه چشمه حسودا و كسايي كه سنگه اسلامو الكي به سينه ميزنن...بتركه چشمه مسئوليني كه چشمه ديدنشو نداشتن

دمش گرم واقعا
;)

MehrAn.ButterFly

عضو جدید
کاش یک صدم اقای فرهادی این اقایون به سینمای مملکت خدمت میکردن بعد میومدن هارتو پورت میکردن
اینا مردم ایران رو واقعا چی فرض کردن که هر وقت هر چی دوس دارن میگن؟

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول بعضی ها....برن اونجایی که سوخته رو آب بریزن!!!!!!!!