وصل 2 lcd به میکرو avr

مهرا

عضو جدید
سلام دوستان

میخوام دوتا ال سی دی برای میکروم(atmega16/32) تعریف کنم باید چیکار کنم

خاطر نشان کنم که برام فرقی نمیکنه با کدویژن باشه یا بیسکام به هر دو نیاز دارم

آیا باید یه میکرو دیگه به برنامم اضافه کنم؟؟؟

sogolam

عضو جدید
سلام من هم میخواستم اینکارو بکنم اومدم هردو ال سی دی با دو تا
CONFIG LCD
نوشتم ولی نمیشه اجرا کردش
چون هردوش باهم بایک دستور کار میکنن
LCD "SOGOLAM "
تو هردوش مینوشت
باید 2 تا میکرو شبکه کنی و هر کدوم میکرو به یک ال سی دی اختصاص بدی

سعید گروسی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

میخوام دوتا ال سی دی برای میکروم(atmega16/32) تعریف کنم باید چیکار کنم

خاطر نشان کنم که برام فرقی نمیکنه با کدویژن باشه یا بیسکام به هر دو نیاز دارم

آیا باید یه میکرو دیگه به برنامم اضافه کنم؟؟؟
نیازی به میکرودیگیری نیست
خب برنامه 2 تاlcd بنویس.شمایه lcd روبه یه Port نسبت میدی اگه ازمثلاatmeg16استفاده کنی4 تاport داری.

سعید گروسی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من هم میخواستم اینکارو بکنم اومدم هردو ال سی دی با دو تا
CONFIG LCD
نوشتم ولی نمیشه اجرا کردش
چون هردوش باهم بایک دستور کار میکنن
LCD "SOGOLAM "
تو هردوش مینوشت
باید 2 تا میکرو شبکه کنی و هر کدوم میکرو به یک ال سی دی اختصاص بدی
میشه مقادیر lcd روبه دومتغیرمتفاوت نسبت بدی
بعدازمتغیرهابرای نمایش استفاده کنی
یااینکه ی هرکدوم lcdهاروتوی یه تابع بنویسی یعنی دوتاال سی دی 2 تاتابع.
برنامه دوتاشون توی یه روتین نباشه.سپس هرجاخواستی فراخوانی کنی.

scienceaddict

عضو جدید
ای دوستان ، ورودی خروجی های میکرو را هدر ندهید شما یک آی سی and نیاز داری ، دوتا and دو ورودی ، خروجی هر کدوم از and ها رو میدی به پایه en ال سی دی ، خطوط d4-d7 و همچنین rs , rw تو هر دو ال سی دی یکسانه ، دوتا پایه ی ناقابل از میکروتو میدی به دوتا ورودی and ، حالا هر کدوم از ال سی دی ها رو که میخوای توش بنویسی ، اول گیت اند مربوط به اونو با پایه میکرو یک میکنی ، کدتو میفرستی ، که در این صورت کلاک EN فقط به کنترلر ال سی دی مورد نظر شما میخوره و فقط ایشون روشن میشن ، برای ال سی دی دوم هم هکذا تنها نکته اینه که دوبار lcd هات رو initialize کن (آخر هم ترجمه فارسی این init رو نفهمیدم) و هر بار هم یکی از گیت های اند یا EN ها رو فعال کن بازم مشکلی بود در خدمتیم Good Luck

sahar-73

عضو جدید
سلام دوستای گلم
میخواستم بدونم چه طور میشه با برنامه ی ویرژوال سریال پورت بین بسکام و پروتئوس ارتباط برقرار کنم؟
ی ارتباط سریال ک وقتی تو پروتئوس مینویسی تو بسکام نمایش بده و وقتی تو بسکام مینویسی تو پروتئوس؟
لطفا کمکم کنید

scienceaddict

عضو جدید
سلام دوستای گلم
میخواستم بدونم چه طور میشه با برنامه ی ویرژوال سریال پورت بین بسکام و پروتئوس ارتباط برقرار کنم؟
ی ارتباط سریال ک وقتی تو پروتئوس مینویسی تو بسکام نمایش بده و وقتی تو بسکام مینویسی تو پروتئوس؟
لطفا کمکم کنید

سلام دوست عزیز
من یه مدت کوتاهی دنبالش رفتم که یه ترمینال رو حالا یا هایپر ترمینال یا ترمینال بسکام یا ترمینال کدویژن یا هرچی، بتونم با پروتیوس لینکش کنم، اما نشد چون ترمینال های ویندوز به پورت کام میفرستن ولی پروتیوس از ترمینال مجازی خودش کد میگیره، ولی شما اگه فقط میخوای هرچی تو پروتیوس بنویسی تو بسکام بیاد و بالعکس، از همون ترمینال مجازیه استفاده کن و تنظیمش کن، هیچ فرقی نداره
از نوار ابزار سمت چپ(یا بالا) گزینه virtual instruments mode و گزینه virtual terminal که روش دابل کلیک کنی باود و پکت دیتا رو هم میشه تعیین کرد

Good Luck

بالا