واقعا مایه خجالته برای مهندسیه الکترونیکه....

henn

عضو جدید
سلام
من ترم 4 هستم
میشه بگین از کجا شروع کنم؟
چون هنوز هیچی بلد نیستم.
داداش تازه مثل خودمي
برو اموزش برنامه هارو دانلود كن و يكي يكي بشين بخون
هر برنامه اي كه گير اوردي ياد بگير
مثلا پروتئوس يا avr يا هر چي دمه دستت اومد ، matlab هم خوبه البته من هنوز هيچ كدومش رو نخوندم و تازه ميخوام شروع كنم به خوندن

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش تازه مثل خودمي
برو اموزش برنامه هارو دانلود كن و يكي يكي بشين بخون
هر برنامه اي كه گير اوردي ياد بگير
مثلا پروتئوس يا avr يا هر چي دمه دستت اومد ، matlab هم خوبه البته من هنوز هيچ كدومش رو نخوندم و تازه ميخوام شروع كنم به خوندن

دوست عزیز سعی کنید منظم و با برنامه اقدام به یادگیری نرم افزار ها نمایید و سرتون رو زیاد شلوغ نکنید.

از قدیم گفتند: پله پله تا ملاقات خدا

پس از یک برنامه شروع کنید و بعد از تسلط به اون سراغ بعدی بروید.

موفق باشید.

• Like
واکنش ها: henn

henn

عضو جدید
بله دوست عزيز
همينطوره كه شما ميفرماييد
منم قصدم يادگيري منظم و در عين حال يادگيري اكثر نرم افزار ها ميباشد
البته منظورم اين نبود كه همه رو با هم بخونم ، بلكه يادگيري يكي يكي نرم افزار ها بود.
راستي دوست عزيز شما چه نرم افزارهايي رو پيشنهاد ميكنيد تا به ترتيب شروع كنم به يادگيري
مثلا من اموزش هاي زير رو دانلود كردم و قصد دارم از يكي دو روز ديگه شروع كنم به خوندن
به نظر شما از كدوم شروع كنم ؟

orcad
protus
matlab
pspice
pcb

راستي اگه نرم افزار هاي بهتري هم ميشناسيد بگيد تا اموزشش رو پيدا كنم و بخونم
با تشكر

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من از بین این نرم افزارهایی که اسم بردین Matlab را بطور پیوسته باید کار کنید چون زمان زیادی نیاز داره برای تسلط کامل روش.

ضمناً در حال حاضر کمپانی OrCAD نرم افزار P-Spice رو خردیده و ایندو در حال حاظر یک نرم افزار محسوب می شوند.

برای طراحی PCB تمام نرم افزارهای بالا یعنی( OrCAD - Proteus) نیز قادر به طراحی PCB هستند ولی طراحی با Altium Designer(Protel DXP) یه چیز دیگه ای است.

Proteus برای مدارهای دیجیتال تنها گزینه شما هست.

همه نرم افزارهای فوق کاربردی هستند ولی با توجه به نظر یکی از دوستان که OrCAD محیط غیر دوستان هتری داره بهتر هست از این نرم افزار شروع کنی چون جذابیت کار با نرم افزارهای دیگه باعث میشه این نرم افزار براتون خسته کننده باشه.

برای شروع همین ها خوبه ولی برای طراحی آنالوگ نرم افزار NI Multisim نیز خیلی قوی هست.

• Like

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست قدیمی شما هم فقط حرف میزنی

دوست عزیز اگه منظورت من هستم، حرف زدن هم خودش هنر هست. مگه بده؟ :smile:

در ضمن فکر نکنم حرفهام نیاز به عمل داشته باشه؟ اگر کم کاری جایی داشتم خوشحال می شم به من یاد آوری کنید.

موفق باشین

• Like

siruscag

عضو جدید
Siruscag( An Amirkabir Math Student)

Siruscag( An Amirkabir Math Student)

به نظر من شما خودتون رو زیادی گنده می می کنین.
شما با تمام مهندسی های دیگه و سایر رشته های علوم پایه هرچی دارید از ما ریاضی محض هاست. میگی نه؟ خوب به عنوان مثال فرض کنید از 1 مهندس برق یا مکانیک یا عمران یا اصلا چرا راه دور برم فیزیکیا دانش معادلات دیفرانسیل(PDE&ODE)رو بگیرن اون وقت دیگه حرفی برای گفتن دارید؟ حتی از توجیه 1 مدار ساده RC هم باز می مانید.خوب تا اینجا تمام رشته هایی که به نحوی از مکانیک کلاسیک استفاده می کنند و شما برقی ها . بی استفاده می شوید . خیلی جالبه اگه فقط عملگر لاپلاس رو از شماها بگیرن دیگه باید در مکانیک کوانتمی رو تخته کرد چون دیگه قادر به حل بسیاری از معادلات انتگرال نخواهند بود.
حال اگه ریاضیات گسسته رو از شما ها بگیرن دیگه برنامه نویسی تعطیل(تقریبا) شاید هم دقیقا چون جبر بول هم زیرمجموعه ریاضی گسسته است و اگه اون هم نباشه دیگه کامپیوتری نخواهد بود که حالا نرم افزاری باشه یا نباشه. اگه نظریه گراف رو از شما بگیرن دیگه نانو تکنولوژی پر چون قادر یه ساخت Processor قدرتمند در فضای نانو نخواهید بود. .
اگه هندسه دیفرانسیل رو از شما بگیرن دیگه تمام نسبیت جدی جدی پر و دیگه GPS هم نخواهد بود .اگه حتی 1 ای از این شاخه های ریاضی رو ازشما یگیرن که اون وقت نظریه سیستم های دینامیکی و آشوب و ریسمان پر که اون وقت دیگه با 1 نفر که ادبیات می خونه تفاوتی ندارین چون مجبوری هر حرف بی بنیادی رو که به عنوان پیدایش انسان و عدم توانایی پیشبینی وی نسبت به اتفقات جهان پیرامونش رو بپذیری.آره در آینده ما قادر به پیشگویی خواهیم بود نه با جادو و خرافه بلکه با ریاضی.
ایرو هم بگم که مهندس یعنی کسی که هندسه بلده و چنین فردی عموما ما ریاضیدان ها هستیم نه شماها پس دیگه به خودتون نگین مهندس .:eek::eek::);):biggrin:

soheilv

عضو جدید
شما با تمام مهندسی های دیگه و سایر رشته های علوم پایه هرچی دارید از ما ریاضی محض هاست. میگی نه؟ خوب به عنوان مثال فرض کنید از 1 مهندس برق یا مکانیک یا عمران یا اصلا چرا راه دور برم فیزیکیا دانش معادلات دیفرانسیل(PDE&ODE)رو بگیرن اون وقت دیگه حرفی برای گفتن دارید؟ حتی از توجیه 1 مدار ساده RC هم باز می مانید.خوب تا اینجا تمام رشته هایی که به نحوی از مکانیک کلاسیک استفاده می کنند و شما برقی ها . بی استفاده می شوید . خیلی جالبه اگه فقط عملگر لاپلاس رو از شماها بگیرن دیگه باید در مکانیک کوانتمی رو تخته کرد چون دیگه قادر به حل بسیاری از معادلات انتگرال نخواهند بود.
حال اگه ریاضیات گسسته رو از شما ها بگیرن دیگه برنامه نویسی تعطیل(تقریبا) شاید هم دقیقا چون جبر بول هم زیرمجموعه ریاضی گسسته است و اگه اون هم نباشه دیگه کامپیوتری نخواهد بود که حالا نرم افزاری باشه یا نباشه. اگه نظریه گراف رو از شما بگیرن دیگه نانو تکنولوژی پر چون قادر یه ساخت Processor قدرتمند در فضای نانو نخواهید بود. .
اگه هندسه دیفرانسیل رو از شما بگیرن دیگه تمام نسبیت جدی جدی پر و دیگه GPS هم نخواهد بود .اگه حتی 1 ای از این شاخه های ریاضی رو ازشما یگیرن که اون وقت نظریه سیستم های دینامیکی و آشوب و ریسمان پر که اون وقت دیگه با 1 نفر که ادبیات می خونه تفاوتی ندارین چون مجبوری هر حرف بی بنیادی رو که به عنوان پیدایش انسان و عدم توانایی پیشبینی وی نسبت به اتفقات جهان پیرامونش رو بپذیری.آره در آینده ما قادر به پیشگویی خواهیم بود نه با جادو و خرافه بلکه با ریاضی.
ایرو هم بگم که مهندس یعنی کسی که هندسه بلده و چنین فردی عموما ما ریاضیدان ها هستیم نه شماها پس دیگه به خودتون نگین مهندس .:eek::eek::);):biggrin:

بابا تو خوبی ZOROO

• Like

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز

براتون آرزو موفقیت می کنم در تمامی مراحل زندگی

• Like

behnam_elec

کاربر بیش فعال

دوست عزیز سلام
اولا که پیاده شو با هم بریم
دوما که عزیزم ما اگه برق میخونیم حداقل اینه علاوه بر فیزیک و ریاضی به یه علم دیگه تسلط داریمو به درد جامعه میخوریم اما شما چی بشین تا اخر عمرت پز بده که دیفرانسیل بلدی این بلد بودنت چه دردی ازت دوا میکنه باید بری بشینی دکترا بگیری تا شاید محض رضای خدا یه حقوقی بگیری که فردا جامعه ریاضی دان ها گشنه نمونن
منکر این نیستم که ریاضی پایه علم هستش اما اینم میدونم که اگه ما هم نبودیم باید الان تو تاریکی میشستی و سماغ میمکیدی بجای اینکه بشینی پشت سیستم و بری تو اینترنت بچرخی بفهمی دنیا دست کیه بد بیای بگی به ما که هر چی داریم از شما داریم
برو یه فکری به حال ایندت بکن برو
قبلا از لفظ تند و صریح خودم از دوستان عذر میخوام

imannasa2000

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
این واقعا باعث تاسف و خجالته که 55نفر از تاپیک(نظر سنجی بجه ها بیاین تو مهمه هم مفید)
دیدن کردن اما فقط 2نفر ابراز علاقه کردن
ما مثلا داریم الکترونیک میخونیما!!!!!!
بچه مگه شما نمیدونید که یه مهندس الکترونیک در درجه اول یه مهندس نرم افزار مخصوصا برنامه نوسیه و در مرحله بد میتوان به عنوان یه مهندس رباتیک بد مهندس مخابرات بد اتوماسیون صنعتی و حتی یه مهندس قدرت هم میتونه باشه
مثل اینکه دوستان فراموش کردن که ما میتونیم پامونو تو کفشه هر رشته و شاخه ای بکنیم؟
چرا به خودتون نمیاین؟
بخدا تا چشم به هم بزنید درسو دانشجویو دانشگاه تموم شده ها!بد باید بریتن دنباله کارو وارد یه بد بختی تو بازار کار افتضاح امروز کشورمون بشیما
فکر نکنید چون الکترونیک میخونید سریع میرید سر کار با حقوق عالی بد هم یه زندگیه راحتو بی دردسر نه همچین خبریم نیست بازار داره اشباع میشه
به خودتون بیاین بابا بشینید چنتا نرم افزار یاد بگیرین بشینید avr یاد بگیرین بخدا هر چی یاد بگیرین بازم کمه بشینید دو 2 تا ربات درست کنید تو مسابقه ها شرکت کنید بشینید راجع به مطالب روز دنیای الکترونیک مقاله بنویسین خودتون از همین الان برایه خودتون سابقه کار درست کنید.
بابا بخدا قرار نیست چیزی به منو بقیه بدین اگه من دارم اینکارو میکنم اولا برا رفرش شدن خودمه بد بالا بردن سطح اطلاعات شماست عزیزان
یکم به خودتون بیاین فعالیت کنید فعال باشین از این کارا استقبال کنید
اگه دوست ندارین حد اقل یه امتحان کنید تا یه اطلاع سطحی حد اقل داشته باشین
بابا پرسیدن عیب نیست بخدا ندونستن عیبه!!!!!!!!!!!!!
من همه تلاشمو بهمراه دوستان انجام میدیم و از تجربه های همدیگه متقابلا استفاده میکنیم.
حالا خودانید
امیدوارم این تلنگری برای همه دوستان عزیز باشه تا یاد اوری باشه برا همه کسای که الکترونیک میخونن
قبلا از لحن تند و صریح اینجاب عذر خواهی میکنم
عجب....!!!!
یه دفعه بگین الکترونیک رو بخونی دیگه نیازی به مهندسی های دیگه نیست:دی

mina69

عضو جدید
حرفاي شما همش درست ولي تو شهري كه ما هستيم اصلا مهم نيست چي بخوني آخرش يه كار دفتري كه شايد 10درصد هم به رشتت ربطي نداشته باشه بهت ميدن

behnam_elec

کاربر بیش فعال
عجب....!!!!
یه دفعه بگین الکترونیک رو بخونی دیگه نیازی به مهندسی های دیگه نیست:دی
سلام دوست عزیز
مثل اینکه شما متوجه حرفای من نشدین که اینطور جواب میدین
دعوت میکنم یه بار دیگه مطالعه بکنید بد اظهار نظر کنید
با تشکر

sadena.1989

عضو جدید
سلاااااااااااااااام.....

سلاااااااااااااااام.....

اين حرفا چيه كه ميزنيد....معلومه كه همه رشته هاي مهندسي مورد نياز و مهم هستن .... و نبود هركدوم ايجاد مشكل ميكنه....اما اين رو هم قبول كنيد كه كه بين رشته هاي مهندسي رشته برق ...گرايش الكترونيك از همه سخت تره.... هرچي ياد ميگيريم باز يه چيز كمه....الان چند زبان برنامه نويسي ياد گرفتم...اما بازم بايد ياد بگيرم....باور كنيد بيشتر از بچه هاي مهندسي كامپيوتر برنامه نويسي بايد بلد باشيم.... تو خيلي از برنامه نويسي هام از مهندساي كامپيوتر سوال مي پرسم نمي تونن كمكم كنن....بايد از استاداي برنامه نويسي يا الكترونيكم سوال كنم تا مشكلم حل بشه.....يا توي كارگاه بايد مثل بچه هاي صنايع و مكانيك و ... كار با ابزار رو ياد بگيريم چون نياز رشته مونه.....رشته الكترونيك رابط بين همه رشته هاي مهندسي و مهندسي كامپيوتره.....
خب سخته ديگه!!!!!!!!!!!!!!!!
اما شيرين و دوست داشتني......

8901504

عضو جدید
من اشتباه کردم اومدم الکترونیک .ارشد رو اومدم قدرت ولی خیلی سخته.دو سال تو کارخانجات سنگبری رو چند تا پروژه کار کردم و سود خوبی کردم.ولی میخام برم اونور چون اینجا کسی قدر سواد رو نمیدونه.by by

8901504

عضو جدید
من اشتباه کردم اومدم الکترونیک .ارشد رو اومدم قدرت ولی خیلی سخته.دو سال تو کارخانجات سنگبری رو چند تا پروژه کار کردم و سود خوبی کردم.ولی میخام برم اونور چون اینجا کسی قدر سواد رو نمیدونه.by by​

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اشتباه کردم اومدم الکترونیک .ارشد رو اومدم قدرت ولی خیلی سخته.دو سال تو کارخانجات سنگبری رو چند تا پروژه کار کردم و سود خوبی کردم.ولی میخام برم اونور چون اینجا کسی قدر سواد رو نمیدونه.by by​
قبل از اینکه بری اونور املای درست bye bye رو یاد بگیر.:):smile::D:gol:

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين حرفا چيه كه ميزنيد....معلومه كه همه رشته هاي مهندسي مورد نياز و مهم هستن .... و نبود هركدوم ايجاد مشكل ميكنه....اما اين رو هم قبول كنيد كه كه بين رشته هاي مهندسي رشته برق ...گرايش الكترونيك از همه سخت تره.... .
خب سخته ديگه!!!!!!!!!!!!!!!!
اما شيرين و دوست داشتني......
اکثریت، مخابرات روسختترین گرایش برق می دونند.حالااگراینکه بایدمهندس الکترونیک مطالب دیگه ای هم سوای رشته خودش بلدباشه رودلیل حرفتون می دونید،پس ماباید به این نتیجه برسیم که صنایع سختترین رشته دانشگاهیه چون به قول دوستمون پایش روتوی کفش هررشته ای می کنه!

rebeca20

عضو جدید
سلام دوستان
من خیلی خوشحالم که در رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات هستم.

behnam_elec

کاربر بیش فعال
اکثریت، مخابرات روسختترین گرایش برق می دونند.حالااگراینکه بایدمهندس الکترونیک مطالب دیگه ای هم سوای رشته خودش بلدباشه رودلیل حرفتون می دونید،پس ماباید به این نتیجه برسیم که صنایع سختترین رشته دانشگاهیه چون به قول دوستمون پایش روتوی کفش هررشته ای می کنه!

سلام دوستان عزیز
ما اینجا به دنبال اینکه چه رشته ای سخت یا نیست نیستتیم
من اگه گفتم که الکترونیک میتونه با تو کفش هر شاخه دیگه ای از برق بزاره برای اینه که یه پیش زمینه ای دارند و برای بچه های ما راحتتره اونم از روی تجربه شخصی خودم و افرادیبوده که با اونه سرو کار داشتم
از طرفی خواهشا بی انصاف نباشید چی رو با چی مقایسه میکنید؟الکترونیک و شاخه برق رو با صنایع؟این کجاو ان کجا....

behnam_elec

کاربر بیش فعال

سلام دوست عزیز
تبریک میگم از اینکه خوشحال هستید نه این که چه رشته ای میخونید
اما اینو نمشه قبول کرد که کسی قدر قدرت رو نمیدونه شما اگه سطح سوادو معل.مات خودتون رو به قدر کفایت بالا ببرید اونوقت میبینید که از سر وکولتون بالا میرن
این اشتباهه که بشینید و منتظ باشید تا کسی از شما قدر دانی کنه و تشویقتون کنه
در وحله اول باید تمام سعیتون برای ارتقا خودتون باشه و بد کسیب در امد و نواوری در کار
چیزی که زیاده فارغ التحصیل برقه اما اونای کار دارن که دنبال مسائل حاشیه ای نرفتن

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
ما اینجا به دنبال اینکه چه رشته ای سخت یا نیست نیستتیم
شمانه.اگرتوجه کرده باشید،من جواب شخصی دیگری رودادم که توی این تاپیک صحبت ازاین موضوع کرده بود.من هم نظرشخصی خودم رونگفتم.بلکه موضوعی که مطرح کردم،موضوعیه که میشه گفت هرکسی که آشنایی خوبی بابرق وگرایش های مختلف اون داشته باشه،ازاون آگاهه ومتفق القول بهش اعتقاد دارند.

GHIASVAND

عضو جدید
سلام چند تا ربات ساختی این جوری میگی یا وضع مالیت توپه یا تو باغ نیستی تا حالا 1000000تومن خرجش کردم داری بسم الله