واقعا مایه خجالته برای مهندسیه الکترونیکه....

shahin4

عضو جدید
من به اختراع و خلاقیت علاقه دارم مثلا کسی که فناوری صفحه لمسی را اورد تحسین می کنم . از طرفی به کامپیوتر و برنامه نویسی علاقه دارم و با کمک برنامه نویسی می شه در دنیای مجازی هرچی را خلق کرد و اختراع کرد . اما ان را نسبت به رشته های مکانیک و برق و هسته ای از کلاس پایینتری در خدماتی که بشر داده می دانم بخاطر همین دنبال رشته ای هستم که بتونه مثل برنامه نویسی در دنیای مجازی ، در دنیای واقعی بتونی خلاقیت بزنی و فناوری بیاری . با اینکه فناوری های جدید حاصل چند تا رشته است اما فکر می کنم چون الان دنیای الکترونیک و کامپیوتر هست بیشتر فناوری ها اثری از الکترونیک و مهندس الکترونیک توش هست . می خواستم بدانم ایا واقعا این طرز فکر درسته

یه چیزه دیگه اینکه یعنی یه مهندس الکترونیک در داخل با یه کسی که دو تا کلاس الکترونیک بیرون می ره برابری می کنه و درداخل کشور هیچ کاری نمی شه که در زمینه الکترونیک کرد چون وارد کننده ایم

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام دوست عزيز
راستش فرمايش شما متين
اما موقعيت و اقتضاي محيط برا افراد مختلف فرق ميكنه
شما اگه تو شرق جهان بودي انتظارات از شما متفاوت بود تا اينكه در خاور ميانه ميبودي
شرايط محيطي ما اجازه طراحي و طراح بودن رو از ما گرفته و صرفا مصرف كننده هستيم تا توليد كننده
اما خوشبختانه با به اشباع رفتن و گران شدن هزينه هاي طراحي و ساخت،رو به بهينه سازي اورده شده!!!
شما ميتوني ٢٠ نوع مدار مختلف پيدا كني كه همه يه كار انجام ميدن اما طراحي هيچ كدوم مثل هم نيست يك طرف از طرفه ديگه جواب گويه كار ماهم نيست
تو اين شرايط شما ميتوني با درك موقعيت موجود و اشرافيت به نيازهاي موجود طراحي هاي موجود به نفع نياز خود بهينه سازي كاهش هزينه كاهش زمان ساخت با حداقل ها رو انجام بدي
با اين كار شما كار افرينىي و بهينه سازي و خدمت انجام دادي!!! اما متاسفانه همه به دنبال كشف راههاي جديد طراحي و رقابت با دنياييه روز دارن كه بد چند وقت پشيمون ميشن و ورشكسته!!!!
ببين رشته و گرايش فرق نداره!!هرجا درس بخوني تو هر رشته اي شما حتما همان بيسي رو داري كه شخص ديگري در خارج از كشور داره، اما دليل تفاوت چيه؟؟؟ بر ميگرده به نوع نگرش و استفاده از علوم اموخته شده و ١٠٠٪ به خلاقيت خوده شخص
ببين فناوري نانو جديده اما ما تو دنيا جزو بهترين خا هستيم همچنين سلول هاي بنيادين به درجاتي رسيديم كه انحصار وو شكستيم و يا فقط دسته ماست انحصار

از لحاظ نرم افزار شركت dropbox رو ملاحضه بفرماييد يه ايراني مبتكرش بوده با هيچي شروع كردن اما الان چندين ميليون عضو داره و كلي ارزش مالي!! يا يوتيوب
يا چرا راهه دور بريم همين فيسبوك بابا چندتا دانشجو بودن ديگه!!!
پس نوع نگرش
هدف گذاري وقت گذاشتن تلاش كردن منجر به موفقيت خواهد شد نه فقط يه جا لم دادنو گله و شكايت از استادو دانشگاههو موقعيت جغرافياييمون!!!!
موفق و پيروز باشيد

shahin4

عضو جدید
من به استفاده هایی که از برق و الکترونیک در فناوری شده مثل موبایل و ربات وسایل الکترونیکی که هرکدام یه اختراع هست علاقه دارم منتها به درسهای دانشگاه مثل مباحث میدان الکتریکی و الکترومعناطیس که فعلا تا فیزیک عمومی 2 خواندم علاقه ندارم شاید بخاطر این باشه که نمی تونم تصور کنم و قابل لمس نیست از ان طرف برعکس برای دروس استاتیک و دینامیک رشته مکانیک که
تجزیه وتحلیل نیرو و با رسم شکل هست خیلی دوست دارم ولی وقتی پای استفاده ازشون می اید و برای ساخت مخزن و شفت و غیره که درمهندسی مکانیک هست اصلا علاقه ندارم . این وسط ماندم چکار کنم مکانیک رو دروسشو دوست دارم منتها اخر کار باید کار کردو من این کارهایی که گفتم رو دوست ندارم از طرف دیگر الکترونیک را دورسشو دوست ندارم یا حداقل به راحتی مکانیک نمی خوانم منتها کار و اثرات و اختراعاتی که باش می شه را دوست دارم شما جای من بودید چه می کردید

farzane22

عضو جدید
سلام دوستان من تازه عضوشدم فوق دیپلم هستم متاسفانه دچارسردرگمی شدم وادامه ندادم چون علاقه خاصی ب رشتم دارم ولی ... حس کردم چیزی یاد نمیگیرم تصمیم گرفتم ب بازار کار برم که اونم بدتر بود میخوام چیزای که یه مهندس باید بدونه راب طورتجربی یاد بگیرم فقط نیازب راهنمای دارم که ازکجاشروع کنم ممنون میشم اگراهنمای کنید برای بیشتر فهمیدن الکترونیک چکارکنم ؟چه کتابی بخونم ؟چه مهارتی یاد بگیرم؟و....:(

mhs69

عضو جدید
منم تقریبا مثل فرزانه خانم هستم
لطفا منم راهنمایی کنید

خورشیدطلایی

عضو جدید
تشکراگه میشه چندتانرم افزارمهندسی برق معرفی کنید من ترم دوم الکترونیکم

تشکراگه میشه چندتانرم افزارمهندسی برق معرفی کنید من ترم دوم الکترونیکم

با سلام
این واقعا باعث تاسف و خجالته که 55نفر از تاپیک(نظر سنجی بجه ها بیاین تو مهمه هم مفید)
دیدن کردن اما فقط 2نفر ابراز علاقه کردن
ما مثلا داریم الکترونیک میخونیما!!!!!!
بچه مگه شما نمیدونید که یه مهندس الکترونیک در درجه اول یه مهندس نرم افزار مخصوصا برنامه نوسیه و در مرحله بد میتوان به عنوان یه مهندس رباتیک بد مهندس مخابرات بد اتوماسیون صنعتی و حتی یه مهندس قدرت هم میتونه باشه
مثل اینکه دوستان فراموش کردن که ما میتونیم پامونو تو کفشه هر رشته و شاخه ای بکنیم؟
چرا به خودتون نمیاین؟
بخدا تا چشم به هم بزنید درسو دانشجویو دانشگاه تموم شده ها!بد باید بریتن دنباله کارو وارد یه بد بختی تو بازار کار افتضاح امروز کشورمون بشیما
فکر نکنید چون الکترونیک میخونید سریع میرید سر کار با حقوق عالی بد هم یه زندگیه راحتو بی دردسر نه همچین خبریم نیست بازار داره اشباع میشه
به خودتون بیاین بابا بشینید چنتا نرم افزار یاد بگیرین بشینید avr یاد بگیرین بخدا هر چی یاد بگیرین بازم کمه بشینید دو 2 تا ربات درست کنید تو مسابقه ها شرکت کنید بشینید راجع به مطالب روز دنیای الکترونیک مقاله بنویسین خودتون از همین الان برایه خودتون سابقه کار درست کنید.
بابا بخدا قرار نیست چیزی به منو بقیه بدین اگه من دارم اینکارو میکنم اولا برا رفرش شدن خودمه بد بالا بردن سطح اطلاعات شماست عزیزان
یکم به خودتون بیاین فعالیت کنید فعال باشین از این کارا استقبال کنید
اگه دوست ندارین حد اقل یه امتحان کنید تا یه اطلاع سطحی حد اقل داشته باشین
بابا پرسیدن عیب نیست بخدا ندونستن عیبه!!!!!!!!!!!!!
من همه تلاشمو بهمراه دوستان انجام میدیم و از تجربه های همدیگه متقابلا استفاده میکنیم.
حالا خودانید
امیدوارم این تلنگری برای همه دوستان عزیز باشه تا یاد اوری باشه برا همه کسای که الکترونیک میخونن
قبلا از لحن تند و صریح اینجاب عذر خواهی میکنم

ممنون میشم

aliale94

عضو جدید
منم تقریبا مثل فرزانه خانم هستم
لطفا منم راهنمایی کنید

سلام دوستان من تازه عضوشدم فوق دیپلم هستم متاسفانه دچارسردرگمی شدم وادامه ندادم چون علاقه خاصی ب رشتم دارم ولی ... حس کردم چیزی یاد نمیگیرم تصمیم گرفتم ب بازار کار برم که اونم بدتر بود میخوام چیزای که یه مهندس باید بدونه راب طورتجربی یاد بگیرم فقط نیازب راهنمای دارم که ازکجاشروع کنم ممنون میشم اگراهنمای کنید برای بیشتر فهمیدن الکترونیک چکارکنم ؟چه کتابی بخونم ؟چه مهارتی یاد بگیرم؟و....:(

سلام
به نظر بنده شما اگه ادامه تحصیل بدید بهتره چون چند ترم اول درس ها هنوز تخصصی نشده ولی دیگه از ترم ۴ و۵ به بعد تازه دروس اصلی هر گرایش شروع میشه و شما لذت خواهید برد.
ولی اگه مشکلی دارد یا نمیخواید که ادامه بدید تحصیل رو کلاس های مجتمع فنی تهران برای اونایی که جویای کار عملی هستند بهترینه از نظر آموزش فعلا شعبه حافظش.
پیش نیاز اولین واحدشم که الکترونیک عمومیه دیپلمه ولی خوب وقتی شما به سطوح بالاتر میرید و میخواین plc , avr کار کنید الزاما مجبورید بعضی از همون دروس تخصصی دانشگاه رو بخونید.
;)

uosofdadkhah

عضو جدید
دمت گرم آقا بهنام ، ولی دریغا که خیلی ها بهر کسب مدرک درس میخوانند و نه برای درک مطلب!

bamdadkio

عضو جدید
با سلام
این واقعا باعث تاسف و خجالته که 55نفر از تاپیک(نظر سنجی بجه ها بیاین تو مهمه هم مفید)
دیدن کردن اما فقط 2نفر ابراز علاقه کردن
ما مثلا داریم الکترونیک میخونیما!!!!!!
بچه مگه شما نمیدونید که یه مهندس الکترونیک در درجه اول یه مهندس نرم افزار مخصوصا برنامه نوسیه و در مرحله بد میتوان به عنوان یه مهندس رباتیک بد مهندس مخابرات بد اتوماسیون صنعتی و حتی یه مهندس قدرت هم میتونه باشه
مثل اینکه دوستان فراموش کردن که ما میتونیم پامونو تو کفشه هر رشته و شاخه ای بکنیم؟
چرا به خودتون نمیاین؟
بخدا تا چشم به هم بزنید درسو دانشجویو دانشگاه تموم شده ها!بد باید بریتن دنباله کارو وارد یه بد بختی تو بازار کار افتضاح امروز کشورمون بشیما
فکر نکنید چون الکترونیک میخونید سریع میرید سر کار با حقوق عالی بد هم یه زندگیه راحتو بی دردسر نه همچین خبریم نیست بازار داره اشباع میشه
به خودتون بیاین بابا بشینید چنتا نرم افزار یاد بگیرین بشینید avr یاد بگیرین بخدا هر چی یاد بگیرین بازم کمه بشینید دو 2 تا ربات درست کنید تو مسابقه ها شرکت کنید بشینید راجع به مطالب روز دنیای الکترونیک مقاله بنویسین خودتون از همین الان برایه خودتون سابقه کار درست کنید.
بابا بخدا قرار نیست چیزی به منو بقیه بدین اگه من دارم اینکارو میکنم اولا برا رفرش شدن خودمه بد بالا بردن سطح اطلاعات شماست عزیزان
یکم به خودتون بیاین فعالیت کنید فعال باشین از این کارا استقبال کنید
اگه دوست ندارین حد اقل یه امتحان کنید تا یه اطلاع سطحی حد اقل داشته باشین
بابا پرسیدن عیب نیست بخدا ندونستن عیبه!!!!!!!!!!!!!
من همه تلاشمو بهمراه دوستان انجام میدیم و از تجربه های همدیگه متقابلا استفاده میکنیم.
حالا خودانید
امیدوارم این تلنگری برای همه دوستان عزیز باشه تا یاد اوری باشه برا همه کسای که الکترونیک میخونن
قبلا از لحن تند و صریح اینجاب عذر خواهی میکنم
سلام دوست من
من کاملا با نظر جنابعالی موافقم . من خودم 20 سال پیش مدرک مهندسی خود را گرفته ام ولی همیشه سعی کردم خودم را اپتودیت نگه دارم و حتی هم اکنون نیز که کار خوب و درامد خوبتر دارم مطما هستم که از خیلی از دانشجویان بیشتر در روز مطالعه دارم ولی باور کنید اموزش و یادگیری در زمانی که از محیط آموزشی دور هستید خیلی مشکل است . حداقل کسی پاسخگوی شما نیست . من در حال حاضر نرم افزار های پروتیوس و کدویژن را خوانده ام و مدارهای انها را بسته ام چقدر نسبت به زمانی که زد 80 را برنامه نویسی می کردم ساده تر است . فرزندان من شما مهندس هستید هیچگاه دنبال کار نباشید !! بلکه کار را خلق کنید. شما برای تکنسینها و دیپلمها کار ایجاد کنید.

Smart Grid

عضو جدید
;)

سلام دوست عزیز ای حرفو نزن تو بهترین رشترو داری
ببین عزیزم من یه روز داشتم تو تبریز راه میرفتم تابستان 87بود اون موقع که برقا هر روز برا چند ساعت قطع میشد
گفتم بشینم یه کاری کنم که تو اون چند ساعت بتونیم برق شهر رو تامین کنیم رفت تو اینتر نتو گشتو گذار تو سایتای مختلف برا یدا کردن راهکاره مناسب بد هم ر فتم سراغ استادام و همینجور پرسو جو تا به نتیجه های خوبی دارم میرسم
اما در کنار این هم یه مقاله هم راجع به تکنولوزی شاخت اولین انتن ارائه کردم واقعا چیزای زیادی هم یاد گرفتم
کنار مقالات دیگر استادم تو نشریه چاپ شدو یه نسخش به همه دانشگاها فرستاده شد
اول پشتکار میخواد بد هم موضوع که اگه یکم دورو ورتو نگاه کنی کلی موضوع هست فقط باید بخوای عزیز
موفق باشی;)
سلام:d
قصد جسارت ندارم، ولی خداییش میخوام بدونم که برق شهر چه ربطی به مهندسی الکترونیک داره!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟ پس مهندس برق قدرت این وسط چیکارست؟؟؟؟؟؟:surprised::question:

bamdadkio

عضو جدید
چه تفاوتی داره . اتفاقا صحبت آقا بهنام هم دقیقا همین است که تمام رشته های مهندسی به یکدیگر وابسته است و هر کسی می تواند در رشته های دیگر نیز دارای تخصصی باشد .

Smart Grid

عضو جدید
دوست عزیز اگه قرار بود یک مهندس الک هم مهندس برق قدرت باشه هم مهندس نرم افزار، بهش میگفتن مهندسی همه چیز نه مهندسی الکترونیک!! میدونم میدونید ولی حتما یادتون رفته که عصر حاضر عصر تخصصه و شما همینکه توو یه شاخه کوچیک از رشتتون متخصص باشید شاهکار بزرگی کردید! تازه تا یک مهندس برق قدرت این وسط حضور داشته باشه، مهندس الکترونیک چیکارست که بیاد در مورد برق شهر نظر بده!؟!؟!؟ من که مهندس برق قدرتم توو همین برق شهر و پیچیدگیاش موندم، حالا شما که مهندس الکی چطوری میخوای بیای مشکلاتشو حل کنی..

bamdadkio

عضو جدید
عزیز م من خودم لیسانس الکترونیک دارم و فوق لیسانس قدرت هم اکنون نیز در تلاش برای کارشناسی ارشد نرم افزار هستم . با امید و پشتکار آدمی می تواند به همه چیز دست یابد .

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز.خوشحالم این پست بعد از 4 سال هنوز بالاست جنگ و دعوا سرش زیاده!!!!دوستانه عزیزی که معتقدند که الکترونیک نمیتونه با قدرت یا برق شهر سروکار داشته باشه دعوت میکنم به پروژه هایی که برای طراحی نیروگاه که از 3تا 200 مگاوات انجامدایم رو ملاحضه بفرمایند.علاوه بر اون سیستم کنترلی انحصاری که برای پالایشگاه ها طراحی و تخصصی تر از اون کارهای نظامی که انجام دادیم رو!!!!!دوست عزیز برنامه نویسی رو شما چی تصور میکنید راه اندازی چند اف پی جی ای به عنوان کدر و دیکدر جهت با 4000خط برنامه چیه؟برنامه نویسی سی شارپ و تطبیق اون با میکرو ای وی ار که اونم با کد ویژن نوشته شده رو چی به حساب میارید؟حتما باید سایت طراحی کنیم یا یه جا رو هک کنیم تا بشیم برنامه نویس؟؟؟؟؟؟؟بحث اینکه در یه مورد تخصص داشته باشیم کاملا صحیح و درسته اما شما باید جهت داشتن تخصص دریایی از علوم مختلف باشی به عمق 10 سانت بد بتونی با استفاده از تجربیاتت راهه جدیدی رو باز کنیفنه اینکه بدون این کار نشه،نه اما اینکار به شما دید میده عزیز وقتی یه سیستم رو ببینی میتونی بسطش بدی اگه هیدرولیک و پنوماتیک هم اشنا باشی مطمئنا جزئ پر درامد های خواهی بود.من نیرو هایی رو که جذب میکنم ماهه اول فقط و فقط حقوق میگیرن که نگاه کنن به کار بچه های من بد از اونه که اجازه میدم وارد کاره اصلی بشن.به هر صورت هر کس از طریقی موفق میشه بنده هم به همه سلایق احترام میذارم و اروزیه موفقیت و پیشرفت روز از افزونشون رو دارم رد عینه اینکه خوشحال میشم از تجربیات و همکاریه دو طرفه با دوستان هم بهره مند بشوم و سبب خیر و برکت برای طرفین باشه این همکاری.دوستانی که مایل هستند در پروژه ها با هم همکاری داشته باشیم و یا ایده و طرح نوعی دارن که میشه صنعتی و تجاری بشه میتونن به ایمیل بنده تماس بگیرند behnam.molaei@ieee.org هرکاری در زمینه برقو الکترونیک و کنترل و برنامه نویسی هم باشه انجام میدیدم به کار نه نمیگیم ما موفق و پیروز باشید.صنایع سورنا الکترونیک آریا

behnam_elec

کاربر بیش فعال
آقای مهندس
من در گوگل سرچ کردم این شرکت را پیدا نکردم !!!!

عزیزم تهران خ فرصت شیرازی نبش کوچه یوسف پلاک 89 واحد 6 .09122286167 شماره خودم..به علت محدودیت های وارده از طرف کارفرمایان محترم اجازه نشر عکس رو نداریم اما میتونیم شما رو راهنمایی کنیم تا امار دقیق ما رو از خودشون بگیرید.بنده مدیرعامل شرکت هستم نمیام خودم و اعتبارمو زیر سوال ببرم.علاقه مند بودید چند محصول جدید رو داریم به تولید میرسونیم علاقه مندان میتونن برا مشارکت و سرمایه گذاری با بنده تماس بگیرن>پروژه ها در زمینه نور و ال ای دی،اینورتور و چاپر و سیستم های اعلام حریق

bamdadkio

عضو جدید
من خیلی از روحیه تان خوشم آمده . در زمینه اینورتر ها یک مقدار کار کرده ام در اینده نزدیک سوالی را که برایم پیش آمده مطرح خواهم کرد .

behnam_elec

کاربر بیش فعال
من خیلی از روحیه تان خوشم آمده . در زمینه اینورتر ها یک مقدار کار کرده ام در اینده نزدیک سوالی را که برایم پیش آمده مطرح خواهم کرد .
دوست عزیز بنده همواره هر چه که بلد بوده ام رو در اختیار دوستان قرار داده ام تا هرجاییم که شده رفتم یا اومدن با هم رفع مشکل کردیم شاید باورت نشه از بوشهر زنگ زدین برا اف پی جی ای کمک خواستن 2تا دی وی دی هر چی که بود رو زدم با پست فرستادم براش تهرانو کرج و شهریار که بماند حتی شرکای الانم هم از بچه های همین سایت بودند و هستند من خوشحال میشم سوال و موردی پیش بیاد که منو به چالش بکشه شما هم اگه دیتایی داری بده تا استفاده کنیم و بهینه به نسبت کمک هم سود مشارکتتون در طرح رو براتون واریز خواهیم کرد.در هر صورت من از کمک همه دوستان در تمام زمینه ها استقبال میکنم

bamdadkio

عضو جدید
همانطور که می دانید جهت ساخت موج سینوسی توسط پی دبلیو ام می بایست در ابتدای موج سینوسی عرض پالس کم در وسط ماکزیمم و دوباره در انتهای نیم سیکل مینیمم باشد یک راه جهت ساخت این موج استفاده از مقایسه کننده یک سینوس و یک موج مثلثی است ولی اشکال این مورد عدم کنترل صحیح بر روی هارمونیکها می باشد . روشی که به ذهن رسیده و شاید هم قبلا اجرا شده باشد به این صورت است که موج سینوسی را بطور مثال به 10 قسمت تبدیل می کنیم مساحت هر قسمت زیر منحنی سینوسی قابل محاسبه است . هم اکنون تنها کار لازم محاسبه زمان روشن بودن تریستور به گونه ای که ایندو مساحت مساوی باشد . در این حالت قاعدتا می بایست هارمونیک تا درجه بالایی حذف شده باشد .

behnam_elec

کاربر بیش فعال
همانطور که می دانید جهت ساخت موج سینوسی توسط پی دبلیو ام می بایست در ابتدای موج سینوسی عرض پالس کم در وسط ماکزیمم و دوباره در انتهای نیم سیکل مینیمم باشد یک راه جهت ساخت این موج استفاده از مقایسه کننده یک سینوس و یک موج مثلثی است ولی اشکال این مورد عدم کنترل صحیح بر روی هارمونیکها می باشد . روشی که به ذهن رسیده و شاید هم قبلا اجرا شده باشد به این صورت است که موج سینوسی را بطور مثال به 10 قسمت تبدیل می کنیم مساحت هر قسمت زیر منحنی سینوسی قابل محاسبه است . هم اکنون تنها کار لازم محاسبه زمان روشن بودن تریستور به گونه ای که ایندو مساحت مساوی باشد . در این حالت قاعدتا می بایست هارمونیک تا درجه بالایی حذف شده باشد .
با سلام دوست عزیز.الان ذقیقا متوجه نشدم سوال بود یا انتقال دیتا!!!اما توضیحات درست بود راجع به هارمونیک ها و محسایبات لازمه برای اونا.اما مسئله مهم در اینورتور ها ساخت موج سینوسیه خالصه.با پی دبلیو ام این کار انجام میشه اما دوستان معمولا دقت کافی رو در ایجادش ندارن،چرا؟؟؟؟؟؟؟به این دلیل که ایجاد موج سینوسی که به سیتم های استفاده کننده اسیب نرسونه دقت بالا تری رو در ایجا پالس ها میطلبه..ساده برم اخره حرفام تو استپ کردن شکل پالسهاتون باید حداقل 32000 هزار پالس ایجاد کنید تا به شککل موج سینوسیه خالص 50هرتز برسید.این کار هم با میکرو و ماسفت های فست سوئیچ و پاور امکان پذیر کردیمو جوابی فراتر از انتظار گرفتیم.حالا دوستان سوالی دارن شفاف بپرسند تا در صورت توان بتونیم کمکی کرده باشیم.موفق باشید

bamdadkio

عضو جدید
اگر فرض کنیم بخواهیم یک موج سینوسی با 5 پالس تولید کنیم بطوری که هارمونیک تا هارمونیک پنجم حذف شود احتیاج به حل 5معادله و 5 مجهول داریم . و به همین ترتیب تا مراحل بالاتر بصورتی که حل این معادلات بشدت مشکل خواهد شد . در این روش که قبلا توضیح دادم به حل معادلات پیچیده نیازی نیست . ولی نمیدانم که آیا قبلا کسی از این روش استفاده کرده است یا نه

pc_hex

عضو جدید
با سلام

چرا به خودتون نمیاین؟

درود بر شما .
100% قبول دارم ، این موضوع را وقتی هنرستانی بودم ، فهمیدم . خیلی جالبه مثل یک تکاور آموزش دیدیم ، من بشخصه بدلیل نبود امکانات و 100% البته نداشتن یک کاربر همراه و مشاور الکترونیک رو بوسیدم و گذاشتم کنار و...
الان توی کار سخت افزار کامپیوتر هستم .

S_T_G

عضو جدید
سلام بهنام ب نظر شما بهترین نرم افزاری ک با avr میشه باهاش کار کرد چیه؟؟

از لحاظ قدرت مانور برنامه میگم

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام بهنام ب نظر شما بهترین نرم افزاری ک با avr میشه باهاش کار کرد چیه؟؟

از لحاظ قدرت مانور برنامه میگم
سلام دوست عزیز.برنامه با توجه به توانایی های شما باید انتخاب بشه برا زبان بسکام خوب معلومه بسکام ای وی ار اخرین ورژنش عالیه،اما برا زبان سی خوب اکثرا بچه با کدویژن کار میکنن یا بر حسب سلیقه ای وی ار استودیو .کامپایلر زیاد مهم نیست بلکه شناخت شما از سخت افزارت و انتخاب الکوریتم مناسب برای بهینه کردن کدنویسی هست که از اهمیت بالایی برخورداره اگرنه همه برنامه نویسن همه هم استاد فرق تو هنر و خلاقیت شماست که باید بخرج بدی.موفق باشی

afshin.bakhtiar

عضو جدید
سلام مهندسی هرچند بالا منبر رفتنت یه کم طولانی شد :biggrin: اما خداییش درست و بجا گفتی

بچه های الکترونیک میتونن پاشونو تو کفش هر رشته ای کنن

البته اگه یه کم همت چاشنیه ارادشون کنن.

siyamakvisi

عضو جدید
معلومه که کسی نمیگه دوغ من ترشه.حالا حالا باید یاد بگیری دادش گلم