هنوزم استعمار عربها هستیم .

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مطمئنی تا حالا رفتی اونجا؟؟؟؟؟؟؟؟
وضعیت تخت جمشید و مقبره کوروش و ... اصلا جالب نیست
و کاملا مشهوده که چقدر بهشون بی اعتنایی میشه

در ضمن هر جایی باید دستشویی داشته باشه
چرا مغلطه می کنی شما

بله مطمئنم رفتم
انتظار ترمیم و تعمیر که نداری ؟؟؟کوروش با همین ارامگاهی که داره زیبا و دوست داشتنی و تاریخی و پر ارزشه وگرنه سنگ و خاک های الانی ارزش سنگ و خاکای قدیمی رو نداره شاید سنگ و خاک چیزی بی ارزش در نظر بیاد ولی اون سنگ و خاکها سنگ و خاکهایی هستن که دست قدیمی ها بهشون خورده
تازه خیلی هم خوب بود علاوه بر مسئولای اونجا جوونای دانشجویی بودن که داوطلبانه اونجا مسئولیت راهنمایی رو بر عهده داشتن خدا رو شکر اونجا هم دیدم که با یادگاری نویسان چه برخوردی میشد

mohammad hoseni

عضو جدید
هنوزم اگه یه چیز اندکی که این کشور برای زندگی قابل تحمل کرده داریم بخاطر همون شاه به گفته ی شما مزدوره خدا غرق نورش کنه:gol:

بله خیلی خدمات کرد ما که منکرش نیستیم مثلا یه گروه بسیجی نقش دزدین بچه ها از تو خیابون هارو داشتن برای پاکسازی مین ها :confused:
یه گروه هم هستن که گیر بدن امنیت به .... بره

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقریبا موافقم
بهونش خرافی نیست اعتقادیه
در ضمن شما اگه دوست داری در راه خیر مصرف بشه بده هدست آخوند خوب
نگو نیست که موافق نیستم
تو همه اقشار آدم خوب و بد پیدا میشه

لازم نیس بدم همین امروز بابام خبر آورد بیمه خدمات درمانی 1800 تومنی مون یهویی شده هفت هزار و خرده ای ......خودشون میدونن از کجا در بیارن

جیب آخوند هیچوخت پر نمیشه جیب به این بزرگیییییییییییییییییییییییییییییی

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
هنوزم اگه یه چیز اندکی که این کشور برای زندگی قابل تحمل کرده داریم بخاطر همون شاه به گفته ی شما مزدوره خدا غرق نورش کنه:gol:

بله خیلی خدمات کرد ما که منکرش نیستیم مثلا یه گروه بسیجی نقش دزدین بچه ها از تو خیابون هارو داشتن برای پاکسازی مین ها :confused:

شاه جز خیانت کاری نکرد
اگه خائن نبود که ...
بگذریم بحث شاه نیست

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردم بیکار نبودن فقط گول حرفای چرب یه آدم قدرت طلب خوردن که به هیچ کدومشون عمل نکرد که هیچ وضع مردم از دوره ی شاه هم بدتر شد
دقیقاً صداش هست که میگه نه فقط نون و آب و برق و اتوبوس شمارو مجانی مکنیم بلکه معنویت شمارو هم میبیرم بالا..
بعد گفت خ*ر هم پایه اش اقتصاده..گوشت گرون شده که شده...

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله مطمئنم رفتم
انتظار ترمیم و تعمیر که نداری ؟؟؟کوروش با همین ارامگاهی که داره زیبا و دوست داشتنی و تاریخی و پر ارزشه وگرنه سنگ و خاک های الانی ارزش سنگ و خاکای قدیمی رو نداره شاید سنگ و خاک چیزی بی ارزش در نظر بیاد ولی اون سنگ و خاکها سنگ و خاکهایی هستن که دست قدیمی ها بهشون خورده
تازه خیلی هم خوب بود علاوه بر مسئولای اونجا جوونای دانشجویی بودن که داوطلبانه اونجا مسئولیت راهنمایی رو بر عهده داشتن خدا رو شکر اونجا هم دیدم که با یادگاری نویسان چه برخوردی میشد
وای...رز عزیز اگه رفته بودی تازگیا این حرفو نمیزدی!!!آدمای اونجا مهربون و مهمونواز بودن اما به غایت بی سواد!!!!:surprised:
خوب ما باید آرامگاه کوروشو حفظ کنیم،نه اینکه دست رو دست بذاریم وقتی خرابتر شد،بخوایم با مصالح امروزی مرمتش کنیم!!!:mad::mad:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
بله مطمئنم رفتم

پس اگه رفتی بدون که یه زمانی دور تا دور این مقبره پر بوده از درخت
مثل یه باغ مجلل بوده

این اوضاع در شان مقبره بزرگ مردی همچون کوروش کبیر نیست

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینا همون بچه بسیجی های 14 ساله نیستن که بهشون یه کلید پلاستیکی ساخت تایلند می دادن می گفتن اگه برید جنگ و بمیرید این کلید در بهشت و با داشتنش می رید بهشت
شما و رهبرتون فقط از احساسات این بچه ها سو استفاده کردید :razz:

دیگه داری تند میری از این حرفت خوشم نیومد این بچه ها به خاطر کشورشون و عشق به آزادی و وطن رفتن
اینجوری که میگی اونموقع یعنی موسوی به سهراب و ندا چیزی داده بود که حاضر شدن کشته شن ؟؟؟:surprised:

mohammad hoseni

عضو جدید
گور پدر هرچی آدم کثیف دیکتاتوره ما که خیری ندیدیم من به نوبه خودم شکایتشون رو به همون اقا میبرم آخه من یتیمم آقا حتما حرفم رو گوش میکنه

برای ظهورش 1 صلوات بفرسین

آخرین ویرایش:

jonny depp

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقاً صداش هست که میگه نه فقط نون و آب و برق و اتوبوس شمارو مجانی مکنیم بلکه معنویت شمارو هم میبیرم بالا..
بعد گفت خ*ر هم پایه اش اقتصاده..گوشت گرون شده که شده...
منظورش این بوده که یارانش مجانیه که الان شاهدشیم یارانه هارو دارن بر می دارن و به گفته ی خودشون فقیر زدایی می کنن راستم می گن چون با این گرونی فقیرا از گشنگی می میرن و فقیری باقی نمی مونه:(

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
:)
دوست عزیز ایول به امضا و آواتارت!!!!:w40:
خیلی باحاله....:w27:

قربانت
قابل نداره بدم خدمتتون
ایشالا ما قهرمانیم:smoke:
باجو هم عشق منه:)
این جمله رو تو چند روز اخیر که آواتارمو عوض کردم خیلی ها بهم گفتن

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه داری تند میری از این حرفت خوشم نیومد این بچه ها به خاطر کشورشون و عشق به آزادی و وطن رفتن
اینجوری که میگی اونموقع یعنی موسوی به سهراب و ندا چیزی داده بود که حاضر شدن کشته شن ؟؟؟:surprised:
عزیزم ندا و سهراب تو خیابونهای شهرشون در زمان صلح با تیری که از اسلحه هموطنشون شلیک شد کشته شدن...فکر نمیکردن کشته بشن...یه همچین قراری نبود..
ولی اون بچه های تو جنگ رو به هوای بهشت و حوری با یه کلید تو جیبشون فرستادن جلوی گلوله دشمن.....آگاهانه....هیچ وقت هم حرف وطن نبود..حرف اسلام و یه نفر دیگه بود

*setareh66*

عضو جدید
کاربر ممتاز
:)

قربانت
قابل نداره بدم خدمتتون
ایشالا ما قهرمانیم:smoke:
باجو هم عشق منه:)
این جمله رو تو چند روز اخیر که آواتارمو عوض کردم خیلی ها بهم گفتن
شرمنده دوست گرامی امتیاز ندارم!!!:(:redface::gol::gol:
به امید قهرمانی ایتالیا....:heart:

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
منظورش این بوده که یارانش مجانیه که الان شاهدشیم یارانه هارو دارن بر می دارن و به گفته ی خودشون فقیر زدایی می کنن راستم می گن چون با این گرونی فقیرا از گشنگی می میرن و فقیری باقی نمی مونه:(

میگم جانی این قسمت خود را بیاویزم از سقف از اولش توی امضات بود؟؟؟؟؟؟

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون عرب ها نفهم بودن به این انسان ها نیاز داشتن تازه اعمه هم از نسل حضرت ابراهیم هستن و ذاتا از عرب های بادیه نشین و احمق و نفهم نبودن

لطفا به عقاید دیگران توهین نکن
همونطور که اینجا به دین جنابعالی توهیننمیشه خوشت میاد ما هم به اسقف و پدر و روحانی و.. شما توهین کنیم ؟؟؟؟؟؟
به نظر من مطرح کردن این دوتا موضوع باهم اصلا درست نبود
کوروش واسه کارایی که کرده واسمون عزیزه امامون هم عزیزن اما فرق کوروش با اماما در اینه که کوروش و مقبرش برای ما ریشه و اصالتمون محسوب میشن و کوروش با مقبرش و آرامگاهشون براشون ارزش چندانی داره ولی امامامون خودشون برامون عزیزن اگه براشون مقبره میسازیم واسه اینکه احترامشون رو نگه داریم اگه مزارشون رو ترمیم میکنیم واسه اینکه مثلا مقبرشون مثل مقبره کوروش واسمون ارزش تاریخی نداره این خودشونن که عزیزن ولی کوروش خودش و مقبرش باهم

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
عزیزم ندا و سهراب تو خیابونهای شهرشون در زمان صلح با تیری که از اسلحه هموطنشون شلیک شد کشته شدن...فکر نمیکردن کشته بشن...یه همچین قراری نبود..
ولی اون بچه های تو جنگ رو به هوای بهشت و حوری با یه کلید تو جیبشون فرستادن جلوی گلوله دشمن.....آگاهانه....هیچ وقت هم حرف وطن نبود..حرف اسلام و یه نفر دیگه بود

هموطنای ما رو داشتن تو خوزستان می کشتن شما میگی واسه کلید رفتن؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خیلی بی انصافیه
شمای دانشجو دیگه نباید مثل کوچه بازاری ها حرف بزنی
اگه ارتش رفت بسیج هم رفت
تازه بسیج که داوطلبانه رفت
شما چه اصراری داری کار کسی که به اعتقاداتش پایبند بوده رو کم جلوه بدی؟

Atheist

عضو جدید
از یکی حرف بزن یه خدمتی واسه مملکت کرده باشه
نه شاه مزدوری که همه رو به تنگ آورد
در ضمن بسیج تو جنگ خیلی خدمات کرد
شما دوست داری ندیده بگیری حرفی نیست

من خیلی خیلی بیشتر از شما در مورد جنگ ایران و عراق میدونم و دقیاق میدونم ارتش چه کرد و سپاه و بسیج چه کردند.
مردن اونهایی که برای هفتاد هوری بهشتی بوده هیچ ارزشی برای ما نداره در نتیجه بیخود در مورد "خدمات" اونا نگو.
در ضمن بهتره یکم واقع گرا باشی. من خودم اصلا سلطنت طلب نیستم و دوستانم میدونند. ولی آدم یکم باید عقل داشته باشه. فعلا که هرچی این کشور داره شاه درست کرده. سگش میارره به این حکومت. هنوزم همون جنگنده هایی که شاه خرید دارند از آسمون این مملکت دفاع می کنند.

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
لطفا به عقاید دیگران توهین نکن
همونطور که اینجا به دین جنابعالی توهیننمیشه خوشت میاد ما هم به اسقف و پدر و روحانی و.. شما توهین کنیم ؟؟؟؟؟؟
به نظر من مطرح کردن این دوتا موضوع باهم اصلا درست نبود
کوروش واسه کارایی که کرده واسمون عزیزه امامون هم عزیزن اما فرق کوروش با اماما در اینه که کوروش و مقبرش برای ما ریشه و اصالتمون محسوب میشن و کوروش با مقبرش و آرامگاهشون براشون ارزش چندانی داره ولی امامامون خودشون برامون عزیزن اگه براشون مقبره میسازیم واسه اینکه احترامشون رو نگه داریم اگه مزارشون رو ترمیم میکنیم واسه اینکه مثلا مقبرشون مثل مقبره کوروش واسمون ارزش تاریخی نداره این خودشونن که عزیزن ولی کوروش خودش و مقبرش باهم

کی گفته جانی مسلمون نیست؟
تو اون جمله گفه نبودن نگفت بودن که؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز

چطور میتونید این حرف رو بزنید اونا به امید حوری و اینا نرفتن برو تحقیق کن ببین چندتاشون از لاتای سر کوچه و حتی گناهکار بودن ولی به خاطر کشورشون رفتن درحالی که میدونستن بمیرن میرن جبهه با عشق آمیخته شده
فضای خاصی داره تاحالا جنوب رفتی اونایی که رفتن رو دیدی من خیلی هاشون رو میشناسم که از این رو به اون رو شدن خیلی ها که حتی به خدا به اندازه من و تو اعتقاد نداشتن به هوای مسافرت و دریا رفتن جنوب ولی بعدا دیدن که جنوب یه جای دیگست نه دریایی که فکر میکردن رفاتنو درگیر فضای معنوی اونجا شدن و برگشتنی از این رو به اون رو شده بودن بخوای داستان یکیشون رو میگم
الین یعنی چی یعنی شهدا هنوز زندن وگرنه یه مشت خاک که اینقد آدم رو عوض نمیکنه
اونایی که رفتن عاشق شدن اونقد اونجا موندن و زجر کشیدن تا پاک شدن بعد رفتن
حسین فهمیده چه نیازی به حوری داشت میتونست بمونه و درسش رو بخونه از همین حوری های زمینی استفاده کنه ولی دلیل رفتن اونا یه چیزی دیگه بود

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
هموطنای ما رو داشتن تو خوزستان می کشتن شما میگی واسه کلید رفتن؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خیلی بی انصافیه
شمای دانشجو دیگه نباید مثل کوچه بازاری ها حرف بزنی
اگه ارتش رفت بسیج هم رفت
تازه بسیج که داوطلبانه رفت
شما چه اصراری داری کار کسی که به اعتقاداتش پایبند بوده رو کم جلوه بدی؟
دوست عزیز اگر به فیلمها و مصاحبه های اون موقع نگاه کنی میبینی همه شون میگفتن ما برای اسلام و امام داریم میریم..
داریم میریم دینو نجات بدیم..
انگار طرف مقابلشون کفار صدر اسلام بودن..
من که هیچ وقت تو تلویزیون نشنیدم یکیشون بگه برای وطنم اومدم...
کجای حرف من مثل کوچه بازاریا بود؟
جریان کلید هم که همه کسانی که اون موقع از نظر سنی عقلشون میرسیده شاهد بودن و نمیشه زد زیرش.این یعنی به طمع بهشت رفتن..
نمیدونم "گاهی به آسمان نگاه کن" رو دیدی یا نه؟ توصیه میکنم ببینی..
در مورد فرق بسیج و ارتش هم که تو پستای قبلیم توضیح دادم.

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
من خیلی خیلی بیشتر از شما در مورد جنگ ایران و عراق میدونم و دقیاق میدونم ارتش چه کرد و سپاه و بسیج چه کردند.
مردن اونهایی که برای هفتاد هوری بهشتی بوده هیچ ارزشی برای ما نداره در نتیجه بیخود در مورد "خدمات" اونا نگو.
در ضمن بهتره یکم واقع گرا باشی. من خودم اصلا سلطنت طلب نیستم و دوستانم میدونند. ولی آدم یکم باید عقل داشته باشه. فعلا که هرچی این کشور داره شاه درست کرده. سگش میارره به این حکومت. هنوزم همون جنگنده هایی که شاه خرید دارند از آسمون این مملکت دفاع می کنند.

شما که منو نمیشناسی از کجا می دونی کدوممون بیشتر از جنگ می دونیم
من مثل شما فکر نمی کنم و هر کسی که در راه وطنم جونش رو داده برام خیلی عزیزه
تعصبی هم به مسلمون و معتقد و مسیحی و غیرش ندارم
شاه هم از نظر من یک خیانت کار بزرگ بود.

Atheist

عضو جدید
شاه جز خیانت کاری نکرد
اگه خائن نبود که ...
بگذریم بحث شاه نیست
میشه بفرمایید شاه چه خیانتی کرد ؟
بهتره در مورد چیزی که در مورد مطالعه نداری حرف نزنی.
هیچ حکومت پادشاهی که قدرت رو به دست یک فرد میده خوب نیست. ولی اگر همین شاه نبود امروز ایران با افغانستان هیچ تفاوتی نداشت.
بهتره کمی چشمتون رو باز کنید و واقعیت ها رو ببینید.

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز

چه فرقی کردعزیزم ؟؟؟
ندا و سهراب تو خیابون کشورشون کشته شدن جلوی چشم خیلی ها پدرو مادراشون سر مزارشون براشون اشک ریختن ولی فهمیده رجایی همت و...هم تو خاک کشورشون کشته شدن اونم تنها و غریب تو تاریکی شب خیلی هاشون برنگشتن دیگه حتی تکیه خاکی اشغال نکردن تا مادر و پدراشون اونجا واسشون گریه کنن
شعاراشون رو شنیدی تو کدوم شعارشون حرف از حوری بود ؟؟؟

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطور میتونید این حرف رو بزنید اونا به امید حوری و اینا نرفتن برو تحقیق کن ببین چندتاشون از لاتای سر کوچه و حتی گناهکار بودن ولی به خاطر کشورشون رفتن درحالی که میدونستن بمیرن میرن جبهه با عشق آمیخته شده
فضای خاصی داره تاحالا جنوب رفتی اونایی که رفتن رو دیدی من خیلی هاشون رو میشناسم که از این رو به اون رو شدن خیلی ها که حتی به خدا به اندازه من و تو اعتقاد نداشتن به هوای مسافرت و دریا رفتن جنوب ولی بعدا دیدن که جنوب یه جای دیگست نه دریایی که فکر میکردن رفاتنو درگیر فضای معنوی اونجا شدن و برگشتنی از این رو به اون رو شده بودن بخوای داستان یکیشون رو میگم
الین یعنی چی یعنی شهدا هنوز زندن وگرنه یه مشت خاک که اینقد آدم رو عوض نمیکنه
اونایی که رفتن عاشق شدن اونقد اونجا موندن و زجر کشیدن تا پاک شدن بعد رفتن
حسین فهمیده چه نیازی به حوری داشت میتونست بمونه و درسش رو بخونه از همین حوری های زمینی استفاده کنه ولی دلیل رفتن اونا یه چیزی دیگه بود
هرکسی یه جوری فکر میکنه..ولی جریان کلید بهشت دادن دست بچه هارو کسی نمیتونه کتمان کنه..
همون گناهکارایی که میگی نمیتونن واسه پاک کردن گناهاشونو و واسه همون بهشت رفته باشن..؟
در مورد کسانی هم که میگی رفتن حالشون عوض شده باید بگم خوب میتونه اثر تلقین هم باشه بالاخره 20 ساله دارن از فضای جنوب و حال و هوای ماوراییش میگن. بالاخره اونجا کلی آدم کشته شده..هرکسی بره احساساتی میشه...حتی من که به اون جنگ بعد از سال 61 هیچ اعتقادی ندارم و به نظرم فقط بهانه بود برای ساکت و سرکوب کردن مردم ...همه که از سنگ نیستن..
ولی هیچ چیز نمیتونه جریانو کلید بهشتو لاپوشونی کنه..

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
هیچ حکومت پادشاهی که قدرت رو به دست یک فرد میده خوب نیست. ولی اگر همین شاه نبود امروز ایران با افغانستان هیچ تفاوتی نداشت.

در مورد شاه زیاد بحث شده من الان لینکشو ندارم بذارم
آدم کشی بزرگترین خیانته
الان هم بحث این نیست جناب با مطالعه که دم به دم میگی شما مطالعه نداری
بابا عقل کل شما همه چی رو می دونی
همین که به خدا اعتقاد نداری خودش کلی داناییه

Atheist

عضو جدید
شما که منو نمیشناسی از کجا می دونی کدوممون بیشتر از جنگ می دونیم
من مثل شما فکر نمی کنم و هر کسی که در راه وطنم جونش رو داده برام خیلی عزیزه
تعصبی هم به مسلمون و معتقد و مسیحی و غیرش ندارم
شاه هم از نظر من یک خیانت کار بزرگ بود.

اگر در مورد جنگ میدونستید نمی گفتید بسیجی و سپاهی خدمت کردند. بسیجی و سپاهی باعث از بین رفتن توان نظامی ایران شدند. بسیجی و سپاهی که هنوز بلد نبودند مسلسل رو از چه سمتی باید دست بگیرند باعث شدند تمام ساختار ذرهی ارتش متلاشی بشه. اینه بسیجی و سپاهی. همین باعث شد جنگ ایران و عراق که با برتری ایران و به شکل تحاجمی دنبال میشد به جنگ فرسایشی تبدیل بشه. نیروهای ایران زمین گیر شدند. و اینها همش از لطف بسیجی ها و سپاهی ها بود. برو جغرافیای جنگی ایران رو از دافوس بخر بخون. و همچنین برو شمشیر بران رو از انتشارات ارتش (همون دافوس) بگیر بخون و اینقدر در مورد سپاه و بسیجی نگو. اینها ننگ ایرانند.
درضمن درسته هرکس برای وطنش جنگید من خاک زیر پاشم و والاترین مقام رو داره. ولی کی گفته بسیجی بره وطن جنگید ؟ اگر میگفتند وقتی مردی دیگه هفتاد تا هوری بهت نمیدیم و بهشتی وجود نداره آیا اون بسیجی بازم میرفت جنگ ؟ میدونی بسیجی بره چی جنگید ؟ بره رودخانه های شیر و عسل - برای هفتاد زن باکره ی لخت - برای خمینی . همین و بس. این ربطی به وطن نداره.
شاه رو هم نمیشناسی. برو چندتا کتاب در موردش بخون. بره چی اینها رو میگم ؟ بره اینکه اگر در موردش مطالعه کرده بودی و واقعا میدونستی به خودت اجازه نمی دادی اینطوری حرف بزنی.

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز

هان ؟؟؟
مطمئنی ؟؟؟
یه پسره زمان شاه یه اختراعی میکنه شاه میگیره میندازتش تو زندان این یه نمونه از خدمتها بود
نفتمونم که دست انگلیس دومین خدمت
درآمد هر چی تنباکو دست انگلیسی سومین خدمت
کشف حجاب و مثلا مدرنیزه کردن مردن چهارمین خدمت که قربون کلام امام برم که گفت اگه بی حجابی تمدنه مطمئن باشین حیوونا از ما متمدن ترن :D
نابود کردن کشور و وابستگی به کشورها خارجی پنجمین خدمت
ای شاه چرا بیرون کردن ای کاش میموندی و هنوزم خدمت میکردی کشتی ما رو با این خدمتات

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه فرقی کردعزیزم ؟؟؟
ندا و سهراب تو خیابون کشورشون کشته شدن جلوی چشم خیلی ها پدرو مادراشون سر مزارشون براشون اشک ریختن ولی فهمیده رجایی همت و...هم تو خاک کشورشون کشته شدن اونم تنها و غریب تو تاریکی شب خیلی هاشون برنگشتن دیگه حتی تکیه خاکی اشغال نکردن تا مادر و پدراشون اونجا واسشون گریه کنن
شعاراشون رو شنیدی تو کدوم شعارشون حرف از حوری بود ؟؟؟
فرق این دو گروهو گفتم..
یه فرق دیگه هم دارن اینکه کسی مسئول مرگ ندا و سهراب امثال اونا نیست...
کسی از مرگشون اظهار تاسف نمیکنه...
کسی نمیتونه اسم اونارو بیاره چه برسه به اوتوبان و خیابون اسمشون بزنن
کسی نمیتونه براشون گریه کنه..
شماها میاین میگین خود ندا تو نقشه مرگش دخالت داشته...
اونام برای آزادی اومدن تو خیابون کشورشون..به دست یه هموطن ناجوانمردانه در حالی که مسلح نبودن کشته شد..
اونایی که تو اسم میاری تو میدون جنگ کشته شدن.
به نظر من ندا و سهراب و بقیه کشته شده های کودتا مظلومتر هستن

Atheist

عضو جدید
در مورد شاه زیاد بحث شده من الان لینکشو ندارم بذارم
آدم کشی بزرگترین خیانته
الان هم بحث این نیست جناب با مطالعه که دم به دم میگی شما مطالعه نداری
بابا عقل کل شما همه چی رو می دونی
همین که به خدا اعتقاد نداری خودش کلی داناییه

بنده نمیگم عقل کلم و خیلی چیزارم اصلا نمیدونم. اصلا من نصف شما میدونم.
اینا همه به کنار....
من دارم میگم بهتره قبل از اینکه اینطوری در مورد شاه حرف بزنی در موردش مطالعه کنی. همین.
شما بفرما چندتا منبع بده برای مطالعه و من هم چندتا منبع میدم برای مطالعه.
آره. میدونم. اینکه من به موجود نامرئی اعتقاد ندارم و براش نوکری نمی کنم حماقته و اینکه شما برعکس من عمل میکنی دانایی هست. شما درست میگی.

.MosTaFa.

کاربر ممتاز
اگر در مورد جنگ میدونستید نمی گفتید بسیجی و سپاهی خدمت کردند. بسیجی و سپاهی باعث از بین رفتن توان نظامی ایران شدند. بسیجی و سپاهی که هنوز بلد نبودند مسلسل رو از چه سمتی باید دست بگیرند باعث شدند تمام ساختار ذرهی ارتش متلاشی بشه. اینه بسیجی و سپاهی. همین باعث شد جنگ ایران و عراق که با برتری ایران و به شکل تحاجمی دنبال میشد به جنگ فرسایشی تبدیل بشه. نیروهای ایران زمین گیر شدند. و اینها همش از لطف بسیجی ها و سپاهی ها بود. برو جغرافیای جنگی ایران رو از دافوس بخر بخون. و همچنین برو شمشیر بران رو از انتشارات ارتش (همون دافوس) بگیر بخون و اینقدر در مورد سپاه و بسیجی نگو. اینها ننگ ایرانند.
درضمن درسته هرکس برای وطنش جنگید من خاک زیر پاشم و والاترین مقام رو داره. ولی کی گفته بسیجی بره وطن جنگید ؟ اگر میگفتند وقتی مردی دیگه هفتاد تا هوری بهت نمیدیم و بهشتی وجود نداره آیا اون بسیجی بازم میرفت جنگ ؟ میدونی بسیجی بره چی جنگید ؟ بره رودخانه های شیر و عسل - برای هفتاد زن باکره ی لخت - برای خمینی . همین و بس. این ربطی به وطن نداره.
شاه رو هم نمیشناسی. برو چندتا کتاب در موردش بخون. بره چی اینها رو میگم ؟ بره اینکه اگر در موردش مطالعه کرده بودی و واقعا میدونستی به خودت اجازه نمی دادی اینطوری حرف بزنی.

پر واضحه که شما چقدر از جنگ میدونید
بحث من و شما در این مورد هیچ نتیجه ای نمیده