[هنر تزئینات] - برچســـب هاي ديواري دســت ســاز

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این طرح منه... خودم به صورت ذهنی کشیدمش و توی سیستم اسکن کردم تا یه طرح خام اینجا گذاشته باشم.
سایتهای زیادی برای طرح استیکر هست که میتونی به راحتی با سرچ کردن طرح مورد نظرت رو پیدا کنی. اگر هم طرح خام نبود میتونی طرح همون عکسهای استیکر رو با فتوشاپ از توی عکسها دربیاری. حتی میتونی از شیپ های فتوشاپ استفاده کنی که اون هم در سایتهای گرافیکی به راحتی قابل جستجوست.

2- بعد از انتخاب طرح توی فتوشاپ باید طرحت رو برعکس کنی (بدین شکل) تا موقع کشیدن و چیدن برچسب، طرحت به همون سمتی باشه که میخوای. یا اینکه بعد از پرینت طرح باید کاغذ رو پشت و رو، روی برچسبت بذاری. طرح های بزرگ رو میتونی مثل بعضی از دوستان روی مانیتور زوم کنی و بکشی یا به صورت تکه تکه و قسمت به قسمت پرینت بگیری.

3- این هم قسمتی از نمونه طرحی که تکه و پرینت شده... برای راحتی کارت میتونی طرحهای بزرگت رو بدی بیرون که پرینت طولی واست بگیرن. هزینش هم خیلی کمه.

4- برچسب و کاغذ کپی (کاربون) رو آماده میکنی.

5- طرحت رو به پشت برچسب (قسمت کاغذی) به کمک چسب ثابت میکنی که موقع کار جا به جا نشه. بعد از اون کاربون رو به صورتی که قسمت رنگی اون روی برچسب باشه، به زیر طرحت میبری و ثابتش میکنی.

6- حالا با اتود یا خودکار دور تا دور طرحت رو میکشی.

7- حالا طرحت رو روی برچسب می بینی. برای طرحای بزرگ میتونی قسمتهایی از طرحت رو جدا بکشی تا از برچسبت بتونی بدون دور ریزی استفاده کنی. مثل همین کاری که من کردم (قسمت بعد) و طرحم رو قسمتهاییش رو جدا کردم و از باقی مانده های برچسب طرحهای قبلی استفاده کردم.

8- نوبت چیدن طرح هاست که میتونی طرحای ریز رو به کمک قیچی ابرو به راحتی بچینی.

9- این هم طرحهای آماده شده من.

10- کاغذهای پشت برچسب رو جدا میکنی و در محل مورد نظرت می چسبونی.

11- برای طرحهای بزرگ باید کاغذ برچسبت رو آروم آروم جدا کرده و بچسبونی، مثل این...

12- حالا بشین و از هنر دستت لذت ببر...

آخرین ویرایش:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم طرز تهیه کردن استیکر به روش ابتکاری
اول باید ببینین چه سایزی می خواین و همون قدر رول کاغذ دیواری با رنگ دلخواه بخرین. بعد طرحتونو انتخاب می کنین که من این طرحو در نظر گرفته بودم.

بعد طرحتونو برعکس کنید اینطوری. یادتون باشه که طرحتون همون قبلیه اس

و سایزشو هم به اندازه ی دلخواهتون بزرگ کنید.
اگه بدین براتون بیرون پرینت بگیرن خیلی راحتین. و اگه تو خونه پرینتر دارین دردسرتون زیاد می شه و باید تو فتوشاپ عکسو تیکه تیکه کنید اندازه ی A4 بعد پرینت بگیرین که من از این روش استفاده کردم.
بعد طرحتونو می ندازین پشت رول کاغذ دیواری و البته زیرش کاربن می زارین و با چسب نواری فیکس می کنین که تکون نخوره و بعد کارو با دقت و بدون لرزش دست کپی می کنین.
و بعد با کاتر یا قیچی دور قسمتای مورد نظرو می برین. و آینه به سایز دلخواه رو سفارش می دین براتون ببرن. یادتون باشه روی هر تیکه از طرحی که از رول کاغذی جدا می کنین یه شماره بزارین و همون شماره رو هم روی کاغذ کپی طرحتون بزارین تا بعدا قاطی نکنین چی به چیه
اینطوری راحت می تونین یه پیش نمایش داشته باشین

برای دور آینه باید یه دایره یه سانت کوچیکتر از سایز آینه بکشین و یه دایره ی دیگه دور اون دو سانت بزرگتر از آینه تون یعنی وقتی می برینش بشه یه حلقه ی تو خالی بزرگ من یادم رفت عکس بگیرم اما قبلشو عکس گرفتم. یعنی در حال چیدن حلقه

و بعد که چسب پشتشو جدا کردین با کمک یه نفر دیگه که دور آینه بچسبونین.

چسب دو طرفه رو که از چسب فروشیا یا از لوازم تزئیناتی ماشین خریدین به تیکه های سه سانتی یا چهار سانتی تقسیم کنید و چند تایی بسته به وزن آینه به پشت آینه بچسبونین و آینه رو در محل مورد نظر به دیوار بزنین و
بعدشم یکی یکی از رو شماره هایی که گذاشتین یا چشمی چسبای پشت طرحا رو بکنین و به دیوار بچسبونین. می تونین روشو هم مثل من نگین بزنین که بهتون توصیه می کنم اینکارو انجام بدین. با نگین خیلی خوشگل می شه

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول باید برچسب خام رو تهیه کنی .. برای این کار باید به مغازه هایی که ماشین اسپرت می کنن یا مغازه هایی که بنر تبلیغاتی درست می کنن و یا مغازه هایی که شبرنگ فروشی دارن یه سر بزنی و برچسبت رو بخری... برچسباش از متری 500 تومن شروع میشه تا بیشتر... من خودم متری 1500 خریدم ... کلا هزینه ی 3 تا طرحم شد 3000 تومن!!!!!!!!!!

بعد باید طرح مورد نظرت رو از تو نت پیدا کنی ...بعد برو روی دیوار قسمتی که میخوای برچسبت رو بچسبونی اندازه حدودی بگیر... مثلا میخوای طرحت 50 سانت در 50 سانت باشه... مثلا میخوای یه گل درست کنی سعی کن دورش رو یه قاب تجسم کنی .. بعد سایز اون قاب رو مشخص کن...
بعد طرحی که از نت گرفتی رو ببر تو فوتوشاپ به اندازه ی قابت بزرگش کن! مثلا همون 50 سانت در 50 سانت
بعد ببر بیرون بده پرینتش بگیرن
بعد بیارش خونه بشین دور تا دور طرحت رو با قیچی و کاتر ببر (همون کاغذی که پرینت گرفتی) اگه طرجت بزرگ باشه یا چندتا a4 میشه یا ممکنه روی کاغذ a3 برات بزنن.... بعد که برش زدی بچسبونش پشت اون برچسب خامت! بعد دورتا دورش رو با ماژیک یا خودکار بکش روی پشت برچسبت... بعد ببر این مغازه هایی هستن که برش لیزر میزنن ... ببر اونجا بده برات برش بزنن ! طرح اصلیتم که تو کامپیوتره بریز رو فلش ببر شاید لازم شد ( من نمیدونم)

بعد که برش زد برات بیار خونه بچسبون رو دیوارت ..

1-اینکه باید خیلی حواست باشه که زیرش هوا نره و خوب بچسبه ... سعی کن دو نفری بچسبونیش..
2-اینکه اگه دیوارت رنگ روغن داشته باشه خیلی بهتره چون اگه یه روز ازش خسته شدی میتونی بکنیش هیچ ردی هم نمیندازه اما اگه رنگ روغن نباشه یه کوچولو امکانش هست خراب شه... اما اگه جنس بر چسب کلفت باشه احتمالش کمه
3- سعی کن برچسب خیلی نازک و ارزون نخری... با کیفیت هرچی باشه بهتره
4- من نه دادم بیرون برام پرینت بگیرن نه دادم برش لیزر بزنن!
یه ترفندی زدم! اون گله رو کمد دیواریم رو میبین؟ تو فوتو شاپ تیکه تیکش کردم! بعد هر قسمتش رو زوم کردم... بعد کاغذ a4 میذاشتم رو مانیتور لپتاپم از روش می کشیدم .. چون زیرش نور داره قشنگ مشخصه... اگه گاهی هم دستم می لرزید و خراب می شد خودم درستش می کردم مهم اینه که یه اسکلت از طرحت داشته باشی!!!!! یعنی یه پایه داشته باشی بعد ظریف کاری هاش رو میتونی خودت بکشی....بازم اگه نمیتونی همونجوری کپی کن!

بعد با قیچی و کاتر طرحهام رو از رو برگه a4 می بریدم میذاشتم پشت برچسبم دورش خط می کشیدم!
بعد دوباره برچسبم رو برش می دادم.. خیلی راحت بدون برش لیزر و پرینت و ...!

5- سعی کن طرحهای خیلی ریز و ظریف انتخاب نکنی ... چون برشش سخته!
6- الان اگه از بیرون سفارش بدی وقتی میاد برات بسته رو که باز کنی می بینی همش تیکه تیکه هستش... باید خودت سر هم کنی رو دیوار موقع چسبوندن!
مثلا اون درختی که من درست کردم ببین چقدر شاخه شاخه هست! البته من اینو کپی نکردم طرحشو تو نت دیدم خودم کشیدم ! فک نکن الان کلی وقت گذاشتم ریز ریز شاخه کشیدم سر هم و یهو برش زدم نه! من تنه اصلیش رو یه بار کشیدم و بریدم بعد شاخه ها رو تیکه تیکه کشیدم و بعد رو دیوار سر هم چسبوندمش... خیلی راحت تره!

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون از برچسب های دیواری طلقی درست کردم اینجا میذارم

هنر نمایی روی شیشه اشپزخونه
این نمای شب پنجره هست

اینم نمای روز پنجره

بعضی از خانوم ها ازم خواستن شیوه درست کردن این رو یاد بدم

طرح دیگه هم اگه بخواین میتونید از نت بگیریدو طرح تون رو بدیدبه ابعاد پنچره تون بزرگ کنن.البته من خودم بزرگ کردم.توی فتوشاپ ابعاد پنجره و طرح رو به چند برگه A4
تقسیم بندی کردم و با پرینتر منزل پرینت گرفتم.
بعد بهم چسبوندمشون....شما به از طرحتون دوتا نیاز دارید.یکی رو بچسبونید پشت پنجره تون یکی دیگه رو هم قطعات رو برش میزنید. توصیه میکنم یکی یکی تیکه ها رو برش بزنید و روی طلقها منتقل کنید برای این که قاطی نکنید
عکس جلوتون باشه تا بدونید کدوم قطعه چه رنگی هست.
شما به 4 رنگ برچسب طلقی نیاز دارید:سبز ، قرمز ، آبی ، زرد
وقتی میخواید بچسبونید ابتدا بایکی دو قطره اب شیشه رو نم دار کنید تا طلق ها زیرش هوا نره و باد دار نشه.بعد طلق رو در قسمت مربوطه طرح بچسبونید.وقتی طرح کامل شد با برچسب نقره ای که نوارهای باریک به پهنای 75/0سانتی متر برش زده اید بین طلقهای رنگی رو طبق طرح و دقیق بچسبانید.

فکر میکنم از تابلو سازها میشه این طلقها رو تهیه کرد.

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلااااام دوست من....
عالی بود... فقط روش ساختش رو هم اگر میشه توضیح بدین....
ینی معمار کمتر ا این نباشه......:دی

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اینا واسه کلید و پریز هستند البته می دونم خیلی ساده ان ولی خب واسه ایده خوبند

واسه درست کردن استیکرها اینا که کوچیک بودند رو از روی صفحه لب تاب کشیدم یعنی کاغذ رو گذاشتم روی صفحه و کشیدم و سپس برش زدم و دوباره گذاشتم روی برچسب و کشیدم، برش زدم ،بعد هم به جای مورد نظر چسبوندم.
واسه اونا هم که بزرگ بودند مثل خرس ، یه روزنامه به اندازه جای مورد نظر بریدم و سپس با ماژیک طرح رو کشیدم و ادامه ماجرا.