هم فکـــری برای دکوراسیون اتاق خواب

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی،

عاغا من می خوام اتاقم رو دکوریت کنم :surprised:

رنگ اتاقم سفیده. از رنگ کردن اتاق خوشم نمیاد ولی سفیدی دیوار ها رو هم دوست ندارم. برای شلوغ کردن دیوار ها چکار کنم؟! دو تا تابلو هم زدم به دیوار. از این سه تیکه های بزرگ! یه آینه قدی با قاب مشکی هم هست. که در حدود 170 در 90 هستش :lol:

اتاق من نسبتا نورگیره. نور مستقیم از پنجره وارد میشه ولی کمه، اونم بعد از ظهراست. می خوام نور اتاقم کم تر باشه. چه نوع پرده ای رو پیشنهاد می دین؟! و چه مدلی باشه؟!

می خوام اتاقم رنگ بنفش باشه بیشتر. نظرتون چیه؟! بنفش خوبه؟! جدا از اینکه رنگشو دوست دارم یا نه، می خوام از نظر رنگ شناسی و روانشناسی و کارشناسی و غیره بگید بنفش خوبه؟! :D با چه رنگ هایی می شه استفاده کرد؟! بنفش و سفید و مشکی بد می شه؟! :huh: بنفش و خاکستری چطور میشه؟! :surprised:

جای تخت کجای اتاق باشه دقیقا؟! ... جای آینه قدی و میز توالت چی؟! :huh:

هر چی که به نظرم لازم بود، گفتم. سوالی داشتید بپرسید:lol:

منتظر نظر های کارشناسی دوستان هستم :D لدفن برای ایده های مهندسیتون یه عکس هم ضمیمه کنید که مسئله روشنِ روشن بشه! ممنون :D :gol:

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام رزا جان
سوال خوبی مطرح کردی چه خوب بود عکسی هم از اتاق فعلیت برای داشتن تصویر ذهنی بهتر میذاشتی و همینطور از روحیات خودت ...

به صورت کلی اتاق خواب محلی هست برای آرامش استراحت کردن بهتر هست به جای استفاده از رنگ های متضاد و تند از رنگ های خیلی ملایم و لطیف برای اتاق خواب استفاده کنی که به آب و هوا محل زندگی هم البته ارتباط داره در مناطقی که آب و هوای گرم دارند رنگ های سرد انتهای طیف رنگی مناسب هست ...#46 #47
با شناختی که روحیاتت دارم و میخوای نور هم به اتاقت نتابه بهتر هست از رنگ های خاکستری استفاده نـــکنی !!!! برای دخترانه بودن اتاقت آره میتونی از ترکیب دکوراسیون بنقش و سفید هم استفاده کنی ولی زیاد با بنفش شلوغش نکن ...
راستش رو بخوای به عنوان یه دختر جوان چون ساعات بیشتری رو ممکنه در اتاقت باشی بهتر این هست که به اتاقت نور بتابه !!! این برای فضا و روحیه اتاقت خیلی بهتره و من ترجیح میدم برای اتاق یه دختر از پرده های تور دار چین چینی استفاده کنم!!! به دکور اتاقت هم میخوره ....
ولی برای نور کمتر میتونی از پرده کرکره های چوبی که پشتش طرح دار هم استفاده کنی ! یه جورایی تابلو هم هست !!

یه برای اتاق دخترونه میتوی یه قسمت از اتاقت رو یه تابلو از کنار هم چسبوندن عکسهای مختلفت درست کنی در سالهای مختلف از دوستانت و خانواده و حتی شاید یه دونه برج ایفل اون وسط ....!!!

در مورد تختخوابت رو بین مسیر پنجره و در ورودی اتاق نذار که جلو جریان انرژی رو نگیره سمت دیگر اتاقت بچسبونش به دیوار که وقتی در اتاقت هم باز میشه تختت مشخص نباشه ... و یه جورایی باعث حس امنیت میشه !
و برای میز آرایش و آینه قدی بهتره گوشه های اتاقت بذاری که البته اگر عکس اتاقت رو میدیدم بهتر میتونستم بگم کجا ولی روبروی تختت نذار زیاد حس جالبی نداره !!!

آخرین ویرایش:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دخمله...
پرده اتاقت رو از یه پارچه بنفش نازک استفاده کن... نور که بیفته اتاقت خودش در و دیوارش بنفش میشه

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه خاستی اتاقت شلوغتر به نظر بیاد از یه طرح شلوغ کاغذ دیواری برا پشت تخت انتخاب کن
تخت رو کنار دیوار نذار
عروسکاتو رو زمین بچین
یه قالیچه یاسی رنگ برا وسط اتاق
همین کارا دیگه:D

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون صدیق! میدونی که با گوشیم! سرفرصت یه عکس میذارم.

پرده چوبی؟! کرکره ای؟! زیاد اینجوری دوست ندارم. کمی رسمی و اداری میشه. بیشتر دوست دارم پرده پارچه ای باشه!

کلا دوست ندارم رنگ ها جیغ باشن. یه محیط ملائم و آرامش بخش باشه. عاخه من بیشتر وقتم رو توی اتاقم هستم.

یه چیز دیگه هم هست. دوست ندارم چند تا رنگ توی اتاقم باشه. ترجیح میدم از رنگ های کم تری استفاده بشه. هفت رنگ نشه! :D

کف اتاقم سرامیک طرح چوبه! به هر رنگی که بخوام، مخصوصا بنفش میاد؟! :huh:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعَن ممنون شبنم جونم... این جوری رنگی توی ذهنمه! :D

خب دیگه ایده بدید! برای دیوار چکار کنم؟!

این ایده که صدیق داد رو هم دوست دارم که یه تابلو بذارم و عکس هامو بذارم. کسی عکس داره؟!

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
رنگ‌هاي گرم و سرد :

انواع رنگ‌هاي قرمز، زرد و نارنجي در چرخه رنگ، گرم هستند و با افزايش آدرنالين موجب بالا رفتن فشار خون، افزايش تنفس و در نهايت افزايش درجه حرارت و احساس گرما مي‌شوند. رنگ‌هاي پررنگ‌تر احساس بيشتري ايجاد مي‌كنند.

رنگ‌هاي سبز و آبي در چرخه رنگ سردند، ضربان قلب را كم كرده، ماهيچه‌ها را ريلكس و دماي بدن را پايين مي‌آورند و حس سرما مي‌دهند.

بنفش مي‌تواند بسته به درصد رنگ‌هاي تشكيل‌دهنده آن هم گرم و هم سرد باشد. اگر رنگ آبي آن بيشتر باشد، سرد و اگر قرمز بيشتر باشد، گرم خواهد بود. از ويژگي‌ها رنگ‌ها به نفع خود در دكوراسيون استفاده كنيد.

image-33E0_4CA35A99.jpg

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
عاقا منم ميخوام:d

رزا واسه ديوار اتاقت بردار از اين برچسب هاي ديوار بچسبون:d رنگشون هم بنفش باشه:d جدي گفتما :دي

تابلوي ايفل و پاريس هم فراموش نشه:d

پ.ن: منم از دكور اتاقم راضي نيستم :w05:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاقا منم ميخوام:d

رزا واسه ديوار اتاقت بردار از اين برچسب هاي ديوار بچسبون:d رنگشون هم بنفش باشه:d جدي گفتما :دي

تابلوي ايفل و پاريس هم فراموش نشه:d

پ.ن: منم از دكور اتاقم راضي نيستم :w05:

از کجا باس بگیرم این برچسبا رو؟! :huh:

واسه چسبوندن عکس ها روی دیوار اتاقم ایده ندارین؟! دیوار سوراخ سوراخ میشه با پونز که! :D

DDDIQ

مدیر ارشد
از کجا باس بگیرم این برچسبا رو؟! :huh:

واسه چسبوندن عکس ها روی دیوار اتاقم ایده ندارین؟! دیوار سوراخ سوراخ میشه با پونز که! :D

برای چسبوندن پوستر و عکسهای سبک میتونین چسب کاغذی ( نواری ) رو که قیچی میکینی به حالت لوله ای برگردونی ( یعنی قسمت چسبناکش رو به بیرون باشه! دو یا سه یا چهار تا به اندازه وزن چیزی که میخوای بچسبونی درست کن و پشت عکست بچسبون !! بعدش این رو به هر کجا خواستی بچسبون! و به راحتی جاش رو هم عوض کن ...

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای چسبوندن پوستر و عکسهای سبک میتونین چسب کاغذی ( نواری ) رو که قیچی میکینی به حالت لوله ای برگردونی ( یعنی قسمت چسبناکش رو به بیرون باشه! دو یا سه یا چهار تا به اندازه وزن چیزی که میخوای بچسبونی درست کن و پشت عکست بچسبون !! بعدش این رو به هر کجا خواستی بچسبون! و به راحتی جاش رو هم عوض کن ...

آهان! آره میدونم مرسی! از این چپس کاغذی ها هم که دوطرفش چسب داره هم میشه استفاده کرد :D

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای چسبوندن عکسا میتونی از پانل استفاده کنی....مثلا تو که بنفش یاسی دوس داری میتونی یه موکت یا پارچه بنفش به دیوار بزنی عکساتو اونجا جمع کنی....کج و راست بچسبونی....گلفروشی ها کاغذای چروک جالبی دارن میتونی اونارم ترکیب کنی....یا از کاغذ کادو های حصیری بگیر بچبسون اونام خییییلی جال میشن....
من چون خودم عــــاشق نور تو اتاق هستم نمیتونم راجع به پرده ایده بدم.....ولی سعی کن تیره نکنی....اونموقه یهو میبینی اتاقتو دکوریت کردی اومدی بیرون لنگر انداختی:Dمن خودم یه پرده جدید خریدم که ریش ریشه....سعی کردم خیلی کم جلوی نورو بگیره
ترکیب بنفش باز با توسی باز خیلی خوبه.......مثلا رو تختیت بنفش باشه بالشت توسی...سفید هم که دیگه جای خود دارد.....اگه بنفش تیره دوست داشتی برات رنگ زرد رو هم توصیه مبکردم با سرخابی....ولی چون میگی نمیخوایی رنگای زیادی استفاده کنی و جیغ دوس نداری اصـــــلا توصیه نمیکنم:D
برای شلوغی دیوارت از اینا هم میتونی استفاده کنی http://arayehdecoration.com/images/site/About.jpg ولی خب دیگهههههه....یکم به قول خودمون دانشجویی نیس....کاغذ دیواری هم خواستی بزنی همه جای اتاقت رو نزن....دیواری که برجستگی یا فرو رفتگی داره یا مثلا عرضش کمه رو بزن که هم کم هزینه باشه هم خسته کننده نباشه برات....
بعد میتونی رو دیوارت طاقچه درست کنی با تیکه های ام دی اف......با یه ریتم خاص زیر هم یا کنار هم بچینی.....
راستی تبلیغ نباشه هاااااا ولی چون تابستونه و زیاد بستنی میخوری از الان بگم هرروز دایتی بخور چوباشو بشور نگه دار ...واسه درست کردن قاب عکس و شلوغ پلوغ کردن دیوار خوبه...

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این سنگ فانتزیه! گرون نمیشه زیاد! قشنگه!

چطوری با چوب بستنی قاب درست می کنن؟! :huh:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این سنگ فانتزیه! گرون نمیشه زیاد! قشنگه!

چطوری با چوب بستنی قاب درست می کنن؟! :huh:
میگم دیگهههه یه کم گروووونه ....ولی اگه یه جای کوچیک باشه میصرفه
چوب بستنی دایتی با بقیه فرق میکنه استوانه ایه.....مثل نی تو پر......هیچی چهار تا از اونارو به هم میچسبونی به صورت مربعی میشه قاب عکس...نه از اون قاب عکسای رسمی و رو میزیااااا.....اینا واسه همون پانل که گفتم خوبه...مثلا عکس زیاد لخت نباشه و یه چیزی دورش یاشه....یا اصلا میتونی تو همون پانل این چوبارو نا منظم بچسبونی....
یه عکس از اتاقتم بذار...راستی اگه مقدوره تخت رو به دیوار نچسبون ....اول پاتختی تو بذار کنار دیوار بعد تخت رو بذار کنار پاتختی....اینطوری بهتره;)

shima.2

عضو جدید
چگونه ازرنگ های متضاداستفاده کنیم

چگونه ازرنگ های متضاداستفاده کنیم

e4r5t6y.jpgبرای این منظور می توانید از چرخه رنگ کمک بگیرید
.بعضی از رنگ ها می توانند کنار هم قرار بگیرند، در حالی که تلفیق سایر رنگ ها نتیجه خوبی نخواهد داشت. در عین حال انتخاب دو رنگ متضاد کاملا به سلیقه شخصی، دوست داشتن و احساس رضایت شما بستگی دارد. مثلا می توانید قهوه ای و نارنجی را با هم ست کنید یا اگر بخواهید به اتاق ظاهرخاکی تری دهید، قهوه ای را با سبز تیره به کارببرید.در مورد رنگ های کلاسیک اگر بخواهید به هم بیایند، می توان از زردو بنفش آبی و نارنجی، و قرمزو سبز نام بردبه خاطر سپردن این سه رنگ کلاسیک آسان است. کافیست سه رنگ زرد،آبی و قرمز را به عنوان پایه در نظر بگیرید و از میان آن ها یک رنگ را انتخاب و دورنگ دیگر را با هم ترکیب کنید تا به رنگ جدید برسید. برای مثال اگر از زرد استفاده می کنید، ترکیب دو رنگ آبی و قرمز بنفش خواهد شد. یا اگر از قرمز استفاده می کنید،با ترکیب دو رنگ زرد و آبی رنگ سبز را خواهد داشت.مشکی به هر رنگی می آید. رنگ سفید هم همین طور. درست است که این دو جزو رنگ های متضادهستند اما در اتاقی که فقط از این دو رنگ استفاده شود، خیلی یکنواخت خواهد شد.بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده کنید.اگر از رنگ های متضاد استفاده می کنید، در مورد وسایل دقت نمایید. چرا که این رنگ ها می توانند مبلمان شما را نامناسب نشان دهند. این مسئله باز به سلیقه شما بستگی دارداگر تمایلی به خرید وسایل جدید ندارید، رنگ هایی را انتخاب کنید که به مبلمان شما بیایند. مثلا رنگ سفید با دو رنگ متضاد آبی و نارنجی یا زردو بنفش می آید و فضا را متعادل تر می کند.مطمئنا تمام روز نگاه کردن به دیواری کاملا نارنجی سردرد،خستگی و سنگینی چشم را به همراه دارد. پس بهتر است از یک رنگ سوم برای متعادل شدن فضا استفاده کنید.بهتر است از رنگ های متضاد تیره تر و رنگ هایی که خیلی خیره کننده نیستند یعنی رنگ های پاستلی استفاده نمایید. انتخاب رنگ های براق برای محیط زندگی مناسب نبوده، خیلی وقت ها غیرقابل تحمل است و فضا را کوچک تر از آن چه هست،نشان می دهد.انتخاب طرح رنگی درست، اتاق را بزرگ تر و پذیراتر می کند.انتخاب رنگ های متضاد یک ریسک است، اما بعضی وقت ها ارزش ریسک کردن را دارد

mandana-n

عضو جدید
این عکس ها رو ببین شاید بتونه کمکی کنه;)

به نظرم ترکیب رنگ بنفش و سفید خیلی قشنگه تو عکس اول با راه راه رنگ کردن دیوار به صورت افقی هم باعث شده دیوار بزرگتر به نظر بیاد و هم از حالت ساده دربیاد
یا تو عکس دوم با نورپردازی روی دیوار و استفاده از تابلوی چند تکه نامنظم باعث زیبایی و جلوه دیوار شده.
اسففاده از کتابخونه تو اتاق خواب هم باعث زیبایی و عدم یکنواختی دیوارها میشه.

mandana-n

عضو جدید
برچسب یا استیکر های دیواری هم راه مناسبی برای زیبا کردن دیوارهاست

به نظرم هم میتونی یه برچسب بنفش روی دیوار سفید بزنی هم اگه دیوارت رو میخوای بنفش کنی میتونی یه برچسب سفید یا مشکی روش بزنی:smile:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
واااااي مرسي ماندانا جون
اينا رو از كجاها ميشه خريد؟

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آهان ديدم ميشه اينترنتي خريد
http://iranstick.com/

فقط يه سوال
من ديوار اتاقم كاغذ ديواريه .. طرحش هم نسبتاً ساده ست ولي دوستش ندارم .. ميشه رو كاغذ ديواري برچسب زد ؟!

mandana-n

عضو جدید
خواهش عزیزم
فکر کنم فروشگاههایی که کاغذ دیواری دارن این برچسب ها رو هم داشته باشن
آخه چند وقت پیش ما برای کاغذ دیواری رفته بودیم یه شرکتی که انواع کاغذ دیواری و دیوارپوش رو داشت، یه آلبومش هم از این برچسب ها بود...
آها الان یادم اومد تو یه مجله تبلیغش رو دیده بودم
این آدرس سایتش:

http://www.yashildecoration.com/

mandana-n

عضو جدید
آهان ديدم ميشه اينترنتي خريد
http://iranstick.com/

فقط يه سوال
من ديوار اتاقم كاغذ ديواريه .. طرحش هم نسبتاً ساده ست ولي دوستش ندارم .. ميشه رو كاغذ ديواري برچسب زد ؟!

فکر کنم بشه ولی بهتره زنگ بزنی از خود شرکتش سوال کنی:smile:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با اين طرح كاغذ ديواري ميشه كاري كرد؟:w05:

پیوست ها

• IMG_2864.jpg
    IMG_2864.jpg
    20.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mandana-n

عضو جدید
با اين طرح كاغذ ديواري ميشه كاري كرد؟:w05:

فکر کنم اگه یکی از این برچب های فانتزی روش بزنی قشنگ شه اگه دقت کنی همه ی دیوارهای زمینه تو عکسها ساده نیستن بعضیاش حالت پتینه ای دارن
مثل این:

شما هم اگه بتونی روی کاغذ دیواری اینا رو بزنی قشنگ میشه:smile:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
فکر کنم اگه یکی از این برچب های فانتزی روش بزنی قشنگ شه اگه دقت کنی همه ی دیوارهای زمینه تو عکسها ساده نیستن بعضیاش حالت پتینه ای دارن
مثل این:

شما هم اگه بتونی روی کاغذ دیواری اینا رو بزنی قشنگ میشه:smile:
اوهوم فك كنم خوب بشه
بازم مرسي

arch.mi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم یه گوشه از اتاقم این کارو انجام دادم جالب میشه.
با این کاغذای شکلاتا ک میخوریشون،اونارو بردار باهاشون طرح های اریگامی درست کن.مثلن کفش،لباس،همین برج ایفل و.....بعد با یه نخ ب هم وصلشون کن و از یه جا آویزونشون کن.اگ یه دسته باشن و یه جور باشن مثلن همشون کفش باشه.قشنگ تر میشه.
این طرحارو سرچ کنی آموزششاش میاد

آخرین ویرایش: