همه چیز در مورد فیسبوک

طراحی سایت

عضو جدید
[FONT=&quot]درباره فیس‌بوک[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]چگونه فیس‌بوک طی 8 سال به مرز یک میلیارد عضو نزدیک می‌شود؟ دلایل موفقیت این شبکه اجتماعی چه بوده است که شبکه های مشهور دیگر موفق به کسب چنین جایگاهی نشدند؟[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]آیا کارکردهای ضداجتماعی فیس‌بوک در حال پیشی گرفتن از کارکرد اجتماعی آن است؟ برای آشنایی بیشتر با این کشور تازه تاسیس، با گزارش ویژه مشرق همراه شوید...[/FONT]
[FONT=&quot]مشرق: شبکه اجتماعی فیس‌بوک در فوریه 2004 وارد دنیای مجازی شد و در آن زمان رقابت با شبکه های قدیمی‌تر چون اورکات، یاهو 360 و بسیاری از شبکه های دوستیابی و اجتماعی دیگر را آغاز کرد و در عین ناباوری در اندک زمانی به پرطرفدارترین شبکه اجتماعی تبدیل شد.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]
فیس‌بوک هم اکنون اندکی بیش از 900 میلیون کاربر فعال دارد و موسسان و مدیران این شبکه برای رسیدن به مرز یک میلیارد عضو و جشن میلیاردی شدن این کشور مجازی لحظه شماری می‌کنند. بسیاری فیس‌بوک را پس از چین و هند، سومین کشور پرجمعیت جهان نام گذارده اند.[/FONT]

[FONT=&quot]شاید این سوال برای بسیاری مطرح شود که فیس‌بوک چگونه در کمتر از 8 سال به مرز یک میلیارد عضو رسیده است؟ آیا این موفقیت و اقبال تنها بدلیل مسائل فنی و جذابیت های ظاهری بوده یا برنامه ای دیگر برای مطرح نمودن یک شبکه اجتماعی واحد و گردآوری حداکثری کاربران در کار بوده است؟[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]
میتوان گفت فیس‌بوک نقطه پایانی بر سرگردانی کاربران فضای مجازی در شبکه های متعدد اجتماعی بود. اورکات، کلوب، یاهو 360، مای اسپیس، فلیکر و ... همگی از رقبای فیس‌بوک به شمار می‌رفتند که با ظهور فیسبوگ همگی به حاشیه رانده شدند.
برای آشنایی بیشتر با ماهیت فیس‌بوک و دلایل اقبال جهانی آن به معرفی دوباره و اجمالی طراحان، سرمایه گذاران و حامیان آن خواهیم پرداخت.
[/FONT]
[FONT=&quot]زاکربرگ؛ یهودی آتئیست (بی خدا)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]از مارک الیوت زاکربرگ ([/FONT][FONT=&quot]Mark[/FONT][FONT=&quot] Zuckerberg[/FONT][FONT=&quot])جوان متولد نیویورک به عنوان مبدع فیس‌بوک و کسی که طرح اولیه آن را در ذهن پروراند، نام برده می‌شود. مارک زاک، متولد 1984 و در خانواده ای یهودی متولد شد. در سن 13 سالگی خانواده مارک برای وی جشن تکلیف میتزوا (جشن تکلیف مخصوص یهودیان) گرفتند اما مدتی بعد مارک رسما خود را آتئیست ([/FONT][FONT=&quot]Atheist[/FONT][FONT=&quot]) یا منکر وجود خدا معرفی کرد. مارک عضو انجمن برادری یهودیان "آلفا اپسیلون پی" است و تحصیلات خود را در دانشگاه هاروارد در رشته کامپیوتر -ماشین های هوشمند و طراحی سیستم عامل- سپری کرده است.در ماه مه 2012 با پریسیلا چان فرزند دو پناهنده چینی ویتنامی‌که پس از سقوط سایگون به آمریکا مهاجرت کرده بودند ازدواج کرد.[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]داستین موسکوویتز - مارک زاکربرگ - ادوارد ساورین- کریس هیوز[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]مارک زاکربرگ به همراه ادواردو ساورین ([/FONT][FONT=&quot]Eduardo Saverin[/FONT][FONT=&quot])، داستین مسکوویتز ([/FONT][FONT=&quot]Dustin Moskovitz[/FONT][FONT=&quot]) و کریس هیوز ([/FONT][FONT=&quot]Chris Hughes[/FONT][FONT=&quot]) چهار بنیانگذار اصلی فیس‌بوک هستند. مارک زاکربرگ هم اکنون رئیس و مدیرعامل فیس‌بوک است.

[/FONT]
[FONT=&quot]سهامداران فیس‌بوک[/FONT][FONT=&quot]
علاوه بر 4 بنیانگذار فیس‌بوک، این شرکت پرسود سهامداران دیگری نیز دارد. سهامداران فیس‌بوک به ترتیب عبارتند از:

مارک زاکربرگ، 24 درصد به ارزش 3/5 میلیارد دلار

شرکت سرمایه گذاری آکسل پارتنرز [/FONT]
[FONT=&quot]Accel Partners[/FONT][FONT=&quot]، [/FONT][FONT=&quot]10[/FONT][FONT=&quot] درصد به ارزش 2/2 میلیارد دلار

شرکت سرمایه گذاری اسکای تکنولوجیز [/FONT]
[FONT=&quot]Digital Sky Technologies[/FONT][FONT=&quot]، [/FONT][FONT=&quot]10[/FONT][FONT=&quot] درصد به ارزش 2/2 میلیارد دلار

داستین موسکوویتز، 6 درصد به ارزش 3/1 میلیارد دلار. وی با 28 سال سن جوان ترین میلیاردر جهان بوده و همانند زاکربرگ در خانواده ای یهودی متولد شده و تحصیل کرده هاروارد است.

ادوارد ساورین، 5 درصد به ارزش 1/1 میلیارد دلار. ساوارین نیز متولد یک خانواده ثروتمند یهودی است.

شان پارکر، 4 درصد به ارزش 880 میلیون دلار: پارکر 33 ساله نخستین رئیس فیس‌بوک بوده است.

پیتر تییل[/FONT]
[FONT=&quot]Peter Thiel 3[/FONT][FONT=&quot] درصد به ارزش 660 میلیون دلار[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]

گریلاک پارتنرز[/FONT]
[FONT=&quot]Greylock Partners 5/1[/FONT][FONT=&quot] درصد به ارزش 330 میلیون دلار. گریلاک شرکت پشتیبانی نرم افزاری و زیرساختی است که عمده فعالیت های آن در اسرائیل است.

مریتک کپیتال پارتنرز [/FONT]
[FONT=&quot]Meritech Capital Partners5/1[/FONT][FONT=&quot] درصد به ارزش 330 میلیون دلار

مایکروسافت 3/1 درصد به ارزش 286 میلیون دلار

لی کا شینگ [/FONT]
[FONT=&quot]Li Ka-Shing75/0[/FONT][FONT=&quot] درصد به ارزش 165 میلیون دلار. این مرد چینی صاحب چندین شرکت تجاری بوده و نهمین فرد ثروتمند جهان است.

نام جف روچیلد نیز در میان سهامداران فیس‌بوک دیده میشود که میزان سهم وی کمتر از یک درصد است.

نکته جالب و قابل توجه در این میان، یهودی بودن سه بنیانگذار اصلی فیس‌بوک است.[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]

accounting

عضو جدید
ممنون از همگی
با سلام
من کمک اورژانسی می خوام
ببخشید اگر کمکم کنید سپاسگذارم
1-توی فیس به هر صفحه ای که سر زدم مشخصه یعنی اگر تایپ کنم ب توی جستجو تمام صفحاتی که قبلا سر زدم میاد
می خوام کسایی که رمز فیس دارن اگر وارد میشن با تایپ اون کلمه مشخص نشه من به کدوم صفحه سر زدم ا
به زندیگم وصله ها
کمکم کنید
2- من تو ایمیل یاهو ایمیلهامو که حذف کردم اگر توی سرچ میل کلیک کنم اونا را مشخص می کنه با اینکه حذفش کردم می خوام اصلا مشخص نشه ایمیلهایی که حذف شده به کل محو بشن از صفحه زمونه
3- توی مسنجر یا میل یاهو با هرکی چت کردم با اینکه توی conversationمیلم همه رو حذف کردم اما دوباره اگر توی سرچ میلم سرچ کنم مشخصه چیکار کنم اینم کلا از روزگار محو بشه
4- افرادی که از اد لیست منسجرم حذف کردم یا اونایی که فقط میل زدم اد لیست نبودن هر وقت وارد میلم میشم انلاین باشن واسم مشخصه می خوام به کل اونا محو بشن کمک

عاجزانه درخواست کمک دارمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/frown.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/confused.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/2/icon_crying.gif

آخرین ویرایش:
بالا