هر کی سوال قاب داره بیاد! خمش، برش، کشش

zarghami1

عضو جدید
سلام!

اگه سوالی در مورد قالب ورق دارید بپرسید، اول برای ارتقاء سطح خودم، بعدش برا این که کارتون راه بیفته سعی میکنم جواب درست براش پیدا کنم! ;)
اما قول نمیدم بتونم کمک کنم!:redface:
لطف کنید مقاله در مورد قالب نخوایید که ندارم، چیزی هم داشته باشم از همین جا گرفتم! چون کیلویی یاد گرفتم، سوال های تئوری رو خیلی خوب بلد نیستم، ولی بگید شاید جوابش رو بشه پیدا کرد!

کاردانی قالب دارم، الان هم کارشناسی ماشین میخونم! چند ماهی هم قالبسازی کردم!

:surprised:خلاصه آمادم برای طراحی همه نوع قالب از واشر تا بدنه هواپیما!:biggrin:

merina

عضو جدید
سلام دوست عزيز من در مورد روش توليد لوله هاي درز دار و بدون درز شديدا نياز به مطلب دارم اكه لطف كنيد و واسم ميل كنيد ممنون ميشم merina_h105@yahoo.com

saraimani

عضو جدید
سلام ایمیلم به دستتون نرسید؟ من هم دانشجوی قالب هستم شما می تونید در طراحی یه قالب جدید کمک کنید؟البته اطلاعات من در ضمینه قالب کم نیست تجربم کمه:biggrin:

hamedan

عضو جدید
راهنمايي

راهنمايي

سلام
من درباره چگونگي محاسبه نيروي مورد نياز در يك قالب خم احتياج دارم كه ابتدا ورق ها به پهناي 2cm بريده شده است
با تشكر

zarghami1

عضو جدید
سلام!
اطلاعات کمه! یا حداقل من بلد نیستم با این 2تا پارامتر نیرو رو محاسبه کنم!

حداقل اطلاعات لازم برای یک روش نامطمئن (این روش در کتابی بود که در سال 68 تالیف شده).
1شعاع سنبه 2.شعاع سر ماتریس 3.طول خم 4.ضخامت 6.استحکام کششی

اطلاعات لازم برای محسابه دقیق (این روش در تکنولوژی شرق آسیا حداقل تا سال 2004 معتبر بوده.)

.1شعاع سنبه 2.شعاع سر ماتریس 3.طول خم 4.ضخامت 5.استحکام کششی ورق
7.نوع خم (U,V,L )

البته تا وقتی مقاومتی نباشه، پرس انرژی صرف نمیکنه! پس محاسبه نیروی خم کار بیهودهیه! و فقط در مدرسه برای نمره باهوده است! ;)
در کارگاه های سنتی اولویت با پرس خالیه! (البته در خم و برش)

ببخشید دیر جواب دادم! بازم در خدمتم! 09355961533

greencard

عضو جدید
میتونی قطعه ای رو که میخوای خم کنی ازش یه عکس نشون بدی چون فرم خم هم مهمه چون در مورد قالبهای خم برگشت فنری و مقدار نیروی خم به فرم هم بستگی داره یه فایل اینجا میذارم که هندبوک قالبهای فلزی هست میتونی از فرمولها در قسمت خم استفاده کنی

آخرین ویرایش:
بالا