هرچی هستی همون باش هرچی نیستی نگو کاش

baby face nice

عضو جدید
آبراهام لینکلن پسر یک کفاش بود،پدر لینکلن کفاش سلطنتی بود و کفش هایافراد مهم سیاسی را تعمیر و یا تمیز می کرد.آبراهام پس از سالها تلاش وشکست،در سال 1861 به عنوان رئیس جمهور برگزیده شد.اولین سخنرانی او درمجلس سنای بدین صورت گذشت:نمایندگان مجلس از اینکه لینکلن رئیس جمهور شدهبود ناراضی بودند.چرا که او از یک خانواده فقیر و فاقد سطح اجتماعی بالابود.زمانی که لینکلن برای سخنرانی پشت تریبون قرار گرفت قبل از آنکه لبباز کند و سخنی بگوید یکی از نمایندگان مخالف با عصبانیت و بی ادبیتمام از سوی جایگاه خود فریاد زد:"آبراهام!حالا که بطور شانسی رئیسجمهور شده ای فراموش نکن که می دانیم تو یک بچه کفاش بیشتر نیستی!"مسلما"هر فردی در جایگاه لینکلن قرار داشت با این نماینده گستاخ که او رااینگونه مورد خطاب قرار داده برخورد می کرد!اما آبراهام لینکلن این چنیننکرد.او لبخندی زد و سخنرانی خود را اینطور شروع کرد:"من از آقای نمایندهبسیار بسیار ممنونم که در چنین روزی مرا به یاد پدرم انداخت.چه روز خوبیو چه یاد آوری خوبی!من زندگی و جایگاهم را مدیون زحمات پدرم هستم.آقایاننماینده بنده در اینجا اعلام می کنم که بنده مانند پدرمماهر نیستم.با این حال از دستان هنرمند او چیزهایی آموخته ام.پس اگر کسیاز شما تمایل به تعمیر کفش خود داشت با کمال میل حاضر به تعمیر کفششخواهم بود!یکی از اقدامات مهم و تاثیر گذار لینکلن خاتمه بخشیدن به تاریخ برده داریدر ایالات متحده امریکا بود.هر چه هستی همون باش،هر چه نیستی نگو کاش!