نقشه كشي يانقشه برداري

apadana34

عضو جدید
من هوش فضايي ام (تست استعداديابي وكسلر دادم)كه با تصوير و تجسم سه بعدي و طرح ونفشه است خوبه .
-ايا نقشه كشي و نقشه برداري را مي تونم به عنوان رشته اي كه دران استعداد دارم انتخاب كنم و پارامتر ديگري نداره؟
-اينكه مي گن نقشه كشي نسبت به نقشه برداري بازار كمتري داره چون همان معمار يا مهندس خودش طراحي ميكنه و ديگه به نقشه كش نمي ده درسته ؟
- چون تخصص من تصوير كشي و نرم افزارهاي گرافيكي مثل اتوكد است و اين رشته را فقط بخطر تصويرو طراحي و نرم افزارهاي گرافيكي مي خوام انتخاب كنم ايا مي تونه انتخاب درستي باشه؟ من از ساخت و ساز و مصالح بيزارم يعني عمران را فقط بخاطر همينايي كه گفتم مي خوام مي تونم فقط توي طراحي و ترسيمش وارد بشم؟
- درش خلاقيت و ايده پردازي كه مثلا يه مهندس الكترونيك يا مكانيك مي ده جايي داره؟
- تفاوتش با نقشه كش معماري چيه و كسي مي تونه توي هر دو زمينه وارد بشه؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
-ايا نقشه كشي و نقشه برداري را مي تونم به عنوان رشته اي كه دران استعداد دارم انتخاب كنم و پارامتر ديگري نداره؟
اگه کاملا علاقه مند به رشته نقشه برداری نباشید اصلا توصیه نمیکنم
-اينكه مي گن نقشه كشي نسبت به نقشه برداري بازار كمتري داره چون همان معمار يا مهندس خودش طراحي ميكنه و ديگه به نقشه كش نمي ده درسته ؟
کاملا درسته اما باز هم نیاز به نقشه کش و کدکار مسلط و باتجربه هست.
- چون تخصص من تصوير كشي و نرم افزارهاي گرافيكي مثل اتوكد است و اين رشته را فقط بخطر تصويرو طراحي و نرم افزارهاي گرافيكي مي خوام انتخاب كنم ايا مي تونه انتخاب درستي باشه؟ من از ساخت و ساز و مصالح بيزارم يعني عمران را فقط بخاطر همينايي كه گفتم مي خوام مي تونم فقط توي طراحي و ترسيمش وارد بشم؟
کد کاری که نکات اجرایی رو ندونه خیلی تو کارش مسلط نمی تونه باشه. ساخت و ساز جذابه حتما علاقه مند میشید. آخه کی از طراحی نما و 3Dmax اون بدش میاد. یه طرح اجرایی و پخته ماله کسیه که علاوه بر خلاقیت و هنر تو گود کار هم رفته و طرحش هندی و خیالی نیست. بلکه با کمترین هزینه قابل اجراست!
نه نقشه برداری فقط تصور و درک سه بعدی نیست نیاز زیادی به دونستن ریاضیات هم داره.
یادتون باشه فقط و فقط باید به حرفه علاقه مند باشید و الا یکی از مشاغل سخت به حساب میاد.

بالا