نقد عکس...!

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خوب احتمالا دراز کشیده بوده، این عکسو گرفته.
احتمالا خیلی هم حس خوبی داشته.
سلام!
خوابیده باشه؟! اونجوری باید دوربین رو به سمت بالا متمایل میکرد که نور میخورد تو لنز،اتفاقا اصلا نخوابیده فقط روتیت نکرده
حالا ما که نباید راجع به این حرف بزنیم:D
من میخوام به قول شما حسش رو بدونم،چون از نظر من اینطور عکسا حسی هستن و باید یه توضیحی بابتش بده!
اما در کل بخوام بگم: این عکس هیچ حرف خاصی نداره و به نظر من همینطوری(البته اگه قضیه احساس رو در نظر بگیرم)گرفته شده!

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز

زاویه دید!
محاله تو بتونی موازی آب روی هوا بایستی!
باید میچرخوندی بعد میذاشتی،هدفت از گرفتن این عکس چی بوده نا آشنا جان؟!چون گفتی دید پس حتما یه منظوری داشتی

منظورم از زاويه ي ديد زاويه ي دوربين و دستم و دراز كشيدن و اين حرفا نبود.
دستم رو به اين فرم گرفته بودم .
چون ريشه باعث ايستادگيه درخت ميشه و آب باعث اين ايستادگي هست ترجيح ميدم به عكس اينطور نگاه كنم.
متوجه منظورم شدين دوستان گلم.;)

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم از زاويه ي ديد زاويه ي دوربين و دستم و دراز كشيدن و اين حرفا نبود.
دستم رو به اين فرم گرفته بودم .
چون ريشه باعث ايستادگيه درخت ميشه و آب باعث اين ايستادگي هست ترجيح ميدم به عكس اينطور نگاه كنم.
متوجه منظورم شدين دوستان گلم.;)

آهان:razz:
ایستادگی و بقا...خب موضوع جالبیه...خب الان که خودت توضیح دادی یه مقدار داستان روشن شد.
من نظرمو تو پست قبل دادم: تا جایی که من میدونم زیاد تکنیک خاصی واسه توضیح نداره و فقط یه عکسه که حس عکاس رو القا میکنه(البته اگه توضیح بده)

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز

آهان:razz:
ایستادگی و بقا...خب موضوع جالبیه...خب الان که خودت توضیح دادی یه مقدار داستان روشن شد.
من نظرمو تو پست قبل دادم: تا جایی که من میدونم زیاد تکنیک خاصی واسه توضیح نداره و فقط یه عکسه که حس عکاس رو القا میکنه(البته اگه توضیح بده)

ممنون گلم از نظرت البته من زياد حرفه اي نيستم شايد آماتورم نباشم به پاي عكساي زيباي شما كه نميرسه دوست گلم.
ولي براي گرفتن عكسام از احساسم بهره ميگيرم .
بازم لطف كردي گلم.:gol:

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون گلم از نظرت البته من زياد حرفه اي نيستم شايد آماتورم نباشم به پاي عكساي زيباي شما كه نميرسه دوست گلم.
ولي براي گرفتن عكسام از احساسم بهره ميگيرم .
بازم لطف كردي گلم.:gol:
این خیلی عالیه و اگه عکاسی یاد بگیری میتونی خیلی تو این کار موفق بشی.
باز من همیشه (یعنی نظر خودمه) که عکسام حس ندارن:(
موفق باشی:gol:

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این خیلی عالیه و اگه عکاسی یاد بگیری میتونی خیلی تو این کار موفق بشی.
باز من همیشه (یعنی نظر خودمه) که عکسام حس ندارن:(
موفق باشی:gol:
عكساي تو حس ندارن؟!
اتفاقا عكسات خيلي جالبن و كيفيتشون عاليه من هميشه تحسينت مي كنم.:gol:;)

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
شروع دوباره

شروع دوباره

بچه ها اگه موافق باشید این تاپیک رو من ادامه میدم (چون خیلی تاپیک مفیدیه و حیفه که ناتمام بمونه)
با اجازه از Ali Talash(استارتر عزیز)
عکس هاتون رو برای نقد به صورت خصوصی و با موضوع نقد عکس به من بفرستید.
ممنون

هفتمین عکس :

http://up9.iranblog.com/images/auv7hv30eqn8ar0d6lt.jpg
نوع دوربین: Canon PowerShot A490
محل عکس برداری: بابلسر
نام عکس:...
توضیح: ...عکاس: آذر (niaz)

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..آذرجان به نظر من عکس خوبی گرفتی. و ترکیب سوژه مشکی تو زمینه سبز خوب در اومده. که میشه گفت تقریبا تو 3/1 عمودی و 3/1 افقی قرار گرفته (نکته مثبت) منظورم اینه!

و ای کاش یکم به سمت راست متمایل می شدی تا همه اون درخت بیفته تو عکست.(کمی واسه خودم آزاردهنده هست.)
به لحاظ رعایت نسبت زمین و کوه هم خوب اومدی...تقریبا نصف تصویر کوه و نصف دیگه گندم زار هست...نمیدونم چقدر کوهه بلند بوده؟؟!ولی شاید میشد آسمون رو هم کمی بیشتر نشونش بدی.
در کل خیلی قشنگ شده ..اورییییییین;)

آخرین ویرایش:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سحر تقريبا همه چی و گفت منم باهاش موافقم به نظر من هم اگه اون درخت کامل تو کادرت قرار می دادی بهتر بود در کل کادر بندیدت خوبه آفرین:)
یه چیز دیگه ام بگم اگه سوژه ،لباسش قرمز می بود خیلی عکست قشنگ تر می شد

آخرین ویرایش:

zakari

عضو جدید
اول ممنون که این تاپیک عالی رو دوباره راه انداختین واقعاً حیف بود...واقعاً واقعاً مرررسییییی
دوم در مورد عکس اگه خط افق (خط برخورد کوه و زمین) رو یه ذره پایین تر میذاشتین فکر کنم جالبتر میشد
اما با این که درخت کامل توی کادر باشه مخالفم چون سوژه اصلی اون آدمه و کامل بودن درخت پس زمینه یه جور اهمیت رو از روی سوژه بر میداره و به سمت درخت میکشونه در نتیجه درخت در همین حالت جاش مناسب تره...

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام . خاله جان عکس زیبایی شده . فقط به نظر من اگه یه مقدار دوربین رو می آوردی پایین تر و یکم هم میرفتی سمت راست که درخت کامل بیفته عالی میشد !!!

tomas.edison

عضو جدید
من در این زمینه حرف خاصی ندارم ، چون چیزی از اصول عکاسی نمیدونم
ولــــــــی واقعا منظره فوق العاده ای انتخاب کردین
دیدن این عکس به آدم آرامش میده
موفق باشی

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درووود
البته نقد عکس نیاز به نقاد داره و نقد کننده هر موضوع هم کسیه که به موضوع مسلطه...
به هر حال...

بنظر من عکس از نظر تعادل بین عناصر هیچ کم و کاستی نداره
زاویه مناسبی داره....
کمی وایت بالانس دوربین تنظیم نیست...
من اگه بودم 1الی 2 واحد کنتراست رو میبردم بالا(چون کمی رنگها گرم تر میشد ومن بشخصه فک میکنم با روح تر میشه تصویر)
اگه کمی با نرم افزار سایه های هرچند مختصر رو تقویت میکردی بهتر بود(نظر من!)
اگر دوربین تمام سوژه(درخت) رو در بر میگرفت قاعدتا بهتر میشد ، ولی شاید میشد تا حدودی با کراپ همین حالتی که داره هم بهترش کنی و از نیمه پر درخت استفاده کنی...

مثلا:
یه ادیت خیلی خیلی خیلی مختصر که به قول بچه ها از فرم طبیعی خودش هم بیرون نیاد!
البته این نظر شخصی منه و عکس متعلق به عکاسش هست!

آخرین ویرایش:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دارم ببخشید که ربطی به نقد این عکس نداره خیلی وقته برام پیش اومده :redface:
اگر من عکسم رو با فتوشاپ تغییر بدم مثل تغییر شدت رنگ و کنتراست وگذاشتن یکسری ***** (که البته خیلی هم محسوس نباشه) آیا از ارزش اون عکس کم میشه ؟؟ و اینکه اون عکس و میشه تو مسابقات شرکت داد یا نه ؟؟ بازم معذرت که ربطی به نقد عکس نداشت

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دارم ببخشید که ربطی به نقد این عکس نداره خیلی وقته برام پیش اومده :redface:
اگر من عکسم رو با فتوشاپ تغییر بدم مثل تغییر شدت رنگ و کنتراست وگذاشتن یکسری ***** (که البته خیلی هم محسوس نباشه) آیا از ارزش اون عکس کم میشه ؟؟ و اینکه اون عکس و میشه تو مسابقات شرکت داد یا نه ؟؟ بازم معذرت که ربطی به نقد عکس نداشت

اگه نظر من رو بخوای: نه هیچ ایرادی نداره ولی نه اینکه کل عکس رو تغییر بدی،اما خب معمولا توی مسابقات حرفه ایی تا جائی که من شنیدم عکس رو بدون هیچگونه تغییری قبول میکنن..البته مسابقه هم بستگی داره به شرایط اگه بدون تغییر خواسته باید عکس خام رو تحویل بدی ولی وقتی سخت گیری نداره یه تغییر کوچولو به نظر من میتونه بهتر باشه.

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من ادیت تا حدی که اسم ادیت مخرب به خودش نگیره مجازه و اینکه عکس رو از حالت طبیعی خودش درنیاره و به عکس فوتوشاپی تبدیل کنه...
به شخصه تا بحال عکاس حرفه ای ندیدم که عکس خام رو برای مسابقه یا پرینت فروش قرار داده باشه ، مگر جایی که ادیت منع شده باشه!
بنظر من ،ما یه معنی بد از ادیت توی ذهنمون شکل گرفته که باید اون رو کم رنگ یا پاک کنیم...;)

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از اینکه شرکت کردید.
در رابطه با اینکه اگه درخت کاملتر توی کادر بود کاملا موافقم! و چون منو از خواب بیدار کردن که عکس یادگاری بگیرم،اصلا حواسم نبود و بعدا که عکسارو نگاه میکردم خودمم تاسف خوردم...بهرحال خیلی ممنون از شرکتتون و نظرات خوبی که دادید...(از همشون استفاده میکنم)

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عکس جزئیاتش زیاده...ریسایزت بنظر من محمد جان زیاد شده! جزئیات رو کشته...
بنظر من این عکس با عرض زیر1000 پیکسل نمیتونه اونجور خودنمایی کنه!

پیشنهاد میکنم پست رو ادیت کن...;)

niaz**

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر منم عکس خیلی خوبی شده
ولی خب یه مقدار شلوغه دیگه بعد معلوم نیس چی رو میخواد نشون بده
به عنوان یه منظره میشه گفت خیلی خیلی زیباست
مخصوصا درختاش
یه جور ریتم زیبا دارن

یه مقدار دریاچه اش بیشتر نشون داده میشد و کج نبود عکست معرکه می شد ;)

Atefeh86

عضو جدید
به نظر من به عنوان یه منظره طبیعی عکس خوبیه و یه حس تازگی به آدم منتقل می کنه
ولی با niaz ** موافقم، یه کم شلوغه،
البته من مثل دوستان تجربه زیادی ندارم

hamid_a

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به عنوان عکس یادگاری خیلی قشنگه
ولی روی موضوع خاصی تکیه نشده و همون طوری هم که بچه ها گفتند خیلی شلوغه

یه استادی داشتم می گفت تا می تونید عکس بگیرید هرینه ای که براتون نداره نهایتش عمر یه باطری ولی سعی کنید از یه موضوع تو زوایای مختلف عکاسی کنید تا بتونید موقعیت ها رو بسنجید و بهترین سوژه رو پیدا کنید

موفق و سربلند باشی یا علی

Atefeh86

عضو جدید
عکس جالبیه،
به نظر من اگه یه کم جاشو عوض میکرد که هم اون داربسته هم اون که بالای پشت بومه(اسمشو نمی دونم) نیوفته بهتر بود

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
10Q

سحر جان سوژه ای که در نظر داشتی برای من نامفهومه....منظورم اینه که شما قصد داشتی از این درگاه عکس بگیری یا از اون ^-^-^-^ (اینجوری اینجوری های :smile:) تو حیاط؟!
بنظرت اگه قرینه همین جایی که هستی، توی حیاط ، میبودی بهتر نبود؟!
اگر هم منظورت رو از عکس نمیفهمیم برامون توضیح بده. ممنون

راستی....نکته مثبت دیگه هم ، کادربندی و زاویه خوب هست بنظر من. ;)

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سحر جان من فک کنم اگه یه کم میومدی عقبتر تا طاق کامل بیفته(بالا عکس)و شاید یه کوچولو میرفته سمت چپ شاید بهتر میشد!!ولی در کل قشنگ شده