نقاشی خونه

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممم
بچه ها من می خوام خونه مون رو نقاشی کنم
توصیه ای دارید ؟ ایده ای دارین ؟
اول می خواستم مولتی کالر کنم که دیدم گرونه و با جیب ما سازگاری نداره
از اونجایی هم که خونه تعمیری هست و بعضی جاها رو بتونه کردیم با دو بار رنگ زدن هنوز یه خورده جای بتونه ها مشخصه و لکه شده !!!
به نظر شما چیکار کنم ؟؟؟

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
كاغذ ديواري خشمل هست در حد تيم ملي

بلوكا هم ميتوني انجام بدي ، بلوكا خوشگه ، نياز به بتونه كاري نداره

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممم
از اونجایی هم که خونه تعمیری هست و بعضی جاها رو بتونه کردیم با دو بار رنگ زدن هنوز یه خورده جای بتونه ها مشخصه و لکه شده !!!
به نظر شما چیکار کنم ؟؟؟
دوست من باید بعد از بتونه کاری،وقتی که بتونه خشک شد سمباده بزنی بتونه رو طوری که همسطح دیوار بشه.
راستی رنگ روغنی میزنی یا پلاستیکی؟؟؟

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
كاغذ ديواري خشمل هست در حد تيم ملي

بلوكا هم ميتوني انجام بدي ، بلوكا خوشگه ، نياز به بتونه كاري نداره

منظورت همون بلکا هست ؟؟؟؟ چند تا عکس ازش می زاری ؟

اگه بشه نقاشی کنیم بهتره

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من باید بعد از بتونه کاری،وقتی که بتونه خشک شد سمباده بزنی بتونه رو طوری که همسطح دیوار بشه.
راستی رنگ روغنی میزنی یا پلاستیکی؟؟؟

راستش همین کار رو کردم ولی خب بتونه کاری نشده واسه این دوباره دارم بتونه می کنم و سمباده می زنم

رنگ پلاستیک می زنم !!! بهتره ؟؟؟

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش همین کار رو کردم ولی خب بتونه کاری نشده واسه این دوباره دارم بتونه می کنم و سمباده می زنم

رنگ پلاستیک می زنم !!! بهتره ؟؟؟
اگه بتونه رو رو بتونه بزنی بالا میاد،باید حتما زیری رو خوب سمباده بزنی
سمباده هم زیاد زبر نباشه که خط بندازه
در ضمن از بتونه اماده استفاده نکن،سعی کن خودت درست کنی
اره پلاستیک بهتره چون خرجت زیاد نمیشه و راحت تر میشه باهاش کار کرد
ولی واسه جایی که قراره شسته بشه(با اب در تماسه)حتما باید از روغنی استفاده کنی
سعی کن رنگ مرغوب هم بگیری که زیاد اذییت نشی

eder

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامممم
به نظر شما چیکار کنم ؟؟؟

پسر جان کار رو باید بدی دست کار دون!;)

ولی حالا که شروع کردی بزار تا بهت بگم

اولا رنگ پلاستیکی که گرفته دقت کن درجه 1 باشه ! .... اگه 2 باشه پوشش و دوام نداره و اگه استاندارد باشه داری پول زیادی خرج میکنی که ارزشش رو نداره!
پس همون درجه 1

نکته ی بعدی اینه درباره عدم پوشش دادن رنگه رویه بتونه هاست که دو علت میتونه داشته باشه
چون نمیدونم کدومه هر دو رو برات توضیح میدم

1 - احتمالا رنگت رو با مقدار زیادی آب مخلوط کردی که الان پوشش نداره و بتونه ها هنوز مشخصند!
برایه بر طرف کردنش باید رنگت رو از نو بسازی و اینبار سفت تر بسازی! تقریبا به ازای هر 3 لیتر رنگ 4 لیتر آب! اگه بیشتر بریز پوشش نداره و اگه کنتر بریزی نمیتونی باهاش خوب کار کنی!

2 - احتمال دیگه اینه که به جی ساختن بتونه ی پلاستیک رفتی و بتونه ی آماده خریدی که البته برایه رنگ روغنی ساخته شده و رنگ پلاستیک روش خشک نمیشه و پوشش نداره
برایه برطرف کردن این مشکل هم باید یک دست رنگ خیلی سفت رویه جاهای بتونه کاری شده بزنی و پرداختش نکنی!!!
بزار یواش یواش خشک بشه! (میتونی از پنکه برایه تسرع کار کمک بگیری)
بعد که خشک شد یه سنباده ی نرم (ترجیحا 180 یا 150 سوئیسی آبی رنگ!) و بعدش رنگت رو رویه اون اجرا کنی!
البته باید دقت کنی که رویه اون قسمت ها زیاد نباید قلمت رو بکشی!

یه نکته ی دیگه اینه که با توجه به سرد شدن هوا باید دقت کنی که زمان لازم رو برایه خشک شدن رنگ و اجرای دست بعدی بهش بدی!

اگه تابستون بود میتونی به فاصله ی 2 - 4 ساعت بسته به مرحله ی اجرا فاصله بزاری بین اجراهات
ولی تویه سرما و هوای بارونی که دارای رطوبت هم هست باید خیلی دقت کنی!
بخصوص که اگه عجله کنی احتمال تبله کردن بتونه هات هم هست !

ولی کاش میدادی به یه نقاش تا برات اجرا کنه!
اینجوری حتی ممکن با اتلاف وقت و رنگ هزینت از پول دادن به نقاش هم بیشتر بشه و در نهایت هیچ وقت کیفیت کار یه استاد کار ماهر رو نداره

به هر حال موفق باشی ;)

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی نقاشی با پیستوله رو چطور می دونید ؟ خوبه یا نه ؟
فکر کنم خیلی سریع انجام می شه و همه گوشه و کنار ها هم رنگ می گیره

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه هر کاری رو دادیم دست کاردون ها اونی که می خواستیم نشد
تصمیم گرفتیم تا جایی که می شه کارهای خونه رو خودمون انجام بدیم
نقاشی خونه و نقاشی درب ها و ..... ها

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی نقاشی با پیستوله رو چطور می دونید ؟ خوبه یا نه ؟
فکر کنم خیلی سریع انجام می شه و همه گوشه و کنار ها هم رنگ می گیره
اره سرعت اجرا رو بالا میبره
ولی به نظر من با دست کیفیتش بالاتره.

simiar

عضو جدید
علتش اینه روی یک نقطه زیادی توقف میکنید، باید با سرعت یکنواخت و یک دست عبور کنید و اجازه بدین خشک بشه.
ولی کلا کیفیت رنگ آمیزی با پیستوله خیلی پایینه . برای دیوار مناسب نیست.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره سرعت خیلی بالا رفته
یه مشکل داریم ..... رنگ ها شر می کنه .... چیکار کنممممممم

علتش اینه روی یک نقطه زیادی توقف میکنید، باید با سرعت یکنواخت و یک دست عبور کنید و اجازه بدین خشک بشه.
نگفته بودی با پیستوله قراره رنگ بزنی....
همونطور که دوست خوبم مهندس simiar گفتن،زیاد رو یه نطقه توقف نکن و سعی نکن با توقف بر یه نقطه پوشش مورد نظرت رو بدست بیاری.بهتره یه لایه آستر اجرا کنی و لایه بعدی پوشش دلخواه رو(البته به رنگ زیرین هم بستگی داره )(راستی نگفتی که رنگ قبلی چه رنگیه و چه نوعیه و قراره چه رنگی رو روش اجرا کنی)
در ضمن فاصله دستت با دیوار رو تنظیم کن،اگه زیاد جلو ببری شره میکنه.
موفق باشی

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلکا زیاد تفاوت قیمت نداره با مولتی کالر (ینی اون موقع ها) مولتی کالر گرونتر در میاد..
ولی عوضش بلکا عایقه...

اینم نمونه ای از کاتالوگ های بلکا...

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
نگفته بودی با پیستوله قراره رنگ بزنی....
همونطور که دوست خوبم مهندس simiar گفتن،زیاد رو یه نطقه توقف نکن و سعی نکن با توقف بر یه نقطه پوشش مورد نظرت رو بدست بیاری.بهتره یه لایه آستر اجرا کنی و لایه بعدی پوشش دلخواه رو(البته به رنگ زیرین هم بستگی داره )(راستی نگفتی که رنگ قبلی چه رنگیه و چه نوعیه و قراره چه رنگی رو روش اجرا کنی)
در ضمن فاصله دستت با دیوار رو تنظیم کن،اگه زیاد جلو ببری شره میکنه.
موفق باشی
توی حیاط دیوار سیمانی رو که نقاشی کردم با پیستوله عالی شد ولی تو خونه شر می کنه
رنگ قبلی فیلی بوده و از نوع پلاستیک و الان می خوام کرم بشه از نوع پلاستیک

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز

آهان فکر کنم مشکل اصلی همین باشه
باید اول آستر کنم و بعدش دوباره بزنم

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلکا زیاد تفاوت قیمت نداره با مولتی کالر (ینی اون موقع ها) مولتی کالر گرونتر در میاد..
ولی عوضش بلکا عایقه...

اینم نمونه ای از کاتالوگ های بلکا...

ممنون
بلکا همون سلولزی ها هستن ؟؟؟؟
خیلی خوشم نمی یاد ازشون ولی مزایای خیلی خوبی داره شاید آخرش مجبور بشم در آینده از همون ها بزنم

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام
2تا نکته بهتون توصیه میکنم که صددرصد جواب میگیرین
اولا رنگ بسیار مرغوب بخرید.در این حالت حتی ممکن هست که به رنگ آمیزی دست دوم حتی نیازی نباشه.غالبا روی قوطی رنگ باید مساحتی که میتوان با یک لیتر از این رنگ پوشش داد نوشته شده باشه.ممکن هست رنگی که میخرید گرانتر باشد اما مساحتی که با آن رنگ میزنید بیشتر هست.
نکته دوم اینکه از رول بجای برس استفاده کنید.سرعت کار ده برابر بیشتر و تمیزی کار هم ده برابر یشتر هست.از رول فقط در یک جهت استفاده کنید و از رنگ آمیزی در جهات مختلف بشدت خودداری کنید. مثلا رول را فقط در جهت عمودی یا فقط در جهت افقی استفاده کنید.
موفق باشید

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اولا رنگ بسیار مرغوب بخرید.در این حالت حتی ممکن هست که به رنگ آمیزی دست دوم حتی نیازی نباشه.غالبا روی قوطی رنگ باید مساحتی که میتوان با یک لیتر از این رنگ پوشش داد نوشته شده باشه.ممکن هست رنگی که میخرید گرانتر باشد اما مساحتی که با آن رنگ میزنید بیشتر هست.
نکته دوم اینکه از رول بجای برس استفاده کنید.سرعت کار ده برابر بیشتر و تمیزی کار هم ده برابر یشتر هست.از رول فقط در یک جهت استفاده کنید و از رنگ آمیزی در جهات مختلف بشدت خودداری کنید. مثلا رول را فقط در جهت عمودی یا فقط در جهت افقی استفاده کنید.
موفق باشید

ممنون
آره رول راحت تر هست ولی می گن نقاشی می شه مثل پوست پرتقال ( دانه دانه )

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
خیلی خوشم نمی یاد ازشون ولی مزایای خیلی خوبی داره شاید آخرش مجبور بشم در آینده از همون ها بزنم

بله..همون هست..ولی اگر تو کار ببینید ینی نمونه اجرا شده خوشتون میاد...با یه ترکیب بندی مناسب از لحاظ رنگی خوشگل میشه..موفق باشید

1. عایق حرارت تنوع رنگ در تولیدعایق صدا عدم نیاز به زیرسازینداشتن بو و مواد فرارداشتن قابلیت شستشو جذب رطوبت محیط اطراف خودعدم ترک خوردگیقابلیت طراحی در اشکال مختلفمقاوم در برابر آتش و شعله ور شدن سرعت اجرایی بالا و نصب آسان طول عمر بسیار بالاصرفه جویی اقتصادیداشتن وزن کم و سبکضد حشره
  2. پاک کردن و تمیز کزدن آسان

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی حیاط دیوار سیمانی رو که نقاشی کردم با پیستوله عالی شد ولی تو خونه شر می کنه
رنگ قبلی فیلی بوده و از نوع پلاستیک و الان می خوام کرم بشه از نوع پلاستیک
دوست عزیز به دیوار سیمانی اگه رنگ روغنی بزنی بهتره
چون هم خودش رو بهتر نشون میده و هم اینکه تو حیاط اگه در معرض رطوبت قرار بگیره مشکلی براش ایجاد نمیشه.
علت شره کردن رو تو پست قبل گفتم
فیلی و کرم هر دو (و بقیه رنگها)درجه تیرگی و روشنی دارن،ولی اگه فیلی تیره تر از کرم هست یه کم برا پوشش دادن کارت سختتر میشه به عبارتی شاید مجبور بشی سه دست رو هم بزنی.
سلام
موفق باشید
دوست عزیز هیچ موقع نقاشی(رنگ امیزی) دیوار ،با یه دست اجرا نمیشه(اینو میتونین از لحاظ علمی و تئوری تو کتب مربوطه و هم از لحاظ تجربی از یه نقاش سوال کنید)
در ضمن رول سرعت کار رو بالا میبره ولی کیفیت رو پایین میاره
و بزرگترین عیب رول اینه که زوایا رو نمیشه باهاش اجرا کرد
ممنون
بله درست گفتن بهتون سطح کار دون دون میشه و مثل برس سطح یک دست درنمیاد

simiar

عضو جدید
ممنون
من پیشنهاد نمی کنم ، بیشتر برای کافه تریا و پیتزایی و جاهای تجاری خاص ... مناسبه. در ساختمان های مسکونی فقط در فضای راه پله جلوه داره.
ممنون
کیفیت رول خیلی پایینه ولی ساده تره، این رو هم پیشنهاد نمی کنم!

رنگ آمیزی با رنگ روغنی و فرچه روی دیوار به مهارت نیاز داره و در صورتی که رنگ سازی خوبی انجام بشه وقار و زیبایی خوبی داره. که قابل قیاس با انواع دیگه نیست (در کاربری های مسکونی).
ولی رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک به مهارت کمتری نیاز داره و شاید خودتون بتنونید رنگ و روی اتاقتون رو بهتر کنید. حتی در این حالت هم از بهترین اجرای انواع رنگ دیگه مانند مولتی.. و بلکا و.. بهتره.

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پیشنهاد نمی کنم ، بیشتر برای کافه تریا و پیتزایی و جاهای تجاری خاص ... مناسبه. در ساختمان های مسکونی فقط در فضای راه پله جلوه داره.
کیفیت رول خیلی پایینه ولی ساده تره، این رو هم پیشنهاد نمی کنم!

رنگ آمیزی با رنگ روغنی و فرچه روی دیوار به مهارت نیاز داره و در صورتی که رنگ سازی خوبی انجام بشه وقار و زیبایی خوبی داره. که قابل قیاس با انواع دیگه نیست (در کاربری های مسکونی).
ولی رنگ آمیزی با رنگ پلاستیک به مهارت کمتری نیاز داره و شاید خودتون بتنونید رنگ و روی اتاقتون رو بهتر کنید. حتی در این حالت هم از بهترین اجرای انواع رنگ دیگه مانند مولتی.. و بلکا و.. بهتره.
پس نقاشی با رنگ بهتر از بلکا و مولتی کالر هست ؟
خوبه داریم نقاشی می کنیم البته یه چند تایی مشکل پیش اومده که ببینم فردا با توصیه دوستان می شه حلش کنم

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام!!!

.
.
.

راستش مولتی کالر برای سقف خیلی خوبه و کاغذ دیواری برای دیوار ها ...

شرمنده مزاحم بحث های تخصصی و کاربردی همه شدم ...

حق نگهدارتون ...:cry:

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!!!

.
.
.

راستش مولتی کالر برای سقف خیلی خوبه و کاغذ دیواری برای دیوار ها ...

شرمنده مزاحم بحث های تخصصی و کاربردی همه شدم ...

حق نگهدارتون ...:cry:
ممنون
آره پیشنهاد خوبی هست
اینجا دوستان دارن کمک می کنن که نقاشی بهتری واسه خونه ام داشته باشم

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
ممنون
آره پیشنهاد خوبی هست
اینجا دوستان دارن کمک می کنن که نقاشی بهتری واسه خونه ام داشته باشم

بازم سلام!!

خواستم بگم اگر خواستید کاغذ دیواری کنید خونتون رو خیلی خیلی حواصتون رو جمع کنید که سردرگم و دودل نشید ...

واسه اینکه وقتی برای انتخاب کاغذ دیواری اقدام میکنید شاید 10 تا 20 آلبوم با طرح ها و قیمت های مختلف جلوتون بزارند و اونجاست که شما دودل میشید ...

در ضمن برای آشپزخونه از آلکور استفاده کنید ...

باور کنید خیلی عالیه ...

من خودم واسه خونه سقف رو طرح چوب و کاشی ها رو یه طرح خیلی خوب و جذاب و البته سنگین ، آلکور چسبوندم ...

جالبه بدونید کابینت های قدیمی رو از رنگ آبی ، با چسبوندن آلکور طرح چوب به کابینت های جدید و زیبا تبدیل کردم ...

پیشنهاد میکنم امتحانش کنید ...

.
.
.

دیگه شب بخیر ...

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام!!

خواستم بگم اگر خواستید کاغذ دیواری کنید خونتون رو خیلی خیلی حواصتون رو جمع کنید که سردرگم و دودل نشید ...

واسه اینکه وقتی برای انتخاب کاغذ دیواری اقدام میکنید شاید 10 تا 20 آلبوم با طرح ها و قیمت های مختلف جلوتون بزارند و اونجاست که شما دودل میشید ...

در ضمن برای آشپزخونه از آلکور استفاده کنید ...

باور کنید خیلی عالیه ...

من خودم واسه خونه سقف رو طرح چوب و کاشی ها رو یه طرح خیلی خوب و جذاب و البته سنگین ، آلکور چسبوندم ...

جالبه بدونید کابینت های قدیمی رو از رنگ آبی ، با چسبوندن آلکور طرح چوب به کابینت های جدید و زیبا تبدیل کردم ...

پیشنهاد میکنم امتحانش کنید ...

.
.
.

دیگه شب بخیر ...

آلکور چطوریه دیگه ؟ عکسی داری ازش بزاری ؟

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نظرتون راجع به کاغذ دیواری چیه ؟

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نظرتون راجع به کاغذ دیواری چیه ؟
راستش من دقیقا ازش اطلاع ندارم
ولی احتملا هزینش از رنگ بیشتر میشه
در ضمن بعد از مدتی هم برات تکراری میشه(ولی اگه رنگ تکراری شد میتونی یه رنگ دیگه روش بزنی مجددا)