نظر شما در رابطه با جت مسافربری گم شده ی مالزی

mahan_33

عضو جدید

سلام دوستان عزیز .. نظرتون در رابطه با جت مسافربری گم شده ی مالزی و اخبار مربوط به اون چیه ؟ با توجه به رادار گریز نبودن این نوع هواپیما چرا هیچ ردی از این هواپیما نیست؟ نقش جعبه ی سیاه هواپیما چیه و چرا لاشه ی این هواپیما هنوز پیدا نشده ؟!!!!

chipset

عضو جدید

سلام دوستان عزیز .. نظرتون در رابطه با جت مسافربری گم شده ی مالزی و اخبار مربوط به اون چیه ؟ با توجه به رادار گریز نبودن این نوع هواپیما چرا هیچ ردی از این هواپیما نیست؟ نقش جعبه ی سیاه هواپیما چیه و چرا لاشه ی این هواپیما هنوز پیدا نشده ؟!!!!
سلام دوست عزیز .
یه احتمال هست که به طریقی هواپیما روی آب سقوط کرده باشه و پس از برخورد به آب ، به ته اقیانوس سقوط کرده باشه . یعنی این اتفاق طوری بوده باشه که بدنه تکه تکه نشده و همه چیز با هم به کف دریا رفته باشه .
احتمال دیگه اینه که هواپیما تو هوا منفجر شده باشه . طوری که کاملا پودر بشه و چیزی ازش نمونه .
یه احتمال دیگه که از قوت بیشتری برخورداره اینه که هواپیما ربایی انجام شده باشه . یعنی به جایی برده شده که فعلا صداشو در نیاوردن . این احتمال زیاده . اگه هواپیما ارتفاع رو کم کنه ، یه دفعه از دید رادار پنهان میشه و فرض میکنن سقوط کرده . ولی میتونه به یه جزیره رفته باشه و یا در خشکی یا کویر یا جنگل و یا کوه سقوط کرده باشه که از دسترس دوره و طول میکشه تا ثابت بشه .
نظر شما چیه ؟

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من به این آمریکا و صهیونیست ها بدببینم. شک ندارم کار خودشونه و یه روزی معلوم میشه هدفشون چی بوده!

chipset

عضو جدید
با سلام .
2 تا سیستم ناوبری و هدایت هواپیما بطور همزمان قطع نشده بوده . یعنی اول یکی قطع شده بعد به فاصله 1 ساعت دومی قطع شده . این نشون میده که انفجار یا قطعی برق اتفاق نیفتاده بوده .
از طرفی بعد از اینکه ارتباط قطع میشه بمدن چند ساعت موتور هواپیما داشته سیگنال به ماهواره ارسال میکرده . یعنی که موتور چند ساعت بعد از قطع ارتباط داشته کار میکرده !
این احتمال هواپیما ربایی یا خودکشی خلبان رو تقویت کرده . از طرفی احتمال میره که هواپیما مسیر رو عوض کرده باشه و به سمت دیگه ای داشته حرکت میکرده .
یه عده احتمال دادن که هواپیما سالمه و در جایی قایم شده .

mahan_33

عضو جدید
ممنون از دوستان

فکر میکنم این دو احتمال که یا ته اقیانوسه یا هواپیما ربایی صورت گرفته در حال حاضر منطقی تر بنظر بیاد .. احتمال هواپیما ربایی هم که امروز مجددا تقویت شد .

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به این آمریکا و صهیونیست ها بدببینم. شک ندارم کار خودشونه و یه روزی معلوم میشه هدفشون چی بوده!
حتی شوخیشم خوب نیست :biggrin:
البته بهت میاد شوخی نکرده باشی:| ....
............................................................................................................................
بیشتر به نظر میرسه یک نوع اقدام به دزد باشه، اما چطور تونستن تمامی مشخصات و ردیاب ها رو ازکار بندازن، به هرحال مسافرین گوشی داشتن، خود هواپیما ، سیستم های متفاوت ردیابی، حریم هوایی کشورهای مختلف، خودش یک بحث بزرگیه که می تونه کار گروهی خاص باشه یا نه ....
و اینکه فهرست اسامی افراد داخل هواپیما تا حالا منتشر شده، ممکنه کس خاصی تو اون هواپیما بوده باشه که مهره مهمی بوده باشه ...آخه دزد هم به یه دلیلی دزدی میکنه ، اونم یه همچین چیزی رو

hsdanesh

عضو جدید
به نظر من یک اشکال فنی عمده در یکی از قسمت های مهم هواپیما بوده که همه ی سیستم های هواپیما رو مختل کرده و چون خلبان میخواسته هواپیما رو برگردونه طرف خشکی مسیرش عوض شده و بعدش خلبان و مسافران بیهوش شدند و چون خلبان بیهوش بوده هواپیما مسیرش دوباره عوض میشه و حتی ارتفاعش به طور مشکوک عوض میشده، ولی چون موتور هواپیما هنوز کار می کرده استال (Stall) نکرده هواپیما و بعد از اینکه سوختش تموم شده وسط اقیانوس سقوط کرده. اگه این تئوری درست باشه بازم Boeing باید جوابگوی همه این فاجعه باشه.

mahan_33

عضو جدید
چند روز پیش به نقل از یه روزنامه روسی در یکی از سایتها نوشته بود که هواپیما توسط تروریست ها ربوده شده و الان در قندهاره ؟!!! بنظرتون این خبر چقدر میتونه صحت داشته باشه ؟ با توجه به فاصله زیاد و همینطور وجود رادارها ایا چنین چیزی ممکنه ؟!!

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
درحالت عادی هواپیماهای تجاری سیگنال پیوسته ای رو به برج مراقبت ارسال میکنن که توی اون سیگنال شماره پرواز و ارتفاع پرواز ثبت شده.یعنی از هواپیما به رادار سیگنال یکطرفه میرسه. اما به محض قطع شدن این سیگنال به هر دلیل رادار به شیوه ی رهگیری های قدیمی امواجی رو میفرسته و از بازتاب اون موقعیت هواپیما رو مشخص میکنه. پس به راحتی 1 بوئینگ گم نمیشه!
روسا میگن کار تروریستهاس و ربوده شده و الانم افغانستانه! اگه اینجور باشه یا تروریسته با چندتا کشوری که هواپیما از اونجاها باید عبور کنه تا به افغانستان برسه همکاری کردن(هند-پاکستان و افغانستان) و یا رادارهای این چند کشور رو کور کردن!
جدیدا هم از جنوب اقیانوس هند ودر عمق4/5 کیلومتری سیگنالهای جعبه سیاهی دریافت شده! الله اعلم

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابام میگه هواپیما رو ربودن و یه کشور با این هواپیما ربا هم دست بوده

و جعبه سیاه اونو خاموش کردن مبادا برا فرستادن سیگنالی

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
بابام میگه هواپیما رو ربودن و یه کشور با این هواپیما ربا هم دست بوده

و جعبه سیاه اونو خاموش کردن مبادا برا فرستادن سیگنالی

جعبه سیاه که چراغ قوه نیس خاموش و روشن بشه! توی یه محفظه ی کاملا بسته ضد ضربه و ضد حریقه. راه دسترسی بهش وجود نداره.فقط شرکت سازنده میتونه بازش کنه

بهنام.e

عضو جدید
سر کلاس مکانیک پرواز در حال چرت زدن بودم که یه دفعه استاد گفت هواپیما رو آمریکایی ها با تکنولوژی برتر زدن پودر کردن :eek::wallbash:چون توش چندتا مهندس چینی بودن. الان هم اوبوما برا همین داره میره مالزی... ادامش رو نفهمیدم چون دوباره رفتم تو فاز چرت زدن

هر هواپیمایی در صورت اصابت شدید با زمین یعنی همون سقوط یک سیگنال میفرسته برای شرکت سازنده هواپیما. تو خود ایران داشتیم که یک شرکت خارجی (فکر کنم بوئینگ) برای ایران (یه آژانس هوایی) میفرسته که یه هواپیماتون تو این مختصات جغرافیایی سقوط کرده. طرف اول میگرخه بعد که مختصات رو دقیق چک می کنه می بینه مختصات آشیانه هستش. بعد میره میبینه هواپیما سرجاش تو آشیانست. بگو یکی از تعمیرکارا دستش خورده بوده به اون قطعه و جابه جاش کرده بوده. این هواپیما هم نمی تونه سقوط کرده باشه یا اینکه شرکت سازنده نمی خواد کسی بفهمه که سقوط کرده چون تو این بحران اقتصادی براش خیلی گرون تموم میشه.

آخرین ویرایش:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
سر کلاس مکانیک پرواز در حال چرت زدن بودم که یه دفعه استاد گفت هواپیما رو آمریکایی ها با تکنولوژی برتر زدن پودر کردن :eek::wallbash:چون توش چندتا مهندس چینی بودن. الان هم اوبوما برا همین داره میره مالزی... ادامش رو نفهمیدم چون دوباره رفتم تو فاز چرت زدن
همون چند دقیقه ای که بیدار شدی هم اشتباه کردی .....
ها والا .....

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
عاقا چرا کل هواپیما رو از جنس جعبه سیاه نمیسازن؟؟:D

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
عاقا چرا کل هواپیما رو از جنس جعبه سیاه نمیسازن؟؟:D
هر وقت سرتا پای منو طلا کردن هواپیما رو هم از جنس جعبه سیاه میسازن :D
:| :| :| :| :| :|
شاید جنسیه که نمی تونن باش بدنه هواپیما رو بسازن :)
ها والا :D

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتو با هواپیما مقایسه میکنی؟؟؟!!!:D
نه واقعا چرا...؟؟؟
من و هواپیما وجه تشابهات زیادی داریم .... از جمله اینکه هر دومون بلند پروازیم و برای زمانی که اتفاق بدی افتاد مشکل بتونیم بشینیم زمین ....الان منم له له ام ....
شما نگران نباش فاطی قول میده هزینشو تقبل کنه :)
دستش درد نکنه ..... چراغ اول روشن کرد ...ببینم چراغ دوم کی روشن می کنه
.............................................................................................
جالبه این همه نظریه هیچ کس رو موجودات فضایی زیاد مانور نداد :D .....

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
من و هواپیما وجه تشابهات زیادی داریم .... از جمله اینکه هر دومون بلند پروازیم و برای زمانی که اتفاق بدی افتاد مشکل بتونیم بشینیم زمین ....الان منم له له ام ....

دستش درد نکنه ..... چراغ اول روشن کرد ...ببینم چراغ دوم کی روشن می کنه
.............................................................................................
جالبه این همه نظریه هیچ کس رو موجودات فضایی زیاد مانور نداد :D .....
منم له لهم...:redface:
شما نگران نباش فاطی قول میده هزینشو تقبل کنه :)

از طرف من قول نده من پول مول ندارم...از خودت مایه بزار..:cool:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
دوستان اسپمر به اینجا هم رحم نکردید عایا

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب

جواب

خیلی دلم میخواد بدونم واقعا چه اتفاقی افتاده و خیلی برای سرنشینانش و خانواده ها شون که حتما الان شرایط بدی رو میگذرونن ،متاسفم ،خیلی متاسفم. چون واقعا درد ناکه عزیزتو از دست بدی اما ندونی چرا و حتی نتونی برای آخرین بار حتی صورتشو ببینی

بالا