نظرتون در مورد ازدواج موقت چیه

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط خدا به داد جامعه ای برسه که مرداش تو دوران جاهلیت زندگی میکنن.برید صیغه کنید خوش باشید.

برید صیغه کنید خوش باشید!!!!!!!!!!!
والا ما هنوز رودرو با یه حاج خانوم صحبت نکریدم صیغه بماند...................:biggrin::biggrin::biggrin:

دوران جاهلیت!!!!!!!!!این چه حرفیه اگه مسلمونیم باید تا به همه اصولش معتقد باشیم

من فقط یه مثال میزنم حداقلش اینه
و
خیلی دلایل دیگگه میتونه داشته باشه

یه جون در نظر بگیرید
الان 20 سالشه
دوست داره کدوم یکی از این دو حرف بشنوه(خدایی)

1-از ازدواج موقت بدنیا اومده

2-حاصل یه رابطه نامشروعه

به هر حال نباید ایده الیست بود همه توان خویشتن داری ندارن:cool:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
برای بار دوم

لطفا اسپم نفرمایید.

نمیخوام ...به کسی اخطار بدما...مجبورم نکنید....دی:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
اوستا جون بزار بچه ها بحث کنن.انقدر حساس نباش دنیا 2 روزه اینجوری پیش بری زود پیر میشیا.
بعضی تاپیک ها هستند..مثلا تست عشق که در تالار هست..اینها تاپیک هایی هستند که اسپم اشکال نداره ولی تاپیک هایی که جنبه مشاوره ای داره اسپم ممنوعه...وباعث اعتراض یک سری از کاربران..ونتیجه نگرفتن بحث میشه

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی تاپیک ها هستند..مثلا تست عشق که در تالار هست..اینها تاپیک هایی هستند که اسپم اشکال نداره ولی تاپیک هایی که جنبه مشاوره ای داره اسپم ممنوعه...وباعث اعتراض یک سری از کاربران..ونتیجه نگرفتن بحث میشه
یک نکته

وقتی نظر خواهیه
یعنی بله یا خیر
دلیل اهمیتی نداره؟
وفایدش؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
صیغه موقت راه حلی است برای کسانی که ازدواج برایشان مقدور نباشد و احتمال گناه در آنها برود
اصلا جزو واجبات یا مستحبات نیست که دوستان بخواهند موضع مخالف بگیرند فقط وفقط راه حل است
البته سوء استفاده از آن در جامعه ما وجود دارد اما دلیل بر ابطال این راه حل نمی شود چون فلسفه اش پیشگیری از گناه است

ramos_kk77

عضو جدید
با سلام.
البته دوست من ما جایی نداریم که پیامبر یا امام ها ازدواج موقت نداشتن و فکر می کنم جایی دیدم که وجود داشته.
و تو پرانتز بگم که معمولا پیامبر کاری رو که انجام نمی دادند جز سنت پیامبر قرار نمی گرفت.
من خواهش ميكنم زندگي پيامبر و بزرگان رو با فكر كنم گفتن بد نام نكن.
اول مطالعه كن
فقط جهت اطلاعتون در مورد پيامبر بگم تا بيشتر بدونين.
بعد از جنگها زناني كه بي شوهر ميشدن رو به صف مي كردن تا هركدوم از اصحابه پيامبر هريك از اينهارو ميخواستن تحت پوشش مالي و... بگيرن
هر زني و پيرزني كه هيچ كس نميگرفتشونو ميموندن پيامبر عقد ميكردن.كتاب ازدواج هاي پيامبر رو بخونين بعد بگين كجاش نوشته ايشون ازدواج موقت داشته.
چندتا كتاب برين بخونين بعد نظر بديد تا توهين نشه.
ما عادتمونه راجع به همه چي مطالعه نكرده علامه دهريم.

ramos_kk77

عضو جدید
با سلام.
البته دوست من ما جایی نداریم که پیامبر یا امام ها ازدواج موقت نداشتن و فکر می کنم جایی دیدم که وجود داشته.
و تو پرانتز بگم که معمولا پیامبر کاری رو که انجام نمی دادند جز سنت پیامبر قرار نمی گرفت.
من خواهش ميكنم زندگي پيامبر و بزرگان رو با فكر كنم گفتن بد نام نكن.
اول مطالعه كن
فقط جهت اطلاعتون در مورد پيامبر بگم تا بيشتر بدونين.
بعد از جنگها زناني كه بي شوهر ميشدن رو به صف مي كردن تا هركدوم از اصحابه پيامبر هريك از اينهارو ميخواستن تحت پوشش مالي و... بگيرن
هر زني و پيرزني كه هيچ كس نميگرفتشونو ميموندن پيامبر عقد ميكردن.كتاب ازدواج هاي پيامبر رو بخونين بعد بگين كجاش نوشته ايشون ازدواج موقت داشته.
چندتا كتاب برين بخونين بعد نظر بديد تا توهين نشه.
ما عادتمونه راجع به همه چي مطالعه نكرده علامه دهريم.

losser.love

عضو جدید
سلام من اصلا موافق نیستم.برادران اهل سنت ازدواج موقت را گناه میدونن و اصلا ندارند من هم کاملا با آنها موافق هستم کار فوق العاده بدی هست

sahar_moradi19

عضو جدید
سلام الان در جامعه امروزی با زیاد شدن امراض مختلف جنسی ، ایدز و هپاتیت این مسئله کاملا غیرمنطقیه چون افرادی که به روی اجبار و نیازهای مالی به صیغه شدن راضی میشن مسلما روابط دیگری هم درگذشتشون داشته اند !!! ضمنا اگر طرف بعد مدتی ادعا کنه که باردار شده، با توجه به ثبت شدن صیغه نامه مشکلاتی را در پی خواهد داشت . بهتره قبل از هر کاری عواقبشو در نظر بگیرید

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مخالفم
واسه دخترا که خودتون گفتین عیبه و نمیشه
می مونه آقایون/ رواج دادن این امر موجب بی مسئولیتی و نداشتن تعهد در آقایون میشه /از اون طرف هم موجب تشویش خاطر زن های مردانی میشه که با وجود اینکه این آقایون متاهلند بازم سراغ ازدواج موقت اومدن:surprised:و نوعی بی اعتمادی و سردی در زندگی مشترک ایجاد میکنه:cool:
میخوام بپرسم شما آقایون پس کی میخواین خویشتندار باشید؟؟؟همه چی که داره واسه شما آزادوقانونی میشه؟؟؟!!!!حجاب که ندارین/آزادکه هستین/ازدواج موقت هم که قانونی شد!!!!دیگه چی میخواین؟؟؟؟:surprised:

behnam_nurse86

عضو جدید
از نظر من ازدواج موقت به طور کامل و تحت هر شرایطی حرام هست و هیچ کس نمی تواند این موضوع را از حالت حرام خارج کند ، اگه به زندگی پیامبر و گذشته ی تاریخ اسلام و پیشوایان دین و خلفاء راشدین (رض) نگاه بیندازیم، هیچ کدام از آن بزرگان ازدواج موقت نداشته اند ، پس نتیجه میگیریم که ازدواج موقت ،حرام اندر حرام است.
در عوض هر کدوم چندتا زن داشتند!!

بالا