نرم افزار های کاربردی مهندسی مکانیک؟

moji69

عضو جدید
دوستان من میخوام چند تا نرم افزار کاربردی مهندسی مکانیک رو بهم معرفی کنید که مثلا سر کار میخواستیم بریم قابل استفاده باشه.یعنی کاربردی باشه نه کمک دست یک دانشجو.مثلا نرم افزارهایی مثل انسیس و سالیدورک و... بیشتر به درد دانشجو ها میخوره تا اینکه توی کار توی ایران کاربرد داشته باشه.
الان مثل نرم افزار کنترل پروژه msp کاربردیه و توی کار ازش استفاده میشه با اینکه صراف تخصصی رشته مکانیک نیست.
نرم افزار هایی به این شکل که یه مهندس مکانیک توی کار در ایران بهشون نیاز داره رو لطفا معرفی کنید.ممنون

aliiagh

عضو جدید
سلام دوست عزیز. آی گل گفتی. اینقد خوشم میاد از آدمایی که به جای اینکه جر و بحث کنن که کدوم نرم افزار بهتره به شرایط واقعی و مورد نیازشون نگاه می کنن. وا.. دوست خوبم تا جایی که من میدونم و تحقیق کردم ( البته من هنوز هم دانشجو هستم ) اول از همه بسته آفیس خیلی لازمه یادگیریش . دوم اتوکد. البته اینکه شما گفتید انسیس و کتیا و ... بیشتر به درد دانشجوها قطع به یقین دارید اشتباه می کنید. یادگیری یکی یا دو تا از نرم افزارهایی که گفتید لازمه. از بین کتیا ، سالید ، پرو انجینیر ، یونی گرافیک و ... که مربوط به طراحی هستند یکی رو یاد بگیرید. از بین آباکوس و انسیس و .... که مربوط به تحلیل هستند هم یکی یاد بگرید. پیشنهاد خودم = عقل حکم میکنه به شرایط جامعه نگاه کنیم و وقت و هزینه مون رو جایی که لازم هستند صرف کنیم. تو ایران هم اگه نگاه کنیم واسه طراحی سالید یا کتیا و برای تحلیل آباکوس یا انسیس استفاده میشه. فرقی نمیکنه کدوم رو کار کنیم فقط نکته طلایی اینه که هر کدوم رو کار میکنیم تو همون به معنای واقعی وارد بشیم . اون موقع شما میشید طلا تو جامعه و اون موقع کار هست که میاد دنبال شما نه شما میرید دنبال کار. این حرف رو تقریبا هر کسی که تو صنعته داره به من میگه. خود من با وجود اینکه از پرو انجینیر خیلی خوشم میاد ولی چون تو ایران نسبت به کتیا و سالید کاربرد خیلی خیلی کمتری داره گذاشتمش کنار و تا جایی که میتونم کتیا و انسیس کار میکنم. حالا بسته به نظر خودتون حتما یه نرم افزار طراحی و یه نرم افزار تحلیل رو یاد بگیرید ( البته بهتره بگم یاد بگیریم) . جیز دیگه ای به ذهنم نمیاد . حالا اگه بود باز در خدمتتون هستم. راستی از شنیدن نظرات خودتون هم خوشحال میشم. چون خودم هم محصل هستم و مثل شما محقق و دنبال جواب این جور سوال ها.