[ نرم افزار] تبدیلات مهندسی

ho3ein.agl

عضو جدید
درخواست نرم افزار محاسبه اندازه اجسام در عکس؟؟

درخواست نرم افزار محاسبه اندازه اجسام در عکس؟؟

سلام دوستان
ببخشید اگه جای نامناسبی پست میزنم.

دنبال یه برنامه ای هستم که بتونه اندازه اجسام مثل طول و عرض یه میز رو محاسبه کنه.
اگه کسی سراغ داره معرفی کنه

ممنون

نیما_1

عضو جدید
ماشین حساب تبدیل واحدهای مهندسی

پیوست ها

• ماشين حساب تبدي&#1.rar
    851.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mst_ab

عضو جدید
سلام، نرم افزار خاصی رو نمیشناسم ولی اگر یه کمی از هندسه تحلیلی کمک بگیریم میشه ابعاد یه جسم(مثلاً یه مکعب) رو توی عکس به دست آورد. البته برای این کار احتیاج داریم به این که توی عکس یه جسم وجود داشته باشه که طولش رو بدونیم و مکان دقیقش رو هم نسبت به دوربین (محل گرفتن عکس) داشته باشیم.
البته از نرم افزار 3DsMax هم می تونی استفاده کنی، این نرم افزار اصلاً برای این کاری که شما می خوای طراحی نشده، باهاش انیمیشن های سه بعدی درست می کنن. ولی یه خاصیت خوب توش داره به نام camera match که می تونی از اون استفاده کنی. (البته من توصیه می کنم با همون روش دستی و هندسه ای کار کنی.) موفق باشی.

نیما_1

عضو جدید
سلام میتونی از اتوکد استفاده کنی میتونی حجم و مساحت وطول رو از منوی inquiry و ابزار Distance و Area استفاده کنی

mst_ab

عضو جدید
سلام میتونی از اتوکد استفاده کنی میتونی حجم و مساحت وطول رو از منوی inquiry و ابزار Distance و Area استفاده کنی

من فکر می کنم دوستمون عکسی رو در اختیار دارن که به صورت سه بعدی هست و پلان یا نما نیست. اگر پلان در اختیار داشته باشن، خیلی کار ساده میشه، حتی نیازی به اتوکد هم نیست. با نرم افزار های گرافیکی ساده هم میشه مشخص کرد. جناب ho3ein.agl اگر اشتباه می کنم و عکس شما به صورت پلان هست بهتر هست اندازه میز رو به پیکسل مشخص کنید و با یک تناسب ساده از جسمی که اندازش رو توی تصویر می دونید به راحتی اندازه ی شکلتون رو به دست بیارید، اتوکد هم جوابگو هست. ولی این موارد زمانی هست که روی صفحه کار می کنیم. اگر عکس به صورت 3 بعدی باشه کار سخت خواهد بود.

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نرم افزار Digimizer استفاده کنید.
Digimizer[SUP]®[/SUP] is a powerful program that allows to perform callibrated measurements on various picture files.

بالا