نانو

عارفه اکبری

عضو جدید
سلام دوستان من به نانو خیلی علاقه دارم دانشجوی ترمدو مکانیک هستم و میخوام نانو و مکانیک رو باهم مطالعه کنم تواین زمینه کسی میتونه کمکم کنه از کجاو چطور باید شروع کنم یااگر کتابی دارین ممنون میشم واسم بزارید مرسی

reza.mech2012

عضو جدید
مطالعه نانومکانیک برای ترم 2 مکانیک مناسب نیست، چون هنوز خواص مکانیکی رو هم بهتون آموزش ندادن چه برسه تحلیل نانو مکانیک.
مطالب عمومی نانو رو که در اینترنت به وفور ریخته رو مطالعه کنید کفایت میکنه وگرنه مطالب تخصصی و تحلیلی نانو رو بخونید هیچ چیزی سر در نمیارید.

ebrahim jaafari

عضو جدید
درود
فعلا زوده
ایشالا ترم سس به بعد که از مطالعه تحلیل ها چیزی متوجه بشید
پیشنهاد میدم زبان تخصصی مکانیک رو قوی کن فعلا
پیروز باشی

behzad_h

عضو جدید
شما برای شروع از قسمت آموزشه سایت سازمان نانو شروع کن
nano.ir
نانو تکنولوژی ترم یک دو نداره شما از مراحل بیسیکش شروع کن چون خودم پایان نامه فوقم نانو لوله های کربنی بوده تشویقت می کنم هدف خوبی هست دنبالش کن.

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام دوستان من به نانو خیلی علاقه دارم دانشجوی ترمدو مکانیک هستم و میخوام نانو و مکانیک رو باهم مطالعه کنم تواین زمینه کسی میتونه کمکم کنه از کجاو چطور باید شروع کنم یااگر کتابی دارین ممنون میشم واسم بزارید مرسی
سلام

اینکه واقعا به نانو علاقه دارید یا نه بعد از کمی مطالعه پیرامون اون مشخص میشه، پس هرچه سریعتر دست به کار شوید و تحقیق کنید تا مطمئن بشید که فیلد مورد علاقتون هست یا نه، اگه علاقه مندی شما همین بود که بسیار عالیه، چون ما در زمینه نانو در فیلد مکانیک بسیار ضعیف هستیم و اینکه میگن در دنیا 8امیم مربوط به مباحث زیست و شیمی و ... میشه و نه مکانیک، واین نوید یک فضای باز پیش روی شما رو میده.

بعد از اینها دقت کنید که به چه بحث هایی از نانو علاقه دارید، مثلا دوست صمیمی من بشدت به نانو علاقه داشت و در حال حاضر هم در بهترین شرکت نانو مکانیک(تقریبا بهترینه) در ایران کار میکنه، ولی این دوست من هیچ وقت به بیس نانو علاقه نداشت و فقط کاربردهای آزمایشگاهی(کاربردهای پزشکی) اون مد نظرش بود.
یه چند ترمی که جلوتر برید با مفاهیم مدلسازی حرکات ذرات و اجسام آشنا میشید، پایه این مدلسازی ها فیزیک کلاسیک یا همون فیزیک نیوتنیه، در حالی که در مقیاس نانو باید وارد کوانتوم بشید، پس اگه با کوانتوم مشکل داشته باشید(مثل همین دوست من) باید سراغ بخش های دیگری از نانو بروید...

همه اینا رو گفتم که بدونید از همین حالا باید پیگیر باشید تا وقتی که موقش شد یه راست برید سر اصل مطلب...

ادامه این بحث بسیار مفصله...

در مورد کتاب هم من چندتا کتاب در "مکانیک نانو" و همچنین "نانو مکانیک" دیدم که به فارسی چاپ شدن و برای شروع بد نیستن،پایان نامه های کارشناسی و خصوصا کارشناسی ارشد رو هم اگه بتونید از اساتید یا جای دیگه پیدا کنید و بخونید میتونه کمک شایانی بهتون بکنه، بد نیست در همین ابتدا کمی هم در مورد میکروسکوپ نیروی اتمی AFM تحقیق کنید، درضمن نماشگاه نانو که همه ساله برگزار میشه رو هم از دست ندید.

موفق باشید

آخرین ویرایش: