میشه مهندسان عزیز کلیه ماشین الات نساجی رو از مرحله اول که ریسندگی هست تا آخر تکمیل نام ببرند.

pbs

عضو جدید
میشه مهندسان عزیز کلیه ماشین الات نساجی رو از مرحله اول که ریسندگی هست تا آخر تکمیل نام ببرند.

pbs

عضو جدید
مثلا برای بافت پارچه چه دستگاههای نیاز هست از مرحله تولید نخ تا مرحله تکمیل.هر کی اطلاعات جامع داره در سطح حرفه ای بیان کنه.من همچین مقاله ای پیدا نکردم
چند نوع دستگاه برای بافت داریم ؟

مثلا برای بافت پارچه چه دستگاههای نیاز هست از مرحله تولید نخ تا مرحله تکمیل.هر کی اطلاعات جامع داره در سطح حرفه ای بیان کنه.من همچین مقاله ای پیدا نکردم
چند نوع دستگاه برای بافت داریم ؟
سلام دوست عزیز .
در مورد ریسندگی میتونم کمکت کنم اما بافندگی اظلاعاتی ندارم ریسندگی از لووا و پرس شروع میشه بعد قسمت مقدمات قبل از کاردینگ مثل خط پنبه و پلی استر ویسکوز و خط ضایعات بعد از اون خط کاردینگ بعد خط پاساژ بعد از اون خط oE یا اپن اند و نخ تولید شده به قسمت بسته بندی.

*lemon*

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام دوست عزیز . اصولا برای اینکه یک پارچه به مرحله دوخت برسه و تبدیل به لباس بشه باید سه مرحله رو طی کنه . ریسندگی و بافندگی وتکمیل .
بسته به جنس پارچه که البته برگرفته از جنس الیاف هست این مراحل تفاوتهایی با هم پیدا میکنند که اگه بخوام بگم زیاد میشه و شما هم زیاد سر در نمیارید و تخصصی میشه ولی مراحل کلی ای که تقریبا توی تمام انواع الیاف یکسان هستش رو واستون میگم
ریسندگی از بخشهایی شامل حلاجی - کاردینگ - شانه - گیل باکس - فلایر یا فینیشر و رینگ تشکیل میشه که خودش یه دنیا مطلب توشه .
ماشینهای بافندگی هم عموما اصول کاری یکسانی دارند ولی تفاوتهاشون در پیاده سازی اون اصول هستش. دستگاه های بافندگی مثل رپیر-پروپکتایل-جت هوا و آب و ... .
قسمت تکمیل هم کارهای نهایی روی پارچه انجام میشه مثل ثبات ابعادی - ثبات شستشویی و نوری - نرمی سطح و ...
اگه مطالبو نگرفتی بازم درخدمتم

__mehi__

عضو جدید
بافت پارچه به چند صورت انجام میشه : می تونه بی بافت باشه که از درگیری بین الیاف ایجاد میشه .... می تونه بافت حلقوی باشه که خودش شامل دو قسمت حلقوی تاری و حلقوی پودی میشه و می تونه بافت تار و پودی باشه
..
..
..
حالا کدوم از این نوع بافت ها مد نظرته که دستگاه هاشم بگیم؟

uu99

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام

من یه کتاب، مقاله، سایت یا نوشته ای در مورد انواع بافتها مثل گرد بافی و مسطح بافی و ... در سطح مبتدی لازم دارم اگر سراغ دارید محبت کنید معرفی کنید .

با تشکر فراوان:gol:

بالا