میخوام نقشه برداری یاد بگیرم . کمکم کنید !!!!!

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسان نقشه بردار که همواره معتقدم سخت ترین قسمت یک پروژه را بر عهده دارن

من مهندسی عمران خوندم ، دو واحد هم نقشه برداری خوندم ، اما متاسفانه هیچ چیز به درد بخوری به ما آموزش ندادن ، یادمه فقط یه بار دوربین تودولیت بهمون نشون دادن .

من الان تو کارای اپتدایی پیمانکاری ساختمان لنگ میزنم . کارای مثل پیاده کردن نقشه فونداسیون در زمین ، پیاده کردن محل دقیق بیس پلیت و تراز کردن اونا ، و شاقولی کردن ستون ها و غیره . میخوام به اونا تسلط متوسط داشته باشم .

سوالم اینه از کجا میتونم نقشه برداری یاد بگیرم ؟ آیا موسسه ای در این باره وجود داره ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید
:gol:

heidaryjame

عضو جدید
سلام دوست گرامی
گرچه مراکز آموزشی مختلفی برای شرکت در کلاسهای آموزشی نقشه برداری موجود هست(مثل خانه عمران که تقریبا مشه گفت کاربردی و مفید تدریس میکنن)، ولی مواردی که فرمودین رو باید سر کار و به صورت عملی یاد بگیرید و مطالب کلاسهای آموزشی باز هم بصورت تئوری باقی می مونن. تقریبا میشه گفت تموم کارهایی که گفتین رو میشه با دوربین نیوو انجام داد که یادگیری اون کار سختی نیست.

موفق باشید.

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسان نقشه بردار که همواره معتقدم سخت ترین قسمت یک پروژه را بر عهده دارن

من مهندسی عمران خوندم ، دو واحد هم نقشه برداری خوندم ، اما متاسفانه هیچ چیز به درد بخوری به ما آموزش ندادن ، یادمه فقط یه بار دوربین تودولیت بهمون نشون دادن .

من الان تو کارای اپتدایی پیمانکاری ساختمان لنگ میزنم . کارای مثل پیاده کردن نقشه فونداسیون در زمین ، پیاده کردن محل دقیق بیس پلیت و تراز کردن اونا ، و شاقولی کردن ستون ها و غیره . میخوام به اونا تسلط متوسط داشته باشم .

سوالم اینه از کجا میتونم نقشه برداری یاد بگیرم ؟ آیا موسسه ای در این باره وجود داره ؟

ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام مهندس جان: باختصار عرض می کنم:دقت فرمایید:
1- اگر تهران هستید کلاسهای موسسات خصوصی زیادند. در رسانه ها مرتب اگهی دارند. زمانی در خیابان کاخ سابق (شاید فلسطین فعلی) موسسه کاخ دانش ودر نزدیک میدان فردوسی نزدیک کلاس زبان شکوه چند موسسه نقشه برداری بود .هنوز هستند احتمالا(از 1354 فعال بودند -قدیمی وبسیار حرفه ای) با اسامی دیگر-در اگهی بخش اموزش روزنامه ها از ادرس متوجه می شوید.
2- از خود سازمان نطام مهندسی ساختمان وسازمان نقشه برداری از سایت انها وارد وبپرسید-دوره دارند. عالی وخوب.
3-اداره کار وامور اجتماعی-سازمان تعلیمات فنی حرفه ای-از تلفن یا وارد سایت شوید -کلاس ودوره دارند -خوب ومفید هستند.
مورد اول شهریه بالاتر داردوخصوصی است ودر سطح بالا مانند کلاس زبان شکوه-مورد دوم هم خوبست بخصوص سازمان نقشه برداری-شهریه کمی از مورد اول کمتر-ولی کیفیت بالا.
مورد فنی حرفه ای (صندوق کار اموزی اداره کار وامور اجتماعی در سابق معروف بود ) -همین مورد سوم -شهریه کمتر از موارد بالا ولی کیفیت کار در سطح بسیار خوبی است.دوره ها را مرتب اعلام می کند. باید پیگیر از سایت وتلفن باشید.
در هر کدام برای ورزیدگی 4 تا6 ماه زمان می برید-در مقاطع مقدماتی وعالی-باید روی کلاسهای صحرایی بیشتر کار وحضور یابید.-در گروههای صحرایی وکلاسهای عملی سعی کنید بطور جدی وبا افراد کاری و منظم وجدی هم گروه باشید(برای عملیات :پیمایش-پلیگون بندی-پروفیل وتاکئومتری-ایستگاه گذاری(بنچ مارک زدن-نصب کف ستون-تعادل -تمرکز-تراز-ستون گذاری و...) کار گروهی است-دو یا سه نفره)-پایان دوره -پروژه شماست در این امور-جدی بودن ونطم واستفاده از مربی اینجا مهم است.متاسفانه بسیاری از هنرجویان در این کلاسهای صحرایی گویا پیک نیک ! امده اند و کار جدی نمی کنند. البته با شناخت روحییه جدی ومنطم شما می دانم شما از این موضوع -بری- هستید.
زمان ما دانشگاه :عمران نبود-راه وساختمان بود-نقشه برداری وراه از واحدهای اصلی بودند-شما بعلت تفکیک این رشته ها -حق دارید -واحدهای سازه بیشتر داشته اید-اما جوان هستید-دیر نشده است.پیگیر از ادرس های بالا شوید به نتیجه می رسید. موفق باشید.

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندس ترکاشون
قبل از هرچیز باید بگم من غرار هستم اما نام کاربری خودم رو تغییر دادم

مهندس همونطور که میدونید من همیشه سعی داشتم واقعا کار اجرایی رو یاد بگیرم . زمان دانشگاه با جدیت این کارو دنبال میکردم . یعنی برای فراگیری کارهای اجرایی میرفتم پیش پیمانکارهای خبره که عموما پیمانکارهای تجربی و با سابقه بودند و تخصص و تحصیلات نداشتند به رایگان کار میکردم و گاهی هم فقط از نزدیک تماشاگر بودم . اما میدونم هر آنچه که الان از این دست امور میدونم هرچند اندک ، نتیجه همون بازدیدها و آموزش های همون پیمانکارا بود که واقعا به رایگان و بدون هیچ چشم داشتی هر آنچه که تو عمر کاریه خودشون تجربه کرده بودن به من هم منتقل کردن . البته اساتید دانشگاه هم جای خودشون رو دارن .
درباره اطلاعاتی که دادید سپاسگزارم . من تهران نیستم اما کمتر از 90 کیلومتر با تهران فاصله دارم ( استان مرکزی ساوه ) . راستش من میخوام به طور عملی و سر ساختمان یاد بگیرم . و در حقیقت نقشه برداری ساختمان میخوام یاد بگیرم . چون تجربه بهم نشون داده با کلاس تئوری واقعا هیچ چیزی یاد نمیگیرم .

حتما در اولین فرصت با این مراکزی که فرمودید تماس میگیرم .

بینهایت از شما و بقیه دوستان که منو راهنمایی کردن سپاسگزارم

skyplex

کاربر فعال
به طور کلی در هر حرفه ای که هستید باید گفت میاسای ز آموختن یک زمان...
حتی اگر زمانی خیلی مغرور و باسواد خود را دانستید باز هم یک درصد فضای مغزی تان را برای یادگیری ازاد بگذارید..

اما به طور خاص نشه برداری را باید با کلاس رفتن و خود را تست کردن در سر زمین و فیدبک زدن مشکلاتی که مواجه بوده اید از فیلم ها و کتاب ها و نوشته ها و از کارشناسان مختلف فراگیری نمود..

بالا