موتور جریان متناوب سنکرون برای ساعت

سهراب مموتی

عضو جدید
سلام دوستان.من ساعت های چوبی درست می کنم که نیاز به موتور محرک دارند. از اونجایی که وزن قطعات سنگینه موتورهای ساعت های دیواری توان لازم را برای حرکت درآوردنشون نداره. اولین چیزی که به ذهنم رسید استفاده از استپر موتور بود. یک استپر موتور 0.9 درجه ی مونز پیدا کردم و هزینه ای هم پرداخت کردم و براش یه مدار درایو طراحی کردم. از هزینه و وقتی که ازم طلف شد که بگذریم، این مجموعه ی مدار و موتور فضای زیادی را اشغال می کنه و ترانس هم به شدت داغ میشه تا حدی که بعد از نصف روز کار کردن دیگه نمیشه به ترانس دست زد.امروز توی اینترنت میگشتم به دنبال یه آلترناتیو و به موتورهای ای سی سنکرون برخوردم که اتفاقاً جایی نوشته بود که یکی از کارکردهاشون برای ساعت های الکتریکیه.توی این لینک می تونید مدل های مختلفش را که برای فروش ارائه شدند را ببینید.http://www.ebay.com/bhp/1-rpm-motor-synchronتوی ساختمان امجد و عباسیان نتونستم پیداشون کنم. باورکردنی نیست ولی به جز یکی دو فروشنده باقیشون اصلا نمی دونستند موتور سنکرون چیه!!!فی الحال کار و شغل من وابسته به اینه که بتونم این موتور را پیدا کنم. اگر می تونید کمکم کنید که از چه طریقی می تونم یک موتور جریان متناوب 220 ولت با سرعت یک دور بر دقیقه برای ساعت پیدا کنم.متشکرم

سهراب مموتی

عضو جدید
کسی که جواب من را نداد 😔 یه موتور سنکرون پنج دور بر دقیقه پیدا کردم.
این موتور برای سینی گردون مایکروویو استفاده میشه.
ولی نمیدونم میشه از این موتورها برای ساعت استفاده کرد یا نه.
اگر کسی تجربه ی کار با این چنین موتورهایی را داره لطفا راهنمایی کنه

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

سهراب مموتی

عضو جدید
موتور جریان متناوب سنکرون برای ساعت

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

بالا