مهندسی کامپیوتر چیه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saeedrdn

عضو جدید
والا کافر نشدم ولی‌ تو این یه مورد از دست خدا خیلی‌ ناراحت شدم چون خیلی‌ دعا کردم و هر کی‌ هم بهم میگه حتما حکمتی داره میگم اینا همش توجیه هست،والا جای من بودین زمین ‌و زمون رو کفر میگفتین و نفرین میکردین! :D

نه بابا، اینطوری زشته، شیرینی‌ رو که اینطوری نمیدن، همگی‌ تشریف بیارید شیراز میبرمتون یه رستوران شاخ!;)

salam.6864

عضو جدید
والا کافر نشدم ولی‌ تو این یه مورد از دست خدا خیلی‌ ناراحت شدم چون خیلی‌ دعا کردم و هر کی‌ هم بهم میگه حتما حکمتی داره میگم اینا همش توجیه هست،والا جای من بودین زمین ‌و زمون رو کفر میگفتین و نفرین میکردین! :D

نه بابا، اینطوری زشته، شیرینی‌ رو که اینطوری نمیدن، همگی‌ تشریف بیارید شیراز میبرمتون یه رستوران شاخ!;)
ببین پسرخوب بشین بیشتر باخودت فکر کن خدایی که انسانها رو خلق کرده واز همه چیزه اونامطلع هست صلاح ادم رو بیشترمیدونه
ولی ادم ای که از یه ثانیه خودش خبردارنیست چطورمیتونه......
موفق باشی;);)

mike2

عضو جدید
اگه نظر منو می خوای ، سال دیگه تو همین روزها ان شاءالله اگر عمری بود ، باز باید دور هم جمع شیم و اونموقع نظرتو در باره عمران و کامپیوتر برامون بگی. شک ندارم که اون موقع نظرت چیز دیگه ای هست. راستی اگه خودت دلت بخواد به راحتی می تونی 90 درصد تمامی مهارت های دانشجوهای کامپیوتر رو با مطالعه شخصی و در کنار ادامه رشته ات بخصوص تو دوره دانشجویی که وقتت آزادتره و مسوولیتت کمتر ، بدست بیاری. شک نکن ، چیز زیادی از دست ندادی......

mohandes-87

عضو جدید
جواب بدین

جواب بدین

:)سلام
من امسال مهندسی کامپیوتر نرم افزار قبول شدم لازمه که در کنار دانشگاه بازم کلاس کامپیوتر برم؟
سریع جواب بدید من مسافرم

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
بلاخره آدم برای موفقیت در هر چیزی به جز درس باید فعالیت های فوق برنامه هم داشته باشه
به نظر من اگه شما خودتون کتاب و روزنامه مطالعه کنید موفق تر میشید

T_BAG

عضو جدید
سلام

سلام

دوست عزیز ، اینجا همه دارن مزیت های کامپیوتر رو می گن و هیچ کس به معایب اون اشاره نمی کنه. چرا که اینجا اکثرا دانشجو هستن و طبیعیه که همه دانشجوها رویه رشتشون تعصب دارن.
ضمن احترام به همه ، تعداد کسانی که دارن از کامپیوتر نون در میارن ( پول تو جیبی نه ها ، منظورم کل مخارج زندگیه ) اینجا کمه. در وافع اینجا بیشتر باشگاه دانشجویان و مهندسین آینده است .
پس اگه شما می خوای خوب در مورد این رشته بدونی برو با کسایی که کامپیوتر حرفه اونها شده صحبت کن تا کمی هم از معایب این رشته بدونی . اونوقت اونها رو کنار خوبیهای اون بذار و تصمیم بگیر.

الان همه میان و میگن که هر کی از کامپیوتر بد بگه ، خودش بی عرضه بوده و بلد نبوده کار یاد بگیره ، فسیل شده ، کار گیرش نیومده و سرخورده شده و ال وبلو ....
کامپیوتر تو دنیا چنین و چنانه و همه ما در آینده بیل گیتسیم و ....

یعنی از همون حرفایی که معلومه طرف هنو ز وارد بازار کار و زندگی به معنای واقعی اون نشده.

من ورودی 80 کامپیوتر دانشگاه تهران بودم. 5 ساله که مشغول به کار حرفه ای تو یه شرکت دولتی هستم و تو کلی زمینه ها هم چرخیدم.
الان تو شرکت دارم پروژه ای که با دلفی 6 ( مال سال 2000) نوشته شده بود رو توسعه میدم. در حالی که همین هفته پیش داشتیم برایه قسمت فاوا با سی شارپ و LINQ کد می نوشتم.
یه جایه دیگه مجبور شدم برایه مدیریت شبکه برم سراغ ماژول نویسی تو پایتون و ....
می خوام بگم من نه فسیل شدم ، نه علاقمو از دست دادم ، نه بیکار موندم ولی باز هم می گم عیب های این رشته رو در کنار مزایایه اون با هم ببین. عیب هاش زیادن و خیلی ها چشم بسته انتخاب می کنن.
رشته ای که انتخاب می کنی برایه تموم عمر باهاته و خیلی از برنامه نویسیا هستن که عقیده دارن که بعد از 30 سالگی دیگه برنامه نویسی به عنوان یه شغل بدرد نمیخوره.
از الان با هدف اینکه ارشد بخونی انتخاب رشته نکن، چون معلوم نیست که تا 4 ساله دیگه چه اتفاقی میفته.
تو این آدرس سوال مشابهی پرسیده شده و چند تا از کاربرا جواب های خوبی دادن. اونا رو مطالعه کن.
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=233275
بخصوص پاسخهای کاربر Mamdos را بخون

چرا بعد از سی سالگی دیگه برنامه نویسی به عنوان یک شغل به درد نمیخوره؟

من متوجه نمیشم میشه بیشتر توضیح بدی؟

T_BAG

عضو جدید
دعوا نکنید لطفا
حد اقل شان خودتونو حفظ کنید مثلا مهندسید جه اشکالی داره همه لیسانس داشته باشند حداقل شاید شعور همه تغییر کنه

خیلی اشکال داره.

من دوست دارم فقط خودم لیسانس داشته باشم.:cool:

دوست دارم مدرک من از بقیه بالا تر باشه.:razz:

ashkan_y

عضو جدید
خیلی اشکال داره.

من دوست دارم فقط خودم لیسانس داشته باشم.:cool:

دوست دارم مدرک من از بقیه بالا تر باشه.:razz:
یه قرون بده آش
به همین خیال باش .

این روزا لیسانس شده نخود و کشمش
مستخدما هم این روزا لیسانس دارن .

فکر کنم منظورت فوق دکترا و به بالا بوده که میخوای ار همه بالا تر باشی

T_BAG

عضو جدید
یه قرون بده آش
به همین خیال باش .

این روزا لیسانس شده نخود و کشمش
مستخدما هم این روزا لیسانس دارن .

فکر کنم منظورت فوق دکترا و به بالا بوده که میخوای ار همه بالا تر باشی

این جوری ها هم نیست.

لیسانس برای خودش مدرکیه. کی گفته الان همه لیسانس دارن؟

قبول دارم تعداد لیسانسه ها زیاد شده و اینم به خاطر اینه که جمعیت زیاد شده اگه بخوایم به نسبت جمعیت حساب کنیم لیسانس مدرک بی ارزشی نیست و درصد خیلی کمی از جمعیت کل کشور دارای مدرک لیسانس و به بالا تر هستند.

تو چون تو محیطی مثل دانشگاه هستی که اطرافیانت اکثرا مدرک لیسانس دارن فکر میکنی همه جا همین جوریه و تو کل کشور همه مدرک لیسانس دارن.
در صورتی که اشتباه میکنی عزیزم.

ashkan_y

عضو جدید
این جوری ها هم نیست.

لیسانس برای خودش مدرکیه. کی گفته الان همه لیسانس دارن؟

قبول دارم تعداد لیسانسه ها زیاد شده و اینم به خاطر اینه که جمعیت زیاد شده اگه بخوایم به نسبت جمعیت حساب کنیم لیسانس مدرک بی ارزشی نیست و درصد خیلی کمی از جمعیت کل کشور دارای مدرک لیسانس و به بالا تر هستند.

تو چون تو محیطی مثل دانشگاه هستی که اطرافیانت اکثرا مدرک لیسانس دارن فکر میکنی همه جا همین جوریه و تو کل کشور همه مدرک لیسانس دارن.
در صورتی که اشتباه میکنی عزیزم.
نه این جوریا هم که میگی نیست .

چیکار جامعه داری .

هم سنای خودتو نگاه کن نه بابا و بابا بزرگا رو .

99% همسنات لیسانس دارن یا دارن میگیرن .

شاید محیط اطراف شما اینجوری نباشه ولی شهر های بزرگ که اینجوری هستن .
تهران ، شیراز ، اصفهان و مشهد وچندتایی شهر دیگه .

به نظر من این روزا فوق لیسانس هم هیچ ارزشی نداره چه برسه به لیسانس .

من خودم ترم 7 هستم ( ترم آخر ) ارشد مینیمم مدرکیه که باید داشته باشم .

T_BAG

عضو جدید
والا من که هم دوره های خودم رو که نگاه میکنم یا معتاد شدن یا راننده تاکسی شدن یا بیکارن یا خود کشی کردن یا....

جدی میگم.

توشون فقط من و چند تای دیگه جون سالم به در بردیم.

ashkan_y

عضو جدید
والا من که هم دوره های خودم رو که نگاه میکنم یا معتاد شدن یا راننده تاکسی شدن یا بیکارن یا خود کشی کردن یا....

جدی میگم.

توشون فقط من و چند تای دیگه جون سالم به در بردیم.
موفق باشید .

ولی منم همه دور ورم رو که نگاه میکنم همشون یا ارشدن یا دکتر .

حق با شماست شرایط محیطی و خانوادگی خیلی تاثیر داره .

مثلا تو خونواده مامانم اینا فقط 1 ارشد داریم اونم داداشمه و بعدش من لیسانسم .
ولی تو خونواده بابام اینا همشون یا دکترن یا فوق لیسانس .

linux_0011

عضو جدید
بله ديگه وقتي تو ناكجا آباد هم ميان دانشگاه آزاد ميزنن بايد تعدادليسانسه ها زياد بشه.:surprised:
فكر كنيد من كه 1 روزي شاگرد اول كلاس بودم با اوني كه از آخر اول بود الان هردومون ليسانس داريم!!!!!!!:redface:
اين زور نيست؟!!!!!!!!!!:mad:
البته من مدركم واسم خيلي ارزش داره:)

ashkan_y

عضو جدید
بله ديگه وقتي تو ناكجا آباد هم ميان دانشگاه آزاد ميزنن بايد تعدادليسانسه ها زياد بشه.:surprised:
فكر كنيد من كه 1 روزي شاگرد اول كلاس بودم با اوني كه از آخر اول بود الان هردومون ليسانس داريم!!!!!!!:redface:
اين زور نيست؟!!!!!!!!!!:mad:
البته من مدركم واسم خيلي ارزش داره:)
زور نداره ......
چون اونم سعیشو کرده .

شما میتونی فوق بخون تا زورت نگیره .

واسه شما ممکنه مدرکت با ارزش تر باشه ولی برای دیگرون لیسانس لیسانسه . و هیچ فرقی هم نداره . چه دانشگاه آزاد ، چه سراسری ، چه پیام نور ، چه غیز انتفاعی و ......

linux_0011

عضو جدید
زور نداره ......
چون اونم سعیشو کرده .

شما میتونی فوق بخون تا زورت نگیره .

واسه شما ممکنه مدرکت با ارزش تر باشه ولی برای دیگرون لیسانس لیسانسه . و هیچ فرقی هم نداره . چه دانشگاه آزاد ، چه سراسری ، چه پیام نور ، چه غیز انتفاعی و ......

ليسانس دانشگاه آزاد نا كجا اباد ميدوني واسه چي به درد ميخوره...:biggrin:
فقط اينو ميدونم هيچي حاليشون نيست.تو رشته كامپيوتر فني بودن مهمه نه مدرك.با ليسانسشون ميتونن برن منشي بشن:biggrin::biggrin::biggrin:.ارشد كه سهله قصد دارم تا دكتراش برممممممممم
;)

ashkan_y

عضو جدید
ليسانس دانشگاه آزاد نا كجا اباد ميدوني واسه چي به درد ميخوره...:biggrin:
فقط اينو ميدونم هيچي حاليشون نيست.تو رشته كامپيوتر فني بودن مهمه نه مدرك.با ليسانسشون ميتونن برن منشي بشن:biggrin::biggrin::biggrin:.ارشد كه سهله قصد دارم تا دكتراش برممممممممم
;)
واااااااااااااااااااااااای چه بد اخلاق .

منم همین قصدو دارم .

منم با شما موافقم .

این روزا مدرک زیر فوق و دکترا به هیچ دردی نمیخوره .

البته بستگی به رشته هم داره ها .

من داداش خودم با لیسانس ، پالایشگاه استخدام رسمی شد .( 1 سال پیش )

ولی یکی از دوستاش فوق داشت اونو قبول نکردن . ( آزمونش قبول نشد )

پس این حرفتونو هم قبول دارم ( در مورد سطح علمی دانشگاه )

ولی متاسفانه متاسفانه این روزا پول بدید لیسانس که سهله دکترا هم میدن .

ولی آدم خودش باید کار بلد باشه .

موفق باشی .

linux_0011

عضو جدید
واااااااااااااااااااااااای چه بد اخلاق .

منم همین قصدو دارم .

منم با شما موافقم .

این روزا مدرک زیر فوق و دکترا به هیچ دردی نمیخوره .

البته بستگی به رشته هم داره ها .

من داداش خودم با لیسانس ، پالایشگاه استخدام رسمی شد .( 1 سال پیش )

ولی یکی از دوستاش فوق داشت اونو قبول نکردن . ( آزمونش قبول نشد )

پس این حرفتونو هم قبول دارم ( در مورد سطح علمی دانشگاه )

ولی متاسفانه متاسفانه این روزا پول بدید لیسانس که سهله دکترا هم میدن .

ولی آدم خودش باید کار بلد باشه .

موفق باشی .

بد اخلاق نيستم.:D
عصباني بودم.:redface:
آخه من ناپيوسته خوندم.اونم تو كل كشور سراسري به زور 500 تا ميگيره.ولي قبول دارين بعضيها بي هيچ زحمتي ميرن دانشگاه؟!!!!!!!:mad:
از اينجاش خيلي زورم مياد:razz:

ashkan_y

عضو جدید
بد اخلاق نيستم.:D
عصباني بودم.:redface:
آخه من ناپيوسته خوندم.اونم تو كل كشور سراسري به زور 500 تا ميگيره.ولي قبول دارين بعضيها بي هيچ زحمتي ميرن دانشگاه؟!!!!!!!:mad:
از اينجاش خيلي زورم مياد:razz:
آره حرفتو قبول دارم .

منم سال 86 کاردانی شیراز آوردم ولی از ترس اینکه واسه کارشناسی به مشکل شما بر نخورم رفتم آزاد پیوسته خوندم .

البته من سخت افزاریم و دانشگاه آزاد تا حالا تو استان فارس این رشته رو نداشته .

خیلی خیلی بهمون سخت میگیرن .

بعضی چیزا رو که آدم میبینه واقعا زور داره ولی کاریش نمیشه کرد .

پارسال من واسه ارشد کنکور دادم رتبم شد 400 ( البته بدون در نظر گرفتن سهمیه )
وقتی که سهمیه ها حساب شد رتبه من شده 1500 حتی مجاز هم نشدم .

یعنی 1100 نفر که از نظر درسی از من ضعیف ترن اومدن جلوم .

به خاطر همین دیگه قیده دانشگاه سراسری رو زدم میخوام بدون کنکور برم دانشگاه آزاد شاید واسه دکترا بشه کاریش کرد .

ولی با عصبی شدن و غصه خوردن و این حرفا فقط خودتو داغون میکنی . بی خیال باید سوخت و ساخت .

linux_0011

عضو جدید
آره حرفتو قبول دارم .

منم سال 86 کاردانی شیراز آوردم ولی از ترس اینکه واسه کارشناسی به مشکل شما بر نخورم رفتم آزاد خوندم .

البته من سخت افزاریم و دانشگاه آزاد تا حالا تو استان فارس این رشته رو نداشته .

خیلی خیلی بهمون سخت میگیرن .

بعضی چیزا رو که آدم میبینه واقعا زور داره ولی کاریش نمیشه کرد .

چارسال من واسه ارشد کنکور دادم رتبم شد 400 ( البته بدون در نظر گرفتن سهمیه )
وقتی که سهمیه ها حساب شد رتبه من شده 1500 حتی مجاز هم نشدم .

یعنی 1100 نفر که از نظر درسی از من ضعیف ترن اومدن جلوم .

به خاطر همین دیگه قیده دانشگاه سراسری رو زدم میخوام بدون کنکور برم دانشگاه آزاد شاید واسه دکترا بشه کاریش کرد .

ولی با عصبی شدن و غصه خوردن و این حرفا فقط خودتو داغون میکنی . بی خیال باید سوخت و ساخت .

غصه نميخورم.:D
ولي تلاشمو ميكنم تو رشته خودم موفق باشم و كار بلد.:)
اميدوارم شما هم موفق باشين.:gol:

ashkan_y

عضو جدید
غصه نميخورم.:D
ولي تلاشمو ميكنم تو رشته خودم موفق باشم و كار بلد.:)
اميدوارم شما هم موفق باشين.:gol:
مرسی .

من که مغازه دارم .
یعنی خدمات کامپیوتری دارم
از سال 82 تا حالا تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری تخصصی انجام میدم .
من عاشقه کامپیوترم .

غکر نکن سنم زیاده نه من تازه دیروز شده 21 سالم
یعنی تقریبا از 15 سالگی اومذم تو بازار کار کامپیوتر .

واسه شمام آرزوی موفقیت میکنم .
شب خوشی داشته باشی .

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
برادر من مدرک کیلویی چنده؟! الان ازت کار میخوان! میگن چی بلدی؟ نمونه کارتو بیار حالا میخوای دیپلم باشی یا فوق دکترا! این مدرکی که بشه با 1 تومن خریدش میخوام نباشه صد سال!

ashkan_y

عضو جدید
برادر من مدرک کیلویی چنده؟! الان ازت کار میخوان! میگن چی بلدی؟ نمونه کارتو بیار حالا میخوای دیپلم باشی یا فوق دکترا! این مدرکی که بشه با 1 تومن خریدش میخوام نباشه صد سال!
این حرفه شما 100 % درسته واسته بازار کار آزاد اونم تو ایران فقط همین و بس .

واسه کار اداری ایران مدرک مهمه .

واسه کار آزاد و اداری خارج از کشور مدرک و کار بلد بودن مهمه .

پس همه جانبه نگاه کنیم بهتره ................

linux_0011

عضو جدید

مطمئنا درس خونده هاي كاربلد بهتر از درس نخونده هاي كار بلدن.
مدرك اونقدا هم بي ارزش نيست.اگه واسش زحمت بكشي كيلوش خيلي قيمت داره:cool:

ashkan_y

عضو جدید
یه چیز دیگه هم هست .

استادای شما همشون بار علمی خوبی دارن ؟

مطمئنن اینجوری نیست .

پس واسه سر کار رفتن مثلا استاد شدن اونم تو دانشگاه آزاد مدرک حرفه اول رو میزنه نه کار بلد بودن .

general2010

عضو جدید
موفق باشید .

ولی منم همه دور ورم رو که نگاه میکنم همشون یا ارشدن یا دکتر .

حق با شماست شرایط محیطی و خانوادگی خیلی تاثیر داره .

مثلا تو خونواده مامانم اینا فقط 1 ارشد داریم اونم داداشمه و بعدش من لیسانسم .
ولی تو خونواده بابام اینا همشون یا دکترن یا فوق لیسانس .

از نوشته فوق چند نتیجه می شه گرفت:
- همه دور و ورت ارشد یا دکترا نیستن چون توی خانواده مادرت اینا لیسانس هم دارید. (مگه اینکه خانواده مادرت را جزو دور و وریات نمی بینی!!!!)
- خونواده بابات اینا هم همشون دکترا یا فوق لیسانس نیستند چون تو لیسانس هستی (مگه اینکه خودت را عضو خانواده بابات نمی دونی!!!!)

پس کل متن نقص می شه!!!!!!

شما که درس های ساختمان گسسته / آمار / نظریه و... پاس کردید بعیده!!!! می تونه گرامرش را بزنی بعدش مدل سازی کن می بینی کامل نقص می شه:D:D:D:D

linux_0011

عضو جدید
راستش من خودم نه هيچوقت دنبال كار اداري ام نه استادي
ميدونيد چرا؟
چون آدم خواه ناخواه متوقف ميشه.
من ميخوام با كار كردنم هم كار ياد بگيرم و هم پيشرفت كنم

linux_0011

عضو جدید
- همه دور و ورت ارشد یا دکترا نیستن چون توی خانواده مادرت اینا لیسانس هم دارید. (مگه اینکه خانواده مادرت را جزو دور و وریات نمی بینی!!!!)
- خونواده بابات اینا هم همشون دکترا یا فوق لیسانس نیستند چون تو لیسانس هستی (مگه اینکه خودت را عضو خانواده بابات نمی دونی!!!!)

شما که درس های ساختمان گسسته / آمار / نظریه و... پاس کردید بعیده!!!! می تونه گرامرش را بزنی بعدش مدل سازی کن می بینی کامل نقص می شه:D:D:D:D

شما هم عجب نكته سنجي ها
يادش بخير...
درس نظريه رو خيلي دوست داشتم:smile:

ashkan_y

عضو جدید

اونا از نظر سنی جوری هستن که در حال دیپلم گرفتن یا لیسانس گرفتن هستن .

من تازه 21 سالمه و ترم آخرم و حتما حتما امسال چه آزاد چه سراسری می خوام ارشد بخونم

نه نقض نمیشه . شما مطلبو درست برداشت نکردید

بابا درس بلد ،
شما رو نمیدونم ولی اطرافیای من 99 % لیسانس دارن یا دارن میگیرن .

اون 1% هم به خاطر وضع مالی نمیتونن برن دانشگاه آزاد .

.......

ashkan_y

عضو جدید
شما هم عجب نكته سنجي ها
يادش بخير...
درس نظريه رو خيلي دوست داشتم:smile:
نه نکته سنج نیستن .

منفی نگر و مشکل بین هستن .

آدم قبل از اظهار نظر باید از همه چیز آگاهی داشته باشه بعد اظهار نظر کنه . تا مثل الان زود قضاوت نکنه .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا